Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelnienie dachu, pokrycie membranowe co sądzicie?
Autor Wiadomość
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-08, 20:46   Uszczelnienie dachu, pokrycie membranowe co sądzicie?

Niechcący kupiłem cieknącego kampera :( i poszukując różnych rozwiązań przyszedł mi do głowy pomysł aby cały dach pokryć czymś takim :

http://www.muzimer.pl/p11...20mb-42-m2.html

Odwiedzając różne budowy widziałem jak taki dach wygląda, jest elastyczny, miętki, łatwo się go naprawia, obrabia itd. ma jasny kolor, waży nie wiele. Właściwie same zalety ;)

link przykładowy, w sieci można znaleźć bardziej szczegółowe opisy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-07-08, 20:57   

Znajdź miejsce, gdzie jest przeciek i uszczelnij. Stosowanie takiej membrany na całości, to przerost formy nad treścią. Uszczelnić dach jest łatwiej niż pozbycie się już zaistniałej degradacji konstrukcji po przecieku, chyba że chcesz hodować pieczarki.
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-08, 21:45   

Przecieki są w wielu miejscach, niestety... Przy kominie wentylacyjnym z kuchni, kominie wentylacyjnym z WC, kominie spalinowym z ogrzewania i z świetlika. Na dodatek listwy łączeniowe na brzegach widać że były w bardzo niefachowy sposób uszczelniane po fatalnym montażu panelu solarnego. Proszę mi wierzyć że nie wystarczy kupić SIKA i wstrzyknąć gdzie co bardziej podpadające miejsce.
Na dodatek cały dach jest w tej chwili pokryty jakąś gumą która już się utylizuje od promieniowania UV i odkleja a na tą gumę wokół świetlika jest przyklejona w fatalny sposób coś w rodzaju tkaniny z jakiej są zrobione plandeki na samochody ciężarowe. Wiele godzin spędziłem patrząc na ten dach i co z nim zrobić.
Wyszło mi że najlepiej i najpewniej jest położyć nowe uszczelnienie takie jakby nie zależne od tego co jest teraz. A taka, nazwijmy to " papa membranowa" wydaje mi się dobrym rozwiązanie ze względu na elastyczność, wytrzymałość, cenę, trwałość, kolor i łatwość montażu, wagę itd ...

Chyba że jest ktoś kto może rzucić okiem i podpowiedzieć co byłoby najlepiej z tym zrobić ...
:roll:

Jurto postaram się zrobić zdjęcie to trochę rozjaśni sytuację ... Właściwie to nie wiem dla czego do tej pory nie sfotografowałem tego "dzieła"... :?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-07-08, 22:09   

Paweł74 napisał/a:
Jurto postaram się zrobić zdjęcie to trochę rozjaśni sytuację ... Właściwie to nie wiem dla czego do tej pory nie sfotografowałem tego "dzieła"...


Dostałeś to dzieło w spadku?

Po takich przeciekach jak piszesz to zrób zdjęcia od środka.

Nie kombinuj jak masz zamiar tym jeździć tylko robota od podstaw
o uszczelnianiu mówię jak się dach nie wali :-P pod naporem sprawdzającego :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-08, 22:39   

Chodzić to po nim chodzę ale może to dzięki mojej piórkowej wadze :lol:
Chociaż poprzedni właściciel przy mnie chodził po nim i schodził po drabince.
Ja sam zaliczyłem wypad w teren i w czasie deszczu pojawiły się krople deszczu z świetlika :-/
Przyznam że podłamało mnie to bardzo a im więcej na ten temat czytam tym bardziej mnie przeraża...
I jak to się stało że kupiłem go z jedynie jednym działającym palnikiem w kuchence ( Lodówka nie działała, bojler nie działał, ogrzewanie nie działało ) do dziś się zastanawiam.
W tej chwili wszystkie urządzenia działają ( oprócz jednego palnika w kuchence ) jestem powiedzmy techniczny i naprawiłem sobie wszystko po kolei ale dach w takim stanie to ponad moje umiejętności ... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-08, 23:16   

Trzeba poszukać przecieku i go usunąć.Krycie papą dachu to nie jest dobre wyjście. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-08, 23:35   

Muszę być przygotowany na najgorsze, nie mam garażu by móc zedrzeć to co w tej chwili jest położone na dachu a boję się że to puszka pandory. :roll:
A może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób są połączone boczne ściany z dachem?
Czy jak zdejmę listwy w celu wyczyszczenia ze starego uszczelnienia to buda nie rozpadnie się?
Oczywiście biorę najgorszy scenariusz w postaci spróchniałych kantówek stelaża :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-07-08, 23:59   

Wiele takich opowieści było na forum, niestety . ;) najgorsze byłyby te sławne mikrodziurki w blsze alu :(
Paskudztwo nie do wytępienia.

Szczerze mówiąc to w cywilizowanym świecie twoja bryka powinna iść na złom , są ludzie regenerujący swoje kamperki i dochodzi do kuriozalnych wydatkôw gdzie j5 kosztuje 40-45 tyś. I remontujący oszukuje się że miało to sens :bajer
Jeśli ktoś to prubował ratować i srednio wyszło to znaczy że ciekło od dawna a to znaczy że tam jest żle :(

Studze twój zapał świadomie żebyś nie zalepił tego pobierznie a pużniej kładł rodzine spac w pleśni z grzybków :-/
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-09, 00:04   

Generalnie rzecz biorąc to najbardziej prawdopodobne że cieknie pod listwami. Po zdjęciu listew nadwozie się nie rozpadnie. Musisz działać. :spoko :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-09, 00:19   

Mój chyba nie ma tych sławnych mikrodziurek w blasze ponieważ jest gładki cały tz. nie jest to rybia łuska czy skórka pomarańczy... Przez moment nawet myślałem że to jest w całości z włókna szklanego.
Kupiłem kampera bo chcę zobaczyć czy załapię bakcyla, stwierdziłem że na takim nawet jeżeli stracę to nie będzie to majątek. Ogólnie wygląda na uszanowany jak na swoje lata i ze względu na jego wiek nie spodziewam się cudów. Mnie i mojej kobicie podobała się zabudowa i wygląd ogólny. Ale z kamperami to chyba jak z kobietami. Co z tego że zadbana i doinwestowana, metryka niestety nie kłamie :wyszczerzony:

Zastanawiam się nad jakąś plandeką na czas obecnego sezonu, szkoda teraz się za to zabierać i skończyć z końcem sezonu.

Potrzebny mi ktoś w temacie w okolicach Katowic kto rzuciłby okiem i ocenił czy warto inwestować czy jeździć aż się buda rozpadnie i zezłomować a zabudowę sprzedać ;)
w sumie wszystkie urządzenia naprawiłem i są sprawne ( oprócz kuchenki która wymaga wymiany palnika bo jest "nieforemny" ).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-09, 00:35   

Paweł74 napisał/a:
Mój chyba nie ma tych sławnych mikrodziurek w blasze ponieważ jest gładki cały tz. nie jest to rybia łuska czy skórka pomarańczy... Przez moment nawet myślałem że to jest w całości z włókna szklanego.
Kupiłem kampera bo chcę zobaczyć czy załapię bakcyla, stwierdziłem że na takim nawet jeżeli stracę to nie będzie to majątek. Ogólnie wygląda na uszanowany jak na swoje lata i ze względu na jego wiek nie spodziewam się cudów. Mnie i mojej kobicie podobała się zabudowa i wygląd ogólny. Ale z kamperami to chyba jak z kobietami. Co z tego że zadbana i doinwestowana, metryka niestety nie kłamie :wyszczerzony:

Zastanawiam się nad jakąś plandeką na czas obecnego sezonu, szkoda teraz się za to zabierać i skończyć z końcem sezonu.

Potrzebny mi ktoś w temacie w okolicach Katowic kto rzuciłby okiem i ocenił czy warto inwestować czy jeździć aż się buda rozpadnie i zezłomować a zabudowę sprzedać ;)
w sumie wszystkie urządzenia naprawiłem i są sprawne ( oprócz kuchenki która wymaga wymiany palnika bo jest "nieforemny" ).


Chętnie bym ci pomógł ale my z pomorza mamy daleko na Śląsk. Ale na śląsku jest dużo doświadczonych kaparowców i pewnie dadzą radę :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-07-09, 04:05   

Paweł74 napisał/a:
Potrzebny mi ktoś w temacie w okolicach Katowic kto rzuciłby okiem i ocenił czy warto inwestować

Podjedź do mnie.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-09, 21:05   

A oto i dach mojego kampera :?
Proszę być łaskawym i mnie nie dobić :-/ :stop:

IMG_20170709_175822.jpg
to dach
Plik ściągnięto 31 raz(y) 656,6 KB

IMG_20170709_175952.jpg
...dach
Plik ściągnięto 22 raz(y) 423,38 KB

IMG_20170709_180531.jpg
narożnik obok komina wentylacji WC
Plik ściągnięto 16 raz(y) 456,36 KB

IMG_20170709_180048.jpg
narożnik obok komina wentylacji kuchni
Plik ściągnięto 21 raz(y) 380,84 KB

IMG_20170709_180014.jpg
Tu też na pewno jest poważny problem
Plik ściągnięto 13 raz(y) 456,71 KB

IMG_20170709_180647.jpg
tak wygląda z pozycji pieszego :)
Plik ściągnięto 12 raz(y) 289,62 KB

Ostatnio zmieniony przez Paweł74 2017-07-09, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-09, 21:32   

Paweł74, są przyczepy namiotowe a Ty masz pierwszego kampera namiotowego. Może to kabriolet z miękkim dachem tylko nie wiesz jak się go składa? :haha:
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-09, 22:04   

To niewykluczone, instrukcji nie dostałem :-/

Jednak cały czas myślę o tym dachu membranowym.
Zdemontować wszystko, wyczyścić, położyć tą membranę i pozakładać wszystko po oczyszczeniu na swoje miejsce. A w newralgicznych miejscach użyć tej membrany nie zbrojonej z dedykowanym klejem do obróbki kominów przejść dachowych itd.

:roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***