Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
fotel pneumatyczny do kampera
Autor Wiadomość
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2017-11-30, 15:13   fotel pneumatyczny do kampera

Jestem na etapie planowania i rozrysowywania mojego pierwszego kampera i chciałbym zapytać czy ktoś z Was próbował wsadzić do vana fotel z pneumatycznym resorowaniem z ciężarówki?

Jechałem taką ciężarówką autostopem i był to najwygodniejszy fotel, w jakim kiedykolwiek siedziałem. Mimo pokonanego prawie tysiąca kilometrów nie bolało mnie nic, a w zwykłych fotelach zawsze mocno czuję krzyż (i niżej) po takiej podróży.

Dlatego zastanawiam się czy jest możliwość zainstalowania takiego wynalazku w kamperze, najlepiej razem z obrotnicą. Czy ktoś z Was czegoś takiego spróbował? ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Wie gdzie takich foteli szukać i czy w ogóle da radę je wsadzić do Renault Mastera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-30, 16:00   

W mercedesach spriterach chyba są??
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-11-30, 16:02   

tak są w sprinterach. Mam taki w sprinterze 9 osobowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-11-30, 18:37   Re: fotel pneumatyczny do kampera

VincentVan napisał/a:
Jestem na etapie planowania i rozrysowywania mojego pierwszego kampera i chciałbym zapytać czy ktoś z Was próbował wsadzić do vana fotel z pneumatycznym resorowaniem z ciężarówki?

Jechałem taką ciężarówką autostopem i był to najwygodniejszy fotel, w jakim kiedykolwiek siedziałem. Mimo pokonanego prawie tysiąca kilometrów nie bolało mnie nic, a w zwykłych fotelach zawsze mocno czuję krzyż (i niżej) po takiej podróży.

Dlatego zastanawiam się czy jest możliwość zainstalowania takiego wynalazku w kamperze, najlepiej razem z obrotnicą. Czy ktoś z Was czegoś takiego spróbował? ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Wie gdzie takich foteli szukać i czy w ogóle da radę je wsadzić do Renault Mastera?


wchodzisz na alledrogo i masz, np. : iveco daily

a obrotnicę rzeźbisz z jakiegoś innego, na alle też znajdziesz obrotowe
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2017-11-30, 20:12   Re: fotel pneumatyczny do kampera

Cytat:
wchodzisz na alledrogo i masz, np. : iveco daily

a obrotnicę rzeźbisz z jakiegoś innego, na alle też znajdziesz obrotowe


Czyli fotel z Iveco będzie pasował do każdej obrotnicy, a kazda obrotnicy do Renault Master?

W moim przypadku wchodzi w grę ebay.co.uk
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-30, 20:56   

Fajnie, że pojawił się ten temat, bo ja mam sytuację odwrotną. Mam obecnie fotel pneumatyczny i zastanawiam się czy go nie wywalić. Wyjaśniam, że pneumatyczny to z poduszką powietrzną/pneumatyczną tak jak w zawieszeniu z tyłu. Musisz mieć instalację pneumatyczną, która będzie go zasilać, przynajmniej ja tak mam.

Kupiłem właśnie od galaxy kręcone z podłokietnikiem i chcę wywalić pneumata, mam jednak dylemat, wcześniej nigdy nie używałem i nie znam zalet.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-30, 21:04   

miklo75 napisał/a:
Fajnie, że pojawił się ten temat, bo ja mam sytuację odwrotną. Mam obecnie fotel pneumatyczny i zastanawiam się czy go nie wywalić. Wyjaśniam, że pneumatyczny to z poduszką powietrzną/pneumatyczną tak jak w zawieszeniu z tyłu. Musisz mieć instalację pneumatyczną, która będzie go zasilać, przynajmniej ja tak mam.

Kupiłem właśnie od galaxy kręcone z podłokietnikiem i chcę wywalić pneumata, mam jednak dylemat, wcześniej nigdy nie używałem i nie znam zalet.
. Nie wywalaj nie ma nic fajniejszego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-30, 22:50   

Jak wywalisz to chetnie odkupie
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-12-01, 00:42   Re: fotel pneumatyczny do kampera

VincentVan napisał/a:
Cytat:
wchodzisz na alledrogo i masz, np. : iveco daily

a obrotnicę rzeźbisz z jakiegoś innego, na alle też znajdziesz obrotowe


Czyli fotel z Iveco będzie pasował do każdej obrotnicy, a kazda obrotnicy do Renault Master?

W moim przypadku wchodzi w grę ebay.co.uk


pytanie: Ty to sam będziesz robił tego kampera(?) bo takie odniosłem wrażenie po pierwszym poście. Po tym, odniosłem takie... nie rób tego (kampera) sam. Zleć to komuś.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2017-12-01, 02:27   

Dam radę. Będę miał pomoc dwóch znajomych, którym spodobał się ten projekt. Jeden zajmuje się zawodowo spawaniem, a drugi stolarką.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2017-12-01, 05:50   

VincentVan napisał/a:
Dam radę. Będę miał pomoc dwóch znajomych, którym spodobał się ten projekt. Jeden zajmuje się zawodowo spawaniem, a drugi stolarką.

:( :( Szukaj kumpla mechanika,elektryka ,lakiernika albo takiego co to wszystko ogarnie :shock:
Prościej i bezpieczniej będzie zlecić a dla frajdy z kolegami może coś mniej ambitnego :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-12-01, 08:19   

Mam podobne przemyślenia po po tym jakie zdolności manualne itd posiadasz . To długo tym kamperem nie wyjedziesz . Ale gorsze jest to . Ze każda samoróbka t wydómka projektującego i wykonawcy. Np. gdzie idą kable ,jakie gdzie i co się znajduje . Taki kamperek bardziej narażony jest na drobne awarie. Zdarza się ,że kupisz używanego ( fabrycznego) kampera .Po małych modyfikacjach . Już rodzą sie pytania .Co autor miał na myśli . Co tym "obcym " kablem puścił i co on zasila . Tylko sam, drogą długich dedukcji jesteś w stanie to poustalać. A jak ktoś ( lub kilku ktosi, czytaj kolegów ,znajomych)) Ci go poskłada to przy pierwszej awarii czegokolwiek ,zapomnisz do kogo dzwonić o pomoc.
Moja rada . Zleć to jednej osobie ( firmie) Która to da Ci jakąś gwarancję . I da Ci jakieś schematy gdzie i co. Kamper to zlepek ,elektryki ,elektroniki ,hydrauliki stolarki ,tapicerstwa , wielu rożnych instalacji .Telewizyjnej ,grzewczej, itd. Nie zazdroszczę Ci użytkowania takiego kamperka budowanego od początku " nie przez Ciebie". Kolega spawacz nie wiele Ci załatwi stolaż też tyko na początku.
Ale mimo to życzę szczerze Ci powodzenia.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2017-12-01, 16:06   

Dziękuję za troskę, ale spróbuję to ogarnąć sam. Od dłuższego czasu chciałem zrobić coś własnymi ręcami i budowa tego vana sprawi mi prawdopodobnie równie dużo przyjemności co jazda nim. Mam sporo osób, które mogą pomóc. Zajmuje się budowa i promocja stron Internetowych i wśród klientów mam mechaników i elektrykow, wiec to nie tak, że nagle zacznę podłączac sam przetwornice do butli gazowej :) o wszystkie instalacje się dopytam, doczytam i poproszę o pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VincentVan 
doświadczony pisarz


Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 56/8
Skąd: Elbląg | Oława
Wysłany: 2017-12-01, 16:42   

Znalazłem coś takiego "resory" mechaniczne, a nie pneumatyczne, ale plus taki, że nie ma potrzeby posiadania kompresora. Zobaczę jak się w nim siedzi.

Czy tego typu siedzenia można znaleźć taniej w Polsce?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-12-03, 20:14   

Fotel fajny, ale sprawdź czy Ci obrotnica pod spód wejdzie - może być za wysoko...
Poza tym fotel jest szeroki - nie napisałeś jakiego masz Mastera, ale do II sprzed liftu może Ci się nie zmieścić na szerokość.

Odnośnie budowy: jak fachowo podejdziesz do tematu, masz wystarczająco dużo samozaparcia, kompletny zestaw narzędzi i dużo wolnego czasu, to dasz radę. Ale jak Ci brakuje czegoś z powyższych to sobie odpuść ;)
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***