Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co warto kupić / przywieźć / zjeść / z Hiszpanii / Andorry
Autor Wiadomość
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-11-20, 18:18   Co warto kupić / przywieźć / zjeść / z Hiszpanii / Andorry

Próbowałem poszukać, ale chyba nie było (jeśli bylo i umarło, to przepraszam)
Co wg Was warto kupić (caravaningowego ale nie tylko) będąc w konkretnych miejscach?
Dodałem jeszcze jedzenie, żeby tematu za szybko nie wyczerpać dwoma postami :) ))

Ostatnio w Europie coraz mniej jest produktów, które można nabyć tylko w jednym konkretnym miejscu - ale może np pewne akcesoria karawaningowe da się kupić taniej w Hiszpanii, może kupujecie ciuchy, elektronikę, papierosy czy alkohol w Andorze? Może jakieś rzeczy do Benimara albo inne kamperowe hiszpańskie? (jeśli tak to jakie)?


Powoli przygotowuję się do kompletowania wyposażenia do kampera, ale z chęcią poszukam jakiejś elektroniki (Andorra?), kurtek, linek, latarek, materacy i tak dalej - może da się coś fajnego znaleźć?

Druga kwestia to jedzenie i knajpy - teraz jestem w Barcelonie np i (pewnie w dużej mierze z uwagi na jedynie na dowóz) ale jedzenie mnie nie "rozwala" - może jest np coś przepysznego, co można kupić w co drugiej cukierni albo barze, a z jakiś względów o tym nie wiemy?

Ostatnia kwestia to ta Andorra właśnie - kupowaliście tam coś? faktycznie jest tak tanio?

ja ze swojej strony mógłbym podzielić się Brazylią - najlepsze hamburgery w moim życiu (Guarrita Sao Paulo z czarnym czosnkiem), najlepsze pastrami (z-deli Sao Paulo), najpyszniejsza Caipirinia (wszędzie ;) ) , czy tłoczony sok z trzciny z sokiem z limonki (najlepsze na kaca ustrojstwo na świecie). Najlepsze wg mnie jest brazylijskie Mango. Ale unikać warto kawy (tak! zwykle kraje produkujące kawę mają bardzo niski poziom jej palenia - w Brazylii kawa jest przeciętna, w Indiach nie piją prawie - ciężko dostać... ) i nie polecam żadnej pizzy (quattro formaggi to jest dla nich Brie, Gouda, Cheddar i ser z Brazylii). Co warto przywieźć? żel do rąk antybakteryjny (pięknie pachnie ;) ), cachace (w Europie bardzo droga) i buty skórzane do garnituru (genialne buty robią w Brazylii). W Hiszpanii natomiast poki co się nie odnajduję.....

Jadłem kiedyś w Barcelonie pyszne hamburgery z KIOSKO BACOA, ale ostatnio zamówiłem w dostawie i bardzo przeciętne.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-11-20, 19:08   

W Barcelonie robią dobre mojito , bynajmniej nam smakowało.
Ogólnie w Hiszpanii tania jest elektronika oraz ciuchy firmowe.
Jak umiesz zrobić paelle to musisz kupić u nich ryż i bulion do podlania. Praktycznie bez ich składników nie wyjdzie dobra paella.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-11-23, 14:16   

Jeśli lubisz ichniejszą szynkę to polecam Bellota (czyt. bejota) - nie wszędzie jest, a różnica w stosunku do "standardowej" iberico to przepaść. Kilogram kosztuje jakieś 180-200 EUR. Ta z czarnym paskiem wokół kopytka najlepsza.
Z napitków to deserowo ichniejsza tarninówka - Pacharan (czyt. paczaran). Oryginalnie pochodzi z Navarry i najbardziej znany producent to ZOCO - 10-12 EUR/butelka.
Pimiento padron - małe zielone papryczki podsmażone na oliwie i posolone - pychota z innymi starterami.
Pulpo alla Gallega (gajega) - ośmiornica z plasterkmi ziemniaków w oliwie i z wędzoną papryką - niebo w gębie :)
Patatas ala riojana - bardzo gęsta zupa ziemniaki + chorito, ale w rejonie Barcelony chyba nie dostaniesz.
Deserowo - churros w czekoladzie.

To tak na szybko mi się przypomniało
Smacznego :spoko
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2020-11-23, 15:15   

Chcesz sobie coś dobrego do żarcia kupić? »»» La Boqueria - Mercat de la Boqueria »»» La Rambla 91, 08001 Barcelona

41.381908613842526, 2.171552623820503

https://www.google.com/ma...8i7000?hl=pl-PL
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-11-23, 17:06   

Spax napisał/a:
Chcesz sobie coś dobrego do żarcia kupić? »»» La Boqueria - Mercat de la Boqueria »»» La Rambla 91, 08001 Barcelona

41.381908613842526, 2.171552623820503

https://www.google.com/ma...8i7000?hl=pl-PL


Fajne targowisko dla turystów i faktycznie typowa hiszpańska atmosfera, chociaż autochtoni twierdzą że to już tylko komercja, ale nie zmienia to faktu że lubię tu zaglądać będąc w Barcelonie.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2020-11-23, 19:50   

rjas napisał/a:
Spax napisał/a:
Chcesz sobie coś dobrego do żarcia kupić? »»» La Boqueria - Mercat de la Boqueria »»» La Rambla 91, 08001 Barcelona

41.381908613842526, 2.171552623820503

https://www.google.com/ma...8i7000?hl=pl-PL


Fajne targowisko dla turystów i faktycznie typowa hiszpańska atmosfera, chociaż autochtoni twierdzą że to już tylko komercja, ale nie zmienia to faktu że lubię tu zaglądać będąc w Barcelonie.


Oczywiście masz rację – to dla turystów.
Ja korzystam raczej z miejscowych, tygodniowych targów. Mam nawet rozpiskę. Od lat te same miejsca i dni.

Targi po drodze - Costa Brava

_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-11-23, 21:26   

Cholera, ale fajnie z tą rozpiską targów. Nie pisałem powyższego posta żeby kogokolwiek zniechęcić, bo naprawdę warto tam zaglądnąć. Fajnie, że są ludzie z taką użyteczną wiedzą :)
Spax piwko poszło :spoko
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-23, 22:22   

Oliwki nadziewane anszua, są nawet w kg puszkach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2020-11-24, 20:07   

Cytat:
Oliwki nadziewane anszua, są nawet w kg puszkach.

Zbyszek. My zawsze w trasie powrotnej zapasy oliwek robimy w Gironie. Jest w czym wybierać a i posmakować można.

oliwki.jpg
Oliwki do wyboru i do koloru. Na zdjęciu nie widać wszystkich rodzajów.
Plik ściągnięto 3 raz(y) 653,41 KB

_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-11-25, 17:40   

ło, bardzo Wam dziękuję za odzew :) na pewno stestuję :)
tym bardziej teraz jak w końcu otworzyli restauracje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***