Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasy w Staruszku???
Autor Wiadomość
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-15, 01:08   Pasy w Staruszku???

witam. Zakupiłem ostatnio Hymermobila z 1979 z orginalna zabudowa(podkowa). Zamierzam jeżdzic z dwojka dzieci 7 i 3 lata i martwi mnie ze nie ma tam pasów. Zastanawiam sie nad przeróbka -zlikwidowaniem z jednej strony kanapy, wyrzuceniem stołu i montazem dwoch siedzen obrotowych tak aby tylna kanape na noc mozna by rozkładac aby 2 osoby mogły spać. Czy ktos probował tego typu przeróbek albo jakis innych patentów z pasami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-15, 02:11   

Inne patenty...
Są specjalne konstrukcje do pasów 2 i 3 punktowych...
Fotele też chyba sensowne rozwiązanie tylko gdzie zamontujesz "pas" i jak jesteś wstanie "solidnie" zamontować fotel do podłoża...
I ogólnie ślizgamy się po przepisach i po bezpieczeństwie - a co w którą stronę to już trudniejszy temat do ogarnięcia :confused
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2016-03-15, 06:10   

Witam. Ja też przerabiam ten temat z pasami. Jeździmy z gromatką dzieci i przy tylnym stoliku też nie mam pasów. Elementy do mocowania pasów powinny być połączone z ramą auta, pod siedziskiem wyjdzie niezły pajączek z profili ale będzie bezpiecznie. Przy układzie siedzeń z podkową z tyłu zrobiłbym po tylnych rogach mocowania trzypunktowe. Z montowaniem foteli byłbym ostrożny bo muszą być też zamontowane do stałych elementów podwozia. Łatwiej wykonać stelaż do montażu pasów niż podstawy do foteli. Kieruję się przedewszystkim bezpieczeństwem swoich dzieci, a z przepisami to zależy na kogo trafisz . ;)
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-15, 10:09   

Dziś spróbuje się dostać do podłogi i zobaczę jak to tam wygląda.W samochodach osobowych siedzenie po prostu jest przykręcone do podłogi(bo ramy nie ma)a pasy do niby elementów konstrukcyjnych które według mnie w większości osobówek to jakaś pomyłka. A jakby tak siedzenie po prostu do podłogi(coś tam wzmocnić) a pasy z ramy puścić. Albo fotele autobusowe gdzie pasy wychodzą z siedzenia i siedzenie do ramy!!!! Co do przepisów -czy ktoś może się doczepić do takich przeróbek?Mało który diagnosta ma pojecie jak to w środku powinno wyglądać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2016-03-15, 11:27   

Jeśli chcesz montować fotele to polecam takie jak mam w Lancii ( to samo co Peugot 807, Citroen C8, Fiat Ulisses) w środkowym żędzie środkowy fotel ma zintegrowany pas trzypunktowy z fotelem i dodatkowo składa się oparcie, tworząc stolik, co ułatwiło by Ci zrobienie spania rozkładając materac.
Dodatkowo fotele te są wpinane w podłogę w specjalne szyny. Pozostaje zamontować, wpuścić w podłogę te szyny i masz temat załatwiony. Kiedy chcesz montujesz fotele, kiedy chcesz wypinasz i śladu niema, tylko szyny na płasko w podłodze. Taki mój autorski pomysł :wyszczerzony:
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bydgoszczu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: nie ma znaczenia
Dołączył: 27 Lip 2012
Piwa: 8/15
Skąd: z Bydgoszczu
Wysłany: 2016-03-15, 12:01   

Ja problem rozwiązałem w ten sposób, że zamontowałem z przodu zamiast siedzenia pasażera ławkę od nowego sprintera, z pasami. Dla dzieci miejsca wystarczająco. Pasy 3- punktowe.

Teraz to siedzenie jest mi już nie potrzebne i chętnie sprzedam razem z solidną ramą z otworami pasującymi do podstawy fotela w ducato I. Montaż polega na przykręceniu 4 śrub. Bez ingerencji w konstrukcję pojazdu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-15, 14:09   

BolMiech napisał/a:
Dziś spróbuje się dostać do podłogi i zobaczę jak to tam wygląda.W samochodach osobowych siedzenie po prostu jest przykręcone do podłogi(bo ramy nie ma)a pasy do niby elementów konstrukcyjnych które według mnie w większości osobówek to jakaś pomyłka. A jakby tak siedzenie po prostu do podłogi(coś tam wzmocnić) a pasy z ramy puścić. Albo fotele autobusowe gdzie pasy wychodzą z siedzenia i siedzenie do ramy!!!! Co do przepisów -czy ktoś może się doczepić do takich przeróbek?Mało który diagnosta ma pojecie jak to w środku powinno wyglądać.

Ale w samochodach osobowych podłoga jest metalowa i jest elementem konstrukcyjnym - szyny są montowane w specjalnych miejscach...
W kamperze podłoga jest drewniana - jak do niej przykręcimy to może być problem - ciężar pod czas zderzenia rośnie 10-20krotnie... trzeba pamiętać wówczas ze to ciężar fotela i dziecka...jak nie dowiążemy tego do ramy to jest moim zdaniem "mało bezpieczne"... a określenie - coś tam wzmocnić - też jakoś brzmi to mało "przekonująco", ale może tylko mnie...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2016-03-15, 14:47   

Ja bym odradzał, bo AFAIR pas, a tym samym i punkty mocowania mają wytrzymać siłę 1 tony (statycznie) a bez poważnych obliczeń nie da się tego zrobić. Kiedyś drążyłem ten temat w bezpasowym UAZ-e (wylącznie po to żebym na wertepach nie musiał trzymać się kierownicy) i wyszło, że jak są pasy to muszą spełniać normy ergo jak się komuś coś stanie i wyjdzie że to Twoja samoróbka to będzie poważny problem.
Poza tym w tym to co Gugiel pokazuje jako Humermobil 1979 są małe szanse na jakąś poważną stłuczkę. Prawo zachowania pędu jednak ciągle obowiązuje ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-15, 22:37   

Wychodzę z założenia że lepiej jednak mieć jakieś zabezpieczenie niż nie mieć nic. Nawet gdy to będzie tzw"partyzantka" bez żadnych norm to zawsze w mniejszym czy wiekszym stopniu zatrzyma przed lataniem wewnątrz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-15, 22:46   

Jeżeli dziecko zacznie latać po kabinie wraz z fotelem to chyba lepiej by siedziało na ławeczce bez pasów...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2016-03-15, 23:09   

jeżeli byłoby już gdzie przymocować, to może nie rozwalać tego układu podkowy tylko wozić ze sobą foteliki dziecięce montowane w systemie ISOFIX, które mają swoje pasy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-15, 23:13   

Fotelik dla 7 latka z własnymi pasami...są takie??
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-16, 00:04   

ja nigdzie nie wygrzebałem isofix z własnymi pasami w przedziale powyzej 16kg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-03-16, 00:16   Re: Pasy w Staruszku???

BolMiech napisał/a:
Zakupiłem ostatnio Hymermobila z 1979 z oryginalna zabudowa


a dla siebie i pasażera obok masz pasy ??

bo chyba nie

a między innymi to (plus wiek kampera) skutecznie powstrzymały mnie przed jego zakupem

jedyna co mi przychodzi do głowy w miare prostego i skutecznego to jakaś konstrukcja dla pasów biodrowych

żeby nie demolować totalnie wnętrza, poszukaj na forum , ktoś zmieniał podkowę na jakiegoś partyzanta z busa z pasami - wyglądało to koszmarnie, plus zdemolowane wnętrze i utrata funkcjonalności
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-16, 07:26   

Stelaż pod biodrówkę dołączony do ramy to chyba rzeczywiście najmądrzejszy pomysł...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***