Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do pięciu lat za przekręcony licznik
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-16, 22:07   

Wymieniałem sam z mil na km. I stary trzymam..

Pomalutku, gdy za każdym przeglądem jest co raz bardziej skrupulatnie, to mali kombinatorzy odpadną. Zostaną cwaniaki.
Ale jak w każdej dziedzinie i na każdym szczeblu , tak było jest i będzie.
Złodziei i oszustów musi być proporcjonalnie do dziwic i prawiczków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-11-16, 22:12   

jarko_66 napisał/a:
Licznik to tylko wyświetlacz

Nie we wszystkich , mój Nissan-(Renault) przebieg jest zaszyty w liczniku , oczywiście idzie odczytać przebieg rzeczywisty z PCM ale nie w każdym modelu-marce .
A w Voyagerze mogę żonglować licznikami a przebieg ten sam .
jarko_66 napisał/a:
Przegląd i pieczątkę też robisz sam ?
.
Przegląd to nie usterka czy awaria .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-16, 22:21   

U mnie też nie tylko. Chevrolet..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-16, 23:22   

A w Ducato 2008 (może nie wszystkich autach, ale jest taka seria liczników) po przekroczeniu przebiegu 400000, znika przebieg TOTAL i tylko kreski wyświetla. Serwis Fiata zalecił wymianę licznika i żeby było śmieszniej od zera leci :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-11-17, 07:05   

Taaaaa na serwis.... Nie w tym rzecz żebym wszystko robił sam - nawet ostatnio naprawdę niewiele - ale wymiana licznika za 80 zł która zajmuje ( akurat w Vito ) może 5 min. to prościzna.
U mnie akurat prędkościomierz szwankował ale najprościej było wymienic cały element czyli cały zespół zegarów.

Wiesz - może w we w miarę nowych autach gdzie kwestia odsprzedaży jest istotna i mierzona w tyś pln-ów to przebieg może mieć istotne znaczenie ale... w autkach za kilka tysięcy które mają po 15-20 lat to kto przy zdrowych zmysłach patrzy na przebieg? Słuchasz auta, patrzysz, sprawdzisz stan ale przebieg? Jakie znaczenie ma to co wyświetla llicznik kilometrów? Jak auto wrak to może mieć NIBY 100 tyś km a go nie kupię. Jeśli trzyma się kupy, ładnie pracuje itp to może mieć 700 k km a jak potrzebujesz to kupisz i już.

Ok. Wymieniasz licznik i informujesz kupującego.
A co jeśli nie sprzedajesz tylko jeździsz dalej? Jedziesz za rok na przegląd i diagnosta wklepuje stan. Wychodzi że masz 500 k mniej na liczniku i co się dzieje?


Nie bronię tu w żadne sposób kanciarzy. Jestem za tym żeby proceder ukrócić ale trzeba to zrobić z głową a nie "na kolanie" albo "jak się uda".
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-11-17, 07:26   

Po wymianie licznika można dokonać jego korekty i wszystko będzie się zgadzać.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-11-17, 07:32   

Żartujesz oczywiście...

Noooo chyba że w wymienianym było np. 200 k km a w wymienionym 400 k km. Wówczas nie robimy korekty tylko twierdzimy że w rok zrobiliśmy 200 k km. Mi to odpowiada :spoko

Raz w życiu padł mi licznik. Pewnie statystycznie już drugi raz mnie to dotyczyć nie będzie ale rozmowa jest o istocie sprawy a nie konkretnych przypadkach... Więc się wypowiadam.

:spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-11-17, 07:42   

To nie ma znaczenia czy samochód ma 2 czy 20 lat - fałszowanie wskazań licznika jest oszustwem.
Wymiana uszkodzonego licznika nie musi być wykonana przez serwis ale fakt tej wymiany ma być zgłoszony w stacji diagnostycznej gdzie to będzie odnotowane i wprowadzone do CEPIKU.
Pomysł popieram bo kręcenie licznika to plaga, ale należy dodać sam rynek kupujących to generuje - niestety.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-17, 08:02   

Cytat:
sam rynek kupujących to generuje


Ja rozumiem to tak :
chcemy mieć tanie auta używane z niskim przebiegiem


a drugi powód
To braki edukacyjne i związany z tym kłopot w czytaniu liczb.

Polak do ok 80 000km jeszcze percepuje, potem mu się pierdzieli we łbie od nadmiaru informacji.
No i tyle tych znaków drogowych. Nie ogarniamy tego
:szeroki_usmiech

Handlarze, to wiedzą i idą nam na rękę, cofając liczniki gratisowo.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-17, 08:42   

"ludzie zdrowi na umyśle skłonni byli przyznać, że oto po złodziejach przyszli wariaci. Dziś należy zadać pytanie dodatkowe. Dlaczego z góry założono, że wariaci nie mogą być równocześnie złodziejami i łapówkarzami?"


http://chart.neon24.pl/post/141078,przekret-ziobry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-11-17, 08:54   

dziwaczek napisał/a:
To nie ma znaczenia czy samochód ma 2 czy 20 lat - fałszowanie wskazań licznika jest oszustwem.


Ok zakładając FAŁSZOWANIE czyli celowe działanie dla osiągnięcia efektu "małego przebiegu" a nie po prostu zwykłej naprawy.


dziwaczek napisał/a:
Wymiana uszkodzonego licznika nie musi być wykonana przez serwis ale fakt tej wymiany ma być zgłoszony w stacji diagnostycznej gdzie to będzie odnotowane i wprowadzone do CEPIKU.


Jeżeli to będzie wystarczające dla "udowodnienia niewinności" ( żałosne ) to mi to też wystarcza.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cebek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: vw t4 multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Piwa: 5/5
Skąd: kowary
Wysłany: 2017-11-17, 09:04   

A co jak mój kolega wymienił licznik na bardziej wypasiony? Chciał mieć komputer pokładowy pokazujący spalanie itp? Sama wymiana zajmuje 10 minut i nie jest to problem. W serwisie pewnie krzykną za to worek pieniędzy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-17, 09:36   

Tak.... myślę czytając te różne przypadki i analizując swoje doświadczenia z samochodami.

I chyba pomału dochodzę do wniosku, że nie da się tego jednoznacznie skodyfikować.

Tym samym moim skromnym zdaniem zmiennym w poranek piątkowy uważam, że :

- Podawanie przebiegu licznika powinno być dobrowolne.

I jeśli jest przebieg, to wtedy w przypadku udowodnienia oszustwa, jest to karalne.

Tym samym jeśli nie ma podanego przebiegu, co obecnie też ma miejsce, nie można mieć pretensji potem do sprzedawcy.

Tylko gdy sprzedawca np. na prośbę kupującego, lub jako dodatkowy atut poda "przebieg prawdziwy, a ten okaże się skręcony, ponosi odpowiedzialność.

I to na nim spoczywa obowiązek walki o swoje dobre imię, gdyby go też wrobili.

Mógł nie podawać przebiegu :!:

Z drugiej strony kupujący decyduje i nikt mu nie każe kupować auta 10 letniego z 50 000km przebiegu. Niech kupi z 200000 km .Zresztą przebieg przebiegowi nie równy
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-11-17, 09:46   

Dla mnie problemem nie jest 5 lat za oszustwo lecz problemem jest brak zaufania do władzy, szczególnie obecnej władzy. Dlaczego? Bo najprawdopodobniej wszystko to będzie zrobione na kolanie z ogromną dbałością o spektakularność a nie solidne rozwiązanie problemu. Taki case dr.G. Flashe, konferencje i nic przed sądem. Wyłącznie zrujnowane życie kilku osób i zahamowane programy przeszczepów na kilka lat.
Potrzeba tu mniej PR a więcej merytoryki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-17, 11:22   

Wszyscy wiedza o tym ,że kręci sie liczniki, to władza pod publiczke pozoruje działanie.
Wszyscy wiedza o tym ,ze nagminnie bije się żony, a tu władza nie zadziała bo ksiądz pozwala, a żona powinna nosic swój krzyż. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***