Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zostawiać psa samego w kamperze? Czy to jest bezpieczne?
Autor Wiadomość
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-02, 18:08   

silny napisał/a:
A nie lepiej zostawic stworka w dobrych rękach na czas wycieczki :?:


Nie po to decydowaliśmy się na psa aby go zostawiać kiedy może jechać z nami. Generalnie cały rok pracujemy i przez pół dnia piesek jest sam. Dlatego jadąc z nami jest naprawdę szczęśliwy. Jeśli tylko możemy go zabrać to robimy to. A że podczas tego miesiąca podróży zostanie kilka razy na godzinkę czy dwie w samochodzie to raczej nie problem, ani dla niego ani dla nas.
Zresztą zobaczcie sami. Czy tak wygląda nieszczęśliwy pies?

P1170689.JPG
Plik ściągnięto 17 raz(y) 379,72 KB

P1170962.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 293,81 KB

_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-02, 18:43   

Jak chcemy wyjechać kamperem ale bez psów ( na zakupy, lub na 1-2 dni, gdy zostają u nas w domu z rodzicami lub dziećmi), to zapakowanego kampera "niepostrzeżenie" wyprowadzam z godzinkę wcześniej.

Potem wychodzimy garażem, jak gdyby nigdy nic, tak jak do pracy.

I kilkadziesiąt metrów opłotkami idziemy do kampera.

Bo im przykro może być :oops: . Szczególnie Wacik, to podróżnik, potrafił wymusić zabranie.

Zresztą zdarzają się telefony zaraz po wyjeździe : "Wracajcie Psy się połapały". :shock:

:?

Wracamy i bierzemy :mrgreen:

Ale jak przetrwają w nieświadomości naszego wyjazdu, tak z godzinkę, to mają nas w :dupa , bo reszta rodziny też popiepszona na pkt. zwirząt .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-02, 18:56   

A swoją drogą - jakiś polarek CT na zimę dla milusińskich - pies podróżnik.
Ciekawe, że psiaki tak lubią podróże. Nawet moja "dziczka" lubi jazdę kamperem - osobowym już niekoniecznie. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-02, 19:01   

xbartman napisał/a:
Czy tak wygląda nieszczęśliwy pies?


Obaj wyglądacie na szczęśliwych - mimo, że obaj jesteście na smyczy. :szeroki_usmiech
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-02, 19:09   

My mamy małego kundelka i sporego owczarka niemieckiego i jadac na nasze glowne wakacje ( w sensie raz w roku na 3-4 tyg.) nie wyobrazam sobie nie zabrac naszych piesków .... do hotelu dla zwierząt .Mi bez nich lepiej ( moze zonie mniej) , ale nie wyobrażam sobie ograniczeń z nimi w czasie wakacji .
1. Zwiedzanie my to lubimy (muzea , galerie ,wystawy itd. )
2.Zwiedzając centra dużych miast najczęściej korzystamy z komunikacji miejskiej lub taxi
3. Rozrywka ( aqaparki, rejsy , wynajem łodzi )
4. Wysoka temperatura i ograniczenia z tym związane z przebywaniem psów w camperze.

Jadąc na krótko nad bałtyk , kundle jak najbardziej , na działkę w Bory Tucholskie też .
Reasumując to dwa psy , trójka dzieci , camper to nie jest idealny sposób odpoczynku
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-09-02, 19:14   

moim zdaniem źle zadane pytanie.

Najwazniejsze czy pies potrafi sam zostawac, jak reaguje na halasy obok ( czy zaczyna wyć - co moze spowodowac jakies reakcje przechodniow)

Jezeli potrafi zostac to czemu by mial nie zostawac, podobnie jak w domu, czasem zostaje sam.

Co do warunków w kamperze to chyba logiczne ze bedziesz myslal o zostawieniu psa tylko jezeli zapewnisz takie warunki w jakich bys sam został ( Mam na mysli dostep do świeżego powietrza i odpowiednią temperaturę)

Ja wczoraj wrocilem z wyprawy 7 tygodniowej, zrobilismy 10 tys km, odwiedzilismy 13 krajów, mielismy temperatury od +4 w pólnocnej Laponii do +40 stopni we Włoszech. Byliśmy w 2 osoby i 7 psów :) i uwierz mi ze czesto musialy zostac same :)

( we włoszech bylismy 5 dni - drzwi byly zakmniete raz w czasie burzy - tak to caly dzien i noc otwarte wszystkie drzwi - myslisz ze ktos podszedł ? kumpela miala osobowke 100m dalej i jej ukradli wszystko co miala w aucie. )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-02, 19:28   

Cytat:
reasumując to dwa psy , trójka dzieci , camper to nie jest idealny sposób odpoczynku


Reasumując reasumowanie :

Trzeba się pozbyć jeszcze .... dzieci. Wyślij na kolonie. :bigok

Albo najlepiej kampera.

Ostatecznie przestańcie urlopować :mrgreen: Kraj w ruinie.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-09-02, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-09-02, 19:31   

Bronek napisał/a:
Cytat:
reasumując to dwa psy , trójka dzieci , camper to nie jest idealny sposób odpoczynku


Reasumując reasumowanie :

Trzeba się pozbyć.... najrozsądniej dzieci. Wyślij na kolonie. :bigok

Mniej rozsądnie kampera. :spoko


:pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-02, 19:39   

Deczko w m. czasie poedytowałem.

Kamper jest dla dwóch osób. O ilości zwierząt nie było mowy. :lol:

Generalnie my miłośnicy psów, kotów i innych przyjaciół mniejszych powinniśmy być wegetarianami.

Inaczej nasza troska o pieski jest trochę faryzejska. :aniolek :evil:

Hotel lepszy od sznurka w lesie, od łańcucha w budzie itd.
Generalnie to dobre, choć nie najlepsze rozwiązanie.
Czasem zostawienie u rodziny bywa większą traumą.
Ale czy istnieje takie idealne ? :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-09-02, 19:45   

W zeszły weekend stałem nad jeziorkiem Zemplinska Sirava we wschodniej Słowacji, a jakieś 500m dalej, na sąsiednim "trawniku" stała naczepa kempingowa .... a obok pasły się dwa siwe konie .... też pewnie nie mieli z kim zostawić :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-02, 20:11   

Trzeba się pozbyć jeszcze .... dzieci. Wyślij na kolonie

To jest opcja najlepsza i wymarzona , ale jedna obóz taneczny ,drugi szachowy , trzeci piłkarski plus wszyscy walenie w ch... na tabletach i zamawianie pizzy , a to najlepiej w domu , rodzice póki co na raz góra 4 tyg,. babcie maja w dupie bo za dużo , albo za póżno i ciezko zgrać terminy co by samemu wyjechać .
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-09-02, 20:15   

SlawekEwa napisał/a:
Miałem zamiar użyć jako straszaka na złodzeja jakiegoś ustroistwa z nagranym szczekaniem psa, teraz mocno się zastanawiam nad takim alarmem :chytry


Zmajstrowałem sobie takie ustrojstwo . Po wykryciu obecności bezpośrednio przy drzwiach lub oknach (detekcja z obrazu z kamer) , najpierw warczy ..... a potem to się dopiero zaczyna :szeroki_usmiech
Trzy głośniki z przodu, z tyłu i przy drzwiach do zabudowy dają wrażenie przemieszczania się wewnątrz (warczy zawsze najbliżej miejsca gdzie wykryto obecność).
Raz się włączyło jak stałem pomiędzy autokarami przy jakimś zamku. Nie była to próba włamania, ale kierowcy czekający na turystów rozmawiali przy moim kamperze i jeden oparł się o drzwi . Ubawiłem się jak przeglądałem nagranie .... reakcja była natychmiastowa :haha:
Nikt mi jeszcze szyby nie wybił, i raczej nikt się nie odważy uwolnić psa Baskerwilów :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-02, 20:35   

Generator drgań, dodaj :mrgreen:

Ad Jarek73 : gdyby człowiek wiedział, że będzie miał kampera? :?:

Co najmniej Unimil i to ten najgrubszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-09-02, 20:55   

jarek73 napisał/a:
Trzeba się pozbyć jeszcze ....


Ze względu na wrodzoną wrażliwość i odpowiedzialność za żywe istoty, oraz fakt, że razem z żoną preferujemy określony sposób wypoczynku (często podróżujemy ) , nie mam psa tylko kota , a za kampera wziąłem się jak dzieci już samodzielne.
Wobec powyższego nie mam dziwnych problemów i na własne życzenie sobie ich nie sprawiam.
Wszystkie w życiu mieć nie można , a przynajmniej nie w tym samym czasie.
Nie jestem wrogiem wożenia zwierząt w kamperze (przynajmniej tych dostosowanych gabarytami do jego powierzchni ), ale sam tego nie robię i dzięki temu nie muszę się potem głupio tłumaczyć rzekomym wielkim szczęściem jaki mojemu pupilowi sprawia taka tułaczka .
Te opowieści o tym jak to psy czy koty uwielbiają kamperowe podróże i jak ochoczo wskakują do środka jak tylko wyczują że coś się święci, to tylko pobożne życzenia ich właścicieli.
Pies nie jest szczęśliwy że jedzie na wycieczkę, tylko dlatego że jedzie z Wami. Gdyby mógł wybrać i odpowiedzieć to gwarantuję że wybrał by pozostanie w domu razem z właścicielem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-02, 21:05   

No i żeby tak jeszcze panował pokój na Świecie.

I tak był zawsze schabowy z kapustą.

Takie sobie pierdoły wypisujemy.

Dodam, że bym chętnie dzieci do szkół nie posyłał, bo im było też lepiej w domu było. :mrgreen:

Jeździmy z psami, kotami, dziećmi a niektórzy nawet z teściową.

Rozsądku w tym za grosz. Trudno, znam nawet takich co do klasztoru poszli, by mieć jeszcze mniej problemów :mrgreen: A to wygodnictwo łumaczą to powołaniem. :aniolek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***