Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-10-31, 08:52   

No żeby nie było na odwrót. Jak zobaczą z kogo można kroić to pójdą po całości i dowalą akcyzę specjalną na kampery lub podatek od luksusu.
Bo ci co mają to muszą się dzielić.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtekjanus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,0 tdci
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Cze 2014
Piwa: 12/1
Wysłany: 2019-10-31, 16:45   

Z tą niezawodnością to różnie bywa. Jako przykład oferowany roczny Custom z silnikiem 2,0 EcoBlue.
https://www.otomoto.pl/of....html?;promoted
Dzienny przebieg ponad... 800 km.

Kilka lat temu na Forum Forda udzielał się kolega który miał kilka Transitów i Sprinterów, jeździły m.in. do Monachium na regularnej linii. Jeden z jego Transitów Mk6 2,0 tdci w nieco ponad trzy lata zrobił 1.000 kkm (milion km). Czyli to jest możliwe...
Notabene kiedy go sprzedał, to niedługo widział go oferowanego na OtoMoto z przebiegiem... 300 kkm.
_________________
Zgredzik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-11-28, 21:07   

Dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu aplikacji na telefon dla fordów - FordPass (info od dealera Benimara). Warto zainstalować - aplikacji między innymi ściąga aktualne informacje o akcjach serwisowych. Z aplikacji dowiedziałem się, że dla mojego modelu jest akcja upgrade softu związana z problemem rozrzedzania oleju (ja osobiście tego nie doświadczyłem, ale czytałem, że czasami komputer sygnalizuje potrzebę wymiany oleju po przejechaniu kilku tys. km (przed planowaną wymianą).
Aplikacja dodatkowo wyświetla informacje o gwarancji (standardowa / rozszerzona) włącznie z datą wygaśnięcia - mam potwierdzenie w aplikacji, że mój egzemplarz ma gwarancję rozszerzoną do 5 lat lub 80k km.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
inwifi 
trochę już popisał


Twój sprzęt: CI Elliot 84 XT by Ford Transit
Nazwa załogi: O tym muszę pomyśleć :)
Dołączył: 18 Sie 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2019-11-29, 09:24   

marcincin napisał/a:
Dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu aplikacji na telefon dla fordów - FordPass (info od dealera Benimara). Warto zainstalować - aplikacji między innymi ściąga aktualne informacje o akcjach serwisowych. Z aplikacji dowiedziałem się, że dla mojego modelu jest akcja upgrade softu związana z problemem rozrzedzania oleju (ja osobiście tego nie doświadczyłem, ale czytałem, że czasami komputer sygnalizuje potrzebę wymiany oleju po przejechaniu kilku tys. km (przed planowaną wymianą).
Aplikacja dodatkowo wyświetla informacje o gwarancji (standardowa / rozszerzona) włącznie z datą wygaśnięcia - mam potwierdzenie w aplikacji, że mój egzemplarz ma gwarancję rozszerzoną do 5 lat lub 80k km.


Dzięki za info o aplikacji.

Powiedz czy potwierdzałeś gwarancję w serwisie ja też w aplikacji mam 5 lat albo 80 000 km oraz w systemie forda jest taka informacja ale Polskie serwisy żądają jakiś potwierdzeń których nikt nie posiada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-11-29, 09:40   

inwifi napisał/a:
Powiedz czy potwierdzałeś gwarancję w serwisie ja też w aplikacji mam 5 lat albo 80 000 km oraz w systemie forda jest taka informacja ale Polskie serwisy żądają jakiś potwierdzeń których nikt nie posiada.


Nie potwierdzałem, ale jak będę w serwisie to zapytam - u mnie upłynęło 9 m-c od rejestracji, więc działa jeszcze standardowa gwarancja.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inwifi 
trochę już popisał


Twój sprzęt: CI Elliot 84 XT by Ford Transit
Nazwa załogi: O tym muszę pomyśleć :)
Dołączył: 18 Sie 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2019-12-02, 12:24   

Według aplikacji wychodzi iż posiadam gwarancję na 5 lat albo 80 tys km i jest to gwarancja Ford Protect tylko pytanie co ona obejmuje mnie interesują wtryski bo pewnie jak co roku padną podczas pierwszego wyjazdu :)

Tłumaczenie opisu nic nie wnosi niestety.


ll PLAY 09:34 Rozszerzona Gwarancja Wygasa 26.10.2022 lub 80000 km Rozszerzona Gwarancja Twoja przedłużona gwarancja Ford Protect zapewnia spokój ducha, chroni Cię przed nieoczekiwanymi wydatkami i gwarantuje, że każda konserwacja zostanie wykonana do perfekcji przez sieć Forda , Nawet po wygaśnięciu gwarancji podstawowej będziesz mógł cieszyć się latami podróży w całkowitym spokoju
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-13, 10:53   

Byłem na akcji serwisowej - wgrano nową wersję softu - pojawiła mi się dodatkowa opcja w komputerze - stan zapełnienia DPF'a w %. Wg ulotki jaką otrzymałem poprawiony został IOLM (inteligentny system monitoringu żywotności oleju). Za ulotką:

Aktualizacja oprogramowania obejmuje m.in:
a) Uaktualniona kalibracja modułu sterowania układu napędowego w celu wydłużenia żywotności oleju w odniesieniu do dowolnego cyklu jazdy
b) Bardziej czytelne komunikaty IOLM

Kiedy kończy się żywotność oleju wyświetli się komunikat Wymień niedługo olej silnikowy, po 800-1600 km komunikat zmieni się na Wymiana oleju konieczna. Jeśli olej nie zostanie wymieniony po ok. 2400 km w zależności od cyklu jazdy i użytkowania pojazdu, zapali się lampka ostrzegawcza klucza; zmniejszy się też moc silnika (w erracie do instrukcji obsługi jest mowa o zmniejszeniu momentu obrotowego do 70%) jako motywacja do wymiany oleju.
_________________
Marcincin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-13, 11:38   

jak auto ma wytrzymać dłużej niż kilka lat to bym zmieniał olej nie rzadziej niż raz do roku nie później niż co 15 kkm bez względu na wskazania komputera.

Choć mam kolegę co w busach plandekach wymienia co 40 kkm tyle że oni robią po 120kkm rocznie i zmieniają auta co trzy lata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-13, 23:09   

Wiadomym jest, że zalecenia producentów co do przebiegu po jakim należy wymienić olej są naciągane i chyba nikt (komu zależy) nie będzie czekał na alert komputera. W przypadku tego wezwania serwisowego poprawiono sterownik, ponieważ algorytm "dopalania" DPF'a powodował problem zbyt szybkiego rozrzedzania oleju - czytałem o przypadkach , że samochody jeżdżące po mieście sygnalizowały problem już po kilku (3-5) tys km.
Ja także wymieniam olej raz do roku co synchronizuje się z moim rocznym przebiegiem ok 15 tys km. Dodatkowo wymieniłem olej po dotarciu silnika po przejechaniu 3400 km. Od ostatniej wymiany (po dotarciu) zrobiłem 9,5 tys km i nie miałem problemu z rozrzedzonym olejem - pewnie dlatego, że większość km jakie przejechałem to przeloty autostradowe, gdzie DPF mógł się "dopalać" w optymalnych warunkach. Po przejechaniu prawie 13 tys. km zużyłem 32,5l AdBlue (trzy tankowania po 10-11) litrów. Średnie z tych trzech tankowań to 2.1, 3.9 i 2.1 l/1000 km. Środkowa zwyżka to efekt jeżdżenia po przełęczach w Dolomitach.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-12-14, 07:30   

Cytat:
Po przejechaniu prawie 13 tys. km zużyłem 32,5l AdBlue (trzy tankowania po 10-11) litrów. Średnie z tych trzech tankowań to 2.1, 3.9 i 2.1 l/100

W moim przypadku jedynie za pierwsze 2500 km zużycie AdBlue wyniosło 2,2 l/1000 a potem nigdy nie było wyższe niż 1,9 l/1000. Za cały dotychczasowy przebieg 38,5 tys. km jest to circa 1.75 l/1000 km co przy cenie zakupu 1,4 - 3,5 zł za litr "kosmetycznie" (wbrew obawom pesymistów :-P ) podwyższa koszty eksploatacji...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2019-12-14, 17:11   

W Ducato AdBlue dopiero od 2020r.
AdBlue tanie, ale kolejne upierdliwe utrudnienie życia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-14, 20:33   

Chłopaki, a wie ktoś jaka jest rezerwa AdBlue w mojej 2,0/160 leniuchów w Cytrynce?
Nie szperajcie bo i mi szperać się nie chce z lenistwa. Może ktoś po prostu wie i ma pod ręką dane.
.
Mam komunikat "Niski poziom Ad Blue..." i nie wiem czy to wystarczy do najbliższej stacji za 300 czy 1800km.
Mam od nowości przejechane 7kkm i już ten komunikat. Może nie był zalany do pełna w fabryce?
Jaka może być pojemność mojego zbiornika AdBlue?
Pytania durnowate ale nie gra mi tu to, że Ewa w swoim E 2,2, CDi nakręciła już ponad 30kkm i Ad Blue nadal w zbiorniku jest :shock:
Ogromna dysproporcja.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2019-12-14, 20:48   

Z tego co pamętam to
pierwszy komunikat : niski poziom Ad blue - pojawia się przy 2400km do końca
drugi 800 km do końca
trzeciego nie ma - po przekroczeniu owych 800 auto jedzie tak długo aż go zgasisz- potem nie odpalisz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-14, 21:24   

Dzięki Jarek, to już jakiś pogląd bo właśnie wjechałem kamperem do stodoły z tym komunikatem.

Porter.jpg
Plik ściągnięto 1990 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-15, 11:22   

W fordach jest podobnie - pierwszy komunikat wyświetla się jak zostaje ok 2400km - w chwili pojawienia się komunikatu wchodzi ok 10l AdBlue (tak wynika z moich tankowań). Zbiornik podobno ma pojemność 21l. Jak poziom spadnie poniżej 5 litrów to auto po zgaszeniu nie odpali.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***