Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bad Ischl - Misurina - propozycje trasy?
Autor Wiadomość
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-02, 07:29   Bad Ischl - Misurina - propozycje trasy?

Witam,
Pytanie do kamperowiczek i kamperowiczów 😎
Planuję za dwa tygodnie wyjazd do północnych Włoch do Wenecji Friulijskiej ale najpierw naszym celem jest Misurina k.Cortiny d'Ampezzo. Zastanawiam się nad odcinkiem trasy Bad Ischl - Misurina. Którą drogę wybrać? Auto to tzw osiołek czyli staruszek Ducato alkowa z silnikiem 1.9D. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie dużo odcinków gdzie auto prędzej będzie czuło górkę niż ja będę ją widział, ale mamy czas i chcę tam jechać. Ktoś jechał tamtędy? Jakieś propozycje? :-)
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-07-02, 15:13   

Drogą numer 100 od Spittal an der Drau przez Lienz do granicy potem przez Dobiacco możesz śmiało jechać. Nie będziesz miał żadnych problemów. Troszkę kręta ale z pewnością nie są to serpentyny. Z kolei do Spittal an der Drau dojedziesz A10 tylko pamiętaj tam jest dodatkowo płatny tunel. W okolicach Bad Ischgl byłem dawno i nie pamiętam ale wydaje mi się, że najbezpieczniej cofnąć się do autostrady A1 i potem A10.
A dlaczego Misurina? To tam najgorzej będzie dojechać i zjechać. Jeżeli to przypadkowy wybór to raczej polecam dużo bardziej dostępną i ciekawszą Cortinę d’Ampezzo, która jest tuż obok.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Ostatnio zmieniony przez jb 2017-07-03, 03:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-07-02, 16:54   Re: Bad Ischl - Misurina - propozycje trasy?

valdes napisał/a:
....Planuję za dwa tygodnie wyjazd do północnych Włoch do Wenecji Friulijskiej ale najpierw naszym celem jest Misurina k.Cortiny d'Ampezzo. Zastanawiam się nad odcinkiem trasy Bad Ischl - Misurina. Którą drogę wybrać? Auto to tzw osiołek czyli staruszek Ducato alkowa z silnikiem 1.9D....


Bad Ischl – Misurina, zdecydowanie proponuję drogę B 107 (Kaprun-Lienz) Grosglockner Hochalpenstrase.
Nie przejmuj się zbytnio , że camperek wiekowy, gwarantuję Ci …da radę. Na pewno Cię nie zawiedzie.
Powolutku, widoki są przepiękne. Bardziej martwiłbym się o pogodę jeśli będzie nie ciekawa to szkoda czasu.
A Misurina to przepiękna osada nad krystalicznym jeziorem w którym obiją się malownicze szczyty Dolomitów i chociażby dla tego warto tamtędy pojechać .
Cortina, jak dla mnie ciut przereklamowana.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-07-02, 18:20   

Proponowana droga - płatna oczywiście i to niemało - w sam raz nadaje się na ostatnią drogę dla starego kampera. Sam wybieraj. Wydawało się, że poszukiwana jest droga jak najbardziej łagodna. Jak szukasz miejsc gdzie zamęczyć silnik daj znać mam kilka propozycji w tamtej okolicy.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-07-02, 18:52   

Tak Grosglokner jest płatna, to alpejska droga. W lecie jest otwarta między godz. 5 a 21,30. Za PKW w tym również camperka opłata wynosi 35,50 Euro ale po godz.18stej 29 Euro.
Podjazd od strony północnej czyli od Kaprun jest długi ale stosunkowo łagodny . Natomiast na zjezdzie od Heiligenblut do Lienz trzeba dużo wolniej z przerwami aby nie przegrzać hamulcy.
Valdes będziesz tak blisko, jedż śmiało nie pożałujesz. Twój camperek nie takie "górki" ma za sobą :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-02, 19:37   

Dzięki piękne za obie odpowiedzi Panowie. Grossglockner niekoniecznie ale to z tego względu, że jechałem już tamtędy osobówką. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że ktoś zaproponuje mi jedną z dróg równoległych do grossglockner czyli wariant nr1 - przez Dorfgastein od północy dalej Bad Gastein i dalej Flattach albo wariant nr 2 : Mittersill od północy przez Matrei im Osttirol, Huben w kier Lienz. Wariant nr 1 to chyba tunel kolejowy? :shock:

Co do pytania o Misurinę - chcemy tam stanąć na campingu, żeby od rana podjechać pod schronisko Rifugio Auronzo i przejść się szlakiem przy Tre Cime di Lavaredo
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-07-02, 19:47   

valdes napisał/a:
... Mittersill od północy przez Matrei im Osttirol, Huben w kier Lienz. Wariant nr 1 to chyba tunel kolejowy? :shock: ...


Jechałem 3 razy ...nuda.

Tunel nie jest kolejowy, normalny drogowy. Przejazd Felbertauerntunnel kosztuje 11 Euro.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-02, 19:54   

Za tunele czy to na A10 czy na trasie jak wyżej można kartą płacić jak by co? Aaa i dla potwierdzenia - winieta na 10dni kosztuje mnie za takiego kamperka jak na zdjęciu obok 8,80EUR czy się mylę?
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-07-02, 20:03   

Jak chcesz podjechać pod schronisko Auronzo to z kamperkiem chyba nie jest tak źle. Co do szlaku - godny odwiedzenia ale to chyba najbardziej oblegane miejsce w całych Dolomitach. No może jeszcze Marmolada. W każdym razie wyjeżdżajcie pod górę rano bo potem nie będzie miejsca na górnym parkingu.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-07-02, 20:04   

valdes napisał/a:
Za tunele czy to na A10 czy na trasie jak wyżej można kartą płacić jak by co? Aaa i dla potwierdzenia - winieta na 10dni kosztuje mnie za takiego kamperka jak na zdjęciu obok 8,80EUR czy się mylę?


Camperek do 3,5 t a więc vignetta B17 za 8,90 na 10 dni. Z kartami jest różnie ale najlepiej debet Euro.
Tunel długi ponad 5 km a do opłaty są stanowiska personalne.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-02, 20:10   

jb napisał/a:
Jak chcesz podjechać pod schronisko Auronzo to z kamperkiem chyba nie jest tak źle. Co do szlaku - godny odwiedzenia ale to chyba najbardziej oblegane miejsce w całych Dolomitach. No może jeszcze Marmolada. W każdym razie wyjeżdżajcie pod górę rano bo potem nie będzie miejsca na górnym parkingu.


mam znajomą w Italii, co prawda nie jeździ kamperem, ona bardziej jak kozica skacze po górach, ale mówiła, że nie ma tam jakiegoś ostrego podjazdu pod to schronisko... i tu też odpowiedź na pytanie dlaczego Misurina - bo bardzo blisko do tego miejsca czyli szlaku na Tre Cime

Endi napisał/a:
Tunel długi ponad 5 km a do opłaty są stanowiska personalne.


co to znaczy stanowiska personalne?
_________________
https://onnnn.flog.pl/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-07-02, 20:15   

Pieniążki za opłaty przyjmuje obsługa tunelu.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-04, 10:39   

jb napisał/a:
Drogą numer 100 od Spittal an der Drau przez Lienz do granicy potem przez Dobiacco możesz śmiało jechać. Nie będziesz miał żadnych problemów. Troszkę kręta ale z pewnością nie są to serpentyny. Z kolei do Spittal an der Drau dojedziesz A10 tylko pamiętaj tam jest dodatkowo płatny tunel. W okolicach Bad Ischgl byłem dawno i nie pamiętam ale wydaje mi się, że najbezpieczniej cofnąć się do autostrady A1 i potem A10.
A dlaczego Misurina? To tam najgorzej będzie dojechać i zjechać. Jeżeli to przypadkowy wybór to raczej polecam dużo bardziej dostępną i ciekawszą Cortinę d’Ampezzo, która jest tuż obok.


Pytanie odnośnie drogi równoległej do autostrady A10 czyli drogi nr 99, nie zależy mi na autostradzie, będę jechał tam i tak około 70km/h , jest w miarę ok?

Misurinę jednak odpuszczam na rzecz Lago di Braies, później camping w Tramonti di Sotto na parę dni .
_________________
https://onnnn.flog.pl/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-07-04, 12:01   

Nie wiem. Nie znam tej drogi, nie znam kampera i jego możliwości. Góry tam w końcu nie takie straszne, pewnie warto spróbować.
Daj znać po powrocie jak się jechało.
Ja wyjeżdżam w czwartek prawie na miesiąc. Cel Alpy Francuskie. Zaliczę pewnie kilka przełęczy z alpejskiej pierwszej dziesiątki. Ja mam nowego kampera, to jego pierwszy wyjazd w prawdziwe góry i bardzo ciekawy jestem jak się będzie tam zachowywał.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-04, 16:51   

jb napisał/a:
Nie wiem. Nie znam tej drogi, nie znam kampera i jego możliwości. Góry tam w końcu nie takie straszne, pewnie warto spróbować.
Daj znać po powrocie jak się jechało.
Ja wyjeżdżam w czwartek prawie na miesiąc. Cel Alpy Francuskie. Zaliczę pewnie kilka przełęczy z alpejskiej pierwszej dziesiątki. Ja mam nowego kampera, to jego pierwszy wyjazd w prawdziwe góry i bardzo ciekawy jestem jak się będzie tam zachowywał.


no, to pieknie, co nówka, to nówka :) - zupełnie inna jazda... a przez miesiąc to można już sporo pojeździć, życzę udanych wojaży!!! :)

Nie omieszkam podzielić się wrażeniami z jazdy dziaduniem po Tyrolu i nie tylko ;) - pewnie przyda się to komuś w przyszłości :)
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***