Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Wielkie Greckie Wakacje :)
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-21, 18:00   

Nie czytałam czy dzieci były w najpiękniejszym termal parku Tatralandia. :?: :?: Piekny rozbudowany obiekt pewno drogi.My byliśmy w 2001 niedawno po otwarciu wtedy o ile pamiętam było po 150 koron to wtedy chyba 5 euro,ale pamiętam ,że zabawa była przednia :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-21, 18:06   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Nie czytałam czy dzieci były w najpiękniejszym termal parku Tatralandia. :?: :?: Piekny rozbudowany obiekt pewno drogi.My byliśmy w 2001 niedawno po otwarciu wtedy o ile pamiętam było po 150 koron to wtedy chyba 5 euro,ale pamiętam ,że zabawa była przednia :haha: :haha:


Były i dzieci i część dorosłych. Wstęp 2+3 przy zakupie przez internet z kartą Gopass - 63€.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-22, 07:14   

Kilka słów podsumowania:

przejechaliśmy 5100 km
odwiedziliśmy 5 państw
spaliliśmy ok. 502 litry paliwa
co daje średnie spalanie ok. 9.85 l/100km

Dojazd - jechaliśmy przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. Na Słowacji i Węgrzech ominęliśmy autostrady i dla nas nie było to problemem. Przez Serbię i Macedonię jechaliśmy autostradami ze względu na to, że chcieliśmy jak najszybciej przejechać przez te kraje. Teraz zastanawiałbym się czy przynajmniej częściowo nie ominąć autostrad w Serbii, bo doliczając czas spędzony w kolejkach na bramkach to na jedno pewnie by wyszło. Generalnie Serbia i Macedonia to nie nasz klimat. Kupa śmieci i chamscy kierowcy. Natomiast nie mieliśmy do czynienia z policją drogową przed czym nas ostrzegano. Jakość dróg pozostawia też wiele do życzenia. Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie jeżdżenie po Grecji. Drogi wiadomo różnie to bywa. Często wąskie. Staraliśmy się omijać autostrady, ale nie wszędzie się dało. Natomiast kierowcy bardzo uprzejmi. Bez problemu wpuszczają przed siebie. Generalnie luźne podejście do przepisów drogowych, ale nie wprowadzające chaosu.

Paliwo - najtańsze paliwo oczywiście w Macedonii. Warto więc tak rozłożyć tankowania żeby tam jak najwięcej zatankować. Ceny paliw na Węgrzech i w Serbii porównywalne więc spokojnie można sobie dotankować na Węgrzech. W Słowacji troszkę taniej niż na Węgrzech, ale bez szału. Oczywiście najlepiej zatankować w Polsce przed granicą. Najdroższe paliwo w Grecji. Najtaniej było w okolicach Salonik potem tylko drożej.

Postoje - mimo sezonu nie mieliśmy większych problemów ze znalezieniem miejsc na dziko. Nie wiem jak na kempingach bo z założenia omijam je z daleka. Jeden zwiedziłem na piechotę (w Wassilikach) i jak dla mnie masakra.

Serwis - w Serbii na parkingach przy autostradach są toi-toi więc nie ma problemu z wyprowadzeniem kota choć trzeba mieć dużo samozaparcia żeby wejść do takowego toi-toi'a. W Macedonii na niektórych stacjach przy autostradzie są oznaczone strefy kempingowe. Chyba są one płatne. My oporządziliśmy się na jednej z takich stref za free, która była otwarta i nie było nikogo z obsługi żeby dopytać o zasady. W Grecji nie ma problemu z wodą. Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć. Gorzej z wyprowadzeniem kota. Tu trzeba trochę pokombinować. Toiki spotykaliśmy tylko na Halkidiki. Potem jak na lekarstwo. Jeśli się trafił to najczęściej zamknięty na kłódkę. Z naszych obserwacji wynika, że często i gęsto zawartość toalet wędruje w krzaki.

Ceny w sklepach - na Węgrzech i Słowacji porównywalnie z naszymi. Oczywiście zależy to od konkretnych artykułów. W Grecji generalnie drożej. Tańsze są niektóre owoce np: arbuzy, brzoskwinie, nektarynki, melony. Reszta artykułów raczej droższa niż tańsza.

Płatności - w żadnym kraju nie mieliśmy problemu z płatnościami kartami płatniczymi. Jedyny problem wystąpił w 2-3 Lidlach w Grecji gdzie nie przeszła mi karta mastercard w Euro. Potem już było OK. Nie wiem czy to był problem tych konkretnych sklepów czy jakiś ogólny problem z autoryzacją w tym czasie.

Internet - po zmianach wprowadzonych od poły czerwca w nju mieliśmy 2GB na okres rozliczeniowy. Nam to spokojnie wystarczyło więc nie szukaliśmy żadnych innych rozwiązań. Cena po wykorzystaniu pakietu 4 gr/mb jest akceptowalna. Nie było też problemów z zasięgiem. W Grecji też bez większych kłopotów można znaleźć ogólnodostępne Wi-Fi. Dużym udogodnieniem było też zniesie opłat za rozmowy. Mogliśmy dzwonić i odbierać połączenia bez ograniczeń jak w kraju.

Rowery - my wzięliśmy, ale generalnie nie ma to sensu jeśli jedzie się tylko do Grecji. Temperatury i ukształtowanie terenu skutecznie zniechęca do rowerowych wycieczek. Roweru użyłem tylko swojego w celach technicznych (wyjazd do sklepu czy po wodę) i to tylko o świcie lub wieczorem.

Bezpieczeństwo - w Grecji czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Nie mieliśmy żadnych incydentów czy chociażby niepokojów. Spaliśmy przy otwartych oknach czego nie odważyliśmy się robić w Hiszpanii, Francji czy Portugalii. Oczywiście nie zwalnia to zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Grecja zaskoczyła nas pozytywnie. Jechaliśmy z dużymi obawami, że po Portugalii i Hiszpanii ciężko będzie nam się tam odnaleźć. Wcale tak nie było. Nie było też więcej śmieci niż na półwyspie Iberyjskim czego się obawialiśmy. Zmylił nas natomiast zeszłoroczny wyjazd jeśli chodzi o temperatury. W Grecji nie ma oceanu i nie ma co liczyć na chłodny orzeźwiający wiatr i chłodną wodę w morzu. Znacznie ciężej znieść upały, a w nocy często nie jest wiele lepiej. Myślę, że jeszcze wrócimy do Grecji bo zostawiliśmy sobie co nieco, a nawet więcej na następny raz, ale na pewno nie będzie to przełom lipca i sierpnia, a raczej czerwca i lipca.

Tyle co mi tak przychodzi do głowy na gorąco.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
andrzejm94 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Lut 2017
Piwa: 1/18
Skąd: Nowy Dwór Gdański
Wysłany: 2017-08-22, 12:47   

Dziękuję za relację, bardzo mi pomoże, wyjeżdżamy w październiku. Pozdrawiam i oczywiście :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-22, 12:58   

Stanek napisał/a:
Nie było też więcej śmieci niż n


Byłeś raczej w części bardziej cywilizowanej. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2017-08-22, 15:29   

zbyszekwoj napisał/a:
Stanek napisał/a:
Nie było też więcej śmieci niż n


Byłeś raczej w części bardziej cywilizowanej. :diabelski_usmiech


Myślę że wprost przeciwnie. Artur podróżował po szeroko rozumianej prowincji i turystycznych miejscowościach. Problemy ze śmieciami są głównie w miastach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-22, 17:49   

zbyszekwoj napisał/a:

Byłeś raczej w części bardziej cywilizowanej. :diabelski_usmiech


Nie byliśmy na południu to prawda. Natomiast nie mam na myśli miejscowości turystycznych, ale na przykład pobocza przy drogach. Jadąc autem oczywiście widzieliśmy śmieci, ale wcale nie było ich więcej niż w Hiszpanii czy Portugalii. Jadąc przez Serbię czy Macedonię śmieci na poboczach było bez porównania więcej. Wniosek: albo więcej wyrzucają przez okna samochodów, albo o wiele rzadziej sprzątają. Dla mnie bez znaczenia bo efekt ten sam - syf, syf i jeszcze raz syf. W dużych miastach to wiadomo różnie bywa. W samej Grecji natomiast nie ma żadnego problemu ze znalezieniem śmietnika. Wystarczy się rozejrzeć i prawie zawsze jakiś będzie w zasięgu wzroku. To już w Polsce z tym znacznie gorzej.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2017-08-22, 21:10   

Super relacja :pifko
_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-23, 20:07   

Stanek napisał/a:
W samej Grecji natomiast nie ma żadnego problemu ze znalezieniem śmietnika. Wystarczy się rozejrzeć i prawie zawsze jakiś będzie w zasięgu wzroku. To już w Polsce z tym znacznie gorzej.
Smieci wszędzie jest pełno,w Hiszpani je często,sprzataja :!: W krajach Bałkanu nie będących w Uni,maja mniej funduszy.W Polsce ostatnio odwiedzamy akweny wodne np.Brzegi /tam gdzie był Papież/,tam gdzie płaci się za wjazd sprzataja,a tam gdzie bezpłatnie góra smieci w krzakach i naokoło.Ja się już przyzwyczaiłam do sprzątania wokół siebie.Gorzej na Bałkanach i w Grecji jest z bezpańskimi psami :?: :? :Przypomniało mi się Albania rok 2009 toż kraj śmieci ,teraz trochę lepiej ale jak nie kochać Albanii :chytry :kawka:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-23, 20:20   

Stanek napisał/a:
Generalnie Serbia i Macedonia to nie nasz klimat.
Może przyjdzie taki czas ,że poznasz te kraje lepiej,ich magiczne monastyry,piekne góry,wodospady,wąwozy, zielone rzeki i ich przełomy,targi warzywne,no i byrki lub czebabcice, a stare miasta w Skopje i Sarajewie??To to perełki.Zachód piękny ,ale inaczej,molochy a tu jest swojsko,mozna z nimi gadać godzinami bo jezyk przyjazny, a ludzie też serdeczni :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-24, 06:41   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
a stare miasta w Skopje i Sarajewie??


Jadąc do Grecji jeszcze na Węgrzech spotkaliśmy polskiego kampera wracającego z Grecji. Opowiadali nam o swoich przeżyciach w Skopje. Zostali "uwięzieni" przez jakąś mafię parkingową. Musieli się wykupić, a nie mieli ichniej waluty. Latali po bankomatach żeby wypłacić kasę. Jak już mieli kasę to jeszcze coś tam od nich chcieli dopiero postraszenie policją pomogło. Wzięli kasę i odjechali. Od razu odeszła mi ochota na zjeżdżanie do miast.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-24, 06:46   

Tak przy okazji chciałem podzielić się jeszcze jednym pozytywnym spostrzeżeniem odnośnie Grecji. Staliśmy na dziko w różnych miejscach i na uboczu i w miastach. Ani razu nie trafił się żaden "umcum-umcum". Jak trafiła się jakaś młodzież to zachowywała się cicho i spokojnie bez żadnej muzyki i wrzasków. Nie wiem czy mieliśmy takie szczęście czy to tak w Grecji fajnie jest. Nawet na Węgrzech jak nocowaliśmy pod kościołem przy termach to trafił się stary wartburg "umcum-umcum", a w Grecji na tyle nocy ani razu.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-24, 07:06   

Grecja jest fajna i tyle. Też tam jedziemy po debatach.
Ale na Peloponez, to jeszcze fajniejsza Grecja, a dlaczego? Takie mam nieuzasadnione odczucie.

Z Grekami jest tak, że jak My z nimi po ludzku, to Oni podobnie.

No i trzeba pamiętać o jednym, że gdy ONI chodzili do burdeli, term i biblotek, to my drapaliśmy się po niepodtartym tyłku.

A to wszystko przez pogodę :spoko :bukiet:

Dlatego jest słońce jest rozum. Teraz u mnie świeci to piszę :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-02, 22:56   

Super relacja !!!!!
Byliśmy w Grecji chyba mniej więcej w tym samym czasie(wyjechaliśmy z olski 27 lipca i wrócuilismy 14 sierpnia), ale w tym roku nie byliśmy na Lefkadzie. tylko pojechaliśmy prosto na Peloponez.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-09-03, 19:34   

Stanek napisał/a:
ZEUS napisał/a:
gatunków win na Węgrzech ogrom... ale jeżeli to sprawdzone to również chętnie spróbuję... :)


Od razu zastrzegam, że nie jesteśmy znawcami wina więc nasza opinia ma się nijak do rzeczywistości. Jak wygrzebię butelkę z bagażnika to napiszę lub umieszczę fotkę, bo tak z głowy nie pamiętam. Tak na marginesie to z bagażnika zrobiła nam się mini piwniczka z winem :diabelski_usmiech

udało Ci się znaleźć to wino? jestem aktualnie na Węgrzech - może uda się go namierzyć 😄
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***