Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spróbować uniknąć konsekwencji złodziejskiego prawa
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-08, 09:49   

Rejestracja pojazdów za granicą nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa , oczywiście jak robimy to normalnie i zgodnie przepisami. Jako obywatel UE mam prawo mieszkać gdzie chcę i prowadzić firmę również gdzie mi się podoba. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-08, 10:13   

koko napisał/a:
Polski dealer może sprzedać auto na adres zagraniczny bez VAT i akcyzy......
Bronek do wykorzystania BEZPŁATNIE


A jeśli już jest zadatek i zamówienie? Nie wiem jak dilerzy to robią? Pod siebie, czy od razu kupują na klienta?

Czyli na kuzyna np?




Kurcze, ale mi się robi gupio :shock: Zamiast się cieszyć, że czas płynie, to zaczynam cierpieć. Po ch (h) mi ten kamper? :-/


Z. mojego pkt. widzenia, tylko ta akcyza jest beszczelnie chamsko skonstruowana. I tu bym nawet pochwalał wszelkie możliwości jej uniknięcia, łącznie z wysadzeniem gmachu ministerstwa, parlamentu i kilku toalet publicznych, choć te ostatnie są bardziej proobywatelskie.

Z drugiej strony zyskując, te 50-60 tyś zł unikając tej akcyzy, pozbawiam się spokoju ducha i pewnej częęci przyjemności jaką daje ta "zabawka" KAMPER.

:-P To nie jest sprzęt mi niezbędny, mam trochę pokręconą filozofię.

Może dlatego, że PB dał mi rozum by w Niego nie wierzyć, to mnie pomimo to lubi, choć Go nie ma.
Pewnie za to mam fart, za to lubię proste i "niechamęckie" rozwiązania. Całe życie miałem spokój
:diabelski_usmiech
Ale Diabeł, którego też przecież nie ma, robi swoje i dźga mnie w :dupa ę widłami za to żem frajer. I kusi....

I tak źle i tak niedobrze..


A tak na marginesie jakbym się zdecydował, to co mam zrobić z tą uzyskaną kasą? Dać komuś? Nie dam bo się upije. Wolę akcyzę jednak zapłacić.


I tak to mniej niż by moja rodzina wydała na co łaska i na tacę. Obie te te formy danin to takie samo oszustwo. :evil:

Z łaciny pamiętam : kuurrwwaa i Dura lex sed lex.
I tak źle i tak niedobrze. :(

Mogłem sobie "używkę" kupić....... niekoniecznie ta "używka" to powinien być kampera :bigok
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-12-08, 10:42, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-12-08, 10:14   

Jeszcze wypada poczytać przepisy o tzw. rezydentach i nierezydentach, podwójnym opodatkowaniu itp.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2017-12-08, 10:18   

moskit napisał/a:
ale może zażądać oświadczenia o Vat , które wysyła do urzędu zgodnie z miejscem zameldowania kupującego oraz kserokopii dowodu rej. po zarejestrowaniu w innym kraju


Dokładnie tak działają niemieccy dealerzy. Zatrzymują VAT "niemiecki" jak "kaucję". Zwracają dopiero po przedstawieniu dokumentu rejestracji i potwierdzającego zapłatę VAT w kraju docelowym.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-08, 10:24   

Rav napisał/a:
Dokładnie tak działają niemieccy dealerzy. Zatrzymują VAT "niemiecki" jak "kaucję". Zwracają dopiero po przedstawieniu dokumentu rejestracji i potwierdzającego zapłatę VAT w kraju docelowym.

Jest to nie zgodne z prawem jeśli towar/pojazd jedzie do kraju UE nie mają prawa tego robić.
Jest jeden warunek firma musi mieć NIP Unijny widniejący w rejestrze VIES http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-08, 10:28   

Juz nie mieszajcie Bronkowi w głowie . Kupuje kampera jak prawy obywatel ,odprowadza należne podatki i daje zarobić polskiemu przedsiębiorcy. Co by było jakby wszystkie kobitki na zakupy za granicę jeździły? :diabelski_usmiech
Ostatnio zmieniony przez zbyszekwoj 2017-12-08, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-08, 10:36   

zbyszekwoj napisał/a:
Juz nie mieszajcie Bronkowi w głowie .

Bronek sam jest autorem tego wątku. I potrzebuje całej zawieruchy , by jemu szybciej leciał czas na oczekiwaniu na kamperka. Jak już się całkowicie obkupi w gadżety to założy nam setki tematów , aby czas jakoś zabić w tym dłużącym się oczekiwaniu. :-P :mikolaj :bajer :haha: :kawka:
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-08, 11:11   

Off top..
Edit : Nastąpiła "dobra zmiana" co pociągnęło u mnie jeszcze lepszą :spoko
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-12-08, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-12-08, 11:13   

Rav napisał/a:
Zwracają dopiero po przedstawieniu dokumentu rejestracji i potwierdzającego zapłatę VAT w kraju docelowym.


A kupujący w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego to już nie ma prawa do dalszej sprzedaży? Np. na drodze dostawy wewnątrzwspólnotowej lub eksportu poza unię.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-12-08, 11:30   

Bronek napisał/a:
A jeśli już jest zadatek i zamówienie? Nie wiem jak dilerzy to robią? Pod siebie, czy od razu kupują na klienta?

Czyli na kuzyna np?


Tu nie ma żadnych kombinacji. Jeżeli pojazd jest sprzedawany za granicę to ja jako dealer otrzymuję zwrot zapłaconej akcyzy. VAT jest dopiero naliczany przy sprzedaży więc tu nie ma żadnego problemu.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-08, 11:33   

Poruszacie cały czas sprawę Vatu, to kwestia poboczna, dotycząca Firm i full odzysku na maxa.

Ale nie wszyscy są vatowcami to raz, dwa nie każdy kupuje kampera na firmę i do tego nawet jak kupi to nie chce zwrotu podatku VAT
Vat vatem.

Poruszyłem ten wątek z powodu znanej mi i widzianej takiej możliwości, którą rozważałem jako pewne wyjście dla siebie.

U mnie gra toczy się tylko o akcyzę, w kwesti: Czy warto za ok. 50-60 tyś złotych, za które wnuczek potrafi zabić babcię, robić sobie i rodzinie kłopot.
Na pewno się nie przemelduję, za cenę roweru elektrycznego wstyd. :oops:

Kupić na.. Niemca np. kuzyna. Mam tam ich trochę. Powyjeżdzali w osiemdziesiątych latach, by było im lepiej. Jest im dobrze, ale ja zostałem i mam jeszcze lepiej.
I co? Na pewno? :mrgreen:
Patrząc z ze swojego pkt. widzenia wku. rw. iła by mnie taka propozycja by mącić i brać na siebie drogie czyjeś auto, gdyby mnie ktoś o to poprosił. Rozumiem z biedy itp ważnych przyczyn .. Ale kamper i gdy u mnie jest ok !. Nie eleganckie to.

JAKI TO DLA Nich problem? I co ja muszę robić. Bywać w Niemczech? Coś oświadczać, wozić. To mnie nurtowało.


Ale diabeł :diabelski_usmiech kłuje :dupa . :mrgreen:

Na artykuł trafiłem szukając informacji o tym jak ewentualnie. itd.. No i słusznie lepiej się czeka :bajer
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-08, 12:11   

Bronek napisał/a:
To mnie nurtowało.


Już poprawiłem.






\ :niemasprawy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-12-08, 14:16   

:diabelski_usmiech :szeroki_usmiech :wyszczerzony:
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadeklodz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 12 Lis 2017
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-08, 16:44   

Rav napisał/a:
moskit napisał/a:
ale może zażądać oświadczenia o Vat , które wysyła do urzędu zgodnie z miejscem zameldowania kupującego oraz kserokopii dowodu rej. po zarejestrowaniu w innym kraju


Dokładnie tak działają niemieccy dealerzy. Zatrzymują VAT "niemiecki" jak "kaucję". Zwracają dopiero po przedstawieniu dokumentu rejestracji i potwierdzającego zapłatę VAT w kraju docelowym.

Ja aktualnie mam uzgodnione z niemieckim dilerem że przyśle mi pocztą fakturę vat netto. Ja zapłacę ww fakturę akcyzę / to Go szczególnie interesuje/ zarejestruję pojazd i przyjadę po niego z polskimi tablicami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2017-12-08, 16:52   

krzlac napisał/a:
Rav napisał/a:
Zwracają dopiero po przedstawieniu dokumentu rejestracji i potwierdzającego zapłatę VAT w kraju docelowym.


A kupujący w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego to już nie ma prawa do dalszej sprzedaży? Np. na drodze dostawy wewnątrzwspólnotowej lub eksportu poza unię.


Oczywiście ma prawo sprzedać dalej, ale ... VAT naliczony i tak musi odprowadzić. To czy sprzeda dalej z 23% stawką (na rynek krajowy), czy 0% na WNT lub eksport nie ma już znaczenia.

Chodzi o to, że w przeszłości bywało, że ktoś kupował pojazd "na eksport" w cenie netto, a potem okazywało się, że auto nigdy nie trafiło na rynek "docelowy", a firma kupująca była nie do namierzenia. Dealer miał później kłopoty z fiskusem, więc ... prościej zatrzymać VAT należny do czasu udokumentowania, że słowo stało się ciałem.

To czy firma miała NIP unijny, czy nie, nie miało tu żadnego znaczenia.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***