Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zimowanie w maroku
Autor Wiadomość
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-03-17, 10:26   

rakro1 napisał/a:
Fajnie byłoby, gdybyśmy wszyscy się tolerowali a może nawet lubili.Niefajne takie ataki i obrażanie.I nie ma znaczenia,kto i jak może i lubi podróżować.Marek mówi po francusku i arabsku.Wchodzi w piękne relacje z miejscowymi.Pomaga im i jest przez nich przyjmowany.Jak można napisać,że siedzi w jednym miejscu.Jest to przewodnik na te tereny idealny.Na ogrodzone centrum turystyczne,darmowe drinki i fakultatywne wycieczki przewodnik niepotrzebny.Każdy pisze,że w Maroku wystarczy zwiedzić jedno z miast bo reszta jest taka sama.A zresztą, Marek to zwiedził.Jak można zarzucać,że ktoś nocuje lub nie na kempingu??? To są nasze prywatne wybory.Nie mieszkam na kempingach lub w wielogwiazdkowych hotelach mimo,że stać mnie na wszystkie gwiazdki jaki istnieją.Dla mnie to wyzwanie i próba samo sprawdzenia.Ale rozumiem i nie śmieję się z wędrującymi inaczej.Chyba problemem jest fakt,że drogie auta mają ludzie,którzy odnieśli sukces.Są więc najlepsi.Na forum trafiają na innych najlepszych...


Sukces , sukces ! Zależy czym to i kto to mierzy? Tutaj na spokojnej uliczce w bogatej dzielnicy Agadir gdzie parkujemy na dziko staruszek gardien też jest człowiekiem sukcesu! Siedzi całą noc w budce skleconej z czegokolwiek zawsze uśmiechnięty i i usłużny-ma pracę o której inni mogą pomażyć!
Zdajemy sobie sprawę że przyjdzie moment kiedy sukcesem będzie poranne oddanie moczu i stolicą?
Bądźmy dobrej myśli i bądźmy pozytywni!

Pozdrawiamy na dziko mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-03-17, 10:52   

"... moczu i...."

Popraw tą literówkę bo jeszcze Warszawiacy się obruszą a po co kolejna potyczka w tym wątku. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2019-03-17, 13:11   

Jesteśmy w Meknes. Kolejny kierunek to Volubilis nieco na północ i Chiefchaouen dalej i do promu. Coś warto po drodze? Gdzieś może w bok?
Myślałem o Ceuta ale nie wiem czy na piechotę czy kamperem? A może szkoda czasu na formalności?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-03-17, 16:58   

Jak jechałem do Ceuty to była kolejka na granicy. Wjeżdżasz między ogrodzenia i nie ma odwrotu. W Ceucie jest Lidl z europejskim jedzeniem i piiciem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-03-18, 10:39   

Racja sorry ale ja piszę stolca a maszyna poprawia na stolica, to czy ja jestem złośliwy?

W Ceucie kiedyś było dużo taniej niż w Hiszpanii! A jak jest teraz? Czy można zmienić bilet powrotny z Tanger Med do Algesiras na ceuta Algesiras?
J.W. możesz to sprawdzić? I czy można pieszo przez granicę zostawiając camp.w Maroko?
Pozdrawiamy na dziko mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-03-18, 11:05   

majmarek napisał/a:
W Ceucie kiedyś było dużo taniej niż w Hiszpanii! A jak jest teraz?


Jak byłem 3 lata temu to faktycznie było taniej. Tam jest chyba strefa bezcłowa. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-03-18, 16:19   

Jakie to życie bywa przewrotne!
Czasem człowiek postawny, szorstki w pierwszym kontakcie (emocje) okazuje się ok!
A czasem niepozorny , przymilny, kruchego ciała (Jak glisda) po kilku dniach okazuje się menda i manipulant!
I jak tu żyć?
Pozdrawiamy na dziko MM

Ps. Wszelkie podobieństwo osób jest przypadkiem!
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-18, 23:48   

majmarek napisał/a:
Jakie to życie bywa przewrotne!
Czasem człowiek postawny, szorstki w pierwszym kontakcie (emocje) okazuje się ok!


No w końcu coś miłego o mnie napisałeś.
Dziękuję Marku.
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-03-19, 10:15   

Wczoraj po 4 dniach opuściliśmy metropolie Agadir . To dla tych którzy chcą tłumów, pokazać się na deptaku i kolacja z imitacją Arety Franklin i jej muzyką z Brodway! Langusty, krewetki, ryby, 3 butelki wina, gospodarz zapłacił 1600dh (moją kartą). Ale warto!

Tak tutaj się żyje na emeryturze francuskiej!

Wreszcie chwilą wytchnienia na dziko w plantacji arganowej

Maroko to inny świat, żeby zrozumieć potrzeba czasu! Tutaj obowiązuje prawo szariatu! Król jest mądry od niedawna kobieta może wystąpić o rozwód, dotychczas nie miała takiej możliwości!
W miastach wg statystyk francuskich 70% kobiet i dziewcząt się prostytuuje, najtańsza dacia to 100 000dh , kilo sardynek 10dh , najniższe wynagradzanie 3000dh , praca to sukces!
Pomimo tego napotkane ludzie są przyjaźni i szczęśliwi!
Pozdrawiamy na dziko MM
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-03-19, 11:04   

Marku, niestety przeciętny Polak tego nie zrozumie. Większość osób wyjeżdżała tylko do Europy zachodniej lub środkowej i skupiona jest na narzekaniu jak to u nas słabo płacą, jakie mamy niskie emerytury. Z punktu widzenia Świata należymy do 20% najbogatszych ludzi ale niestety mając perspektywę wyłącznie na zachód nie jesteśmy w stanie tego docenić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-03-19, 16:31   

gryz3k napisał/a:
Marku, niestety przeciętny Polak tego nie zrozumie. Większość osób wyjeżdżała tylko do Europy zachodniej lub środkowej i skupiona jest na narzekaniu jak to u nas słabo płacą, jakie mamy niskie emerytury. Z punktu widzenia Świata należymy do 20% najbogatszych ludzi ale niestety mając perspektywę wyłącznie na zachód nie jesteśmy w stanie tego docenić.


Nie uznaj tego że się czepiam Ciebie bo tak nie jest ale piszesz o chyba o "przeciętnym Polaku" z W-wy. W miejscowościach na Pomorzu jest podobna sytuacja jak w Maroku. Brak pracy, dojazdu do większego miasta ( w którym i tak jej niema), brak perspektyw dla dzieci. Ludzie imają się różnych dziwnych profesji i zbieractwa by jakoś przeżyć.
Przeciętny Polak ( za jakiego się uważam) z moich okolic doskonale rozumie o czym piszecie. Tylko wystarczy zapuścić się parę kilometrów za miasto.

To tylko małe sprostowanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-03-19, 18:16   

grzegorz_wol napisał/a:
Przeciętny Polak ( za jakiego się uważam) z moich okolic doskonale rozumie o czym piszecie. Tylko wystarczy zapuścić się parę kilometrów za miasto.


Obawiam się, że nie wiesz co piszesz. 49% Marokańczyków to analfabeci. Wielu posiada wyłącznie to co na grzbiecie. Wielu ma problem z dostępem do czystej wody przy temperaturach przekraczających 40 stopni.
Przeciętny Polak zużywa dziennie ok 50 litrów wody na spłukiwanie toalety. Przeciętny mieszkaniec Afryki 5 litrów na WSZYSTKIE swoje potrzeby.
Bieda w Polsce ma się nijak do biedy na świecie. Każdy ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Każde dziecko może dostać darmowy obiad w szkole.

Pisałem już o mojej koleżance z czarnej Afryki, która została napadnięta z bronią palną w celu kradzieży... butów.

To co piszesz to właśnie kwintesencja Twojego niezrozumienia jak jest na świecie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-03-19, 20:05   

Ach rozumiem ..... trzeba zwiedzić aż 56 krajów na 4 kontynentach ( czy jakoś tak ) żeby zobaczyć co to bieda...

Faktycznie może mi brakuje aż takiej perspektywy....

No ja tylko znam taką polską biedę. Pomagamy z żoną na zasadzie wolontariatu przy opiece przy starszych leżących ludziach. Mycie, podcieranie tyłka, walka z odleżynami takie tam.
Polska bieda z tej perspektywy jest faktycznie inna no ale to nie miejsce i nie czas.

Przepraszam że napisałem ten poprzedni post i to wyjaśnienie. Taki głos z widowni.


Ale pisz chłopie pisz... może zrozumiem w końcu jak jest na świecie.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 439/322
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-03-19, 21:02   

Dwie powyższe wypowiedzi dwóch osób są naprawdę zastanawiające. Panowie: dziękuję. Warto niekiedy takie coś przeczytać by docenić swoje..życie?
Dzięki :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-03-19, 22:26   

grzegorz_wol napisał/a:
Ach rozumiem ..... trzeba zwiedzić aż 56 krajów na 4 kontynentach ( czy jakoś tak ) żeby zobaczyć co to bieda...

Faktycznie może mi brakuje aż takiej perspektywy....

No ja tylko znam taką polską biedę. Pomagamy z żoną na zasadzie wolontariatu przy opiece przy starszych leżących ludziach. Mycie, podcieranie tyłka, walka z odleżynami takie tam.
Polska bieda z tej perspektywy jest faktycznie inna no ale to nie miejsce i nie czas.

Przepraszam że napisałem ten poprzedni post i to wyjaśnienie. Taki głos z widowni.


Ale pisz chłopie pisz... może zrozumiem w końcu jak jest na świecie.
:spoko


Widzisz taką leżącą osobę mam na co dzień od 2,5 roku i wiem jakie to problemy. Nie bardzo wiem dlaczego sądzisz,że to że miszkam w Warszawie znaczy, że nie wiem jak jest w Polsce.
Tylko to zupełnie nie ta skala. W wielu krajach takich ludzi o których piszesz zwyczajnie nie ma. Bo albo jesteś zdrowy albo nie żyjesz. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***