Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Autopass- czy zakładaliscie konto pre-paid?
Autor Wiadomość
awusia 
początkujący forumowicz


Dołączyła: 05 Wrz 2016
Skąd: SG/OOL
Wysłany: 2017-06-06, 08:39   Autopass- czy zakładaliscie konto pre-paid?

Cześć!
Wybieram się do Norwegii, czy rejestrowaliście się w systemie podając swój numer rejestarcyjny? Wg strony przyspieszy to tylko otrzymanie faktury za przejazdy oraz (tak myślę) pokąze gdzie jest drogo i może umozliwi minimalną kontrolę nad opłatami.. co myślicie?
Ewa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-06, 09:33   

Tak, ja co roku rejestrowałem. Calkiem dobre wyjscie.
Jezeli jezdzisz czesciej to polecam BROPASS z Danii - zaplacisz polowe ceny za most na Sundem i normalna cene za norweskie autostrady ( roczny abonament jest mniejszy od zysku na moscie)
Wersja norweska pobiera kase z gory, chyba 300NKR a Dunska nie pobiera nic z gory, w momencie przejazdu pod bramka pobiera Ci naleznosc z kartyl
Ja od 2 lat mam ten bropass i jest git.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
awusia 
początkujący forumowicz


Dołączyła: 05 Wrz 2016
Skąd: SG/OOL
Wysłany: 2017-06-06, 10:03   

OK! Most kupiłam razem z promem, zostały mi tylko do ogarniecia autostrady w Norwegii..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-06, 10:33   

to najlepiej sie zarejstrowac i wiecej o tym nie myslec:)

najpierw sciagnie 1 krone zeby potwierdzic karte, po pierwszym przejechaniu przez bramke sciagnie 300 koron, jezeli wykorzystasz te 300 to sciaga kolejne 300 koron. chyba 3 miesiace po ostatnim przejezdzie przez bramke dostajesz zwrot niewykorzystanej kasy.

Jeszcze taka sprawa odnosnie skandynawii, tankujac w Szwecji lub Norwegii staraj sie placic w kasie a nie w automacie. Przy tankowaniu w Szwecji i platnosci w automacie karta wydaną POZA Szwecją na poczatek jest blokowana kwota 500 koron ( na 2 tygodnie) potem po zatankowaniu (max za 500 koron) pobiera platnosc za paliwo.

Ja tankujac za 700 koron -( trzeba na 2 razy )- mialem zablokowane 1000 koron na 2 tygodnie plus zaplacilem te 700 koron. Jak masz duzo wolnej gotowki to spoko ale po co sobie mrozic kase.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
awusia 
początkujący forumowicz


Dołączyła: 05 Wrz 2016
Skąd: SG/OOL
Wysłany: 2017-06-06, 11:55   

Wygląda na to, że już nie można opłacic tego Autopassa. trzeba czekac na rachunek- po rejestracji na maila. Czy oni także wysyłaja mandaty na ten adres?


Prepaying tolls with your credit card has been discontinued

To make toll payments easier for you, we have decided to stop the previous payment option: prepayment per credit card.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-06-06, 12:29   

Nigdy nie rejestrowałem i nigdy nie przychodziły rachunki :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-06, 12:36   

Flag, byłem w Szwecji na majówkę tankowałem tylko w automatach i potrącił z konta tylko kwotę za jaką zatankowałem nie blokował żadnych innych środków :shock:
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
awusia 
początkujący forumowicz


Dołączyła: 05 Wrz 2016
Skąd: SG/OOL
Wysłany: 2017-06-06, 12:53   

Teraz to jednak myslę, żeby skasowac to konto.. może tez mnie ominą jakieś opłaty... najbardziej się boje mandatów..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-06-06, 13:46   

awusia napisał/a:
... najbardziej się boje mandatów..


Na mandaty jest proste rozwiązanie: jeździć tak jak miejscowi-przepisowo. :spoko
Nie ma obowiązku rejestracji. Na kilka wyjazdów tylko raz dostałem rachunki do domu. Około 180 zł, płatne na polskie konto bankowe.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-06-06, 13:54   

Flag napisał/a:
Ja tankujac za 700 koron -( trzeba na 2 razy )- mialem zablokowane 1000 koron na 2 tygodnie plus zaplacilem te 700 koron. Jak masz duzo wolnej gotowki to spoko ale po co sobie mrozic kase.


Nidy nie miałem żadnych blokad przy tankowaniu. Zawsze tankuję na stacjach automatycznych. Z tym "na 2 razy" to chyba popełniasz jakiś błąd przy automacie. Automat pyta o granicę kwotową tankowania. Jak wbijesz 500 NOK to ci za tyle naleje. Jest też opcja "no limit", która pozwala nalać do pełna. "Zabawę" z automatem radzę zacząć od wyboru języka (jest też angielski) bo w norweskim nie trudno o kuchę. Trzeba spokojnie czytać komunikaty na wyświetlaczu. Automat oddaje kartę przed samym nalaniem po odblokowaniu wybranej pompy. Przerwanie tego procesu być może powoduje jakąś blokadę. Aby otrzymać paragon z tankowania zwykle należy podać kartę powtórnie. Na paragonie jest kwota i na tyle karta zostanie "on line" obciążona. Blokadę na koncie można wyjaśnić z własnym bankiem telefonicznie. Zwykle interweniują bardzo szybko.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-06, 14:26   

krzlac napisał/a:
Flag napisał/a:
Ja tankujac za 700 koron -( trzeba na 2 razy )- mialem zablokowane 1000 koron na 2 tygodnie plus zaplacilem te 700 koron. Jak masz duzo wolnej gotowki to spoko ale po co sobie mrozic kase.


Nidy nie miałem żadnych blokad przy tankowaniu. Zawsze tankuję na stacjach automatycznych. Z tym "na 2 razy" to chyba popełniasz jakiś błąd przy automacie. Automat pyta o granicę kwotową tankowania. Jak wbijesz 500 NOK to ci za tyle naleje. Jest też opcja "no limit", która pozwala nalać do pełna. "Zabawę" z automatem radzę zacząć od wyboru języka (jest też angielski) bo w norweskim nie trudno o kuchę. Trzeba spokojnie czytać komunikaty na wyświetlaczu. Automat oddaje kartę przed samym nalaniem po odblokowaniu wybranej pompy. Przerwanie tego procesu być może powoduje jakąś blokadę. Aby otrzymać paragon z tankowania zwykle należy podać kartę powtórnie. Na paragonie jest kwota i na tyle karta zostanie "on line" obciążona. Blokadę na koncie można wyjaśnić z własnym bankiem telefonicznie. Zwykle interweniują bardzo szybko.


Ja jezdze 2 razy w roku do Norwegii, zawsze jest tak samo :) moi znajomi tez tak maja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-06-06, 14:42   

Przy korzystaniu z Autopass są dość znaczne zniżki , to też trzeba rozważyć
A przed mandatami uchroni Ciebie spokojna i rozważna jazda. Wielokrotny pobyt w Skandynawii skutkuje tym że w PL i nie tylko jakoś wolniej jeżdżę i konto "0" i dużo więcej w koło zauważam
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-06, 16:18   

Flag napisał/a:
Ja jezdze 2 razy w roku do Norwegii, zawsze jest tak samo moi znajomi tez tak maja.

Zmień bank.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-06, 16:28   

mam konta w 3 bankach :) nawet pytalem na stacji i mowili ze to dotyczy KAZDEJ wydanej poza szwecja karty, teraz tankuje tylko z platnoscia w kasie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-06, 16:43   

Flag napisał/a:
nawet pytalem na stacji i mowili ze to dotyczy KAZDEJ wydanej poza szwecja karty

To jak to się stało że ja z polską kartą nie miałem takich cudów, może dla mnie wyjątek jakiś zrobili i to 5 krotnie :shock: Cóż widać niezbadane są wyroki bankowości elektronicznej :szeroki_usmiech
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***