Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe kamperowanie
Autor Wiadomość
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-14, 20:55   

toscaner napisał/a:
Dziwaczek, 4-ta zima w kamperze przede mną, a na patent z workiem nie wpadłem :pifko :

A izolacja to izolacja, a nie grzejnik, ale wiele zależy od grzejnika, rodzaju ogrzewania i tego co ogrzewamy. U mnie grzane są meble i podłoga, a nie tylko powietrze, więc nawet po zostawieniu kampera na 10 godzin przy temp. +4C na zewn. miałem po powrocie +11,5C. Truma grzeje tylko powietrze, więc po wyłączeniu ogrzewania temperatura spada moment. Logiczne.
U mnie mogę zrobić wietrzenie otwierając wszystkie drzwi i okna, czyli totalny przeciąg. Po zamknięciu nawet bez włączania ogrzewania temperatura rośnie z powrotem. Bo nagrzane są ściany, meble, podłoga.


Dokładnie o tym samym pomyślałem pisząc wcześniej o teście i rozmyślając o tych ~25 stopniach :)
Jeden zagrzeje powietrze w parę minut do 25stopni inny będzie miał przez pół dnia 30 gdzie same sprzęty zabudowy będąc nagrzane dalej będą oddawać ciepło a tylko do 25 stopni przewietrzy na test.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***