Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś może podpowiedzieć coś o tym egzemplarzu ...
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 10:24   

O Firmie Benimar Ci nic nie powiem, ale podwójna podłoga, to wybór modelu związany często z większą wagą i ceną.
Ogrzewane i ilzolowane zbiorniki wody szarej to wybór dostępny chyba we wszystkich typach.
Ważny czasem w zimowych podróżach, ale wtedy potrzebne raczej 230v lub grzanie jedynie podczas jazdy.

Meble, to nie meble jak w domu. Wyglądacć mogą podobnie, ale ich nie wsta2iają do kampera.

Kamper to jeden wielki mebel, budiwany od środka na zewnątrz. Czyl są i szafki wc i prysznic sypialnia, których tylną ścianą jest kamper. :lol:


Naprawdę, pooglądaj trochę filmów z produkcji czy wystaw. No i poczytaj na tym Forum.
:spoko

I nie kupuj, póki co. Masz sporo kasy, ale to "sporo" to też wartość względna.

Nie wiem, czy pozwoli Ci kupić nawet golasa nówkę? 4 lata temu tak. Teraz?

Lub dobrze wyposażoną używkę, z tym że tu u nas trzeba trafić..

Moim skromnym zdaniem w europejskich warunkach niestety około pół miliona złotych daje względną swobodę wyboru w DMC 3,5 t. Takb by kupić i wyposażyć na maksa. No może trichę mniej, byna smalec i waciki zostało. :-/

Jak poczytasz dział dot zakupu kamperów, to zrozumiesz ciernistą drogę jaką czasem trzeba przejść.

Zawsze będziesz spotykał się z krytyką i będziesz miał wątpliwości. Slogan : kamper to worek kompromisów jest aktualny.
Np. Duży jest wygodny, ale nie do parkowania,
Mały jest mobilny, ale ciasny.

No i DMC? itd.
czytaj........ i potem pytaj. :spoko
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-12-26, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-12-26, 11:22   

No i jeszcze rzecz chyba najważniejsza przy nowym kampera to chyba serwis . Czy któraś z firm odstaje od pozostałych w temacie serwisu - bo przy kupnie nowego kampera jest to chyba ważny argument.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 11:37   

Jestem w temacie, bo o ile nie wiesz, właśnie zakupiłem nówkę i to wbrew /lub nie - rozsądkowi u nas w kraju.
Nie wiem, czy jest jeszcze firma która robi kampery z silnikami 2000cc

Gdy kupowałem pierwszego w 2013r można było takie 2.0 kampery kupić, teraz chyba to problem. A to kosztuje 50 000 zł akcyzy m/w.

Serwis... auto to Fiat itd... Buda, ja miałem do czynienia z CamelCamp w Poznaniu. Pierwszy to Mclouis ale się nic nie działo. Akcesoria i zamówienia realizowali szybko.
Teraz też Oni ale to RAPIDO , i zobaczymy.

Ci co kupili za granicą i tam zarejestrowali zaoszczędzili na akcyzie czasem vacie i sewisują często też tam.
Jak trafisz i to obojętnie w jakiej marce, to serwis powinien być Ci obojętny, czego Ci życzę a i sobie też.
Lipę robią wszędzie. No albo nie lipę ale moim zdaniem generalnie to widać obniżenie standardów.

Nie wszystko złoto co się świeci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-12-26, 11:48   

pumar napisał/a:
...Czy na wersję zimową są jakieś firmy które przykładają się bardziej do tematu - np. zbiornik izolowany i podgrzewany - czy musi byc podwójna podłoga, czy zapewmiona wentylacja za meblami to standard ?


Tak są np. szwedzka firma KABE. Campery o wysokim komforcie wykonania, przygotowane do warunków zimowych. Dla przykładu podam, że w ścianach konstrukcyjnych umieszczone są kanaliki do odprowadzania skondensowanej wody.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 11:56   

https://www.mobile.de/pl/...ated!integrated

Racja, co odzwierciedla, to nie zawsze odzwierciedla...... :mrgreen: cena

Endi Jak to jest u nich z DMC? Nie widzę do 3,5? np na Mobile. de
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-12-26, 12:04   

Bronek napisał/a:


Endi Jak to jest u nich z DMC? Nie widzę do 3,5? np na Mobile. de


To nie ma znaczenia :lol: nie można zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko :mrgreen:

Ma np. takie cuda - specjalna na warunki zimowe , mocna bateria 100Ah, generator 160A, grzałka pod kierownicą i przednie siedzenie pasażera, podłączona do ogrzewania podłogowego...długo by wymieniać..
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 12:57   

Oj jak dobrze, że ja nie lubię zimy. :mrgreen:
Ale tak powinno być.

To fakt, że powyżej tych 3,5t DMC otwiera się inna perspektywa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-12-26, 12:57   

Dmc jak na razie jest dla mnie granicą (brak prawka C) muszę patrzeć również na możliwość załadunku czyli 320 kg żywego towaru plus ciuchy wyposażenie i jadełko .

Licząc 5% 175 kg nad bagażu to razem 3675kg. Mój piesek to już 40kg jak jest głodny. :mrgreen:

Poczytałem trochę już tego forum - zanim się zarejestrowałem to z 2 m-ce przeglądałem tematy... . Nie nastawiam się wysoką półkę - KABE to widzę że 400.000 to min. - dlatego interesują mnie troszkę niższe poziomy ale z zimowym podstawowym wyposażeniem.

Czy jakieś budżetowe linie mają zastosowane podstawowe zasady jak np. wentylacja za mebelkami oraz rozprowadzanie ciepła w rejon kondensacji pary i instalacji wodnej - syfony, rury itp. to co jest podstawą a ciężko przerabiać samemu .....

Maty grzewcze czy docieplenie kabiny kierowcy to nie problem, generator też nie musi być w podstawowym wyposażeniu ...

Ps. Dzięki wielkie za porady jestem już troszkę mądrzejszy.... ale do decyzji jeszcze mi brakuje...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 13:03   

Co Ty z tymi mebelkami :mrgreen: ich wentylacją
Myszy masz w domu czy grzyba :haha: że tak drążysz... wybacz :spoko

Pisałem Ci że nie ma nic za mebelkami.
Bo mebelki w kamperze są wentylowane świeżym powietrzem kraju w którym przebywasz ... czyli ściana kampera to ściana Twoich szafek. :mrgreen:

Jeszcze raz kampera budują od środka... Czyli na koniec ściany i dach i te zamykają szafeczki i inne przestrzenie.


Bóg Cię broni kupować na tym etapie Twojej wiedzy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-26, 13:06   

Czytam Twój wątek i do końca nie wiem czy ma to być kamper nowy czy używany. Przedział cenowy 200-250 tyś. na nowego kampera to nie wiele.
Jak piszesz wymagania masz. Więc zastanów się dobrze i doprecyzuj swoje założenia , a następnie szukaj odpowiedniego kampera.
Na ten moment wiemy , że chcesz wersję zimową z ogrzewanymi zbiornikami.
Jaka długość kampera , jaki rodzaj zabudowy i na jakiej bazie?
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-12-26, 13:12   

A ja Ci pumar ...szczerze radzę zrób kat. C a te wszystkie oczekiwania, priorytety o których piszesz znikną jak za czarodziejską różdżką ;)

Tylko spokojnie, kupisz 3-4 latka i zmieścisz się w budżecie. Na nowego przyjdzie czas.

:spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-12-26, 13:14   

Jak już pisałem 7 _ 7.5 m ; nie musi być nówka lecz na gwarancji i bezwypadkowy koniecznie. Może być na Fiacie lu
, ford czy citroen też nie jest problemem, 2,0 silnik może być oprócz fiata... no i półintegra do 5 os.
Ostatnio zmieniony przez pumar 2017-12-26, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-12-26, 13:18   

Endi napisał/a:
A ja Ci pumar ...szczerze radzę zrób kat. C a te wszystkie oczekiwania, priorytety o których piszesz znikną jak za czarodziejską różdżką ;)

Tylko spokojnie, kupisz 3-4 latka i zmieścisz się w budżecie. Na nowego przyjdzie czas.

:spoko


Rozważam Kat. C - dla mnie to nie problem lecz czasem kierowcę rezerwowego warto mieć :mrgreen: .... A z tym już gorzej dla kat. Ć .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-12-26, 14:09   

pumar napisał/a:

Rozważam Kat. C - dla mnie to nie problem lecz czasem kierowcę rezerwowego warto mieć :mrgreen: .... A z tym już gorzej dla kat. Ć .....


Jeśli kat,C nie stanowi problemu to się nawet nie zastanawiaj !!

Dla tego jednego dnia słabości ?? :) ... daj spokój, pojedziesz dzień póżniej :szeroki_usmiech

A swoją drogą..w Turcji wywróciłem się z moim Piotrem za skuterze . Uszkodziłem na jezdni dość poważnie lewą rękę. I całe szczęście , że to tylko tyle :mrgreen:

Myślisz , że moją żona poprowadziła by kampera nawet do 3,5 DMC około 4 tys. km z powrotem do domu ?? 8-)
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-26, 14:18   

Moja tak.
One tak mają, jak dzieci i Cyganie, wsiada i jedzie. Nawet czołgiem.

To taka zaleta/wada konstrukcyjna kobiet.
Działają zero/jedynkowo albo 100% albo nie przekonasz by spróbowała. :mrgreen:

Monika jeździ, tylko ja wtedy... :-/ . Nie lubię być pasażerem z kimkolwiek i w czymkolwiek


Ale my tylko dwoje i dwa pieski.

Przy rodzinie 500+ i zwierzęciu o wadze bawołu, bez C nie ma co liczyć na zmieszczenie się w B
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***