Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CamperDiem - MEGA SWAP
Autor Wiadomość
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-03, 23:21   

Kwiatkowski, Niestety nie za dużo - pracuję sobie po godzinach z elektroniką :) Kupiłem dom, sprzedaję mieszkanie, i robię porządną bazę dla kamperosa- jak już się zrobi - to na wiosnę ruszam z prawdziwą budową :D

Kanał jest profesjonalny, jest miejsce do pracy, narzędzia - jescze posadzkka sie robi - brama wjazdowa i plac. :)

po spotkaniu z lawetą na ukrainie w te wakacje zapadła decyzja ze cały przód wymienię lub zbuduję od zera. druga opcja mi się bardziej podoba , ale musze wyliczyć czas i budżet- bo jak budować to z aluminium i kompozytów i tig bedzie potrzebny dobry i trochę więcej czasu - nawet sporo więcej. Ale gdybym się zdecydował, to powstanie naprawdę pancerny pojazd wyprawowy - i na pewno dostanie tylny napęd elektryczny wtedy.

Zobaczymy jak będzie :)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-01-05, 22:07   

VirMan napisał/a:
y - i na pewno dostanie tylny napęd elektryczny wtedy.

Zobaczymy jak będzie :)

Szwagier na Świeta opowiadał, że Landi Renzo - ci od instalacji gazowych - sprzedaja zestawy elektryfikujace na tylnia os. Jesli dobrze go zrozumialem (makaroniarz bez angielskiego) kompletny kit z bateria 4000euro, 40 km zasięgu. Mysle ze to byłaby fajna opcja.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-06, 00:55   

decumanus, Niestety zbajerował bo kupiłbym wiadro od razu ;) Same baterie które teraz mam to jest 2000 eur. a to tylko niecałe 5kwh - myślę ,że jeśli pójdę w kierunku całkowitej przebudowy, to zapewne baterii bedzie na poziomie 20 kwh.

Najbardziej męczy mnie projket tylnego napędu który byłby kompaktowy i w miarę tani. Nic gotowego za bardzo nie mam niestety, a dostawczak ma jednak spore obciążenia na osi i piasty z osobówek nie dadzą rady. Myślałem nad wsadzeniem mostu i napędzeniu go od strony wału - ale to jest dość duże rozwiązanie i raczej nie wejdzie mi w przestrzeń w ramie.

Najbardziej sensownym wyjściem w tym momencie będzie naprawdopodobniej użycie przerobionego mostu tylnego i uzycie gotowej przekładni z jakiegoś autka plugin i połączenie półosi napędowych to tych w moście. rozwiązanie dośc trudne konstrukcyjnie ale chyba jedyne sensowne. zmasakrowany plugin można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, i użyć jego bebeszków do tego celu. Niestety trzeba też policzyć wagę i tu nie robi się już tak wesoło - jak nie liczyć to dodaje około 300 kg do masy (liczac napęd i baterie) i zaczyna być ciasno.

Z tym "Na Pewno" chyba przesadziłem choć jak bym nie patrzył to sprawa super i ostatnia przeszkoda na dzikości pokonana :) Pożyjemy zobaczymy , na razie do wakacji mam czas na przygotowanie warsztatu, dopieszczenie wnętrza w kamperku i oczywiscie pokamperkowania :D

Na jesień się zobaczy :)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-01-15, 12:31   

https://www.obrist-powertrain.com/hyperhybrid/

:D
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-15, 12:51   

decumanus, Dzięki za link, to jest dla producentów - jakbym zamówił 100tys szt to moze :D i nie za 4000 eur ;) Ale ogólnie naszła mnie myśl fajna i pomysł na biznes z tym związany ;) Tylko kwestia znalezienia budzetu na inwestora - ale to za jakis czas ;)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-01-15, 17:26   

VirMan napisał/a:
decumanus, Dzięki za link, to jest dla producentów - jakbym zamówił 100tys szt to moze :D i nie za 4000 eur ;) Ale ogólnie naszła mnie myśl fajna i pomysł na biznes z tym związany ;) Tylko kwestia znalezienia budzetu na inwestora - ale to za jakis czas ;)


namiar mam od znajomego, który mówi o kitach do modernizacji istniejących pojazdów. Chcą oczywiście wziąć na projekt dotacje. Mówił ze chcą opracować zestawy umożliwiające montaż w kilku podstawowych pojazdach dostawczych.
Nieważne.
jak dostanie dostawę to nie będzie problemu wychacharzyc jeden zestaw.
Podobno chcą za zestaw 5000 e, zapewne ten mniejszy.
Ale widać światełko w tunelu.
Jakbym dostał takie do vivaro popłakałbym się ze szczęścia. O ducato na razie nie myślę...
Podobno generator jest multifuel...
Wyobraź sobie ze na LPG...

no raaaaaj na ziemi
R
edit. powod> głupi słownik, głupi
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 13:47   

powracam po długiej przerwie :) Niestety uszkodziłem półoś i zdecydowałem się na długo zapowiadaną kapitaną przeróbkę szoferki. Jedziemy na Chorwację wynajętym kamperobiedą z 2016r. na szczęście policzyli po 300 pln/dzień więc bez drożyzny :)

challenge dla kamperowców exploratorów- pokonałem kiedyś tę trasę moim kamperkiem przed upgradesami :P

https://www.google.com/ma...333!3e0!5m1!1e1

kto przejedzie po moim śladzie ? ;)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2020-09-24, 15:39   

Kliknąłem w temat, patrzę w miniaturkę i ... hmmm znam skądś tego gościa.
Potem w nick, aha, już wiem.

Dawno, dawno temu na forum MM. Masz jeszcze tę Sigmę? chyba nie

Masz już jakieś fotki z przeszczepu tego przodu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 15:51   

Tomek84, mam ;) kombik i diamante sedan ;) sam jeżdżę a8 teraz ;)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2020-09-24, 16:23   

VirMan napisał/a:
Tomek84, mam ;) kombik i diamante sedan ;) sam jeżdżę a8 teraz ;)


dobra, teraz już wszystko jasne

pomyliłem Cię z angelosem, który miał bordo Sigmę w sedanie, kiedyś była do sprzedania
a ty masz diamante, które widywałem za dawnych lat w TRN

kurde, pamięć zawodzi, ale dobrze dzwoniło
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***