Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Import (VAT, akcyza, oplaty) - Saurer 6DM samochod zabytkowy
Autor Wiadomość
tooFATtoDRIVE 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Lut 2017
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-08-16, 19:48   Import (VAT, akcyza, oplaty) - Saurer 6DM samochod zabytkowy

Witam,

Mam zapytanie w sprawie importu i zwiazanych z tym oplat (VAT, akcyza, inne) oraz wymaganych dokumentow co do auta, ktore odbiega od wiekszosci aut na naszym forum.

Chodzi tu o ciezarowke, ktora nazywa sie Saurer 6DM. To jest ciezarowka 4x4 wyprodukowana w Szwajcarii na potrzeby armii a wiec nie ma wlasciwie odpowiednika w wersji cywilnej.

Wyglada to tak jak w tym linku: http://www.militaerfahrze...e_11_1_128.html

Rok produkcji 1984 a wiec jest mozliwosci i zamiar rejestracji jako auta zabytkowego, ktore samo w sobie nie bedzie uzywane do jakiejkolwiek dzialalnosci zarobkowej
Wartosc to powiedzmy 8tys frankow szwajcarskich. Oryginalnosc na dzien zakupu to powiedzmy 99%. Wartosc to max 8 tys frankow szwajcarskich.

Szukam ponizszych informacji - import ze Szwajcarii:
* czy sa jakies ograniczenia w imporcie ciezarowek w tym wieku, ktore kwalifikuje je jako samochod zabytkowy
* informacje zwiazane z odprawa celna - co bedzie mi potrzebne
* czy wymagany jest do zaplaty VAT lub inne podatki?
* czy wymagana jest do zaplaty akcyza, jezeli tak to jaka bylaby jest wysokosc

Nie wiem czy umiescilem temat w opowiednim dziale. Jezeli nie, niech admin przeniesie w odpowiednie miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***