Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
termostat sterujący nagrzewnicą z dwustopniowym wentylatorem
Autor Wiadomość
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 16:56   termostat sterujący nagrzewnicą z dwustopniowym wentylatorem

pod fotelem pasażera mam dodatkową nagrzewnice (ogrzewana z silnika) która ogrzewa tył samochodu w czasie jazdy.
Obecnie mam włącznik 0-1-2.

Musze kontrolować temperaturę manualnie i pstrykać tym włącznikiem co chwile, chciałbym to zautomatyzować.
1) 2 przekaźniki sterowane temperaturą jeden minimum drugi maksimum i podłączone pod zasilanie wentylatora - ale wtedy ręcznie muszę wybrać bieg 1 lub 2
2) Automatyczny sterownik nadmuchu kontrolujący temperaturę i obsługujący 2 różne prędkości wentylatora - czy znajdę coś takiego gotowego?
takie coś tylko na 12V
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-25, 17:11   

temperaturą to w/g mnie nie da się sterować tam musi być temperatura taka jak w silniku.
Steruje się tylko obrotami wentylatora i chyba tylko 1/2, płynnie raczej nie możliwe
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 17:48   

koko napisał/a:
temperaturą to w/g mnie nie da się sterować tam musi być temperatura taka jak w silniku.
Steruje się tylko obrotami wentylatora i chyba tylko 1/2, płynnie raczej nie możliwe


oczywiscie masz racje, ja to napisałem w uproszczeniu. Potrzebuje urzadzenie ktore właczy i wylaczy wentylator aby utrzymywac stala temperature powietrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-25, 17:52   

dużo jest i fajnych
https://allegro.pl/listing?string=regulator%20temperatury%2012v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-3-1003


http://allegro.pl/cyfrowy...6208855049.html



Mam taki, chciałem chłodzić komorę box akumulatora, przetwornicy, mppt i ładowarki. Nie zdążyłem, bo kamperka sprzedałem. Polecam.

cd971950485eaa0254ef740e184e.jpeg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 45,72 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-25, 17:55   

Flag, czytając charakterystykę tego urządzenia z linku, to chyba możesz to śmiało podłączyć do 12V instalacji. Zadzwoń tam i dopytaj, bo jeśli na wentylator podawane jest napięcie z "L" - a na to wygląda - a sprzęt ma zakres 1-230V, to ja nie widzę problemu :)
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 18:02   

skrzychu napisał/a:
Flag, czytając charakterystykę tego urządzenia z linku, to chyba możesz to śmiało podłączyć do 12V instalacji. Zadzwoń tam i dopytaj, bo jeśli na wentylator podawane jest napięcie z "L" - a na to wygląda - a sprzęt ma zakres 1-230V, to ja nie widzę problemu :)


Z opisu wynika jednak napiecie zmienne a nie stałe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 18:03   

Bronek napisał/a:
dużo jest i fajnych
https://allegro.pl/listing?string=regulator%20temperatury%2012v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-3-1003


http://allegro.pl/cyfrowy...6208855049.html



Mam taki, chciałem chłodzić komorę box akumulatora, przetwornicy, mppt i ładowarki. Nie zdążyłem, bo kamperka sprzedałem. Polecam.


Dzieki ! To juz jest duuzy krok do przodu, idelanie jak by to mogło jeszcze sterowac dwoma predkosciami wentylatora w zaleznosci od temp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-25, 18:15   

Tu masz zakres i przez przekaźnik ten regulator Ci to zrobi. Co więcej ma opóźnienie.. naprawdę wart tej śmiesznej ceny.
Oczywiści na Alliexpress jeszcze lekko taniej
https://allegro.pl/kategoria/elektronika-aparatura-sterujaca-67199?string=płynna%20regulacja%20wentylatora%2012v&description=1&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-1003
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-11-25, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 18:19   

Bronek napisał/a:
Tu masz zakres i przez przekaźnik ten regulator Ci to zrobi. Co więcej ma opóźnienie.. naprawdę wart tej śmiesznej ceny.
Oczywiści na Alliexpress jeszcze lekko taniej


juz dzis zamawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-25, 18:29   

Dzięki za dzięki...
Można dokupić drugi czujnik.
To maleństwo jest na zdjęciu wygląda na większe.
Ostatecznie kup dwa i kombinuj. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-25, 19:36   

Flag napisał/a:
skrzychu napisał/a:
Flag, czytając charakterystykę tego urządzenia z linku, to chyba możesz to śmiało podłączyć do 12V instalacji. Zadzwoń tam i dopytaj, bo jeśli na wentylator podawane jest napięcie z "L" - a na to wygląda - a sprzęt ma zakres 1-230V, to ja nie widzę problemu :)


Z opisu wynika jednak napiecie zmienne a nie stałe.


Większość tego typu sterowników ma wewnątrz prostownik i zmienia sobie prąd na stały, więc po podłączeniu aku powinno ruszyć - aczkolwiek to w ramach ciekawostki, bo tutaj może być inaczej, a widzę, że zdecydowałeś się już na inną opcję ;)
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-25, 22:53   

skrzychu napisał/a:
Flag napisał/a:
skrzychu napisał/a:
Flag, czytając charakterystykę tego urządzenia z linku, to chyba możesz to śmiało podłączyć do 12V instalacji. Zadzwoń tam i dopytaj, bo jeśli na wentylator podawane jest napięcie z "L" - a na to wygląda - a sprzęt ma zakres 1-230V, to ja nie widzę problemu :)


Z opisu wynika jednak napiecie zmienne a nie stałe.


Większość tego typu sterowników ma wewnątrz prostownik i zmienia sobie prąd na stały, więc po podłączeniu aku powinno ruszyć - aczkolwiek to w ramach ciekawostki, bo tutaj może być inaczej, a widzę, że zdecydowałeś się już na inną opcję ;)


opcja z linka który ja wstawilem jest najlepsza bo wykorzystuje dwa biegi wentylatora, ale za droga zeby sprawdzac czy poleci na 12V stałe.
Moim zdaniem zapis 1-230V to napiecie ktore moze byc sterowane przez to urzadzenie, umowmy sie ze ciezko by bylo zrobic takie urzadzenie ktore by pracowalo na 1V zasilania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-27, 10:18   

Nie zdziwiłbym się, gdyby był zasilany bateriami typu AA czy AAA - ja tak mam panel sterowania od pieca gazowego zasilony - zadzwoń i dopytaj.
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-11-27, 12:55   

skrzychu napisał/a:
Nie zdziwiłbym się, gdyby był zasilany bateriami typu AA czy AAA - ja tak mam panel sterowania od pieca gazowego zasilony - zadzwoń i dopytaj.

Dzwoniłem zasilanie tylko 230V
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-27, 14:11   

No to d..pa :?
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***