Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spróbować uniknąć konsekwencji złodziejskiego prawa
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-07, 07:24   Jak spróbować uniknąć konsekwencji złodziejskiego prawa

http://wyborcza.biz/bizne...est-taniej.html

Cytat:
(....) Polska w rankingu najbardziej przyjaznych dla biznesu krajów lokuje się w drugiej pięćdziesiątce. Za to w czeskich urzędach polski podatnik jest witany z uśmiechem. Nasi południowi sąsiedzi robią, co mogą, byśmy u nich zakładali firmy i odprowadzali podatki. - (....)
Czarny mercedes GLS 350d parkujący pod galerią handlową w Warszawie ma czeskie tablice rejestracyjne. Jej początek - 3AF - wskazuje na Pragę. Jednak pan Piotr nigdy w niej nie mieszkał. Zagadnięty przyznał, że zrobił to, co jego kolega z maserati - zarejestrował auto w Czechach.

- To jak najbardziej legalne i bardzo opłacalne - wyjaśnia. Ile oszczędził? Ponad jedną trzecią polskiej ceny. Czyli ok. 130 tys. zł. Za różnicę można kupić nowego forda mondeo czy volkswagena passata. Skąd się wzięła? - Po pierwsze, odpada akcyza, czyli 18,6 proc. wartości auta z silnikiem o pojemności ponad dwóch litrów - Polska jest jedynym krajem w Unii, który ma taki podatek. (....)..
Auto na czeskich tablicach rejestracyjnych może bez przeszkód jeździć po Polsce - nasze prawo tego nie reguluje - mówi Oskar Możdżyn z kancelarii Masz Prawo. A nasza drogówka - co potwierdził rzecznik poznańskiej policji - tego nie sprawdza.(...)
A jeśli nie chcę prowadzić tam działalności? - Czesi i na to są przygotowani. W ciągu kilku lat bardzo rozwinęli rynek tzw. spółek szufladowych - on-shelf companies. Kosztują od 5 tys. zł (bez aktywnego VAT-u) do 16 tys. zł (z VAT-em unijnym).

Nazwa wzięła się stąd, że te spółki czekają gotowe w segregatorach na półce - mają wpis do rejestru, ale nie prowadzą działalności. Klient kupuje taką uśpioną spółkę i od razu możemy nabyć na nią auto bez VAT-u i akcyzy (...)
Ale firmę w Czechach opłaca się założyć nie tylko dla auta. Zobaczmy, ile zostaje w kieszeni podatnika, który ma 5 tys. zł dochodu i prowadzi działalność gospodarczą: w Polsce - 3059 zł, w Czechach - 4225 zł.

Różnicę tłumaczy niższy ZUS, zerowy podatek i możliwość odliczenia kosztów w wysokości 60 proc. dochodu. Polak, który skorzysta z tej opcji, nie musi mieszkać w Czechach ani mieć konta w czeskim banku, a już po roku nabywa uprawnień do czeskiej emerytury. To kusząca propozycja np. dla dziennikarzy, grafików, informatyków, pośredników i doradców. (...)


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2017-12-07, 08:36   

Takie raje podatkowe jak Czechy UE powinna boleśnie karać :stop:
;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-12-07, 08:38   

Za oknem pochmurno i zimno a Ty jeszcze musisz dołować od rana :(

28 lat temu mówili, że teraz to już będzie tylko lepiej, i co :confused - :dupa
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-12-07, 08:41   

Zawsze byliśmy łupieni na akcyzie i dalej jesteśmy .
Inny kaliber ale pokazuje mechanizm , tydzień temu ocliłem audi z unii , oczywiście uszkodzone bo inaczej sie nie opłaca ... UC na polecenie US pobrał więcej od należnej mu kwoty z FV bo ich tabelka mówi o innej wartości a różnica to tyle ile by wziął rzeczoznawca wystawiając kwit potwierdzający niższą wartość , efekt taki,że z mojej kieszeni zamiast rzeczoznawcy zapłaciłem UC , ja straciłem a dobra zmiana zyskała dodatkową kasę . Akurat w tym przypadku zawsze łupili bez względu na pierdzących w stołki w wawie .

Bronek , czeski proceder od lat funkcjonuje i będzie tym dłużej im mniej będą o tym trąbić w mediach , jak kaczoland pod siebie ustawi prawo to zajmie się w jedną noc autami na czeskich blachach jako uszczelnianie dalsze dochodów , w Twoim wypadku i kilku innych planujących gruby zakup bym się nie zastanawiał , finansowo nie stracisz a jeśli nawet byś wyszedł na zero to doświadczenie i zabawa Twoja czyli opłaca się cały czas ... tak jak i jeździć na niemieckich i to czasowych szyldach . działaj :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-12-07, 08:42   

onionskin napisał/a:
Takie raje podatkowe jak Czechy UE powinna boleśnie karać :stop:
;)


Karać :?: Rozumiem, że to taki żarcik :wyszczerzony:
Bo niby za co :?: Za normalność :?: - Chyba raczej nagradzać :-P
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-07, 08:48   

onionskin napisał/a:
Takie raje podatkowe jak Czechy UE powinna boleśnie karać :stop:
;)


... i nakazać wypłacanie 500+. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-07, 08:54   

BIORCA napisał/a:
tak jak i jeździć na niemieckich i to czasowych szyldach . działaj


Chyba już po ptokach. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-12-07, 08:58   

Uważam że mamy to na co zasłużyliśmy durne społeczeństwo to czego mamy się spodziewać od przedstawicieli że od razu zmądrzeją nie będę tutaj dzielił na białych, czarnych, różowych, niebieskich czy czerwonych ( kolory przypadkowe)
Akcyza miała być zniesiona już wiele lat temu ale to nie politycznie bo takimi furami powyżej 2000 cm jeżdżą tylko bogacze, takie przekonanie panuje do dziś wśród tych obszczymurów co dla władzy i kasy do koryta idą , choć paru jest "czystych"
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2017-12-07, 08:59   

Roberto napisał/a:
....Rozumiem, że to taki żarcik :wyszczerzony: ....

Oczywiście, chociaż z drugiej strony głosujemy jak głosujemy- na państwo opiekuńcze- (a demokracja zobowiązuje) więc trzeba to zrozumieć.
Skądś na to 500+ trzeba brać, a POjeby obiecują że jak wygrają to jeszcze dołożą do tego :shock:
A wystarczyło by głosować na JKM i było by do oddania wszystkiego tylko 6% :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-07, 09:19   

BIORCA napisał/a:
w Twoim wypadku i kilku innych planujących gruby zakup bym się nie zastanawiał , finansowo nie stracisz a jeśli nawet byś wyszedł na zero to doświadczenie i zabawa Twoja czyli opłaca się cały czas ... tak jak i jeździć na niemieckich i to czasowych szyldach . działaj


Chciałem , ale nie uchodzi :roll: jak młodemu księdzu chodzić za rękę z gosposią :mrgreen:






Ad zniesienie ....czegokolwiek .
Abonamentu RTV miało nie być za poprzedniej "lepszej" władzy .
Zostawili bo to kasa i ja teraz jak i wielu wolałbym TV Trwam finansować od tego czegoś Publicznego jak kibel .
Popierdoleńcy i jedni i drudzy . :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2017-12-07, 09:32   

Z tym biznesem w Czechach i użytkowaniem auta w kraju nie jest, aż tak prosto jak się wydaje (łatwiej mają duże firmy ze sporą ilością spółek córek - idzie to jakoś zgubić). Pomijam, że Czesi też mają swoją skarbówkę, która może kontrolować podmiot. Podatki dochodowe co do zasady płaci się w miejscu będącym siedzibą lub miejscem zamieszkania podatnika. Jeżeli w trakcie kontroli okaże się, że wszystkie faktury kosztowe pochodzą z terenu RP to może powstać istotny problem, co do faktycznego miejsca prowadzenia działalności.

Pomijam też zapisy naszej ustawy o VAT w których uregulowano okoliczność użytkowania towarów "za granicą" przez okres powyżej 24 miesięcy - w skrócie towary mają być czasowo używane przez tego podatnika na terytorium kraju, nie dłużej niż przez 24 miesiące. Po przekroczeniu tego terminu uznaje się, że miało miejsce WNT (wewnątrz wspólnotowe nabycie towarów).
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-12-07, 09:33   

Bronek napisał/a:


Chciałem , ale nie uchodzi :


serio mówisz ? jak tak to zobacz jaki to procencik ludzi przeszło na dobrą stronę mocy ... dla budżetu to chyba ochłap , więc niech się dzieje ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-07, 09:41   

Mój kolega Niemiec napił sie deko i ja siadłem za kółkiem jego bolidu. Policja zatrzymała nas do kuntroli i chcieli mi wlepić mandat ,że nie mogę prowadzić auta na niemieckich numerach. Na szczęście ja swolej flaszki nie wypiłem i to załatwiło sprawę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-07, 09:42   

Serio !
Zobacz ile czasu musiało minąć a i tak nawet tu są opinie ,że leasing czy kredyt to beee.
\
Tylko kasa ze słoika , lub bieliźniarki .. :mrgreen: kasa ma być. :mrgreen:

Za szybko chciałem mieć tego nowego .
Nie wytrzymał bym rok czy dwa , jak niektórzy planiści , by pozałatwiać te kombinacje z Czechami lub Niemcami ( mam am Rodzinę ) .

I tak ledwo sie załapałem na ten model . Inne mnie nie interesują . A tyle forsy nie mam by mi zrobili tak jak chce .TEN MI PASUJE .

Sprzedałem przez przypadek i już tu i teraz muszę mieć !.

A ,że pieniądze to nie wszystko , to inna sprawa . dałem radę tym razem nawet bez krechy .

Ostatni argument , to Monika żona ma ... jest na nie i tak szczerze ja też nie lubię kombinacji nawet za pieniądze.. :oops:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-12-07, 10:09   

Bronek , zrób sobie sam pod siebie za połowę ceny ... wydasz 200 zamiast 400 , rok na to przeznaczysz , 200 tyś w rok zaoszczędzisz ... tylko chcieć i zaryzykować .:) Sam najlepiej wiesz jak kamper jest zbudowany , przecież to prostota w każdym calu , nic wyrafinowanego jak elektronika i obłości w mercedesie , składanie prefabrykatów do kupy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***