Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
leasing zagraniczny
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-31, 19:38   

Kup, ale i tak Cie opier.. bo nie takie.
Dzieci nie mogą się zdecydować, czy kolor elewacji jest właściwy :gwm itd.

Teraz nie jest dobry czas! Bańka pęknie, to wtedy. Póki co na łeb im nie kapie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2018-01-01, 16:43   

krzlac napisał/a:

Dolę wypłaca leasingodawca, oczywiście "pod stołem". To dość smutna prawda.

Nie ma takiej opcji, leasingodawca nic nie wypłaci pod stołem na wszystko musi mieć kwit - na prowizję dla pośrednika leasingowego też
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-01-01, 17:08   

Dopiero w 2018 na wszystko będą kwity, wszak ma być lepszy. :lol:
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-01-01, 18:01   

Wracając do tematu teraz to nie szukajcie taniego leasingu bo wszystkie są tanie! Gorzej z ubezpieczeniem. :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 18:12   

Jedyna prawda, to broker może sugerować taką Firmę Leasingową w której weźmie największą prowizję.
Ale to jego kalkulacja, czasem mając dociekliwego klienta może go stracić jak taki się wku... r.. i. Rynek to rynek.
U sprzedawcy marki często najlepsza dostępna propozycja. Ale można przyjść ze swoją.

Decyzja należy do konsumenta.

Raz dałem się wpuścić w raczej niekorzystny kredyt firmowy w dawnych czasach, gdy wycofanie wiązało się z opłatami. A o tym mi nie powiedziano, gdy pytałem. Druk "maczek" jak to kiedyś bywało. Na szczęście po stanowczej postawie Bank odpuścił, to ten co ciągle atakuje propozycjami kredytowymi. w TV i telefonicznie


Ad Klaudynka, w pierwszym roku bywa miło... Pakiet itd w następujących latach, boli

Można w ratę /czynsz ale to niekorzystne per saldo, bo zawsze liczone jak od nowego auta przez cały czas umowy. Lecz nie widać tego i tym samym też lże na duszy j.... teoretycznie :bigok .



Cel uświęca środki, na zabawki nasze :roza:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-01-01, 18:36   

Bronek napisał/a:
Ad Klaudynka, w pierwszym roku bywa miło... Pakiet itd w następujących latach, boli
Dlatego czytaj BRONKU ze zrozumieniem! leasingi naprawdę są tanie a ubezpiecznie wiecej kosztuje :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 19:20   

klaudynka napisał/a:
Bronek napisał/a:
Ad Klaudynka, w pierwszym roku bywa miło... Pakiet itd w następujących latach, boli
Dlatego czytaj BRONKU ze zrozumieniem! leasingi naprawdę są tanie a ubezpiecznie wiecej kosztuje :haha:


Bezrozumny jestem fakt.
I dodam, że ze wsi.

Ale.... kupując furę np za np 200 000 i tak ją ubezpieczę. A kampera mojego za min. 370 000 to aż strach się bać :!:
Akurat on za cash z zakopanego słoika i stanika żony , to mogę nie ubezpieczyć !


Ja wiem, że u nas wydaje się maksymalne kwoty na daną rzecz a o kosztach ubezpieczenia się nie myśli.
Ja ubezpieczam, bo mam pewne niemiłe doświadczenia z nienubezpieczeniem nowego prawie auta, to wtedy dopiero boli (kasacja np. ) :(

Więc Leasingodawca żąda Firmy Ubezpieczeniowej, poważnej z full pakietem i np z klauzulą by szczeniak (mniej jak 25 lat) nie prowadził.

Niewiele niżej kosztuje ubezpieczenie zawierane nie "pod przymusem" a zxw) asnej woli ale kosztem zabezpieczenia itd... .
Chyba, że to ma być lipa, dla pucub

Zresztą w wielu leasingach możesz sobie wybrać innego ubezpieczyciela..

A tak na marginesie zapytam : Kalaudynko, czy Ty brałaś jakiś leasing? Czy tylko tak, sobie piszesz rozumnie? Bo czytałaś o tym?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-01-01, 19:57   

Nie wiem , nigdy nie miałem nic w leasingu , ale myślę sobie, że łatwiej byłoby puszczać bąki w leasingowane fotele niż we własne

:hide:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 19:59   

Ahmed napisał/a:
Nie wiem , nigdy nie miałem nic w leasingu , ale myślę sobie, że łatwiej byłoby puszczać bąki w leasingowane fotele niż we własne

:hide:

Zawsze łatwiej, bo do czasu wykupu, pierdzi się w nie swoje :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-01-01, 20:06   

Cytat:
A tak na marginesie zapytam : Kalaudynko, czy Ty brałaś jakiś leasing? Czy tylko tak, sobie piszesz rozumnie? Bo czytałaś o tym?
_________________

Od 1996 roku cały cały czas w leasingach więc BRONEK NIE UCZ OJCA DZIECI ROBIĆ!!! :haha: :haha: :haha: Generalnie przez lata korzystałem z EFL-a bo taki najpewniejszy leasing . Jak kuzynowi zabrali transita bo leasing splajtował a miał 3 raty do spłaty całkowitej w 2001 r alternatywy nie było. Ja miałem po kilkanascie leasingów wiec nie ryzykowałem. Teraz jest inaczej leasingi są bardzo tanie i pewne można szukać coś pod siebie. Ja z EFL-a rezygnuje mam tam jeszcze dwie umowy ale wycwanili się za wszystko obciążają na siłę dokładają jakieś płatne atrakcje bezsensu. Natomiast bardzo dobrze współpracuje mi się z leasingiem fabrycznym VOLVO -VFS jak są niezgodności potrafią zadzwonić przypomnieć się a nie jak w EFL-u od razu opłaty najniższa opłata za coś tam 50 zł + vat :haha:
Ale niestety VFS to tylko cieżarówki VOLVO I teraz RENAULT. Nic innego nie leasingują.
W przypadku mniejszych autek korzystam z leasingu RAIFFEISEN-a przejetego niedawno przez Pekao leasing. Leasinguje nie tylko pojazdyi jak coś Bronku to pytaj! :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 20:29   

Dobrze :spoko Ja właśnie kończę... i Leaf mnie kusi..
Efl to kiedyś potęga i miło wspominam, nie miałem problemów, po za mandatami.
Skundlili się widocznie.

2x USg, serwery, scaner medyczny, teraz już nie musimy, proponowano leasing Bazy Danych Oracla?, ale daliśmy radę bez :mrgreen: z 2 motocykle i 5 samochodów a może i więcej? :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-01-01, 20:47   

Dwa tygodnie temu Pekao leasing Tansit custom umowa na dwa lata wpłata początkowa 20% wykup smieszna kwota a całkowity koszt leasingu to około 2.5 tyś złotych ALE UBEZPIECZENIE TO 3.7 tyś złotych za pierwszy rok ciekawe ile w następnym roku jasne Bronku ubezpieczyciela można wybrać to FAKT! ale ile oszczędzisz stówkę, dwie a w EFL-u DOPŁATA, że nie wybrałeś ich ubezpieczenia! :haha: :Miałem wziąść trzy lata ale te ubezpieczenia są chore wziąłem na dwa :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 21:19   

Efela oooo już dawno. To były początki interesów.
Od Jeepa ubezpieczenie, to ponad cztery tys, a od Doblo ponad dwa.
W Fiacie jakieś FCA leasing

Usg miałem w WBK bank- tyle pamiętam.


Ale dość tej licytacji.

Może, te teksty komuś uświadomią, kto rozważa tą metodę finansowania zakupu, że ma to swoje plusy dodatnie i minusy ujemne. Ale jest i to trzeba rozważyć po swojemu. :lol:

Skoro jest, to znaczy że ktoś korzysta. A skoro to robi często to znaczy iż akurat mu pasuje.
Innym nie musi :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klaudynka
zaawansowany

Twój sprzęt: ford transit carado
Dołączył: 10 Kwi 2014
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-01-01, 21:34   

Bronek napisał/a:
Od Jeepa ubezpieczenie, to ponad cztery tys,
:haha: :haha: Po trzech latach leasingu VOLVO XC60 PZU zaproponowało promocyjny pakiet za 7.5 tyś zaznaczam szkód ZEROOO!! :haha: :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-01, 21:40   

Jeep tak samo ubezpieczenie kwotowo, jak w pierwszym roku.
Koszt nowego 187, 000 ale braliśmy po upuście sa ok170 000 i od tej kwoty w pierwsxym roku a drugim nie pamiętam ile wycenili auto, ale były podwyżki ubezp. i kwota ubezpieczenia też na tym samym poziomie csyli te 4 tyś

To po wiela to Volvo? stoi :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***