Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o rade
Autor Wiadomość
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-22, 17:42   Prośba o rade

Poszczęściło mi się i przy okazji wyjazdu służbowego mam możliwość spędzenia 9 dni w Włoszech .Plan jest taki , w przyszły piątek po południu kończę delegacje w Bresci biorę samochód z wypożyczalni i ruszam w stronę Rzymu w czwartek oddaje samochód na lotnisku odbieram żonę z samolotu i do niedzieli zwiedzamy Rzym i powrót popołudniu samolotem do Modlina.
Prośba o podpowiedzenie ciekawych miejsc do zwiedzania w regionie Umbria , Abruzja , Lacjum , najbardziej chodzi mi o miejsca mniej znane z przewodników i bardziej przyroda niż zabytki , bardziej prowincja niż duże miasta.
W tym roku byliśmy camperem 4 tyg. w Włoszech - Garda, Florencja , Siena ,Pisa ,cinque terre
malownicze miejscowości Pienza ,Montepulciano i bardzo byliśmy zadowoleni
Chciałbym podpowiedzi generalnie co warto zobaczyć ( wędrówki piesze po parkch , górkach malownicze kręte trasy mile widziane ) szczegółowe miejscówki nie potrzebne bo tym razem osobówka to z hotelami poza sezonem samemu bez watahy dzieci dam radę .

Druga wersja to samolot do Neapolu zwiedzenie go wypożyczenie auta pokręcenie się po okolicy i koniec w Rzymie , ale perspektywa zwiedzania dwóch dużych miast w krótkim czasie chyba jest gorszą opcją.
Proszę o radę :spoko

:spoko
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-09-22, 18:26   

jarek73 napisał/a:
Abruzja


Polecam Parco Nationale di Gran Sasso. Park Narodowy Gran Sasso i Monti della Laga to piękne góry, trufle w ziemi i przyroda. Znajdziesz tam hotele, pola biwakowe a nawet konie do jazdy. Zobaczysz jezioro i wyciągi narciarskie. L’Aquila po trzęsieniu ziemi też warta zobaczenia. Ten rejon to to co możesz zobaczyć w filmie Americano z Clooneyem.
Naprawdę warto. Byłem tam kilkakrotnie np motocyklem. W góry weź jednak ciepłe rzeczy.

Nad morzem Polecam Giullianovę czy Roseto. W Roseto najlepsza knajpa z frutti di mare w jakiej jadłem. W Abruzzo musisz spróbować Arrosticini czyli baranie mikro szaszłyczki.
Masz w sekcji Włochy mój wątek o Abruzzo. http://www.camperteam.pl/...ghlight=abruzzo

:spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-22, 19:09   

gryz3k napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Abruzja


Polecam Parco Nationale di Gran Sasso. Park Narodowy Gran Sasso i Monti della Laga to piękne góry, trufle w ziemi i przyroda. Znajdziesz tam hotele, pola biwakowe a nawet konie do jazdy. Zobaczysz jezioro i wyciągi narciarskie. L’Aquila po trzęsieniu ziemi też warta zobaczenia. Ten rejon to to co możesz zobaczyć w filmie Americano z Clooneyem.
Naprawdę warto. Byłem tam kilkakrotnie np motocyklem. W góry weź jednak ciepłe rzeczy.

Nad morzem Polecam Giullianovę czy Roseto. W Roseto najlepsza knajpa z frutti di mare w jakiej jadłem. W Abruzzo musisz spróbować Arrosticini czyli baranie mikro szaszłyczki.
Masz w sekcji Włochy mój wątek o Abruzzo. http://www.camperteam.pl/...ghlight=abruzzo

:spoko


Wielkie dzięki
Właśnie o takich kierunkach myślę i fajnie że to potwierdziłeś , wybrzeże raczej nie bo czasu mało a romantyczne spacery to za chwilę z cudowną zoną w Rzymie :lol: ,
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-22, 19:23   

Myślałem też o L’Aquila i tu trochę dylemat czy jako turysta mieć za atrakcję ludzkie nieszczęście i wymyśliłem sobie że wartością jest zobaczyć co żywioł ziemia jest w stanie zrobić z naszym dorobkiem w postaci cegieł po układanych jedna na drugą czyli naszymi domami , czy warto je budować na lata przez lata kosztem czasu i pieniędzy na nasze pasje.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-09-22, 20:32   

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187904-Activities-Umbria.html
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187769-Activities-Abruzzo.html

Masz mapę z atrakcjami i szukaj
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187904-Activities-Umbria.html#MAPVIEW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-09-22, 20:43   

Dzięki też się przyda , ale bardziej mi chodzi o to że ktoś był i sie zachwycił .
To co linka puściłeś to już widziałem i jeszcze raz mnie upewnia że warto .
Dziękuje za zainteresowanie :spoko
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-09-22, 21:42   

Nie wiem czy słyszałeś o Tivoli - miasteczko niedaleko Rzymu.
Słynie z pięknych ogrodów i fontann.
Co prawda nigdy tam nie byliśmy, ale wielu naszych znajomych polecało to miejsce.
Podobno idealne do romantycznych spacerów :wyszczerzony:
Kilka lat temu (będąc w Rzymie) chcieliśmy tam zajechać ale niestety nie starczyło czasu. Do tej pory żałujemy... :(
Ciekaw jestem, czy naprawdę jest tam tak pięknie jak mówią...
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-22, 21:51   

Proponuje , zwiedzić w pobliżu Rzymu rezerwat przyrody Tor Caldara - Anzio
Jak zdecydujecie się na Rosseto koniecznie odwiedzić musicie winnice Hrabiego Mazzarosa.
http://www.mazzarosa.com/it.html
Miłego i udanego odpoczynku.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2017-09-23, 05:26   

Roberto napisał/a:
Nie wiem czy słyszałeś o Tivoli - miasteczko niedaleko Rzymu.
Słynie z pięknych ogrodów i fontann.

Gorąco polecam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-09-23, 09:13   

Roberto piszesz i masz :haha:
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187792-Activities-Tivoli_Province_of_Rome_Lazio.html


Jest to wyszukiwarka Hoteli ,ale jak zaznaczysz ATRAKCJE i wpiszesz miejscowość to masz to co chcesz z zdjęciami a obok wyskoczy mapa i na niej też masz zaznaczone atrakcje :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-09-23, 11:38   

andi at napisał/a:
Roberto piszesz i masz :haha:
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187792-Activities-Tivoli_Province_of_Rome_Lazio.html


Jest to wyszukiwarka Hoteli ,ale jak zaznaczysz ATRAKCJE i wpiszesz miejscowość to masz to co chcesz z zdjęciami a obok wyskoczy mapa i na niej też masz zaznaczone atrakcje :spoko


Wiem, wiem :wyszczerzony: Znam to i czasem korzystam :ok
Jednakże co innego zobaczyć zręcznie "podkręcone" fotki, a co innego zachwycić się, widząc coś na własne oczy...
Wielokrotnie na naszym forum czytałem relacje z różnych tego typu miejsc, gdzie koleżanki i koledzy potwierdzali opinie o urodzie danego miejsca. Czasem jednak to co zobaczyli nie do końca było zgodne z opisami w przewodnikach.
Jeśli to było możliwe weryfikowałem to osobiście i moje odczucia też były różne... :-P

Tak czy siak - na fotkach i w opisach Tivoli wygląda ciekawie :ok
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-10-09, 20:30   

Właśnie wróciłem szczęśliwy i zadowolony , w wielkim skrócie
Wtorek 26.09 zacząłem od Bresci bo tam miąlem spotkania służbowe starówka fajna , zamek nad miastem super jak ktoś ma dużo czasu można zobaczyć .
Piątek 29.09 Lotnisko Bergamo wynajęcie samochodu i
- Bolonia przepiękne miasto , super jedzenie , trafiłem na koncert na rynku ,super klimat.
Sobota
-Bolonia i dalej Brisighella malutkie miasteczko ,gdzie siedziałem sobie w knajpie i nigdzie się nie śpieszyłem info co do okolicy przeczytałem http://pozornie-zalezna.b...emilia-romania/ wieczorem dotarłem do Arezzo
Bardzo dużo ludzi , ciężko o stolik w knajpie , ale mieli jakieś święto i targ na drugi dzień._
c.d.n.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-10-09, 20:53   

Niedziela - wczesny spacer po Arezzo , pchli targ dużo lepsze wrażenie niż wieczorem , dalej Cortona przepiękne miejsce , aż się prawie wzruszyłem ,odnalazłem willę z powieści Frances Mayes ,Pod słońcem Toskani i filmem pod tym samym tylułem.Dalej Asyż wieczorny spacer i nocleg w centrum przy katedrze św. Franciszka.
Poniedziałek - jeszcze raz wczesny spacer i katedra ,dalej super widokowy przejazd do Nursji (Norcia)
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-09, 21:31   

Fajnie, Jarek, że udała Ci się wyprawa.

Szkoda tylko, że aparatu fotograficznego zapomniałeś. :chytry :)
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2017-10-09, 21:40   

Aparat miałem i zdjęcia robiłem i w kleję ,ale w weekend bo czas na to będzie ( szkoda że tyle roboty z tym zmniejszaniem , chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem ).
Mnie też bardziej przekonują zdjęcia , i trochę tu umieszcze , chociaż powinny być w podróżach nie camperowych :spoko
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***