Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja zimą
Autor Wiadomość
bartosz_b 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hobby Optima Deluxe 70HQ
Wysłany: 2018-09-27, 11:26   Chorwacja zimą

Od dłuższego czasu chodzi za nami ucieczka na okres Bożego Narodzenia i Sylwestra z domu. Kiedyś nam się to udało i to był najlepszy sposób w jaki mogliśmy spędzić okres świąteczno-sylwestrowy.
W tym roku postanowiono że znowu wyjeżdżamy. Zastanawialiśmy się trochę gdzie tu jechać. Warunek jest jeden, po sierpniowej zdradzie kampera i tygodniowym pobycie na apartamentach (swoją drogą nikt mnie szybko znowu na to nie namówi), jedziemy kamperem. Wpierw miał być Cres i Austria, później Bałtyk, a teraz i to już raczej pewne jedziemy na Istrię do miejscowości Vrsar. W związku z tym ma do Was pytanie, był ktoś w zimie w CRO na Istrii?
Jak tam jest o tej porze roku?
Jest tam jeden kemping Porto Sole który jest czynny cały rok. Cena super bo za tydzień około 120EUR a w tym możliwość korzystania z basenów w pobliskim hotelu i na niego się wybieramy. Może ktoś jest chętny na wyjazd?
Postaw piwo autorowi tego posta

pasza 
stary wyga

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: 2018-10-05, 23:33   Re: Chorwacja zimą

bartosz_b napisał/a:

a teraz i to już raczej pewne jedziemy na Istrię do miejscowości Vrsar. W związku z tym ma do Was pytanie, był ktoś w zimie w CRO na Istrii?
Jak tam jest o tej porze roku?
Jest tam jeden kemping Porto Sole który jest czynny cały rok. Cena super bo za tydzień około 120EUR a w tym możliwość korzystania z basenów w pobliskim hotelu i na niego się wybieramy. Może ktoś jest chętny na wyjazd?

Nie żebym tam odradzał ale tam w zimie chyba nic ciekawego nie ma, w zimie to Słowenia znaczni lepsza.

Nie widzę tu żadnych basenów w cenie http://www.avtokampi.si/kamp/1/54/Porto-Sole/ Pogoda w styczniu może być taka (tak jest Trieście 50 km od ) że wrócicie opaleni lub że zmarzniecie bardziej niż w Polsce (5 stopni przy dużej wilgotności deszczu i wietrze Bora jest tak odczuwalne jak w Polsce -15 w bezwietrzny dzień )
Jedz na jakieś termy blisko ciebie i tyle.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-10-07, 00:31, w całości zmieniany 3 razy  

TJL 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: namiot z Decathlon
Wysłany: 2018-10-06, 09:07   

Byłem kiedyś w Vrsar na kempie Orsera (chyba dobrze pamiętam). Latem to normalny, mały kurort. Zimą pozostają spacery, ale nie ma promenady i wycieczki do innych ciekawych miasteczek w pobliżu. Jednak uważam jak w poście wyżej, jak się trafi gorsza pogoda to kicha na całego.

majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Piwa: 11/44
Wysłany: 2018-10-06, 20:08   

tropicale island pod berlinem
tam nie zmarzniesz
mm

Socale 
Kombatant

Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Piwa: 171/254
Wysłany: 2018-10-06, 22:09   

Temat bardzo atrakcyjny, nawet rozmawiałem dziś z Ewą na ten temat podsuwając inspirację Bartosza.
Ewa: Nooooo.... fajnie... ale nie. Martusia (córuś nasza) w ciąży (termin początek stycznia '19) więc Ewa na miejscu/posterunku musi być i czuwać. I pozytywnie temat pozamiatała.
.
We Vrsar byłem latem oczywiście. W pobliżu Rovinj a nieco dalej Pula. Ichnym "Pekaesem" zimą sprawa lux do ogarnięcia. Dlatego wyszedłem z tym do Ewy ale nie pojszło.

pasza 
stary wyga

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: 2018-10-07, 00:14   

Socale napisał/a:
Temat bardzo atrakcyjny, nawet rozmawiałem dziś z Ewą na ten temat podsuwając inspirację Bartosza.

Hmm jeśli będzie kilka osób tak blisko znaczy na Istrii, będzie ładna pogoda to i ja się piszę :spoko

pasza napisał/a:
Pogoda w styczniu może być taka (tak jest Trieście 50 km od ) że wrócicie opaleni lub że zmarzniecie bardziej niż w Polsce

Ale jak pisałem może być i tak jak pamiętam parokrotnie , nowy rok (czy okolice) ja na plaży są niedopałki petard po sylwetrze na "trieste barcola" jest niby 13-15 stopni ale w słońcu 30 bo osłonięte od wiatru,a wtedy znacznie cieplej jest bez ubrań niż w ubraniu (w niszy bez wiatru) na górze ludzie chodnikiem w kurtkach a ja spocony w kąpielówkach.
Trzeba monitorować pogodę z kilku różnych źródeł bo czasami sobie przeczą, jak trafisz w pogodę to będzie ok, jak nie to zmarzniesz mocno.

bartosz_b 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hobby Optima Deluxe 70HQ
Wysłany: 2018-10-08, 11:28   Re: Chorwacja zimą

pasza napisał/a:

Nie widzę tu żadnych basenów w cenie http://www.avtokampi.si/kamp/1/54/Porto-Sole/

Informacja o basenie jest na stronie campingu https://www.maistracampin...er-vacation#top

Dzięki za odpowiedź, temperatura mnie nie zniechęca, wezmę więcej gazu i strachu nie ma. Nie liczę na kąpiele morskie, ale właśnie na spacerowania, i ewentualnie wycieczki rowerowe w czasie gdzie nie ma natłoku turystów

Odpowiedz do tematu