Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny kamperek w ogniu ..
Autor Wiadomość
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2017-05-19, 21:56   

No i powodzenia , żeby taką małą gaśnicą coś zgasić...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-05-20, 07:22   

Kampera w pełnym rozkwicie żadną gaśnicą się nie ugasi, ale rozlaną w pobliżu kampera podpałkę - owszem. Gaśnica z założenia służy do gaszenia pożaru w zarodku oraz go gaszenia instalacji których wodą zgasić się nie da lub nie wolno. Jak wygląda elektryka na zlotach każdy wie, całe szczęście że większość z nas wie że elektryki wodą gasić nie wolno. Chyba. Chyba większość wie.
Większe odstępy oczywiście by się przydały, ale chociaż ustawianie aut w sposób zapewniający drogę pożarową/ewakuacyjną czy też zwyczajnie dojazdową dla karetki czy kolegi który musi wcześniej zlot opuścić to raczej absolutne minimum z którym wszyscy się zgodzimy.
Najgorsze co w życiu może człowieka spotkać to praca z ludźmi. Organizacja uporządkowanego i zdyscyplinowanego zlotu ludzi z założenia niepokornych i "wolnych" w sobie tylko rozumianym znaczeniu, to przedsięwzięcie z góry skazane na niepowodzenie, a jedynymi wymiernymi skutkami po latach takiej działalności jest nerwica, wrzody żołądka i niechęć do organizowania zlotów ogólnie. Rozumiem to i masochistów którzy takie próby podejmują darzę wielkim szacunkiem, ale próbować zapanować nad tym wesołym towarzystwem jakoś trzeba... A może na następny zlot załatwić jakiś pokaz organizowany przez Straż ogniową? Taki z udziałem skasowanej przyczepki?
Miałem możliwość widzieć jak pali się namiot NS. Krótki to był pokaz, ale już nigdy w życiu nie zapaliłem papierosa w pobliżu żadnego namiotu....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-21, 08:04   

Świstak napisał/a:
A może na następny zlot załatwić jakiś pokaz organizowany przez Straż ogniową? Taki z udziałem skasowanej przyczepki?


A tych niebojących, olewających bezpieczeństwo, poustawiać tak jak na zlotach, ciasno. Pokaz rozpocząć kiedy się tego najmniej spodziewamy w nocy. No i najważniejsze nie można zapomnieć jeszcze o panice, gdy ktoś z gapiów krzyczy uciekajcie bo zaraz butla wybuchnie.

Tylko te osoby które na własnej skórze nie odczuły jak to jest. Podchodzą do tego na luzaku i mają to w głębokiej nieświadomości.

Ja po swoich doświadczeniach ustawiam się bardzo daleko, a jeżeli jest brak miejsca to jadę dalej. Spokój ducha bezcenny. :spoko :spoko :spoko
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Kwi 2012
Piwa: 84/104
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-21, 10:07   

Ciekawe dla mnie jest , że palą się te niby bezpieczne, najnowszej generacji instalacja....czyli nowsze kampery, starego jakoś ogień nie tyka. Tutaj nie szukałbym winy użytkowników, nawet tych "zielonych" co to przez chwilę nie patrzą jak działa lodówka czy inne medium...to nie powinno się zapalić.
Może dobre ubezpieczenie :roll: , zamiast bujać się ze sprzedażą "polskiego złoma " ? :haha:
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-05-21, 10:44   

Mazur napisał/a:
że palą się te niby bezpieczne, najnowszej generacji instalacja....czyli nowsze kampery, starego jakoś ogień nie tyka
W nowych w projekcie uczestniczą księgowi ma wytrzymać czas gwarancji a później kogo to .
Mazur napisał/a:
dobre ubezpieczenie , zamiast bujać się ze sprzedażą "polskiego złoma "
Duże prawdopodobieństwo że ktoś zapomniał wyłączyć czegoś nieświadomie lub z premedytacją ,
możemy sobie gdybać .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-05-21, 11:11   

Cytat:
Organizacja uporządkowanego i zdyscyplinowanego zlotu ludzi z założenia niepokornych i "wolnych" w sobie tylko rozumianym znaczeniu, to przedsięwzięcie z góry skazane na niepowodzenie

A mieliśmy tego przykład na zlocie w Mińsku. Teren bolszyj, a autka stały jak komu pasowało, wzdłuż w poprzek w kwadraciki, 1,5 m jeden od drugiego aby markizy zachodziły na siebie. Gdyby pierwszy na nawietrznej się zajarał to...tylko fotki robić największego ogniska.
Tym razem się upiekło, ale czy inne zloty nie wyglądają podobnie ? beztroscy jesteśmy :szeroki_usmiech
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZEJK 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD BAVARIA
Nazwa załogi: Grab Klan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Piwa: 202/260
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-05-21, 12:12   

wlodo - święta racja zazwyczaj miejsca jest bardzo dużo na zlotach a wszyscy parkują jak w chińskiej dzielnicy.
_________________
Pozdrawiam SZEJK

Ten co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
Dr. Mateusz Grzesiak

Moje poprzednie i aktualna karawana:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2017-05-23, 16:16   

Jak kampery mają się nie palić? Co kolejny właściciel, to dołożona nowa dodatkowa elektryka. Prawie zawsze zrobione to jest na granicy bezpieczeństwa :(
Dzisiaj zrobiłem specjalnie fotkę, jak wygląda elektryka w większości kilkuletnich kamperów.
Kamper z 98 roku ;)

20170523_091624.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 751,94 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hercer 
stary wyga
Adam


Twój sprzęt: .
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Piwa: 32/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-23, 17:50   

fakt z kwietnia tego roku tu na zdjęciu dzień wcześniej stała przyczepa przychodzę rano i jest TO.

SAM_3614.JPG
zgliszcza
Plik ściągnięto 9 raz(y) 419,09 KB

_________________
nieznajomość terminu śmierci umożliwia życie
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***