Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pralkowcy na kampingach (crime story)
Autor Wiadomość
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-11-03, 06:32   

Dlatego kempingi w naszym kraju wprowadzają zabezpieczenia do przyłączy kamperów i przyczep bezpiecznikami o wartości 6 A na co buntują się koledzy z www.karawaning. Wiem, że w Holandii i Belgii zabezpieczenia są wielkości 10 A, rzadziej 16 A i niepłatne jest tylko pierwsze załączenie wyrzuconego zabezpieczenia. To skutecznie ukróca korzystanie z ogrzewania na prąd i prania.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-11-03, 06:46   

kimtop napisał/a:
Są tacy co piorą na zlotach :haha: :haha: :haha:


Cudze chwalicie swego nie znacie...Mareczku ..bomba :spoko

:pifko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-03, 06:52   

Zawsze to oszczędność na domowej wodzie i prądzie. :haha:

Może dlatego zloty podrożały? :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-03, 07:13   

Na campingu w Mazarron 7kwh dziennie masz w cenie za górkę płacisz 0,34eur za kwh mają to rozwiązane bezobsługowo
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-03, 07:41   

Mi dali tak dużo prądu , że nie przerobiłem tego :mrgreen:

Strach powoduje, że pozwalamy na syf. Czasem by złagodzić diagnozę uwłaczającą godności głowy kampera,
jest też zaskoczenie i konsternacja. :roll:

Teraz zaś pie r dolamento...wtedy trzeba było zareagować, zebrać koalicję, wezwać policję, protestować w recepcji lub ostatecznie wyjechać. Wziąć na litość, rozryczeć się lub wpaść w aktorską histerię. :bukiet:

Ale widocznie nie było to na tyle uciążliwe itd by opuścić to miejsce. A to z pkt. widzenia właścicieli jest tylko biznes.

Taki relatywizm Kalego, to było obok i dalej.... :spoko Skutek przeludnienia i dobrobytu. Siedziała by gawiedź na tyłku przed TV , to by kempingi dbały o standard a tak zawsze ktoś przyjedzie na miejsce obrażonego np. Bronka. :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frykas1 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford chausson Flash 03.
Nazwa załogi: FRYKASY
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Mar 2012
Piwa: 2/8
Skąd: Radzymin-Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 09:19   

To byli ONI https://www.blogerzyzeswi...zkich-nomadach/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-11-03, 09:35   

Taka sytuacja w Polsce:
Camping gminny wybudowany za unijne pieniadze wiec darmowy przez piec lat. Wszystkie udogodnienia: prad, woda na parceli, lazienki, cieple prysznice wszystko gratis. Miejscowi, ktorzy mieli przyczepy, na czas tzw sezonu, przeprowadzali sie wlasnie na ten camping i zyli tam od czerwca do wrzesnia jezdzac do pracy szkol itd. Oczywiscie dla przyjezdnych czy tez przejezdnych miejsca nie zostawalo badz bylo tylko pare. Nasze podworko nie wyglada wiec wcalr lepiej. Przedsiewziecie , kyore mialo promowac region raczej tymczasowo oplacilo sie lokalnej spolecznosci. :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-11-03, 09:57   

W wielu krajach takim grupom podróżującym, gminy miasta przydzielają miejsce gdzie mogą swoje obozowiska rozbijać.

Na ogół mają te miejsca możliwość by kanalizację miasta używać i prąd wykupić, kontenery na śmiecie.
Byle kto tam nie może stanąć musi się u "Sołtysa" miasta zameldować, przydzielają mu miejsce i jakby zababrał to miejsce - służba wie kto to zrobił...
, wtedy panuje porządek.

Ostatnio widziałam takie obozowisko w F w Barfleur , obok SP były tereny gospodarcze miasta i tam stali ci podróżnicy z pralkami...
Byłam i jak opuszczali pod koniec lata to obozowisko , było cicho kulturalnie i czysto.

Co ważne jest,
jak opuścili platz, to w ciągu 10 minut przyjechał pracownik miasta na kontrolę opuszczonego miejsca ...przyjechał mimo że była to niedziela.

Poszłam też tam z ciekawości zerknąć...ani jednego papierka ani jednego śmiecia nie było...a koczowali tam całe wakacje bo byli to sezonowi pracownicy

...czyli można i inaczej jak są do tego warunki udostępnione i pewne normy wymagane :ok
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2017-11-03, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-11-03, 10:01   

... a później takie kampery na allegro do Polski. i czemu tak tanio ?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-03, 10:06   

Zawsze zostanie niereformowalny margines syfiarzy i wandali.

Ale to jak na naszych wioskach.
Odkąd zaczeliśmy jeździć, budować się, to teraz jest o wiele mniej np płotów czy krzaków przydomowych nie przystrzyżonych, walących się czy zaniedbanych.
Podwórka jeszcze różnie wyglądają ale zasłonięte są przynajmniej ligiustrem.

Jeden patrzy na drugiego.

Ale zawsze znajdzie się delikwent, który zakwestionuje, że to dzięki otwarciu się na Europę, bogaceniu się i świadomości rosnącej. A nie, że to jest przejaw działania sił nieczystych lub objaw lichwiarstwa zachodniego by nam ich thuje sprzedać i farbę z Castoramy :mrgreen:

Dlatego to co Izola pisze jest też istotne.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-03, 10:48   

Bronek napisał/a:
Jeden patrzy na drugiego.


Moja córka nauczyła sąsiadów z dzielnicy sprzatania odchodów psa do reklamówek. Z początku patrzyli na nia jak na dziwolaga, teraz coraz więcej sprząta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-11-03, 11:02   

zbyszekwoj napisał/a:
Bronek napisał/a:
Jeden patrzy na drugiego.


Moja córka nauczyła sąsiadów z dzielnicy sprzatania odchodów psa do reklamówek. Z początku patrzyli na nia jak na dziwolaga, teraz coraz więcej sprząta.

Osrane parki, plaże, place zabaw... temat rzeka. Niestety nie każdy pan dorósł do posiadania pupila :gwm
Każdy kocha bezwarunkowo ale przy sprzątaniu kupy uczucie chwilowo przemija :haha:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-11-03, 11:07   

lepciak napisał/a:
Dlatego kempingi w naszym kraju wprowadzają zabezpieczenia do przyłączy kamperów i przyczep bezpiecznikami o wartości 6 A na co buntują się koledzy z www.karawaning. Wiem, że w Holandii i Belgii zabezpieczenia są wielkości 10 A, rzadziej 16 A i niepłatne jest tylko pierwsze załączenie wyrzuconego zabezpieczenia. To skutecznie ukróca korzystanie z ogrzewania na prąd i prania.

We Włoszech spotkałem się wielokrotnie z możliwością wyboru parceli na takie z 6A lub 16A
Oczywiście wszystko wiąże się z kosztami, wg mnie fajne rozwiązanie.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-11-03, 17:12   

mischka napisał/a:
lepciak napisał/a:
Dlatego kempingi w naszym kraju wprowadzają zabezpieczenia do przyłączy kamperów i przyczep bezpiecznikami o wartości 6 A na co buntują się koledzy z www.karawaning. Wiem, że w Holandii i Belgii zabezpieczenia są wielkości 10 A, rzadziej 16 A i niepłatne jest tylko pierwsze załączenie wyrzuconego zabezpieczenia. To skutecznie ukróca korzystanie z ogrzewania na prąd i prania.

We Włoszech spotkałem się wielokrotnie z możliwością wyboru parceli na takie z 6A lub 16A
Oczywiście wszystko wiąże się z kosztami, wg mnie fajne rozwiązanie.
Tak powinno być i myślę, że to u nas też już istnieje. Z żoną potrzebujemy prądu tylko do lodówki i do aku więc 6 A w zupełności wystarcza. Na Węgrzech można wykupić pranie na ogólnodostępnym automacie z własnym proszkiem za równowartość chyba 5 zł za jeden cykl.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-11-03, 18:52   

bert napisał/a:
normalni (jeno zmotoryzowani) cyganie czy jak poprawność nakazuje Romowie.


Tak gwoli ścisłości, to są tzw. Irish Travellers i nie mają nic wspólnego z Cyganami/Romami, choć kulturę mają podobną.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***