Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja przez Rumunię i Bułgarię
Autor Wiadomość
Ryszard O. 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Ferber Reisemobile Stromboli
Dołączył: 30 Cze 2015
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-07-17, 10:54   Grecja przez Rumunię i Bułgarię

Witam, w tym roku zamierzamy dotrzeć na Chalkidiki. Wyruszamy z Zielonej Góry przez Rumunię i Bułgarię. Wyjeżdżamy we wtorek 17.07. w kierunku południowej granicy, stamtąd na termale w Bogacs, nastepnie Sapanta, błotne wulkany, Bran (camping Vampire) , zamek chłopski Ramsov, stąd w kierunku delty Dunaju, następnie rumuńskie wybrzeże- Popas Zodiak, później Bułgaria - Kamczija, stąd kierujemy się na Grecję - Kavala, a następnie Sithonia. Dalej Meteory i zobaczymy jak z czasem. Zapraszam do spotkania na trasie, towarzystwo mile widziane. W związku z naszą marszrutą :spoko mam kilka pytań: czy ktoś jechał podobną trasą? Proszę ewentualne namiary na jakiś nocleg na południu Polski, jedziemy przez Jurgów. Czy bez winet na Słowację i Węgry można dojechać do Bogacs? Proszę o info. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-17, 19:17   

Za Jurgowem po lewej stronie jest parking pod wyciągami. Spaliśmy tam w drodze do Grecji. Możecie też przeskoczyć na Słowację i w miejscowości Zdziar jest parking przy wyciągach z piękną panoramą na góry.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-07-17, 19:50   

witam,my ruszamy 22.07 kierunek rumunia m czarne i dalej,kiedys jechalem juz ta trasa do grecji,na ile dni jedziecie?
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-07-17, 20:10   

Tu masz prawie wszystko https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night&hl=pl

A najlepiej kupić tą appke
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ryszard O. 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Ferber Reisemobile Stromboli
Dołączył: 30 Cze 2015
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-07-18, 07:27   

Witam, dziękuję za info. Mamy czas do 10 sierpnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2017-07-18, 22:54   

Słowację i Węgry przeskoczysz bez problemu bez winiety, tylko obejrzyj drogi płatne w jednym i drugim kraju.
My wczoraj wyjechaliśmy z Kamchii i było super :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-07-18, 23:12   

Podłączam się pod temat bo we wrześniu jedziemy w tym kierunku :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-07-18, 23:22   

wikked napisał/a:

My wczoraj wyjechaliśmy z Kamchii i było super :D



a ja już w trasie.
być może trafimy się na terenie Rumunii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ryszard O. 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Ferber Reisemobile Stromboli
Dołączył: 30 Cze 2015
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-07-18, 23:24   

Jak pogoda i ceny w Kamcziji? Czy jechaliście przez Rumunię?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2017-07-19, 00:10   

Zawsze przez Rumunię. Obecnie koczujemy na Transfogaraskiej. Pewnie jutro wyruszymy dalej w kierunku domu.
Ceny w Bułgarii... boje się pisać bo z polskiego morza tłum ruszy do Bułgarii ;) . W każdym razie na kampingu zapłaciliśmy przy "standardzie bułgarskim" 15lw za dobę co za 7 dni pobytu wyszło Nas całe 105lw (210zł). W cenie kibelki do sikania (dwójeczka "na Małysza" bo jak to mój super-syn powiedział "ja na tym nie siądę"), podłączenie do prądu, zrzut nieczystości, boska pogoda, 40m przez plażę do morza. Jeśli chodzi o jedzenie to można zdecydowanie bardziej poszaleć bo znaleźliśmy knajpkę "stara łódka" (trzeba iść plażą na południe prawie do ujścia Kamchyi do morza, odbić do góry i dalej już znaki prowadzą. Tam w każdym razie obiad w składzie: raki (3szt.), małże (cały półmisek), jakaś ryba smażona, pizza margarita, coca cola, 2 piwa Kamienica kosztowało Nas całe........................ 80zł.
Co do przejazdu to trochę faktów.
Słowacja i drogi płatne:
http://podroze.onet.pl/ab...utostrady/k52gw
Węgry i drogi płatne:
http://podroze.onet.pl/ab...ny-winiet/wdrs4
Co do paliwa to:
Rumunia
motorina (diesel) i Pb ceny praktycznie polskie
LPG tu to się nazywa GPL ceny od 2,15 do 2,25lei czyli nieznacznie drożej niż w Polsce, ale uwaga!!!!. Stacji bardzo mało. Jadąc drogami nietranzytowymi płatność tylko gotówką. My robimy sobie taką mapkę w atlasie z mniej więcej określoną lokalizacją stacji GPL
Węgry
DIESEL i PB ceny podobne jak w Polsce
LPG ceny jak PB ale jeśli mój Donald łykający 30l/100km jest w stanie przejechać od Słowacji do Rumunii to Wy też dacie radę.
Bułgaria jest mocno polska tylko jakieś 10-15 lat do tyłu z infrastrukturą i chyba mogę powiedzieć że mentalnością. Aha. I jeszcze jedno. Jeśli chcecie przekraczać granicę w Ruse (Giurgiu) to melisa wskazana. Osobiście próbowałem o różnych porach i w różnych dniach tygodnia i za każdym razem chce się wysiąść po klasycznie dać niektórym kierowcom w ryj. Polecam przejście w Silistri- prom na który wjeżdżacie bez kolejki razem z osobówkami. Przepływałem dwa razy tam i z powrotem i nigdy nie czekałem, ale prom jest czynny tylko w dzień. W nocy spałem na rampie a obsługa mnie ładnie grzecznie obudziła że "to już".
Uff. Nie wiem czy wszystko napisałem co was interesuje. Jakby co to pytać proszę.
Pozdrawiam z pięknej zatoczki na trasie Transfogaraskiej przy 10 st.C na zewnątrz :D.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2017-08-30, 21:46   

Czekamy na dalszy ciąg :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wiesław51 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 Burstner A575
Dołączył: 25 Lis 2016
Skąd: Wycześniak/Warszawa
Wysłany: 2018-03-18, 23:03   

Witam, proszę o poradę jak omijając drogi płatne w Słowacji i na Węgrzech dojechać do Chalkidiki przez Rumunię i Bułgarię. Zamierzamy wyjechać z okolic Łodzi pod koniec kwietnia br kierując się na przejście graniczne w Barwinku, jest to nasz pierwszy wyjazd kamperem na południe Europy. Będziemy wdzięczni za praktyczne porady oraz wskazanie trasy przejazdu.
Pozdrawiam Wiesław51
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-03-18, 23:14   

Wiesław51 napisał/a:
Witam, proszę o poradę jak omijając drogi płatne w Słowacji i na Węgrzech dojechać do Chalkidiki przez Rumunię i Bułgarię. Zamierzamy wyjechać z okolic Łodzi pod koniec kwietnia br kierując się na przejście graniczne w Barwinku, jest to nasz pierwszy wyjazd kamperem na południe Europy. Będziemy wdzięczni za praktyczne porady oraz wskazanie trasy przejazdu.
Pozdrawiam Wiesław51


Może najprościej będzie skorzystać z nawigacji, która ma opcję "unikaj dróg płatnych"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wiesław51 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 Burstner A575
Dołączył: 25 Lis 2016
Skąd: Wycześniak/Warszawa
Wysłany: 2018-03-19, 07:09   

drzevo napisał/a:
Może najprościej będzie skorzystać z nawigacji, która ma opcję "unikaj dróg płatnych"?


Dzięki za podpowiedź, sam bym na to nie wpadł :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-03-19, 08:09   

Jedziesz Barwinek,Preszów,Koszyce,Nireiggaza,Debrecen ,Oradea,Bukareszt,Constanca,brzegiem morza jak ci pasuje,dalej z Bulgarii,na Komotini w Grecji i na Halkidiki.Tak jak kolega pisze omijaj autostrady.Bułgaria i Rumunia masz winety i jedziesz autostradami,płacisz most na Constance 13 Lei.Po drodze patrzysz na mape co ciekawego i to sobie zwiedzasz :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***