Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-02-01, 15:26   

PLopaPL napisał/a:
Ford wygrał pod kątem wyciszenia, pozycji za kierownicą (poza obudową dźwigni zmiany biegów - mogłaby być mniejsza). ;)


Dla mnie jest OK, ale spotkałem się już z opiniami że dużym chłopom w Fordzie jest ciasno, m.in. przez tą obudowę, no i sama kabin mniejsza niż w trojaczkach
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemo.d 
zaawansowany

Twój sprzęt: FORD 2.0 CI
Nazwa załogi: Przemo.D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2011
Piwa: 15/60
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-02-01, 17:40   

blue60 napisał/a:
Przyjeżdżają do mojej firmy kurierzy busami fordami 170 PS i pytałem ich o problemy z wtryskami.Oni robią minimum przebiegi 65tys. km rocznie.
Żaden nie miał problemów z wtryskami.
Wniosek jest jeden, że sposób użytkowania ma zasadnicze znaczenie.


A moim zdaniem to bzdura. Jak ma wadę materiałową wtryskiwacz to i tak wylezie i nic nie da. Szczególnie będzie fajnie (ale dla producenta ) jak wylezie chwile po gwarancji ... :spoko
I co można powiedzieć w odniesieniu do tych co mają po 100kkm i nie mają żadnych problemów a użytkują jak każde inne podwozie ?
Te wszystkie przepalania, dolewanie preparatów do czyszczenia wtrysków itd. to takie zamydlanie oczu i próba zwalenia winy na użytkownika choć problem był ogólnie znany. Mi w serwisie powiedzieli, że występował do 2018r / w przypadku kampera to i z 2020 może być buda ale koń z 2018. Na to bardziej trzeba zwrócić uwagę :chytry
I chłopaki sami wiedzieli i mówili, że problemem był materiał wykonania wtryskiwacza / czyli de facto on sam / a nie żaden sposób użytkowania... co widać po wypowiedziach na forum użytkowników ... część miała pecha i problem a reszta jeździ i nic się nie dzieje. Poza tym to dosyć popularny motor wyprodukowany w dużych ilościach..
Jeśli chodzi o kabinę to ja mam około 190 wzrostu a mogę siedzieć w połowie szyby :haha:
tak da się opuścić nisko fotel.
Jak w Renówce i Ducato osłony od Remisów zazwyczaj jak się wyprostowałem zasłaniały mi drogę tak tu kabina jest ogromna i b. ergonomiczna.
Dziś taka jest motoryzacja spalinowa u wszystkich i ryzyko, że źle trafimy zbliżone..
Ducato rwie paski a co dalej jeszcze zobaczymy jak trochę pojeżdżą : https://www.dostawczakiem...ssional-milczy/
A w ogłoszeniach kamperków Fiat/trojaczki i Ford to 90 %, Renówka, Merc i Iveco prawie nie ma ;(
Gdzieś w całej Europie te wszystkie kampery na trojaczkach i Fordach jeżdżą (a takich widać najwięcej) więc, da się nad tymi większymi i mniejszymi usterkami widać zapanować.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-02-01, 19:25   

Andrzej 73 napisał/a:
Robert , przestań się cackać i dawaj Hymerka nowego prosto z fabryki.
Będzie pachniał nowością , aż Wam się w głowie zakręci.
Najważniejszy spokój ducha , tak jak mówiłem , tego obecnego - sprzedać , pozbyć się i zapomnieć.
Ford g...o wort. Coś o tym wiem. :gwm :haha:



............a fiat dziad jego brat. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-02-01, 20:24   

rjas napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ford wygrał pod kątem wyciszenia, pozycji za kierownicą (poza obudową dźwigni zmiany biegów - mogłaby być mniejsza). ;)


Dla mnie jest OK, ale spotkałem się już z opiniami że dużym chłopom w Fordzie jest ciasno, m.in. przez tą obudowę, no i sama kabin mniejsza niż w trojaczkach


Nie odczułem, że kabina jest mniejsza. Bardziej przeszkadza mi ta wajcha, może po gwarancji rozważę przeróbkę aby ten element zabudowy zlikwidować lub przesunąć.


Czy ktoś wgrywał mocniejszy program do forda transita 170?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-01, 20:43   

suzu4x4 napisał/a:


W ogóle się zastanawiam czy jest jakikolwiek sens zmieniać teraz kampera . Przy obecnych cenach nowych sprzedać trzyletniego i dołożyć drugie tyle ?
Jak pisali koledzy powyżej, dwa razy lepiej nie będzie.


Chwilowe nerwy były ale po głębszym zastanowieniu dochodzę do podobnych wniosków

Stal też chwilowo była po 100000zł za tonę szkoda że nie po 20tys. Kampery z rozsądnych 230, 280tyś urosły w dwa lata do 500tyś niech kosztują milion będą producenci sami nimi jeździć.
Nie wiem k... oni myślą że ludzie sraj... pieniędzmi.
:shock:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-02-01, 21:20   

Przez 2,5 roku wersja jaką ja kupiłem podrożała o 40%.
Teraz dealerzy maja problem ze sprzedażą.Trzy lata temu zamówienia przyjmowane były na 6-12 miesięcy do przodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-01, 21:21   

Komplecik napisał/a:
Kampery z rozsądnych 230, 280tyś urosły w dwa lata do 500tyś niech kosztują milion będą producenci sami nimi jeździć.


nie no to nie do końca tak. kampery na naszym rynku nie poszły o 100% ceny nowych w ciągu ostatnich trzech lat urosły o jakieś 30 % i raczej nie spadną.
Jak spadną to może na jakiś przecenach u dilerów na to co będzie im zalegać na placach ( już zalegają )

z tym dokładaniem " drugie tyle " to raczej miałem na myśli sprzedaż obecnego na Fordzie i kupno nowego na Mercedesie, czy VW/MAN , te zawsze były droższe od Fordów/Fiatów ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-01, 21:41   

suzu4x4 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Kampery z rozsądnych 230, 280tyś urosły w dwa lata do 500tyś niech kosztują milion będą producenci sami nimi jeździć.


nie no to nie do końca tak. kampery na naszym rynku nie poszły o 100% ceny nowych w ciągu ostatnich trzech lat urosły o jakieś 30 % i raczej nie spadną.

Trochę mnie poniosło
Za teg Eliota klient w 2020 marcu zapłacił 230 + jakieś tam wyposażenie to pewnie 250tyś, kolega w tym czasie Dethleffs a kupował dał 270tyś + coś dołożył
Teraz dethleffs ponad 4 stówy, Eliocik 350,
Eh szkoda gadać
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-02-01, 22:23   

Dlaczego " szkoda gadać"? Piszę przez przekorę ale każde auto traci najwięcej na początku eksploatacji. Porównując auto kilkuletni do nowiutkiego popełniacie błąd już na wejściu.
Nie bardzo miałbym odwagę kupić kampera używanego w Polsce ale nasz forumowy kolega Oskar kupił niedawno piękną, używaną integrę w Holandii. Z pewnych, wyjątkowych wzglęów szukał długo ale, gdy mi przysłał stronę z ogłoszeniem było tam kilkanaście aut, które kupiłbym od razu.
Używane ale od osób prywatnych. Zakładam, że serwisowane, zadbane itd. O kampera dba się wyjątkowo.
Osobiście nie miałbym oporów kupić używanego i wolałbym nawet bo tańszy i nie musiałbym może opłacać autocasco.
Wręcz mam wrażenie, że auta te w granicach od zera do np. 5-8 a może więcej lat mają te same walory użytkowe.
Współczuję wam tych Fordów i nie chcę was dręczyć moimi przemyśleniami ale żadne argumenty nie przemawiają za zakupem lub nie pozbyciem się już zakupionego ( to moje prywatne zdanie wynikające ze strachu przed niepewnym i nagłymi kłopotami).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2024-02-01, 22:34   

rakro1 napisał/a:
/.../

Używane ale od osób prywatnych. Zakładam, że serwisowane, zadbane itd. O kampera dba się wyjątkowo.
/.../

:wyszczerzony: nie przekladaj polskiego podejscia na inne narody
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-02, 08:41   

Komplecik napisał/a:
Za teg Eliota klient w 2020 marcu zapłacił 230 + jakieś tam wyposażenie to pewnie 250tyś, kolega w tym czasie Dethleffs a kupował dał 270tyś + coś dołożył
Teraz dethleffs ponad 4 stówy, Eliocik 350,


i to są realne wyliczenia .

W przypadku Dethleffsa cena poszła faktycznie więcej niż 30 % ale tu się nałożyła inna sprawa.
Do 2020 r były podwozia Citroena były produkowane z silnikami 2,0 co się wiązało z niską akcyzą , potem citroen wycofał silniki 2,0 i zastąpił je silnikami 2,2 co oznaczało wzrost podatku akcyzowego o 15% + ogólny wzrost cen kamperów i faktycznie ceny nowych Dethleffsów na rynku w PL poszły o niemal 50% do góry.

ogólnie pocovidowy bum na kampery minął, ludzie znów mogą latać do hoteli więc część tych co kupiła bo nie miała innej alternatywy już nie kupi, ceny kamperów poszły mocno do góry a sprzedaż na rynku w PL mocno w dół. Poniżej fajny artykuł :

https://www.motorhome.pl/rynek-kamperow-w-polsce/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-02-02, 08:49   

Brat kupował w 2020 roku Benimara na fiacie z silnikiem powyżej 2 litry, z doposażeniem cena oscylowała w okolicach 370 brutto. Mój Chausson w 2022 na fordzie kosztował w okolicach 440... Kampery i przyczepy zalegają na placach.

Przejeżdżając obok ich siedzib widać co się dzieje na placach. Kilka lat do tyłu były totalne pustki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2024-02-02, 08:58   

suzu4x4 napisał/a:
Zabudowa jest OK. sprawdzona w temperaturach - 25 :wyszczerzony:

Jaka to jest zabudowa? (w profilu masz napisane tylko "kamper")
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-02, 09:26   

ZEUS napisał/a:
suzu4x4 napisał/a:
Zabudowa jest OK. sprawdzona w temperaturach - 25 :wyszczerzony:

Jaka to jest zabudowa? (w profilu masz napisane tylko "kamper")


Benimar Tesorro 442 NC . czyli Ford 170 ps z automatem.

od nowości żadnych problemów czy napraw gwarancyjnych w ASO Ford , w zabudowie jedyna rzecz naprawiana na gwarancji to bojler gazowy Truma .

-20 na zewnątrz miałem już w latach ubiegłych , w tym roku rekord - 25 w nocy dwa czy trzy dni z rzędu . Jedyny problem jaki wystąpił to drugiej nocy gdzieś przymarzł wężyk od ciepłej wody i przez kilka godzin nie było ciepłej wody , zimna woda była cały czas . Podejrzewam że wężyk od bojlera idzie w stronę kuchni tunelem pomiędzy zabudową a kabiną i na styku zabudowy i kabiny mogło przemarznąć. Jak w dzień temperatura wzrosła do -15 to puściło i do końca wyjazdu już było OK . Webasto dało radę , ropa w przewodach nie zamarzła ( o to najbardziej się bałem) :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-02-02, 10:27   

suzu4x4 - bardzo ciekawy artykuł przedstawiłeś, dzięki :brawo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***