Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Autopass- czy zakładaliscie konto pre-paid?
Autor Wiadomość
emeryl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer Swing 494
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 21/46
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2018-01-16, 11:50   

Proponuję obejrzeć na yutubie Tankowanie w Norwegii jest dokładne wytlumaczenie tego problemu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emeryl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer Swing 494
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 21/46
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2018-01-16, 12:01   

Mialo być autopass opłaty drogowe-czyli Norwegia dla wszystkich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-01-16, 22:25   

decumanus napisał/a:

A... I gdzieś czytałem że zwiększyli wymiar dla kamperow na promach do chyba 7 m ale muszę to sprawdzić.
Pozdrawiam
Rafał.


Gdzieś może zmienili. Sprawdziłem kilka znanych mi promów - żadnych zmian, 6,01 do 7 m prawie dwa razy drożej jak do 6,0 m.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2018-01-20, 23:08   

MILUS - przyznaj sie. Ty pewnie helikopterem po Norwegi jezdzisz(LATASZ ?????) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-01-20, 23:19   

Nie ; no właśnie nie latam :-P Kamperem po Norge jeżdżę bardzo dostojnie :-P
A może za wolno przez te bramki przejeżdżam :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-01-21, 14:19   

krzlac napisał/a:
Gdzieś może zmienili. Sprawdziłem kilka znanych mi promów - żadnych zmian, 6,01 do 7 m prawie dwa razy drożej jak do 6,0 m.


Wydaje mi się że czytałem to odnośnie planów legislacyjnych, ale nie potrafię znaleźć, więc może tylko coś sobie uroiłem :oops:

Niemniej jednak przeczytałem aktualne przepisy na 2018 rok i wychodzi ze rząd będzie wymagał przy nowych umowach z kompaniami promowymi, płatności przy użyciu Autopass... jak również - tu odpowiedz na pytanie o rowery - elektronicznego pomiaru długość!! Więc pobłażliwość sprzedawcy wypada z równania.
Autopass się generalnie opłaca z urządzeniem, bez urządzenia chyba zniżki nie ma.
Podejrzewam że zniżka wynika z faktu, że zimą kamery sobie nie radzą z odczytywaniem zaklejonych śniegiem tablic, a urządzenie gwarantuje poprawny odczyt... to jaki musi być odsetek nieskutecznych odczytów zimą że opłaca im się dawać zniżkę na cały rok :D

Pryz umowie Autopass-ferjekort będzie dodatkowo zniżka na osoby 17%, ale jakoś nie potrafię sobie znaleźć informacji gdzie taki nabyć... Burdel jest jak to w Norwegii.
Ferjekort.no się opłaca jeśli ktoś planuje wydać więcej niż 3300 na promy.. daje 50% zniżki, bardziej sie opłaca kamperom ponad 6m, bo muszą płacić podwójną taryfę (lub wyższą) - dlatego też zakupiłem Ducato L3H2 :D i już odkręciłem nawet hak ;)


Ogólnie w Norwegii jest 40% ukryte bezrobocie... (tak twierdzą koledzy z pracy - autochtoni)
Te 40% jest zatrudnione w administracji, pracuje mniej niż normalni ludzie, ma benefity, prawie średnią krajową i w ramach pracy 3 godziny czasu na GYM... wiec w rezultacie wychodzą w piątki z pracy o 13-14...
ich głównym zajęciem jest komplikowanie rzeczy prostych i wymyślanie kolejnych przepisów... Naprawde... nie macie pojęcia jaka tu jest biurokracja... :gwm


R
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-01-21, 14:55   

MILUŚ napisał/a:
Nie ; no właśnie nie latam :-P Kamperem po Norge jeżdżę bardzo dostojnie :-P
A może za wolno przez te bramki przejeżdżam :diabelski_usmiech


Powszechne mniemanie o przerażającej wysokości mandatów bazuje na własnym punkcie siedzenia... porównując do zarobków nie jest to takie straszne, czego najlepszym dowodem sa polscy kierowcy, którzy jeżdżą dużo za szybko - potem idą co prawda do więzienia za niepłacenie tych mandatów, ale ich to nie powstrzymuje...

Po prostu jest w wychowaniu, mentalności i zasadach poszanowania publicznego.
I pamiętajcie o pieszych... Norweski kierowca zbliżając się do pasów bezpieczeństwa zwalnia również dlatego, że pieszy ma pierwszeństwo... bezwzględne... "pieszy" chyba dokonał dilu zamieniając pierwszeństwo za mózg... bo ci debile, nie tylko wchodzą bez zatrzymania na pasy, robią to również niespodziewanie zmieniając kierunek poruszania. Cywilizowanym wydawałoby się zatrzymać, spojrzeć w lewo, w prawo, znowu w lewo (bo może jedzie polski kierowca :haha: ) ale NIE!!! Wszak Norwegia sportowcami stoi!! to on też jak Daniel-Andre Tande HOP!! na drogę... :box2 tak że uważajcie...
R
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-01-22, 10:26   

emeryl napisał/a:
Proponuję obejrzeć na yutubie Tankowanie w Norwegii jest dokładne wytlumaczenie tego problemu


A widzisz na tym filmie coś odkrywczego?
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***