Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka cena za kemping?
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-20, 20:17   

izola napisał/a:
Nie stoję na kampingach , i nie narzekam na ceny...


No i jak najbardziej ok.
Ale.... z tego co widzę masz MB Marco Polo? A wiadomo że to taki kamper jak świnka morska: ani świnka ani morska :mrgreen: Więc unikając kempingów jak realizujesz sprawy sanitarno toaletowe ?
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-08-20, 23:45   

Bajaga napisał/a:
jak realizujesz sprawy sanitarno toaletowe ?

:bylo opisywane na Forum :-P ... (z detalami :oops: ) :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-22, 12:21   

ZEUS napisał/a:
Bajaga napisał/a:
jak realizujesz sprawy sanitarno toaletowe ?

:bylo opisywane na Forum :-P ... (z detalami :oops: ) :)


No ciekawość mnie zżera jednak :)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Alaska 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Challenger Citroen C-25
Nazwa załogi: Alaska
Dołączył: 13 Cze 2014
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-22, 17:20   

Ja też nie wyobrażam sobie pobytu na campingu, mając kampera od 5 lat spędziłe 3 noce w takich miejscach ( tłok, masakra i hałas) . Cały czas się zastanawiam po co kupować kampera gdzie w środku są wszystkie wygody, a potem jechać na camping? Przecież hotel będzie zawsze wygodniejszy i w generalnym rozliczeniu wyjdzie taniej. Do Grecji samolotem i heja dalej, kwater hoteli bez liku.
Ostatnie 9 dni spędzilem na mazurach zatrzymując się w samych "magicznych" miejscach, których o dziwo jest tam pełno. Miejsce na nocleg zawsze znajduję jadą cobie radośnie.
Jestem sobie sam z załogą nad jeziorem czy rzeką, mogę posłuchać muzyczki i poparzeć na gwiazdy, albo wykapać się na golasa (żeby innym oszczędzić widoku). Można spotkać ciekawych ludzi, pogadać z gospodarzami etc...

Co do spraw sanitarno bytowych - prostota kuchnię mam, prysznic mam, łóżko mam, na przelotach w cywilizacji kibelki są wszędzie i coraz czystsze, poza cywilizacją - wyobraźcie sobie nomada na wielbłądzie z toaletą chemiczną (oczywiście taką również dla wielbłąda, konia czy też osła bo należy postępować konsekwentnie )


pozdrowienia
_________________
Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-22, 17:28   

Piotr Alaska napisał/a:

Co do spraw sanitarno bytowych - prostota kuchnię mam, prysznic mam, łóżko mam, na przelotach w cywilizacji kibelki są wszędzie i coraz czystsze, poza cywilizacją - wyobraźcie sobie nomada


Ja pytam o kamperowanie Bez Kempingów samochodem typu MarcoPolo który Nie Ma toalety ani prysznica tylko mini lodówkę, mini kuchenkę i mini zlewik. Czyli w zasadzie to samo co można sobie dokupić do każdej Skody. I stąd jestem ciekaw jak wygląda temat wc i prysznica.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Alaska 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Challenger Citroen C-25
Nazwa załogi: Alaska
Dołączył: 13 Cze 2014
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-22, 17:52   

temat WC - jaśniej, proszę:
Jak jest cywilizacja to wszędzie są kibelki: w restauracji, barze, stacji benzynowej itp.
Jak jesteś na pustyni albo w borze to saperka, przyroda czeka i przetworzy z pożytkiem. Byle zakopać, tak to działa od zarania dziejów.

Jak będziesz korzystał z toalety chemicznej to staniesz przed tym samym problemem tylko w większej skali - wylać stężone, albo szukać cywilizacji żeby wylać stężone - wielki dylemat kamperowców, perypetie opisywane wiele razy w wątkach z rozwiązaniami typu: noszenie zbiorników w plecaku, 1000 litrowe szambo, zbiorniki na kółkach, przelewanie do karnistrów, pojemników po farbie .... itp.

Moim zdaniem sprawę należy załatwiać detalicznie nie gromadzić - bo gazy.

Prysznic - rzeka, jezioro, nic tak rano nie stawia na nogi jak kąpiel w nieprzesadnie ciepłej wodzie.

A na poważnie byłem na wyprawie ( dookoła Morza Czarnego 30 dni) z kolegą który jechał takim autem i strasznie się męczył, moim zdaniem to raczej na wekend. A wtedy można ogłosić Dzień Dziecka i się nie kąpiemy.

Zawsze można skorzystać tylko z tego co się ma.
:)
pozdrowionka
a w ogóle to dyskutujemy nie na temat bo to o cenie za camping - moim zdaniem szkoda kasy, każdej.
_________________
Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-08-22, 18:22   

A ja się zastanawiam , jak można omijać kempingi , gdzie jest cała infrastruktura z knajpkami , sklepami , aquaparkami i ochroną. :roll:
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-08-22, 18:42   

Andrzej 73 napisał/a:
A ja się zastanawiam , jak można omijać kempingi , gdzie jest cała infrastruktura z knajpkami , sklepami , aquaparkami i ochroną. :roll:
:spoko


Gdzie dzieci mają animacje, plac zabaw, towarzystwo, internet. Gdzie można bezpiecznie zostawic kampera. Gdzie nikt w nocy nie będzie walil w kampera albo biegał po dachu. Gdzie wieczorem są występy, potancowki. Na miejscu jest sklep apteka.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Alaska 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Challenger Citroen C-25
Nazwa załogi: Alaska
Dołączył: 13 Cze 2014
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-22, 18:59   

A bardzo prosto,
Knajpki mam po drodze i nie są zapchane przez turystów, z lokalnym jedzeniem. Aqaparki mam w trójmieście conajmniej dwa, Wolę jeziori czy rzekę. Sklepy po drodze. Ochrona mi nie potrzeba bo kto ma mnie napadać jak jestem na bezludziu, sklepy są po drodze. Całą potrzebną infrastrukturę kupiłem z kamperem.
Kamper ma kółka i zawsze mogę podjechać do tej infrastruktury, ale po co tam spać.
Poza tym po co kamper jak tam gdzie campingi są i hotele, albo domki, albo kwatery?
To jest przekonywanie do swoich racji, którą każdy ma i jest tak samo dobra, ale zawsze warto podyskutować :)

pozdrowienia
_________________
Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-22, 19:25   

Mam "zaleganie afektu" w postaci dziwnego uczucia zagrożenia w ciemnym lesie.
:zimno
A to, od czasu gdy mi myśliwy "postrzelił" Malucha (tego 126p), gdym w szaleńczych latach testował średni personel i walczył z klaustrofobią w tym bolidzie na polanie po zmroku.

Druga sprawa, nie jestem pewien czy wolno tu biwakować gdzie akurat mnie przywidło. A jakoś nawet łamanie głupiego prawa powoduje, że nie mam luzu.

Dlatego gdy mi kilka rzay zwrócono uwagę, pogoniono, to mam niesmak.
Miałem pecha.

Na dziko raczej tylko na jedną noc i to z musu.
Na kempingu, tylko jak luz i po sezonie, gdzie psy mają wolność. Inaczej też jedną noc.

Ale to nie są reguły :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-22, 19:45   

Piotr Alaska napisał/a:
Całą potrzebną infrastrukturę kupiłem z kamperem.


Pełna zgoda. Tylko, że ja pytam o filozofię unikania kempingów autem typu MB Marco Polo, który wg mnie jest super autem ale Nie Jest kamperem! I nie wiem jak i gdzie na dziko bierze się prysznice a także jak załatwia się potrzeby fizjologiczne bez wc. Wiem, że można w nocy, w temperaturze hmmm różnej, wyjść z takiego vana by sobie zrobić siku na trawę (w dziczy) ale nie widzę w tym przyjemności a zwłaszcza komfortu.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Alaska 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Challenger Citroen C-25
Nazwa załogi: Alaska
Dołączył: 13 Cze 2014
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-22, 19:54   

Zawsze można trafić na złych i dobrych ludzi
W tym wyjeździe rolnik rano poprosił żebym stanął po przeciwnej stronie ulicy bo będzi przewracał siano. Nocowaliśmy na polnej drodze pomiędzy polami coby nam nic nie przeszkadzało oglądać gwiazd, a było.... W efekcie pojeździłem sobie traktorem i wypiliśmy razem herbstkę. Innym razem inny rolnik przyjechał zaprosić nas do siebie na podwórko, bo myślał że sie wstydziłem. Tym razem skończyło sie dojeniem krowy i śniadaniem u niego. W Maroku sadziłem dzrzewa oliwne na pustyni. W Piekle (miejscowość nad Wisłą koło Sztumu) z dzećmi ze wsi (z 15) słuchaliśmy Viwaldiego. Bardzo im się podobało to był chyba ich pierwszy raz, aż ich rodzice zaczęli szukać. Takich przykładów mam pełno tylko z tego lata.
Zachęcam do takiego podróżowania, generalnie ludzie są bardzo przyjacielscy i ciekawi pogaduchy. Zawsze może się coś złego wydarzyć, ale najwięcej złych historii słyszałem o parkingach przy drodze i kradzieżach właśnie na campingach. Złodziej właśnie tam ma najwięcej okazji.
Pozdrowienia
_________________
Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-22, 19:57   

Bajaga napisał/a:
zrobić siku na trawę (w dziczy) ale nie widzę w tym przyjemności a zwłaszcza komfortu.


Ale jaka oszczędność , pomyśl , jak można jeszcze płacić za siku gdy już wydało się kilkaset tysięcy na kampera :bajer

Toż to nie jest logiczne , oszczędzają bogaci i nam się opłaci :haha:

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-08-22, 19:59   

ja staję w 95 % przypadków na campingach , najważniejszy powód to temperatura , gdy jest pow. 30 stopni nie zasnę nie wypocznę musi być klima czyli słupek z prądem .Do tej pory Hiszpania , Włochy i jeszcze raz Włochy , Chorwacja i wszędzie gorąco .
W przyszłym roku Skandynawia i myślę , że częściowo może być bez campingów.
Infrastruktura campingów ( baseny , ogrodzenie , bezpieczeństwo ) fajne są dla dzieci a takie posiadam.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2017-08-22, 20:10   

Bronek napisał/a:
gdym w szaleńczych latach testował średni personel
przyj.bał ze śrutu? :szeroki_usmiech
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***