Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-02-02, 22:37   

kol. rako1,

ja twierdzę, że nie ma argumentów na zakup kampera na podwoziu Fiata.
Natomiast jest ich całe mnóstwo za zakupem forda.
Nie będę ich tu powielał, ale jeden -KOMFORT- jest bezdyskusyjny i jak dla mnie super ważny.
Pisałem wcześniej, że byłem ponad 20 lat dilerem marki fiat i na temat awaryjności, w tym kłopotów z wtryskiwaczami i całym układem zasilania w Ducato , mógłbym wraz z moimi mechanikami napisać kilka książek.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-02-03, 11:47   

Nie mam dużego doświadczenia w motoryzacji i nie podejmuję się porównywać. Kupuję auta jakie się trafią i używam zadowolony aż się nie znudzą lub zestarzeją.
Szukając ostatniego kampera brałem pod uwagę jak najniższą masę własną i wielkość garażu aby zmieścił się tam skuter.
Kompletnie nie ma dla mnie znaczenia producent auta i zabudowy. Wolałbym silnik 3.0 bo takimi jeździłem ale mam 2.0 bo taki się trafił.
I w dodatku uważam, że jest dużo ważniejszych, życiowych decyzji i problemów aby tak dużą wagę przykładać do drobiazgów niewiele znaczących.
Jeśli uraziłem Was, kolegów jeżdżących Fordami to przepraszam. Nie było to moją intencją.
To jest Wasz wątek, nadziałem się na niego przypadkiem a to co piszę wynika ze zdziwienia, że w tych czasach, gdy konsument jest chroniony ekstremalnie mogą zdarzać się sytuacje jak tutaj opisywane.
Jak czuje się ktoś spakowany na długi wyjazd komu nagle coś dzieje się z silnikiem rozumiem doskonale i współczuję bardzo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-02-03, 11:55   

blue60 napisał/a:
ale jeden -KOMFORT- jest bezdyskusyjny

Niestety,ani Fiat ani Ford nie umywają się z komfortem jazdy do Mastera II-ej generacji.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-03, 17:21   

rakro1 napisał/a:
uważam, że jest dużo ważniejszych, życiowych decyzji i problemów aby tak dużą wagę przykładać do drobiazgów niewiele znaczących.
Jeśli uraziłem Was, kolegów jeżdżących Fordami to przepraszam. Nie było to moją intencją.


Eh tam nikogo nie uraziłeś to Twoja opinia zdaje się że możemy mieć własne opinie,
Jak by te fordziki były takie idealne, nie było by tematu o nich, większość z nas kupiła je ze względu na cenę są po prostu najtańsze , dethleffs też zdaje się 2,0 co znacznie obniżyło jego cenę
Przecież ekonomia rządzi zakupami, możemy sobie opowiadać o zaletach Fordów ja kupiłem ze względu na cenę, wtryski rozwaliły kalkulację, po wymianie daje jeszcze jedną szansę eliotowi, dalej patrząc na finanse.
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-11, 14:09   

Nerwów takich dostałem wczoraj na Eliota, koniec koniec!!!!
Wszystko przez joko dopytywał o piezoelektryki,
nie dosyć że z wtrysków to i z kranów woda się lała jak z indyka :haha:
Dzisiaj uspokoiłem nerwy poprosiłem Synósia by sprawnym rączkami wykręcił krany, wydobylismy z kranów glowiczki :wyszczerzony:
Jutro SKLEP Mio i powinno być ok
Jak tu złościć się na Eliota :mrgreen:

IMG_20240211_141115.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 1,6 MB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-02-11, 15:01   

Komplecik bo zimą wodę trzeba spuszczać :mikolaj . I baterie odkręcone . Ja raz zostawiłem i chociaż woda była spuszczona to coś tam w zamkniętych bateriach zostało i mróz jedną głowicę rozwalił. Dlatego kupiłem ich z 5 i wożę na wszelki wypadek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-11, 15:11   

orkaaa napisał/a:
Komplecik bo zimą wodę trzeba spuszczać :mikolaj . I baterie odkręcone . Ja raz zostawiłem i chociaż woda była spuszczona to coś tam w zamkniętych bateriach zostało i mróz jedną głowicę rozwalił. Dlatego kupiłem ich z 5 i wożę na wszelki wypadek.

Tu na forum wbijam to wszystkim do głowy, wiedziałem to gdy odwoziłem Eliota na serwis i co i dałem :dupa y opamiętałem się w domu po powrocie z serwisu , usprawiedliwiłem się :szeroki_usmiech jest w plusie, mrozu raczej nie będzie, no i było i roz..... Ło
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-11, 15:16   

nie wiem czy ktoś czytał instrukcję ale w mojej jest napisane że po spuszczeniu wody trzeba jeszcze włączyć pompkę na min 30 sekund co też zawsze czynię , krany oczywiście wszystkie po spuszczeniu wody i wyłączeniu zasilania pompki zostawiam podniesione :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-02-11, 17:06   

Jak wyżej i jeszcze przedmuchuję kompresorem. Pompkę Seaflo mam na szybkozłączkach i wyjmuję ją na zimę.
Ale nie lubię tych zabiegów.
Albo garaż mieć trzeba albo zimny okres spędzać na południu ( co zdaje się być przyjemniejsze ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-02-11, 17:32   

rakro1 napisał/a:
Jak wyżej i jeszcze przedmuchuję kompresorem. Pompkę Seaflo mam na szybkozłączkach i wyjmuję ją na zimę.
.


Rafał, też mam tę pompę i wcale jej nie wyjmuję. Odkręcam oba wężyki dochodzące do pompy co sprawia, że woda z niej wypływa i tyle. Nie ma problemów. :bigok

Robert,

W innym wątku wstawiłem nowe poprawne zdjęcie Twego kampera :bajer Z aktualną nazwą :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-11, 18:15   

oczywiście , można wyciągać pompę na zimę i przedmuchiwać kompresorem instalację ale jak ktoś jeździ w zimie to za dużo zachodu. Samo spuszczenie wody, załączenie pompy celem wydmuchania z niej resztek wody i pozostawienie podniesionych kranów rozwiązuje problem , mi się to sprawdza i od pięciu lat żadnej awarii nie miałem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-11, 19:05   

LukF napisał/a:

Robert,

W innym wątku wstawiłem nowe poprawne zdjęcie Twego kampera :bajer Z aktualną nazwą :haha:

Przejrzałem i wszystko po staremu :haha:
Może komputer masz też jak prawie Carthago
Niby jabłko a gruszka :haha:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-15, 21:33   

No i kupiłem wczoraj Roller Ford 170km w automacie z 2022 z przebiegiem ponad 20.000km. Może lepiej kupić te wtryskiwacze na zapas i wozić ze sobą? A gdyby .... to będzie szybciej i może trochę taniej :szeroki_usmiech .
Jak sprawdzić dokładnie numer katalogowy a może jest ogólnie wiadomy, czy były różnych marek bo ktoś tu pisał, ze Continental? dajcie znać jakie numery były te wasze wymieniane i gdzie jest ten zapis o wersji C? D? i jak to sprawdzić. Wtryskiwacz przecież nie musi być kupowany w Fordzie, bo tam zazwyczaj jak to w ASO ceny z kosmosu..... tak w ogóle to ktoś wie, który serwis Forda ogarnia kampery bo pytałem dzisiaj w Warszawie na Popularnej i niestety nie bo za wysoki, podobnie na Krasnobrodzkiej.... żeby oleje filtry ogarnąć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemo.d 
zaawansowany

Twój sprzęt: FORD 2.0 CI
Nazwa załogi: Przemo.D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2011
Piwa: 15/60
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-03-15, 21:51   

Jurek Jurecki napisał/a:
No i kupiłem wczoraj Roller Ford 170km w automacie z 2022 z przebiegiem ponad 20.000km. Może lepiej kupić te wtryskiwacze na zapas i wozić ze sobą? A gdyby .... to będzie szybciej i może trochę taniej :szeroki_usmiech .
Jak sprawdzić dokładnie numer katalogowy a może jest ogólnie wiadomy, czy były różnych marek bo ktoś tu pisał, ze Continental? dajcie znać jakie numery były te wasze wymieniane i gdzie jest ten zapis o wersji C? D? i jak to sprawdzić. Wtryskiwacz przecież nie musi być kupowany w Fordzie, bo tam zazwyczaj jak to w ASO ceny z kosmosu..... tak w ogóle to ktoś wie, który serwis Forda ogarnia kampery bo pytałem dzisiaj w Warszawie na Popularnej i niestety nie bo za wysoki, podobnie na Krasnobrodzkiej.... żeby oleje filtry ogarnąć.


Daj sobie spokój bo nie wszystkie mają ten problem ja też na początku zastanawiałem się czy profilaktycznie nie wymienić =ale to była by gruba przesada po namyśle i wcale nie wiadomo czy było by lepiej, jak jest dobrze to jest dobrze I lepiej nie będzie :lol: ... mój już 80kkm na oryginałach.
Ursyn Car Piaseczno camperki to znany im temat hala i bramy są stosownej wysokosci.. na obwodnicy Piaseczna, popytaj nich sprawdzą Ci chłopaki co w historii ma /nie robią problemu/ I olej w automacie Ogarnij (masz bagnet w skrzyni ?) i w drogę :) nowe auto masz które sam wiesz jak jeździ :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-16, 11:23   

A gdzie ten bagnet może być? w jakim jest kolorze ewentualnie jego uchwyt? w dostępnych mi instrukcjach nic nie znajduję na ten temat. Dzięki za to Piaseczno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***