Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Holowanie w stylu brytyjskim
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-03-03, 23:51   

mgF3 napisał/a:
Czy widzieliście dużo holowanych samochodów na trójkącie w sposób "brytyjski" podczas swoich wypadów?


Kampera ciągnącego za sobą jakąś obrazę samochodu to pewnie ze 3,4 razy , ale czy robili to po brytyjsku to ciężko stwierdzić bo przy wyprzedzaniu za duża różnica prędkości.
Jednego pamiętam dobrze , bo moja żona zwróciła na niego uwagę, a konkretnie na to, że gość jedzie czterokołowym kamperem ..... a zużywa 6 opon :haha:
Wyprzedzaliśmy go w Słowenii w drodze na Istrię. Dojechał potem na ten sam kemping . Smarta odpiął i postawił sobie obok markizy ..... ale nie widziałem aby nim jeździł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-03, 23:54   

Cyryl napisał/a:
przytoczyłem przepisy jakie obowiązują w Polsce aktualnie.

jeżeli ktoś chce holować w ten sposób - jego sprawa, jego wybór, ale dobrze byłoby, aby był świadomy przepisów.

jestem ciekaw jak wygląda sprawa takiego holowania, nie w czasie kontroli, ale gdy dojdzie do wypadku, bo wtedy można przekonać się jak to jest rzeczywiście, gdy ubezpieczyciel spuści ze smyczy prawników, aby uniknąć lub zminimalizować wypłatę odszkodowania.

w przyszłym tygodniu zapytam o to kolegów z ITD i dam znać (jak nie zapomnę).


a jaka jest różnica prawna pomiędzy kontrolą a kontrolą oceną wypadku?

Albo coś jest zgodne z przepisami i zgodnie z nimi użytkowane albo nie jest.
No chyba, że przyjmujesz, że kontrolujący albo nie wiedzą co kontrolują albo przyjmują "nochybazeprezent" :mrgreen:

Przepisy określają i tu zostały przytoczone czym jest holowanie, jak można holować i z jakimi ograniczeniami.

Ale oczywiście spytaj, mądrych zawsze warto posłuchać.

Przy okazji spytaj ich jak to jest z pojazdami specjalnymi i obowiązkowym dla nich ograniczeniem prędkości - max do 80 km/h na wszystkich drogach - wynikającym z zapisów o tychże (spec), może coś niecoś niewsołego dotrze do użytkowników poj spec.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-03-04, 00:01   

bert napisał/a:

Przy okazji spytaj ich jak to jest z pojazdami specjalnymi i obowiązkowym dla nich ograniczeniem prędkości - max do 80 km/h na wszystkich drogach - wynikającym z zapisów o tychże (spec), może coś niecoś niewsołego dotrze do użytkowników poj spec.


Może lepiej niech nie pyta ...... jeszcze się im jakaś lampa zapali.
Jest taki typ połączeń neuronowych, których lepiej jak krokodyl nie posiada :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-04, 08:57   

bert napisał/a:
...a jaka jest różnica prawna pomiędzy kontrolą a kontrolą oceną wypadku?...


przepisy prawa są takie same w obu przypadkach, ale podczas kontroli, jak masz jakieś uchybienia w pojeździe nie zawsze zwracają na nie uwagę, natomiast w razie wypadku ten który ma wypłacać pieniądze, zwykle sprawdza dokładnie wszystko. szczególnie jak idzie o większe pieniądze.

w przypadku gdy na skutek wypadku są ranni lub nie daj Bóg zabici, to sprawdzane wszystko sprawdzane jest drobiazgowo.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-04, 09:26   

Cyryl napisał/a:
bert napisał/a:
...a jaka jest różnica prawna pomiędzy kontrolą a kontrolą oceną wypadku?...


przepisy prawa są takie same w obu przypadkach, ale podczas kontroli, jak masz jakieś uchybienia w pojeździe nie zawsze zwracają na nie uwagę, natomiast w razie wypadku ten który ma wypłacać pieniądze, zwykle sprawdza dokładnie wszystko. szczególnie jak idzie o większe pieniądze.

w przypadku gdy na skutek wypadku są ranni lub nie daj Bóg zabici, to sprawdzane wszystko sprawdzane jest drobiazgowo.


ale rzecz w tym, że: albo w zgodzie z przepisem albo w niezgodzie. W obu przypadkach od strony prawnej jest to zerojedynkowe.

rób tak byś był w zgodzie z przepisami wówczas ni kontrola drogowa ni kontrola/ocena powypadkowa nic ci nie zarzuci. To dotyczy również holowania w dopuszczanych sposobach i sytuacjach.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-04, 10:22   

kompletnie nie zrozumieliśmy się.

zauważyłem wypowiedzi: "przejechałem tak ileś tam kilometrów, kontrolowali mnie i był OK".

nie twierdzę, że jest to nie prawdą, ale nie jest też świadectwem, że było to zgodne z przepisami.

chcesz, aby być w zgodzie z przepisami, ale jak sam widzisz, nie mamy przekonania w 100%, że holowanie w stylu brytyjskim jest jak ciągnięcie przyczepy zgodne z prawem w krajach do których jedziemy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-03-04, 11:58   

bert napisał/a:
Przy okazji spytaj ich jak to jest z pojazdami specjalnymi i obowiązkowym dla nich ograniczeniem prędkości - max do 80 km/h na wszystkich drogach - wynikającym z zapisów o tychże (spec), może coś niecoś niewsołego dotrze do użytkowników poj spec.


Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4) taki sprzęt to ile V max wyciągnie? :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-04, 12:50   

jak zrzucić z pałacu kultury to nawet ponad 200 km/h.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-04, 17:36   

Cyryl napisał/a:
kompletnie nie zrozumieliśmy się.

zauważyłem wypowiedzi: "przejechałem tak ileś tam kilometrów, kontrolowali mnie i był OK".

nie twierdzę, że jest to nie prawdą, ale nie jest też świadectwem, że było to zgodne z przepisami.

chcesz, aby być w zgodzie z przepisami, ale jak sam widzisz, nie mamy przekonania w 100%, że holowanie w stylu brytyjskim jest jak ciągnięcie przyczepy zgodne z prawem w krajach do których jedziemy.


jeżu kolczasty, czego znów "stękasz" ;) - kto nie mamy?
W najjaśniejszej można holować na trójkącie, nie na zasadzie domyślnej, a na zasadzie: przepis określa i pozwala.

Zupełnie inaczej niż z jazdą powyżej 80 km/h specjalnym kempingowym, czym zdecydowana większość się nie turbuje. Skąd ten turbunek akurat o holowanie i domniemane skutki katastrofy jakiejś z tego wynikłej?

Jedyna techniczna wada tego holowania to przyspieszone zużycie przednich opon w pojeździe holowanym. Poza techniczna, to te 60 km / h
Zawsze to mniej niż kamperem solo o 20 km / h :spoko


Nb. to holowanie nie jest w stylu brytyjskim, to militarny "patent" wszystkich armii świata od kiedy korzystają z pojazdów mechanicznych. Wcześniej wystarczał dyszel ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2023-03-10, 16:56   

https://40ton.net/navara-holowala-vivaro-przez-pol-europy-ta-kontrola-mogla-zaskoczyc-obie-strony/
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-11, 10:15   

SlawekEwa napisał/a:
bert napisał/a:
Przy okazji spytaj ich jak to jest z pojazdami specjalnymi i obowiązkowym dla nich ograniczeniem prędkości - max do 80 km/h na wszystkich drogach - wynikającym z zapisów o tychże (spec), może coś niecoś niewsołego dotrze do użytkowników poj spec.


Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4) taki sprzęt to ile V max wyciągnie? :chytry


adekwatnie do kolejności pytania
110/ 110/ 90/
i nie ma potrzeby by "ciągnął wincy", na wakacjach i w podróży trzeba mieć czas by widzieć :mrgreen:

mam też kilka szybszych aut, ale i nimi najczęściej jeżdżę w przedziale 90-100

A teraz moje pytanie. Jaki Twoje pytanie miało związek z tym co mówią o poj specjalnych przepisy?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-03-11, 10:33   

bert napisał/a:
A teraz moje pytanie. Jaki Twoje pytanie miało związek z tym co mówią o poj specjalnych przepisy?

Proste pytanie, prosta odpowiedź- bez żadnego związku- chyba, że będziesz się doszukiwał jakiejś teorii spiskowej w moim pytaniu :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-11, 10:54   

Matheus napisał/a:
https://40ton.net/navara-holowala-vivaro-przez-pol-europy-ta-kontrola-mogla-zaskoczyc-obie-strony/


byłem dzisiaj na okręgowej stacji diagnostycznej i zapytałem o takie urządzenie do holowania.
w tej chwili nie ma żadnych wytycznych i nie stacja nie wydaje żadnych zaświadczeń, certyfikatów itp.

jeszcze nie pytałem w ITD jak oni to widzą.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-11, 16:31   

SlawekEwa napisał/a:
bert napisał/a:
A teraz moje pytanie. Jaki Twoje pytanie miało związek z tym co mówią o poj specjalnych przepisy?

Proste pytanie, prosta odpowiedź- bez żadnego związku- chyba, że będziesz się doszukiwał jakiejś teorii spiskowej w moim pytaniu :chytry


skoro pytasz pod cytatą
to sugerujesz jak można sądzić, że ma to ze sobą jakiś związek.
Ale mniejsza o logikę. OK sprawa jasna.
Cytat sobie, pytanie sobie.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR

Wysłany: 2023-03-11, 16:33   

Cyryl napisał/a:
Matheus napisał/a:
https://40ton.net/navara-holowala-vivaro-przez-pol-europy-ta-kontrola-mogla-zaskoczyc-obie-strony/


byłem dzisiaj na okręgowej stacji diagnostycznej i zapytałem o takie urządzenie do holowania.
w tej chwili nie ma żadnych wytycznych i nie stacja nie wydaje żadnych zaświadczeń, certyfikatów itp.

jeszcze nie pytałem w ITD jak oni to widzą.


a od kiedy i niby dlaczego jakakolwiek stacja miała by wydawać na to ceryfikat czy zaświadczenie (jakie/o czym?)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***