Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Węgry 2017 - Marcin i familia
Autor Wiadomość
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-06-29, 08:22   Węgry 2017 - Marcin i familia

Hej,
W tym roku Węgry.
Zaczęliśmy od postoju na Słowacji na akwaparkach wSturovo.
Za 2 doby dla 4 osób zapłaciłem 100euro.
Kamping w sumie fajny.
Ważne: brak możliwości spuszczenia szarej wody. Na moje pytania w recepcji nikt nie widział o co mi chodzi a jak już usłyszałem : skąd masz tę brudna wodę w kamperze..? - to tylko się uśmiechnąłem i tyle.
Na kempingu jest wiele : bungalowy, hotelik, budy, bary, park linowy, a nawet karuzele. Fajnie bo o 22:00 głośna muzyka jest wyłączana.
Kompleks basenowy jest bardzo fajny, ale w ostatnim dniu wymagano od nas biletów na zjeżdżalnie - czyli zjeżdżalnie były dodatkowo płatne (co uważam za przesadę). Cena 3euro za osobę/dzień ;(.
Płatne oczywiście leżaki za 5euro/2 leżaki.
Co było jeszcze z fajnych rzeczy to fakt, że po opuszczeniu kampingu (do godz.11) można było zaparkować przed basenami i jeszcze skorzystać do końca dnia z basenów.
No i ten widok na katedrę w Ostrzyhomiu.....

2017-06-27_Sturovo_Slowacja (1).jpg
Katedra Ostrzyhom ze strony Słowacji
Plik ściągnięto 7798 raz(y) 68,85 KB

2017-06-27_Sturovo_Slowacja.jpg
Droga na Węgry
Plik ściągnięto 7798 raz(y) 98,78 KB

2017-06-27_Esztrogom.jpg
Wieczorny spacer
Plik ściągnięto 7798 raz(y) 58,06 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-06-29, 08:35   Ostrzyhom

Ostrzyhom
Warto.
Wydaje się, że tak sie namęczyli by to tutaj wybudować i że nie mieli juz sił na wykończenie katedry w środku ale nie.... naprawdę ładnie jest no tech chłód...gdy na zewnątrz 34stC.... warto ;)
Ważne: nie parkuj zaraz obok katedry - cena 1000for za 1 godz. A zaraz obok jest darmowy parking - poniżej zdjęcie z miejscem gdzie się zatrzymaliśmy.
Warto tu wpaść. Widoki z góry nieziemskie.
Wejście do kompleksu 3500forint - bilet rodzinny.

2017-06-28_Esztrogom.jpg
My stoimy na wprost katedry, płatny parking po prawej stronie. Widok z kopuły katedry.
Plik ściągnięto 7785 raz(y) 133,8 KB

2017-06-28_Esztrogom (2).jpg
Plik ściągnięto 7785 raz(y) 79,24 KB

2017-06-28_Esztrogom (1).jpg
most Mária Valéria, granica - ale nie tylko polityczno-geograficzna. Granica również kulturalno-obyczajowa.
Plik ściągnięto 7777 raz(y) 99,13 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-29, 09:25   

Poprosimy dalej. Zapowiada się ciekawie.
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
  Wysłany: 2017-06-30, 09:00   

Następny przystanek Wyszehrad - nazwa od zamku na wzgórzu.

Same miasteczko Wyszehrad to mała mieścina - zastanawiam się gdzie się ta grupa Wyszehradzka spotyka.....
Kamping w Wyszehradzie....cóż bywało lepiej, ale też bywało gorzej! Na kampingu 3 załogi - my i 2xnamiotowcy.
W nocy straszna burza - wszyscy przeżyli.
Twierdza Wyszehrad która nigdy nie została zdobyta.
Zaraz pod twierdzą parking płatny 300forint/godzinę. Dalej jest jeszcze jeden parking pewnie tańszy no ale nie sprawdziłem.
Widoki z twierdzy przepiękne.
W drodze z twierdzy do Szentendre (odcinek górski) minęliśmy wiele fajnych miejsc parkingowych (darmowych) - można się zatrzymac nawet na dłużej (stały kamperki ;) ).
Bardzo miło się tu spędza czas - nie ma tylu turystów, ceny znośne, pogoda fantastyczna.
Parę fotek

2017-06-29_Wyszehrad.jpg
Wyszehrad kamping. Lata 80te...
Plik ściągnięto 7705 raz(y) 133,53 KB

2017-06-29_Wyszehrad (2).jpg
Trafiliśmy na obiad na twierdzy.... był Polak, Czech, Węgier
Plik ściągnięto 7703 raz(y) 111,01 KB

2017-06-29_Wyszehrad (3).jpg
Okazało się, że na twierdzę wchodzimy z wycieczką z Polski...było tłumnie i głośno.
Plik ściągnięto 7702 raz(y) 123,4 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-06-30, 10:40   

Koniecznie Gyor i muzeum Biskupie. Będziesz pod wrażeniem. Zaparkować można na noc pod Aquaparkiem skąd masz świetne dojście do starówki. Dla mnie najbardziej chyba zaskakujące miejsce na Węgrzech.
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-06-30, 22:26   

@Rodzinka 4+ . - dzieki za informację.
Dziś się sycyliśmy w Szentendre.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-04, 23:39   

Szentendre
Również warto. Nie dlatego że jest blisko Budapesztu. Dlatego że był tu Makłowicz ...i zachwalał kuchnię węgierską.....
Szentendre jest po prostu piękne.
Camping Pap Island godny polecenia. Jest basen, boisko i blisko do centrum miasteczka - ok 1 km.
Obsługa miła i angielsko-języczna.
Tam spróbowałem zupy rybnej, gulaszu...... mniam.
Cena gulaszu ok. 1600 fornit - było to 0,5 litra dobrej zupki (wg nas gulasz to gulasz a wg Węgrów gulasz to zupa z dodatkiem mięska + dodatkowo w karafce jest super osstry dodatek - ile możesz tyle ładujesz do talerza - ale uważaj).
W Szentendre zobaczyliśmy muezum marecepanu - polecam, choć nie do końca jestem przekonany, że figury są z marcepanu - nie można było ich spróbować....

Lecimy dalej ..... do Szekesfehervar jednego z najważniejszych miejsc w historii Węgier.

2017-06-30_Szentendre.jpg
Szentendre....
Plik ściągnięto 7389 raz(y) 98,65 KB

2017-06-29_Szentendre.jpg
Plik ściągnięto 7387 raz(y) 129,02 KB

2017-06-30_Szentendre (1).jpg
Plik ściągnięto 7386 raz(y) 134,55 KB

2017-06-30_Szentendre (3).jpg
....nie znasz dnia ani godziny, kiedy Cie dopanie..nawet na wakacjach ...
Plik ściągnięto 7383 raz(y) 90,96 KB

2017-06-30_Szentendre (4).jpg
lodziarnia.....mniam mniam
Plik ściągnięto 7381 raz(y) 64,22 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-13, 22:09   

Budapeszt.
Opisane wielokrotnie więc nie będę się rozwodził.
Miałem chytry plan spędzić tam jeden dzień parkując w miejscu, gdzie widziałem rok wcześniej zaparkowany kamperek. Miejscówka (47°30'14.8"N 19°02'23.0"E) fajna ale niestety był pokaz RedBull AIrSchow i cała ulica była zamknięta…..
Postój na parkingu (47°30'26.3"N 19°02'07.6"E) w sumie blisko metra więc ok. i za free
Postanowiliśmy zwiedzić Parlament - ważna informacja: zwiedzanie z przewodnikiem i w określonych godzinach (w zależności do jakiej grupy językowej się zapiszemy).
Z Budapesztu pojechaliśmy do Szekesfehervar…… do dziś mam problem z wymówieniem nazwy…..

2017-07-01_Buapeszt.jpg
Przygotowania do AirShow
Plik ściągnięto 7106 raz(y) 94,72 KB

2017-07-01_Buapeszt (4).jpg
AirShow.
Fajnie bo można było sobie pochodzić po torze tramwajowym..
Plik ściągnięto 7106 raz(y) 129,1 KB

2017-07-01_Buapeszt (2).jpg
Klasyka....ech. Pewnie za takie rozplanowanie placu komitet centralny odznaczył architekta medalem ku czci i pamięci.
Plik ściągnięto 7100 raz(y) 133,88 KB

2017-07-01_Buapeszt (3).jpg
Ulice były pozamykane więc i okazja na takie zdjęcie
Plik ściągnięto 7100 raz(y) 106,17 KB

2017-07-01_Buapeszt (1).jpg
Tego miejsca ostatnim razem nie znaleźliśmy
Plik ściągnięto 7100 raz(y) 95,53 KB

2017-07-01_Buapeszt (5).jpg
Zwiedziliśmy też Parlament. Warto , naprawdę warto.
Plik ściągnięto 7099 raz(y) 114,91 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-13, 22:27   

Szekesfehevar
W tym prawie 100 tysięcznym miasteczku o niskiej zabudowie zaparkowaliśmy na noc na kempingu w kompleksie sportowym.
NIe bez kozery napisałem o niskiej zabudowie ponieważ pochodzimy z miasta 80 tysięcznego w którym są bloki 10 klatkowe i 10 piętrowe więc Székesfehérvár całkowicie nie pasował mi do koncepcji tak dużego miasta.
Ale nie miało być o tym….
Kemping (47°12'11.8"N 18°23'59.0"E) recepcja zamknięta.
Z żoną weszliśmy na teren kempingu a ja podszedłem do grupy młodych osób ( w moim wieku) i zapytałem do you speak english?
Na tak postawione pytanie wszyscy podnieśli ręce i zbiorowo odpowiedzieli NEIN. Ops…..
Za chwileczkę pojawił się gość, który łamaną angielszczyzną powiedział, że jeszcze 5 minut i będzie ok.
Za kilka chwil pojawił się właściciel kluczy do recepcji. Zadowolony z siebie i bardzo nadpobudliwy typowy Węgier będący tego wieczoru administratorem obiektu. Znajomość anielskiego - poziom zerowy. Poszliśmy za nim do recepcji - sytuacja była rozwojowa.
KIerownik dał do wypisania (w ciemno) papiery rejestracyjne na kemping. Na szczęcie wersja zawierała wyrazy angielskie. Wypisałem co wiedziałałem. Po jakimś czasie pojawił się jegomość władający językiem anielskim i dzięki niemu doszliśmy do porozumienia. Jednak cena za nocleg przewyższała wszelkie możliwe opcje cenowe na tablicy przed recepcją. Dobra jakoś się rozliczymy..
Na szczęście dnia następnego pojawił się nowy administrator obiektu, który nieśmiało zbliąył się do nas. I z uśmiechem na twarzy przedstawił karteczkę z rozpiską cenową nieodbiegającą od naszej kalkulacji.
Kemping….. sanitariaty pozostawiają wiele do życzenia, miejscówka - parcela ok. - dużo miejsca, zielono . Na kompleksie dobre zaplecze sportowe - bieżnia, boiska - naprawdę można się spocić. I o dziwo właśnie te zaludnienie Székesfehérvár widziałem na tym kompleksie sportowym - cały czas kilka osób biegało po bieżni 600 metrowej. Naprawdę byłem pod wrażeniem.
Miejscówka na jedna noc - ok.

Székesfehérvár to stare historyczne miasto węgierskie będące dla Madziarów tym czym dla nas jest Kraków. Niestety Turkowie w katedrze, gdzie pochowano wszystkich dotychczasowo zmarłych królów węgierskich urządzili sobie magazyn broni i materiałów wybuchowych a w pewien słoneczny dzień mniej rozgarniętny Abdul nie dokładnie zgasił niedopałek fajki i sruuuu …(kabum!!!) szczątki królewskie wyleciały w kosmos.
I w ten oto sposób Węgry straciły nekropolię królewską.
Sam Székesfehérvár jest miasteczkiem głęboko zakorzenionym w klimacie czasów przeszłych. Są muzea, uliczki, pokazy średniowieczne. Sama starówka jest urokliwa i godna spaceru.

ups.. coś mi zdjęcia nie wchodzą na stronkę :(

2017-07-02_Szegesfergvar.jpg
Tyle zostało po nekropolii królewskiej
Plik ściągnięto 7088 raz(y) 120,14 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-13, 23:39   

Lawendowe Tihany ….
Właściwie to nie chcieliśmy tak od razu jechać do Tihany. W planach było jeszcze odwiedzenie jakiegoś kempingu nad Balatonem. Krótki odpoczynek przed całodziennym zwiedzaniem lawendowego Tihany.
Najbliższy Balaton Fured kemping bardzo nas rozczarował. Tłok, gwar i te ceny…. . Basen mały. Wifi płatne. Zauważyłem, że kempingi gdzie jest płatne wifi nie są godne uwagi - są to kombinaty nastawione na dojenie turystów. Tak jest we Włoszech, Chorwacji.
Po krótkim rekonesansie po kempingu postanowiliśmy jednak pojechać do Tihany wszak to tam miałem upatrzony kemping, który wg opisów w necie był cichy, spokojny i położony w urokliwym miejscu. Nawigacja wyprowadziła nas w bardzo ładne miejsce ale niestety nie na kemping, droga się skończyła w pośrodku winnic, gdzie rozpościerał się cudowny niesamowity zapach wino, lawenda, woda, południe śródziemnomorskie. Dziwne ale rzeczywiste. W okolicy byli lokalesi, którzy poinformowali mnie, że „kemping” jest ale dla namiotowców. Dodatkowo uzyskałem info, że w okolicy są darmowe parkingi (46°55'26.9"N 17°52'11.0"E) gdzie mogę zatrzymać się na noc.
Przygoda jednak potoczyła się inaczej. Po postoju na parkingu w centrum (ważne: w Tihany parkingi są ale płatne od 8-20 godz. a ceny za godzinkę nie są małe) i po zwiedzeniu miasteczka w trybie wieczornego oglądania (czytaj: zabytki pozamykane, oglądanie z zewnątrz, stragany, widoczki ogólne) znaleźliśmy miejsce na uboczu (46°54'21.9"N 17°53'12.9"E), które z powodzeniem polecam na nockę. Właściwie po godz. 20 na parkingach w Tihany można nocować - czego dowodem są samochody jakie widziałem na tychże parkingach wczesnym porankiem tuż o wschodzie słońca…….
Pomimo całego turystycznego zgiełku w Tihany warto tutaj spędzić trochę czasu - są bardzo fajne ścieżki rowerowe, piesze szlaki i urokliwe widoki pól lawendowych.
Wiem, że wrócę tutaj na pewno, na dłużej…..[/code]

2017-07-03_Tihany (1).jpg
Lavenda, ciasto, lemoniada, soki, olejki, zapachy, tabliczki, czkolada.....
Plik ściągnięto 7052 raz(y) 64,88 KB

2017-07-02_Tihany (2).jpg
Widok z naszej miejscówki na noc
Plik ściągnięto 7049 raz(y) 107,84 KB

2017-07-02_Tihany.jpg
Folklor dla turystów
Plik ściągnięto 7048 raz(y) 144,47 KB

2017-07-03_Tihany - Version 2.jpg
Wschód słońca nad Balatonem
Plik ściągnięto 7046 raz(y) 76,85 KB

2017-07-03_Tihany.jpg
Tihany, opactwo benedyktyńskie z 1055r.
Plik ściągnięto 7043 raz(y) 90,52 KB

Ostatnio zmieniony przez Amarcin 2017-07-13, 23:47, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-13, 23:46   

Fajna relacja z wakacji :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-13, 23:51   

Dzięki
Chciałem pisać na bieżąco, ale z wifi na Węgrzech to jest różnie. Niby jest za darmo ale czasem trzeba latać za tym netem po kempingu. W końcu się poddałem i postanowiłem wysłać jak już będę w domu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2017-07-13, 23:55   

Przyszła pora się pokąpać
Buk vs Sarvar.
Wygrał Sarvar.
Po drodze trafiłem na zamek Sumag Było wcześnie. Widok imponujący. Pod sklepem w Sumeg spotkałem rodzinkę węgierską przemierzającą na piechotę niebieskim szlakiem ich piękny kraj. Było wietrznie i trochę deszczowo. Niesamowice nie realnie. Ja i ojciec, 2 chłopaków z plecakami. Ja bez kawy - on pewnie też. Nocowali pewnie w Sumeg. On wstał tak jak ja bladym świtem, udało się namówić 9 i 12 latka na wstanie. Była mżawka. Chłopcy pewne z oporem się ubrali, zjedli kanapkę z mortadelą. Ojciec spakował splecaki, złożył namiot pozbierał rzeczy. Poszli. W COOPie uzupełnili zapasy i spotkali Polaka. 10 minut rozmowy. Nasze szlaki się przecięły. Po południu było ciepło.
Spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu że warto wstać i wyruszyć o świcie...

W Sarvar przede wszystkim aquapark.
Dalej zamek obronny i wyśmienite lody przy urzędzie miasta.

Z aquaparkiem mieliśmy prawdziwe szczęście ponieważ okazało się, że przylegający kemping jest często rezerwowany i ciężko tak od razu złapać wolną parcelę.
Przy parceli oczywiście prąd i co było też miłe ujęcie wody.
Na kempingu camper serwis, czysto. Jedyny minusik to fakt, że nie ma ciepłej wody pod prysznicem - a właściwie nie było jej gdy ja się kąpałem.
W cenie kempingu wejście na aquapark, który jest niesamowity. Wiele atrakcji zarówno dla mniejszych jak i dla większych. Nawet w dni deszczowe są dla dzieciaków atrakcje pod dachem więc śmiało polecam dla rodzin z dziećmi.
Za dobę policzyli nas ok 250 zł. (3 dorosłe + 1 dziecko, prąd , parcela). W cenie wstęp do aquaparku. Szkoda że sauna była dodatkowo płatna.
Fajnie było bo w ostatni dzień wyjazdowy (check out o 11:30) zaparkowaliśmy przed aquaparkiem na parkingu w miejscu gdzie była możliwość podłączenia się za darmo do prądu. Przed wjazdem na kemping jest szafka elektryczna z dwoma gniazdkami do dyspozycji. W ten sposób zostaliśmy tam jeszcze jedną noc korzystając zarówno z prądu jak i kempingu tj. sanitariaty.

2017-07-04_Sarvar.jpg
wiadomo..zabawa
Plik ściągnięto 7030 raz(y) 102,98 KB

2017-07-04_Sarvar (1).jpg
Dałem rade i pokonałem tor przeszkód !
Plik ściągnięto 7028 raz(y) 87,53 KB

2017-07-05_Sarvar (1).jpg
Spacer i odpoczynek po kąpielach
Plik ściągnięto 7024 raz(y) 81,3 KB

2017-07-05_Sarvar.jpg
Ostatni wieczór - już poza kempingiem. Pogoda jak wiadomość z kraju
Plik ściągnięto 7024 raz(y) 69,34 KB

2017-07-03_Sumeg.jpg
Po drodze trafilem na zamek Sumeg.
Plik ściągnięto 7024 raz(y) 81,27 KB

Ostatnio zmieniony przez Amarcin 2017-07-14, 00:22, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-13, 23:56   

Amarcin napisał/a:
Dzięki
Chciałem pisać na bieżąco, ale z wifi na Węgrzech to jest różnie. Niby jest za darmo ale czasem trzeba latać za tym netem po kempingu. W końcu się poddałem i postanowiłem wysłać jak już będę w domu.


Ja mam antenę aktywną do WI-FI i na kempingach działa super. :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kotek 
Kombatant
Mam na imię Danusia!


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Paź 2010
Piwa: 403/444
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 06:47   

Czytam z ciekawością, czekam na ciąg dalszy. :kwiatki: Za relację :pifko
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***