Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-05, 22:30
Kamera cofania
Autor Wiadomość
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2020-01-06, 21:44   

Cześć,u mnie ten kamerki działają non stop bez awarii, żadna się nie zjarała i nie rozszczelniła/zaparowała. Dlatego jak bym był w Twojej sytuacji to wywalił bym tą kamerkę co masz na śmietnik i kupił tą co ja mam. Przerabiałem taką niby solidną kamerkę co masz ale to do naszych zastosowań to jest "złom" ;) . (W tych co znalazłem to jasność, kąt widzenia, czułość matrycy nie do pobicia) widzę że ten sprzedawca od którego ja kupiłem jeszcze je ma https://allegro.pl/oferta/kolorowa-kamera-cofania-mccd-170-st-dzien-noc-fv-7072751304 .(o ile to te same kamerki ). Do tego w zależności ile kanałów potrzebujesz monitorek 7 cali za 130złociszy i masz komplet o erę nowocześniejszy jak te Twoje sprzęty. Te monitorki mają piloty ale z doświadczenia myślę że lepiej zastosować prosty przełącznik on/off gdzieś w tapicerce bo jest bardziej niezawodny -w jednym miejscu nie trzeba szukać pilota itp. Pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-06, 22:06   

No właśnie dochodzę do tego że ta kamera też pójdzie na złom :(
Ubawiłem się oglądając zdjęcia z Twojego linka.
Wygląda na to że mam dobry pomysł skoro "Twój" sprzedawca właśnie u tego źródła się zaopatruje i nawet nie ukrywa skąd ma ten towar.
Bo w międzyczasie doszedłem do tego zestawu :wyszczerzony:
https://pl.aliexpress.com/item/32999400132.html


Mi wystarczy jedna kamera puki co i nie bawi mnie jakoś dzielenie 7 calowego ekranu na kolejne. Aczkolwiek do tego monitora można podłączyć dwie kamery. Może kiedyś.

Teraz tylko mam kolejny problem...
Czy da się wykorzystać choć stary kabel?
Nie chce mi się ciągnąć przez całe auto nowego gdy stary i chyba jednak dobry bo i w ekranie i 7 żył leży gotowy?
Dobrze myślę że da się same wtyczki 4 pin pozakładać i wykorzystać ten przewód?
No bo jaki jest ten w zestawie? Też taki drucik pewnie tylko że już z gotowymi wtyczkami?
Tyle to chyba potrafię zrobić :-P

Co do włącznika to tak właśnie myślę zamontować sobie gdzieś pod ręką tak jak był stary w pulpicie i niech sobie robi za lusterko wsteczne a jak wkurzy albo niepotrzebne to klik" i po sprawie :)
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2020-01-06, 22:53   

kabelek wykorzystasz - kamera potrzebuje w miarę ekranowane dwie żyły sygnału AV i zasilanie. Co do tego zestawu z linka myślę że monitor ok ale całym sekretem jest właśnie ta kamera z tym przetwornikiem. Testowałem parę modelów z Ali..., parę z Alle... i tylko ta daje ten szeroki kąt z wysoką czułością. (Też czytałem parametry i większość sprzedawców podaje że kamerka widzi 180stopni nawet w ciemności ale to są niestety bzdury) - dlatego podaje gotowe rozwiązanie na tacy na podstawie moich doświadczeń - Pozdr!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-06, 23:36   

- rozumiem że AHD nie testowałeś? Teoretycznie lepsza no i podają że monitor AHD musi mieć
kamerę AHD więc jestem niejako skazany.. Kąt to pikuś. Czy 150 czy 180 to i tak życie
weryfikuje.
- nie mogę znaleźć czy z tej kamery do której sie przymierzam z zestawu na Ali wychodzi jakiś
przewód czy wpina się w nią wtyczkę bezpośrednio. Na obrazkach jest tylko kamera widoczna
bez kabla.
- nie mogę znaleźć w sprzedaży tych wtyczek 4 pin które mógłbym sobie na kablu zamontować
a nie chciałbym rźnąć kabla od kamery o ile wychodzi z niej.
- no i najważniejsze: przy długości mojego pojazdu nie wiem czy wystarczy mi 10 m kabla a co
dopiero taki zestaw 5 metrów więc nie mogę skorzystać z polecanego rozwiązania i muszę
kopać dalej.

Co ciekawe to takie kamery jak polecasz z lepszym przetwornikiem są oferowane tylko z
krótkim kablem więc d..a z tyłu...
Wziąłbym tę ale co poradzę...
https://pl.aliexpress.com/item/32944618681.html?spm=a2g17.12010612.8148356.1.4865788bHpw0Sc

Ale bardzo doceniam porady i dziękuję.
_________________
Jak chcem to mogem ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2020-01-07, 10:17   

to jest zwykły kabel AV CINCH... możesz kupić sobie 10m gotowy lub kupić na metry i zamontować wtyki CINCH, 6 czy 10 m nie robi różnicy
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2020-01-07, 10:25   

i jeszcze jakiś dziwy w tym zestawie bo zamiast żyła w oplocie są dwa kable ( powinien być oplot ze względu na zakłócenia ). Ten pierwszy odcinek 1m jest 4 żyłowy ze względu na zasilanie, potem jest przejściówka na CINCH ( Video ) i kabelki do podłączenia zasilania. Zasilanie weź gdzieś z tyłu blisko kamery ( jak chcesz używać tylko przy cofaniu to z lampy cofania ) , a kable Video poprowadź do monitora. Jak dużo więcej niż 10m to kup kabel video na metry lepszej jakości i 2 wtyczki CINCH.
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2020-01-07, 16:31   

Ja mam dwie kamery z tylu. Jedna oryginalna instalowana w fabryce. Działa w różnych opcjach przy wstecznym lub bez. Problemem był kąt - nadaje się jedynie do cofania. Więc aby widzieć co się dzieje z tylu podczas jazdy założyłem obok tamtej drugą pod właściwym kątem. Na początku próbowałem wersji bezprzewodowej ale nie było stabilnego obrazu i przy zewnętrznych zakłóceniach śnieżyła. Wówczas przeszedłem na przewód ok 14 metrów. Zasilanie z zapalniczki. Obraz z drugiej kamery na monitorku 7 cali . Bardzo pomaga podczas jazdy bo widać co się dzieje z tyłu. Obraz z głównej kamery pojawia się w lusterku podczas cofania, chociaż uważam że bardziej pomocne są czujniki cofania które także założyłem. Taniego ok 200 zł sprzętu na Allegro jest dużo kamery, monitory i czujniki . W sumie można całość złożyć za 500 zł. To nie obraz 4 k ale przecież nie o to chodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-07, 19:12   

Suliki napisał/a:
to jest zwykły kabel AV CINCH... możesz kupić sobie 10m gotowy lub kupić na metry i zamontować wtyki CINCH, 6 czy 10 m nie robi różnicy

Pisałem powyżej jaki jest plan. Nie chcę nowego kabla!
Mam kabel 7 żyłowy w oplocie prawdopodobnie lepszy niż ten w chińskim zestawie zamontowany już w aucie i chcę go wykorzystać aby nie pier... się z przeciąganiem nowego.
Nie wiem jak jest połączona ta chińska kamera z kablem.
Wychodzi mi że musi mieć wtyk na ten "aviation kabel" 4 pinowy lub wychodzi z niej kabel zakończony 4 pin wtyczką który spina się go z tymże "aviation" długim i ciągnie do kokpitu a tam znowu za pomocą wtyczki 4 pin i "power cordu" przechodzi na monitor i zasila itd.

Chodzi mi o to aby zastąpić "aviation cable" kablem który już jest zamotowany.
Potrzebuję zatem do tego złączek 4 pin jak są na tym kablu w chinskim zestawie.

Jak też pisałem przedtem nie wiem ile żył ma "zwykły AV chinch" i jak szukam to widzę tylko gotowe kable. Podobnie też jak szukam wtyczek 4 pin do montażu na kablu. Nie potrafię znaleźć albo nie ma...
Dla kogoś kto w tym siedzi pewnie są to rzeczy proste i oczywiste. Dla mnie nie bo nie musiałem do tej pory się tym zajmować.
Nawet gdybym kupował z Allegro to problem jest ten sam.

Sprawdzona wskazana wyżej kamera co prawda ma chinche ale nie występuje z kablem 10 m a zestaw który jest pokazany na zdjęciu nie pozwala określić czym ten kabel się kończy.
Wiec nadal mam ten sam problem.

Czytając z kolei wypowiedź orkaaa zastanawiam się czy potrzebuję kamery zawieszonej wysoko na budzie w której linie będą strasznie przekłamywać a czemu nie zamontować kamery na dole w okolicy tablicy rejestracyjnej?
W osobówce mam ori kamerę i tuż nad tablica zamontowali i jest git. No bo przecież chodzi o dystans do przeszkody?
Tak zamontowana kamera pełniłaby też rolę lusterka wstecznego i dawałaby podgląd na to co się dzieje z tyłu kampera.
Zatem jak ktoś ma pojęcie o tych chinchach i tym co wychodzi z kamer to proszę o pomoc.
Wrzucam foto zestawu dla jasności

Przy okazji nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi kabelkami: czerwony ACC to?
Bo zasilanie to niby żółty...

A może całkiem inaczej zrobić i kupić takie coś?
Rejestrator i tak chciałem kupić...
https://www.youtube.com/watch?v=HOTtFDssRHs

https://allegro.pl/oferta/kamera-samochodowa-cofania-hsj700-10-cali-full-hd-7389687784

akcesoria kamery.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 89,69 KB

power cord.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 76,3 KB

_________________
Jak chcem to mogem ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-01-07, 19:54   

ACC podłączasz tam, gdzie cały czas jest +12V, natomiast żółty do +12V po włączeniu np stacyjki lub pstryczka.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-07, 20:05   

Socale napisał/a:
ACC podłączasz tam, gdzie cały czas jest +12V, natomiast żółty do +12V po włączeniu np stacyjki lub pstryczka.

Czyli jeśli chcę aby pracowała cały czas gdy jadę lub cofam ewentualnie gdy nie będę potrzebował to chcę wyłączyć ręcznie powinienem podłączyć tylko żółty kabelek do stacyjki lub miejsca gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu?
Czerwony izoluję i nigdzie nie podłączam?
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-01-07, 20:18   

Zadzwoń tu :
https://www.fastcam.pl/pl...amera-cofania/2
goście dość rozgarnięci i nie unikają pomocy w poradach.Kupowałem u nich do poprzedniego kampera rejestrator z kamerą cofania bodajże opcja TIR z kablem 8m (był także podgląd w czasie jazdy).
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-01-07, 21:37   

Milki napisał/a:
Czerwony izoluję i nigdzie nie podłączam?
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisał Socale
Socale napisał/a:
ACC podłączasz tam, gdzie cały czas jest +12V,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-07, 22:02   

Przeczytałem.
Jak zrozumiałem opisałem i dlatego chciałem się upewnić a zarazem napisać co mnie interesuje.
Skoro zasilanie będzie stale to jak to wyłączyć?

Zatem inaczej:
Czy jeśli ACC podłączę tam, gdzie cały czas jest +12V, natomiast żółty do +12V po włączeniu np stacyjki lub pstryczka uzyskam takie działanie:
Cytat:
chcę aby pracowała cały czas gdy jadę lub cofam ewentualnie gdy nie będę potrzebował to chcę wyłączyć ręcznie


:?:
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-01-07, 22:04   

Milki napisał/a:
Czy jeśli ACC
Tak jak z radiem jeden plus na stałe , drugim uruchamiasz urządzenie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2020-01-07, 22:07   

Ok. Dziękuję :pifko
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***