Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2020-10-23, 22:56   

Wszedłem na wątek o Fordzie, bo chciałem usłyszeć opinię o komforcie.
Ale jak przeczytałem o problemach z wtryskami, to od razu przyszła wątpliwość w
w sens kupna tej marki.
Zachęcająca jest cena i masa własna.Komfort dla mnie jest też zasadniczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-01-20, 11:10   

Odświeżam temat.
Proszę o odpowiedź dotyczącą komfortu.Ewentualne porównanie z innym modelem czy marką kampera.
Czy nie macie problemów z automatyczną skrzynią biegów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-20, 12:02   

blue60 napisał/a:
Odświeżam temat.
Proszę o odpowiedź dotyczącą komfortu.Ewentualne porównanie z innym modelem czy marką kampera.
Czy nie macie problemów z automatyczną skrzynią biegów.


Jaka jest definicja komfortu w samochodzie dostawczym?

Z mojej perspektywy jak na tego typu samochód to jest ok - robię trasy po 1000km po autostradach bez większych problemów, podgrzewana szyba przydaje się zimą, doświetlanie zakrętów działa, klima silnikowa daje radę (szkoda, że nie ma automatycznej), blokada przy ruszaniu pod górkę działa, czujnik deszczu czasami potrafi się pogubić - w osobówce też czasami mnie wkurza, szyby podnoszone elektrycznie to standard, centralny zamek chyba już też. Radio firmowe łączy się z telefonem po BT. Najfajniejsza jest automatyczna skrzynia - nie miałem z nią problemów i działa dobrze z silnikiem 170KM.

Nie mam porównania z innymi markami - jeździłem tylko fordami.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-01-20, 12:40   

Dziękuję, za uwagi.
Proszę jeszcze o subiektywne odczucie "głośności" wewnątrz pojazdu w czasie jazdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-20, 14:09   

Co do głośności to jest kilka czynników, które mają wpływ - rodzaj opon, nawierzchnia po której się jedzie, prędkość przelotowa, itd. Bardzo ważnym czynnikiem jest areodynamika i konstrukcja zabudowy. Ja np. mam panoramiczne duże okno nad głową i jak jest wietrznie na zewnątrz to świst powietrza potrafi wygenerować dodatkowe decybele - to jest indywidualna cecha zabudowy. Generalnie przy prędkościach z jakimi ja się zazwyczaj poruszam (100km/h), na oponach całorocznych przy mojej zabudowie jest ok - oczywiście nie jest to poziom "ciszy" z dobrej osobówki, ale też po 1000km głowa od hałasu nie boli. Jak wieje jest trochę głośniej. Na mniej równej nawierzchni dochodzą odgłosy z mebli - szczególnie z łóżka opuszczanego, wiszącego nad salonem.

Porównując do poprzedniego forda jest trochę ciszej ze względu na to, że przy 100km/h silnik wkręca się na 2000 obrotów/min - w poprzednim fordzie miałem skrzynię pięciobiegową i przy 100 miałem 2500 - ale i tam jakiegoś dramatu nie było.

Podsumowując sam ford jako baza jeśli chodzi o głośność daje radę - w przypadku kamperów trzeba sprawdzać konkretne zabudowy.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-01-21, 00:25   

Potwierdzam to co napisał Marcincin. Ja poprzedni jeździłem Fiatem 2,3, 130 KM z manualem i Fordem jeździ się dużo przyjemniej. Pewnie też ma znaczenie, że osobówki też mam tylko automaty od mniej więcej 10-u lat - siła przyzwyczajenia do wygody. Ostatnie 1000 km zrobiłem na zimówkach i jakiejś większej różnicy w głośności nie odczułem. Wydaje mi się, że jest nieco ciszej niż w Fiacie, ale to raczej minimalna różnica. Trzeba wziąć pod uwagę, że bazą jest auto dostawcze, a nie osobówka więc ciężko spodziewać się komfortu jak w osobówce, ale jest OK. Generalnie jeżdżę max 110 km/h i przy tej prędkości spokojnie można rozmawiać.
Rozczarowaniem dla mnie jest oryginalne radio o niskiej jakości odtwarzania dźwięku, ale nie wiem czy to kwestia końcówki mocy czy raczej niskiej jakości głośników.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 44 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-01-21, 17:25   

Jeśli ktoś oczekuje ciszy jak w osobówce to się rozczaruje. Jak się jedzie 200 km to nie ma znaczenia. Jak 1000 to już niestety jest różnica. Jest hałas który jest akceptowalny, ale to przecież samochód dostawczy z zawieszeniem i wyciszeniem jak do wożenia towaru. I nie da się z tym nic zrobić bo co ??? Nawet jak bardziej wygłusimy kabinę to co z meblami czy oknami. Meble na swój sposób skrzypią. Można na podłogę dywanik, zawiasy w szafkach dokręcić. Trzeba się przyzwyczaić i nauczyć odróżniać skrzypy i stuki / normalne / od tych niepokojących. Te drugie są gorsze bo oznaczają problemy i poszukiwanie źródła hałasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-01-21, 22:49   

Ducato 2,3 mam, więc znam akustykę, natomiast stwierdzenie, że w fordzie jest lepiej to dobra informacja.
Radio plus fabryczne głośniki, to od razu wymienię na zestaw 2din albo tablet z apple carplay.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-01-21, 23:10   

blue60 napisał/a:
Radio plus fabryczne głośniki, to od razu wymienię na zestaw 2din albo tablet z apple carplay.

To jest zawsze odczucie subiektywne, ale powiem tak - słuchając serwisów internetowych typu Spotify da się żyć, ale słuchając radia to dla mnie katastrofa.
Ja się zastanawiam nad czymś takim - ALPINE ILX-F903D, aczkolwiek jeszcze nie dojrzałem do kupna, bo są istotniejsze inwestycje typu LiFePO4 :)
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 44 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-01-23, 15:46   

Też myśle o akumulatorze ale czekam bo moj kwasiak ma rok i szkoda go wyrzucić i przy nowych inteligentnych Fordach trzeba cała instalacje ogarnąć. Ja potrafię proste rzeczy elektryczne zrobić ale przy zaawansowanej elektronice potrzebuje instrukcji krok po kroku czyli co potrzeba kupić i jak i gdzie zamontować. Radio sam zmieniłem cały stary panel wywaliłem i wsadziłem 2 din
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2021-01-23, 15:58   

orkaaa napisał/a:
Też myśle o akumulatorze

a co się dzieje z aku?
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 44 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-01-23, 18:01   

Kwasiak jest fajny bo tani ale zimą jak ogrzewanie pracuje 24 godziny to trzeba przynajmniej raz dziennie ze dwie godziny aby silnik pracował i doładował aku zabudowy. Przy jednym z pierwszych moich wyjazdów zimowych tego nie zrobiłem i rano zimno bo ogrzewanie gdy nie ma wystarczającego napięcia automatycznie przestaje działać. Wydajność kwasiaków pod tym względem nie jest duża. Niby to nie jest wielki problem ale jednak ładowanie wieczorem przez dwie godziny na silniku do szczególnie przyjemnych nie należy. Silnik jednak wibruje i trochę go słychać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-01-23, 20:43   

Żadnemu właścicielowi FORDA nie życzę takiego zdarzenia :chytry


_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-01-23, 21:04   

Każdego dizelka z turbiną to może spotkać.. chyba jedyne co można zrobić to wrzucić najwyższy bieg i na hamulcu strzelić ze sprzęgła.
Jak ktoś ma automat to tylko zatkać wlot powietrza, jeśli będzie w miarę szczelny to może zdusi silnik. może... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-23, 21:06   

SlawekEwa napisał/a:
Żadnemu właścicielowi FORDA nie życzę takiego zdarzenia :chytry




"rozbiegany" silnik , przecież to się może zdarzyć w każdym turbodieslu.

jak kierownik opanowany i skrzynia manual to można zdławić na wysokim biegu, jak automat to gorzej

reaven22 napisał/a:
Każdego dizelka z turbiną to może spotkać.. chyba jedyne co można zrobić to wrzucić najwyższy bieg i na hamulcu strzelić ze sprzęgła.
Jak ktoś ma automat to tylko zatkać wlot powietrza, jeśli będzie w miarę szczelny to może zdusi silnik. może... :)


edit napisałem w tym samym czasie ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***