Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gory Stołowe i dalsze okolice
Autor Wiadomość
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2017-07-11, 17:56   Gory Stołowe i dalsze okolice

Witajcie

Jak w temacie głowny kierunek to Góry Stołowe, Wegry termy, Co byscie polecili jakies fane miejsca ktore warto zobaczyc a i przy okazji zaparkowac kamperka.

Ma z 10-12 dni wiec na luza, tzn na luza podróz o ile z rodzina mozna to tak nazwac a wyjza 13/14 lipiec.

Chcialem przekonac zone do tymuni i słynnej transf... ale .... no koment :)

Piszcie żuczki, za wszystko dzekuje :spoko
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 01:25   

hej,

- Góry Stołowe - w Karłowie (50.475413, 16.338573) jest parking przy prywatnym budynku, jeżeli powiecie że idziecie na Szczeliniec (schronisko) to zapłacicie z rabatem (za osobówke było 10 pln, nie wiem ile za kampera, ale sądzę że może 20 pln); dom prywatny, może nawet da się prąd wyżebrać. Warto zajrzeć do schroniska na Szczelińcu (jak się Wam chmury trafią w dole, to mimo że jest niewysoko widok jest nieziemski), szczególnie że wejście jest banalne ('schody' z płyt; wejść i zejść można róznymi trasami); dodatkowo jeżeli zostaniecie w tym miejscu dłużej, a macie rowery, to warto zajrzeć do Błędnych Skał i (nie jestem pewien czy nazwy nie mylę) Grzybowych Skał lub Grzybowego Lasu; co ważne, droga jest do Karłowa niepiękna (wąsko i wybojasto), ale warto
- Po drodze na Węgry - mam sentyment do Brna (mieszkałem tam parę lat); jeżeli zrobicie wcześniej rezerwację, to warto odwiedzić Moravsky Kras (na północ od Brna, po drodze -
największe chyba w Europie zapadlisko krasowe, można zajrzeć do niego 'w dół', i/lub wybrać się trasą podziemną/wodną (tu właśnie bez rezerwacji nie da rady) i dostać się na dół zapadliska; trasa bardzo efektowna
- Po wizycie na Moravskym Krasie można przenocować w Brnie; możecie próbować na parkingu przy Prehradzie (49.228526, 16.521145); ogrodzony, ale zawsze robił wrażenie bardziej opuszczonego niż używanego i z niego nie korzystałem, lub po drugiej stronie miasta przy obwodnicy południowej (49.152510, 16.629663) na stacji OMV; tam nocowaliśmy, i pomijając hałas :) było bezproblemowo. W Brnie warto spacerek na zamek (widoki), zalew Prehrada (można objechać rowerem dookoła (cały dzień) i zajrzeć do drugiego zamku), no i obowiązkowo golonka w Blahovce :) postój bliżej centrummożna wypróbować (nigdy tam nie widziałem kampera/przyczepy) na Kralovym Polu kolo Tesco czy Carrefoura (nie pamiętam); duże centrum handlowe, wielki parking podziemny i niewielki naziemny (49.217791, 16.606795); do centrum bym się kamperem nie pchał (ciasno), a jeżeli już unikajcie terenów na wschód od ścisłego centrum (duże ulice wokół tego punktu: 49.195009, 16.623451) - mają złą opinię.

pozdrawiam
serwan
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
olape 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 14 Lip 2017
Skąd: Kopenhaga-Trojmiasto
Wysłany: 2017-07-14, 11:37   

dziękuję za przydatne informacje, na przelomie lipca i sierpnia jade w stolowe wlasnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2017-07-15, 18:52   

Dzieki pifko się należy :ok :pifko
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2017-07-15, 21:16   

W niedalekim Radkowie calkiem poprawny kamping.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21090 teraz juz wszystkie zrzuty sa za darmo i w ogole spoko - no moze mala ilosc natryskow i toalet.
ponadto sporo lesnych parkingow przy drodze stu zakretow np przy Bialych Sklalach lub tez miedzy Karlowem a Radkowem - kilka. Wieczorem robia sie puste.
Jesli chodzi o Gory Stolowe to procz naszego Szczelinca , Blednych Skal , czy tez Skalnych Grzybow ciekawa czesc Polnocna u poludniowych sasiadow ( w tym miejscu jest na opak) Teplicko -Adrspraskie skaly czy tesz Ostas kolo Polic (nad Metuje) Za Teplicami w strone Adrsprachu - kamping Bucnice , jest tez jeden w samych Teplicach plus miejsce za free przy skwerku/ parczku . Po drodze w bok od Kudowy kaplica czaszek w Czermnej ( obecnie czesc Kudowy). Jesli kogos interesuja zabytki sakralne lub chcialby odbyc pielgrzymke - bazylika w Wambierzycach.
Milego pobytu w gorach
_________________
przewodnik górski- sudecki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2017-07-16, 11:29   

W Wambierzycach nie tylko bazylika ale też bardzo ciekawy prywatny skansen pana Mariana. Człek zbierał od dawna wszystko, co pod rękę podeszło i zgromadził ciekawy zbiór przedmiotów codziennego użytku. Trochę to wszystko jest zaniedbane ale polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-17, 07:27   

Tylko uwaga a`propos Teplicko -Adrspraskie skał. Zrobili sobie tam park krajobrazowy i nigdzie nie można parkować po za parkingami, na których stawka za kampera jest 300-400 koron, czyli jakieś 80 zł.
Rozwiązaniem na to jest zaparkowanie pod restauracją i dogadanie się, że kamper zostaje na cały dzień a za to idzie się na piwko po górkach. ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-17, 08:21   

Stałem w maju w Adsprach na parkingu na przeciw wejścia do parku i za całodobowy postój płaciłem 100 koron. Pani pokierowała nas na miejscóweczkę przy altanach i mini placu zabaw.
A 400 koron to chyba jakieś 60 pln.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-17, 08:47   

byłem tak wczoraj, na parkingu na przeciw wejścia, dokładnie o którym piszesz.
Kantory w Nachodzie - 5 koron za zł czyli 80 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-17, 09:23   

To Cię naciągnęli w tym kantorze i na parkingu też chyba że wjechałeś dwoma autokarami.

wp_ss_20170717_0001.png
Plik ściągnięto 21 raz(y) 181,41 KB

wp_ss_20170717_0002.png
Cennik
Plik ściągnięto 38 raz(y) 622,65 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-17, 11:36   

aleś ty uparty cżłowieku,
cennik parkingu, który znajduje się na przeciw wjazdu/wejścia na szlak w Arspach obejmuje rowery, samochody, motocykle, autobisy... widnije tam stawka za autobus 400 Koron i za kemping tez było 400 koron, ale nie jestem kłótliwy, ja tylko ostrzegam. Wróciłem wczoraj, czyli w niedzielę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-17, 12:21   

sweetek napisał/a:
aleś ty uparty cżłowieku,

Nie uparty tylko nie rozrzutny
:wyszczerzony:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-17, 14:33   

myślisz, że gdybym nie widział na oczy cennika, który wisiał na budce to bym nie dyskutował?
W cenniku autobusy i kampingi stały 400 Koron, taniej podobno w Teplicach, ale myśmy i tak szli na obiad do knajpy obok więc zostawiliśmy na cały dzień auto właśnie tam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-17, 15:09   

Widocznie wprowadzili ceny sezonowe.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-18, 08:09   

Dodam jeszcze uwagę dotyczącą biletów.
Kupowany bilet w Arspackich jest ważny zarówno na trasy od Arspach jak i od strony Teplic.
W sumie jak się szlaki połączy to wychodzi spacerek 8-10 godzin bardzo ładną okolicą. Gorąco polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***