Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bybobil Ducato L3H2 2.3
Autor Wiadomość
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-17, 20:47   

A ta obrzydliwa sobota, w tym mega obrzydliwym tygodniu upłynęła mi tak:

SmartSelect_20210417-204326_AnyDesk.jpg
Modulowe centrum sterowania
Plik ściągnięto 13 raz(y) 722,34 KB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-04-17, 21:40   

decumanus napisał/a:
A ta obrzydliwa sobota, w tym mega obrzydliwym tygodniu upłynęła mi tak:


dobra robota

ja tą piękną sobotę spędziłem na składaniu drukarki 3D i próbnych wydrukach
i tylko myślę, co by do kampera wydrukować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-18, 00:24   

Mozesz sobie znalezc filtr kabinowy do czerpni powietrza spod podwozia, bo ci podczas jazdy bedzie kurz lecial i sadza z wydechu, a filtr wbudowany w fralu jest maly i pewnie drozszy. Masz ta skrzynke to sobie musisz pomierzyc i moze jakis dobierzesz ewentualnie zamontowac wiekszy po skosie. Moje obudowy filtra z drukarki ci sie nie przydadza, bo masz juz inny uklad. Nie wiem czy wylot chcesz zostawic tak jak jest, nie wiem gdzie ci to powietrze bedzie leciec. Wczesniej, wydrukowalem sobie adapter na wylot chlodnego, podobny do tego dolaczonego, ale skierowany poziomo, czyli mozesz sobie skierowac bezposrednio na "korytarz". Wydrokowalem w 2 kawalkach z PLA ale mysle ze by wytrzymal calkiem dlugo. Jak chcesz moge wrzucic zdjecia i stl.
Dzisiejsze zajecie bylo bardziej wymagajace. Wymyslilem sobie wreszcie panel sterowania. W zalozeniu mial byc ladny, schludny i łączyć rozne przypadkowe elementy kontrolne, w jednym spójnym design'ie.
Założenia są następujące.
Całość jest w module 6x6 cm
Wykończeniowa warstwa jest z 3mm czarnej plexi, wycietej laserowo (gladkie krawedzie i drobne detale) jest zdejmowana (mocowana na neodymach 5x1) czy to jako glowny panel, czy ramka wokół np panelu Alde (tez czarny zamowilem).
Pod spodem jest ramka zasadnicza drukowana, osobna dla kazdego modulu dostosowana do kazdego urzadzenia, przełącznika, wyswietlacza, etc. Ramka jest dostosowana do mocowania na stopkach, stykajacych sie z soba z sasiednimi modulami. Mozna je ewentualnie dostosowac do wymaganej głębokości, jako ze całość musi byc na jakiejs sklejce. U mnie najwiekszej glebokosci wymaga ładowarka usb z wyswietlaczem napiecia ponad 53mm. Ale niewiele mniej przelaczniki 25A w widocznym dużym rzędzie.
Z urządzeń widocznych na rysunku - od lewej na górze:
1.moduł odtwarzacza bluetooth z radiem mam zabudowane glosniki creative T3000 kupione do pierwszego komputera w 1998 :D i bede puszczal z nich muzę z telefonu albo z wbudowanego radia.
2. Pilot wspomnianych głośników, wybebeszony, z dorobionymi galeczkami. Do tego bedzie wlacznik zasilania wspólny dla modułu i głośników
Obok wspomniana ladowarka usb.
3. Panel alde. Bedzie zlicowany z plexi, wszystko gladkie i cudne
4. miernik energii z ali a obok diody pokazujace poziom wody czystej i szarej z przelacznikiem 3 pozycyjnym.
5. Tutaj cos sobie narysowalem i za cholere nie wiem co autor mial w rozumku... caly dzien próbuję sobie przypomniec :haha:
6. Rząd włączników przeróżnych.
8. Wielki prostokat poprawej, stanowi dymioną plexe, zakrywającą ta skrzyneczka z bezpiecznikami, gdzie sa diody sygnalizujace awarie. Stad polprzezroczysty, zeby bylo widac.

Na razie tyle. Jest modulowo,w kazdej chwili moge dolozyc.
Nie wiem jeszcze jak ogarnac napisy, czy laser moze w jednym przebiegu ciac i grawerowac i czy to do czegokolwiek sie nada moze to grawerowane bedzie trzymać farbe, ktora zetrze sie z gladkiego?
Pozyjemy zobaczymy. Jak zakoncze projekt, uwolnie pliki na jakiejs stronie. Na razie w fazie wstepnej. W piatek drukarka sie rozpadla - radelko się wytarko, zamowilem z zlosci pruse, ale 4-5 tygodnie czekania. Tą prawdopodobnie bedzie upgradowal jeden taki z Fablabu w Bielsku, ktory przy okazji powiedzial ze przeciez w blackfrog.pl w sasiedniej dzielnicy bielska maja Prusy na stanie... :gwm

Trzymajcie kciuki
Pozdrawiam
R
Mozna komentowac i doradzac.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2021-04-18, 10:57   

Super paneliik, zazdroszczę możliwości... Jak już masz projekt możesz to wrzucić na CNC i wyciąć na Dibondzie 2mm, kolor wybierzesz a grawerka liter odsłoni czarny środek i będzie pięknie.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-18, 13:43   

wlodo napisał/a:
Super paneliik, zazdroszczę możliwości... Jak już masz projekt możesz to wrzucić na CNC i wyciąć na Dibondzie 2mm, kolor wybierzesz a grawerka liter odsłoni czarny środek i będzie pięknie.

dzieki :ok
Dibond trzeba frezować, a frez ma swoja grubość, i nie da rady wycinać otworów pod diody 2x5 i innych drobny detali.
No i zależy mi na połyskującej czerni pleksy.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2021-04-18, 17:41   

decumanus napisał/a:
...
1.moduł odtwarzacza bluetooth z radiem ...

Masz już ten moduł? Czy on ma obsługę folderów, czy odtwarza jak leci? Szukam takiego, który uwzględnia foldery na karcie i pendrive'ie.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-04-18, 20:35   

decumanus napisał/a:
Mozesz sobie znalezc filtr kabinowy do czerpni powietrza spod podwozia, bo ci podczas jazdy bedzie kurz lecial i sadza z wydechu, a filtr wbudowany w fralu jest maly i pewnie drozszy. Masz ta skrzynke to sobie musisz pomierzyc i moze jakis dobierzesz ewentualnie zamontowac wiekszy po skosie.


filtr sobie zrobię sam
mam taką matę filtracyjną, kupiłem kilka lat temu na metry, jak miałem auto bez filtra kabinowego

decumanus napisał/a:
. Nie wiem czy wylot chcesz zostawic tak jak jest, nie wiem gdzie ci to powietrze bedzie leciec. Wczesniej, wydrukowalem sobie adapter na wylot chlodnego, podobny do tego dolaczonego, ale skierowany poziomo, czyli mozesz sobie skierowac bezposrednio na "korytarz".


planowałem tak, żeby zimne powietrze szło z klimatyzatora do góry pod łóżko i na tył auta (tak jak ma reaven22), także jeżeli masz zaprojektowany ten kawałek to chętnie przygarnę

wydaje mi się, że to będzie to co masz na zdjęciu powyżej opisanym jako "Zrzut ekranu 2021-04-09 113835.jpg" po prawej stronie

w sumie nic innego nie potrzebuję
wylot ciepłego poza auto mam oryginalną rurą
czerpnia pod autem, a powietrze z auta będzie się zaciagać po prostu z garażu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-18, 22:12   

Poprawie jutro jeden wymiar i Ci wysle.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-18, 22:14   

xbartman napisał/a:

Masz już ten moduł? Czy on ma obsługę folderów, czy odtwarza jak leci? Szukam takiego, który uwzględnia foldery na karcie i pendrive'ie.

Mam, nie testowalem, ale sadzac po ilosci guzików obawiam sie ze nie. Sprawdze jutro.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-19, 15:58   

Link do dysku z plikami STL DYSK
Interesuje Cię wywiew prostokątny. Musisz odciąć kawałek oryginalnego wylotu, zostawić ta ramkę która wchodzi zamiast ruchomego wachlarzyka, i zamocować na klej. luzu jest do 1 mm. Powiększyłem dugi koniec, gdzie wchodzi kanał prostokątny 12-ish x6cm z Casto.
Model jest w 2 częściach, drukuje sie bez podpor i przewieszeń. Ja skleiłem klejem epoksydowym, ale musze jeszcze pomalować, to tak zw działający prototyp, więc jak uważasz że coś powinno być inaczej, pisz.
Na początku miałem projekt nakładający się od zewnątrz na uciętą ramkę, ale nie mieści się na mojej starej drukarce.
R

SmartSelect_20210419-155158_Autodesk SketchBook.jpg
Tak odciąć, ale nie za dużo.
Plik ściągnięto 1 raz(y) 223,3 KB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-04-19, 21:45   

decumanus, jutro przyjdzie filament, to spóbuję wydrukować

choć nie wiem czy mi stołu starczy
mam tylko Ender 3 na start zabawy z drukowaniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-19, 21:53   

Masz wieksze pole niż mój klon i3, który właśnie sie obraził. Nie ma obaw.
Jutro ciachne ten oryginalny element i przymierzę - sie okaże czy coś nie wyskoczy ;)
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-20, 09:14   

decumanus napisał/a:
xbartman napisał/a:

Masz już ten moduł? Czy on ma obsługę folderów, czy odtwarza jak leci? Szukam takiego, który uwzględnia foldery na karcie i pendrive'ie.

Mam, nie testowalem, ale sadzac po ilosci guzików obawiam sie ze nie. Sprawdze jutro.
R


Nie obsługuje katalogów, wszystko z jednego wora. urządzenie ma tylko 4 guziczki, na szczęście pilot znacznie więcej
, jest tam niby nawet jakiś equalizer, E90 - E95... cos tam zmienia ale puki co podłączyłem do głośniczka bez wzmacniacza, wiec tylko gwizdek słychać ...
dla mnie najważniejsze jest Bluetooth. A to działa... radio też działa, nawet odbiera bez właściwie anteny, chyba że metrowy kabel głośnikowy za nią robi. łączy z telefonem z automatu. wyłączać się da pilotem... wszystko czego potrzebuje. :)
po przerwie w zasilaniu zaczyna USB, jak nie ma usb to AUX.
pilotem można zmieniać odtwarzany po bt kawałek - next prev
to chyba wszystko
R.
musiałbyś chyba zainwestować w takie https://pl.aliexpress.com/item/4000759656616.html
albo takie https://pl.aliexpress.com/item/32887039819.html to już nawet wzmacniacza nie potrzebuje.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2021-04-20, 13:39   

Dzięki za info. Muszę przyjrzeć się tym z ali bo na naszym rynku na nic ciekawego nie trafiłem.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-04-20, 23:44   

decumanus, widzę, że jestem obeznany w temacie grajków muzycznych z aliexpress

jakbyś widział jakieś urządzenie AOI na 12V to podrzuć linka, bo szukałem, ale nic nie znalazłem
nie jestem szczególnie wrażliwy na jakość dzwięku, więc nie potrzebuję dobrych zewnętrznych głośników, a chciałbym mieć jakieś radyjko, optymalnie z mp3

nawet coś w stylu radia podszafkowego, tylko nie na 230V
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***