Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecana żywność liofilizowana
Autor Wiadomość
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-24, 12:33   Polecana żywność liofilizowana

Wybieramy się na 8-9 tygodniową wycieczkę objazdową (bez campingów), wiekszosc w skandynawii. Nie zawsze bedzie dostep do miejscowego żarcia (no i ceny). Mozecie polecic coś dobrego suchego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-06-24, 23:10   

Skandynawia to najwyższych lotów kraje ale żeby od razu w lidlu było 3 razy drożej niż w polsce :roll:

Kuzyn mieszka z całą rodziną , żyje pracując - myśle że obawy na wyrost .
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-24, 23:30   

silny napisał/a:
Skandynawia to najwyższych lotów kraje ale żeby od razu w lidlu było 3 razy drożej niż w polsce :roll:

Kuzyn mieszka z całą rodziną , żyje pracując - myśle że obawy na wyrost .


Ja bywam w Skandynawii kilka razy w roku :) na krótko, znam ceny i realia.
Fajnie ze Twoj kuzyn tam pracuje, ja nie jade pracowac tylko spedzic troche czasu zdala od Lidla (u nich KIWI jest popularne), rzecz w tym że bedac z dala od tych sklepow chce mieć jakieś zapasy dobrego żarcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-06-24, 23:31   

jak by mnie ktoś zaproponował żywnośc z probówki" na mojej np. ostatniej 11 tygodniowej wyprawie po Węgrzech to bym wolała z domu nie wyjeżdżać...
a ich langosze , bogracze.... o innych nie wspomnę ...co z torebki?...to se ne da :-P

PS. Dasz ciału zdrowy posiłek :) ...smuci się Twój doktor, bo go nie potrzebujesz...

Edit:
Flag, to rób jak ja, jadąc w tereny gdzie nie chce mi się na zakupy chodzić do Lidla i innych jego towarzyszy ...zrób postne dni...co w postne dni się je, czy pije wie się ;)
Piwo zabronione, wóda też...a bez piwa i wódy żrać się nie chce...albo se zapal...to też otumania :kwiatek
...
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2017-06-24, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-24, 23:42   

Flag,ja odkryłam w dużym Carefourze ,że na serach i wędlinach maja zgrzewarke prózniowa.Zrobilam zakupy. :stop: w tym roku okazało się że kolo nas jest prywatna wytwórnia wędlin też pakuje próżniowo. :stop: do tego kupiłam kiełbase żywiecką i suchą Krakusa,też szczelnie zapakowana i ser rolada ustrzycka, który w kamperowej lodowce trzymał świeżość 6 tygodni.Oprócz tego robię mięsa do słoików, ale gotuje 3 razy/przepis z internetu/.Takie moje rady dobrze sprawdzone w Grecji i Hiszpani. :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2017-06-24, 23:45   

Gość wie o co pyta i chyba nie chce, żeby mu odradzać ...
Polecam przejrzenie strony http://sklep.arpol.net.pl/pl/ , tutaj masz np. żywność liofilizowaną http://sklep.arpol.net.pl...ane-travellunch
Ja korzystałem, da się zjeść.
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-24, 23:46   

Flag napisał/a:
dobrego suchego?
zapomniałam o makaronach,mieszance ryżu z kaszami,czerwony barszcz w kartonie no i sprawdzone konserwy z
Lidla i firmy Krakus. :!: :!:
to naprawdę lepsze jak jakas żywność liofilizowana.Do tego /nie wiem kto gotuje/,dokup przecier pomidorowy,przyda się groch w puszkach,majonez,z zupek w proszku ja toleruje tylko żurek lub barszcz bialy Winiar.Biore jeszcze swoje dżemy,ogórki kiszone,jakieś kompoty to co sama robie w domu.Kup sobie cebule,ziemniaki,to się trzyma w zewnętrznym pojemniku.
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2017-06-25, 00:01, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-06-24, 23:47   

Basiu , słoneczko ty moje co tak mało piszesz swoje doswiadczenia...olej ogródek pisz nam :szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-24, 23:47   

izola napisał/a:
jak by mnie ktoś zaproponował żywnośc z probówki" na mojej np. ostatniej 11 tygodniowej wyprawie po Węgrzech to bym wolała z domu nie wyjeżdżać...
a ich langosze , bogracze.... o innych nie wspomnę ...co z torebki?...to se ne da :-P

PS. Dasz ciału zdrowy posiłek :) ...smuci się Twój doktor, bo go nie potrzebujesz...

Edit:
Flag, to rób jak ja, jadąc w tereny gdzie nie chce mi się na zakupy chodzić do Lidla i innych jego towarzyszy ...zrób postne dni...co w postne dni się je, czy pije wie się ;)
Piwo zabronione, wóda też...a bez piwa i wódy żrać się nie chce...albo se zapal...to też otumania :kwiatek
...


No widzisz ja wcale nie szukam chinskich zupek :) tylko w pelni naturalnej zywnosci ktora jest pozbawiona wody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-24, 23:48   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Flag,ja odkryłam w dużym Carefourze ,że na serach i wędlinach maja zgrzewarke prózniowa.Zrobilam zakupy. :stop: w tym roku okazało się że kolo nas jest prywatna wytwórnia wędlin też pakuje próżniowo. :stop: do tego kupiłam kiełbase żywiecką i suchą Krakusa,też szczelnie zapakowana i ser rolada ustrzycka, który w kamperowej lodowce trzymał świeżość 6 tygodni.Oprócz tego robię mięsa do słoików, ale gotuje 3 razy/przepis z internetu/.Takie moje rady dobrze sprawdzone w Grecji i Hiszpani. :?: :?:


mam i zdecydowanie korzystam :) ale nie wszystko da sie zapakowac do folli :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-06-24, 23:49   

Cytat:
Mozecie polecic coś dobrego suchego?

Mogę, choć pewnie się narażę...ale...
Ja piekę chleb sam ze wszystkim co mi smakuje, sklepowego nie mogę przełknąć...
Pieczesz chlebów kilka, kroisz, suszysz (okno, kaloryfer, słońce itp) zabierasz karton suchego chleba.
Porankiem przed śniadankiem odparowujesz tyle ile potrzebujesz, ( w ekstra piekarniku z kroplowaniem wody lub w zw.garnku z woda) i masz świeżutki chlebek na śniadanko bez latania po ichnich marketach.
Możesz sobie policzyć z grubsza ile zjadacie dziennie i tyle +- przygotować :spoko
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-06-24, 23:50   

Brat napisał/a:
Gość wie o co pyta i chyba nie chce, żeby mu odradzać ...
Polecam przejrzenie strony http://sklep.arpol.net.pl/pl/ , tutaj masz np. żywność liofilizowaną http://sklep.arpol.net.pl...ane-travellunch
Ja korzystałem, da się zjeść.


właśnie o to mi chodzi :) bo nie mam rozeznania w konkretnych markach, chodzi mi o polecenie ktore sa sprawdzonei i dobre :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-24, 23:58   

izola napisał/a:
Basiu , słoneczko ty moje co tak mało piszesz swoje doswiadczenia...olej ogródek pisz nam :szeroki_usmiech
Kończymy rehabilitacje i wizyty lekarskie.niestety lekow przybywa.Ogród wreszcie odrobiony i chałupa posprzątana.Zaczęlam relacje, po niedzieli będzie kontynuacja :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-06-25, 00:01   

Flag napisał/a:
izola napisał/a:
jak by mnie ktoś zaproponował żywnośc z probówki" na mojej np. ostatniej 11 tygodniowej wyprawie po Węgrzech to bym wolała z domu nie wyjeżdżać...
a ich langosze , bogracze.... o innych nie wspomnę ...co z torebki?...to se ne da :-P

PS. Dasz ciału zdrowy posiłek :) ...smuci się Twój doktor, bo go nie potrzebujesz...

Edit:
Flag, to rób jak ja, jadąc w tereny gdzie nie chce mi się na zakupy chodzić do Lidla i innych jego towarzyszy ...zrób postne dni...co w postne dni się je, czy pije wie się ;)
Piwo zabronione, wóda też...a bez piwa i wódy żrać się nie chce...albo se zapal...to też otumania :kwiatek
...

No widzisz ja wcale nie szukam chinskich zupek :) tylko w pelni naturalnej zywnosci ktora jest pozbawiona wody.


żywność pozbawiona wody jest mechanicznie zmanipulowana, możesz sobie to upiękniać jak chcesz, nie zapominaj że przy tej manipulacji cenne pokarmowe i ważne dla organizmu składniki ...w maszyneri zanikają...Ty kupujesz tylko ...nie Chinską torebkę...ale podszywkę :-P

Edit:
zrób se do jedzenia co nasi przodkowie od lat praktykowali...a skoncentruj się nad pięknem regionu ...gdzie zawitasz...ja lubie wtedy kromkę chleba ze smalcem i skwarkami i prawdziwe wino , nie te w proszku :) ...moja marota ;)

PS. chleb się trzyma długo, smalec też :szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2017-06-25, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-25, 00:11   

izola napisał/a:
Ty kupujesz tylko ...nie Chinską torebkę...ale podszywkę
.Popierammy jeździmy tylko na dziko,ale takiej żywności bym nie kupila za żadne skarby.Lepiej zjeść kawalek chleba z czymś a nie takie przetworzone jedzenie.Nie wiem czy jedziesz z jakąś Pania ,jeżeli prowadzi dom to powinna wiedzieć co kupić na wyjazd tak by miało długa ważność.Barbara Muzyk :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***