Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja 2008
Autor Wiadomość
pilocik 
zaawansowany


Twój sprzęt: peugeot J5 PILOTE R640 1988 2,0
Nazwa załogi: Ala i Maciej
Dołączył: 12 Lip 2008
Piwa: 3/8
Skąd: Swarzędz-Gortatowo
Wysłany: 2008-09-10, 19:02   

Zazdrościmy.Pozdrawiamy. :spoko
_________________
Maciej z załogi pilocik pozdrawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-09-10, 19:23   

ankul napisał/a:
Wyprawa turecka zakończyła się pierwszego dnia,a mianowicie okazało się że Koko nie ma zielonej karty musiałby ją kupować w każdym kraju osobno po około 80 euro.Elwood pojechał do kapadocji.Ja natomiast ruszyłem półwyspem Gallipolem,na Dardanele poczym zjechałem z głównego szlaku i wzdłuż wybrzeża od niedziali jadę rybackimi wioskami,rozkoszuję sie wspaniałymi owocami morzami i gościnności ludzi.


Witaj, Andrzeju. Przyznam, że czytając te słowa nic nie rozumiem. Zielonej karty nie miał Koko, więc mógł ją kupić i jechać z Wami, lub nie kupić i zawrócić. To rozumiem. Rozumiem również, że wolał zawrócić. To znaczy- ja tego nie rozumiem , ale przyjmuję do wiadomości.
Dalej czytam, że Elwood pojechał do Kapadocji, a Ty na Gallipoli. Myślałem, że to wyprawa w trzy kampery. Cieszyłem się, że będę mógł Wam towarzyszyć wirtualnie, a potem skorzystać z Waszych doświadczeń. Cieszyłem się również, że będziemy mieli o czym gawędzić ze wszystkimi trzema załogami, a tu klops.
Bardzo proszę Ciebie Andrzeju ( a wiem, że jesteś z forum na bieżąco dzięki swej niezwykłej antenie do WiFi) abyś nie zaniedbał dokumentacji fotograficznej. Bardzo na nią liczymy.
Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za powodzenie. :-D
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ankul 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1998
Dołączył: 17 Paź 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-09-10, 20:08   

Koko zapłacił 80 euro w serbi.musiał by zapłacić jeszcze po 80 w Macedoni i Turcji więc wolał pojechać do Grecji przez Bułgarię gdzie nie jest potrzebna zielona karta ,ostanio dzwonił do mnie spod olimpu.Elwood zaś stwierdził że za wolno jedziemy i on pojedzie do kapadocji ,po kilku dniach do nas dołączy. Dziękujemy wszystkim za pozdrowienia obiecujemy Jackowi i Basi że się odezwiemy po powrocie.Jutro następna relacja
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/178
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2008-09-10, 21:48   

Witajcie Ankul!
my również trzymamy za Was kciuki,życząc powodzenia w Waszej wyprawie i wspaniałych wakacji.Już Wam zazdrościmy nie widząc jeszcze zdjęć.
Czekamy na dalsze wieści.

Pozdrawiamy Was serdecznie maga :spoko
_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalliope 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter 315CDI 150 KM LMC Liberty 7
Dołączyła: 14 Lut 2008
Piwa: 7/1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-09-11, 00:43   

W lipcu byliśmy w Turcji w dwa kampery.Bardzo przyjazdny kraj.Na przyszły rok wybieram się ponownie i mam nadzieje że dotre dalej niż w tym roku. Pozdrawiam. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ankul 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1998
Dołączył: 17 Paź 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-09-11, 09:26   

Jutro wybieramy się do miasta Ateny Assos.Generalnie uważamy ,że kamperowanie nie sprzyja zwiedzaniu,lepsze są do tego wycieczki z przewodnikiem.My preferujemy poznanie kraju poprzez ludzi,obyczaje,czy kuchnie.Dzisiaj więcej o kuchni turekiej,ktora oparta jest na wspaniałych jogurtach serach w solance i wyśmienitych w różnych postaciach oliwkach.Najwspanialsze jednak są ich owoce i warzywa przesiąknięte słońcem i zapachem ziół.Jeżeli jedziemy do jakiegoś kraju,to z reguły idziemy do resteuracji raz lub dwa natomiast gotujemy sobie sami z ich produktów według ich przepisów ich potrawy.Dzięki temu tutaj mamy wielką wyżerkę z owoców morza,bakłażanów i innych lokalnych frykasów.Ja na urlopie uwielbam gotować i uważam ze to jest zbyt poważna sprawa by do tego dopuszczać kobiety/szczególnie w kraju muzułmańskim/Ceny na prowincji porównywalne z polskimi np pomidory 3zl brzoskwinie-4zl figi 5zl,sery białe 500g-od 4zl.Obiad w resteuracji od 15 do 30zl,np jądra barana 18zl.Generalnie nie jedliśmy tu jeszcze mięsa.Piwo tureckie Efez w sklepie 5zl w knajpie od 8zl.Wódka bardzo droga około 60zl.Powszechność ryb i owców morza ,ryby-drogie od 25zl.Tyle na temat jedzenie ,od jutra rozpoczynamy objazd turcji od strony morza Marmara,nie wiem czy będe miał czas szukać internetu.Robię dużo zdjęć po powrocie zamieszcze je na forum.Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za życzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ankul 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1998
Dołączył: 17 Paź 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-09-15, 19:40   

Straszne upały i stara choroba która się odnowiła pod ich wpływem zmuszają mnie do wcześniejszego powrotu.Gdyby były pytania nie tylko na temat Turcji ale także przejazdu przez Serbie i Macedonię chętnie odpowiem.Generalna uwaga- tak długi wyjazd -5 tygodni to chyba nie najepszy pomysł zarówno dla sprzętu jak i dla uczestników,nie mieliśmy co prawda żadnej poważnej awari ale mniejszych typu awaria pompki wody w toalecie kilka było.Bardzo ułatwia życie antena internetowa.Prawdziwym rajem internetowym są Węgry,wszędzie pełno niezabezpieczonych sieci.Polubiliśmy także Mac Donaldy nie ze względu na jedzenie ale za to,że na całym świecie jest dostawcą bezpłatnego internetu,podobnie jak duże sieciowe hotele.Dzięki internetowi nie będąc w pracy cały czas mogliśmy pracować.Teraz przyszedł czas na zdjęcia,które będziemy zamieszczać w miarę wolnego czasu.Dziękujemy wszystkim którzy nam kibicowali i dobrze życzyli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2008-09-15, 19:59   

ankul napisał/a:
przejazdu przez Serbie i Macedonię chętnie odpowiem

poniewaz za kilka dni ruszamy w tamte rejony,ochoczo skorzystam,
podaj garść informacji czego możemy się tam spodziewać ?
idzie zarówno o przejazd (sugerowana trasa) jak i "porady prakryczne"
planowaliśmy do Grecji promem ale poszaleli z cenami (Venezia-Patras+powrót=512 euro :gwm )

P.S proponuję odpisać w temacie Serbia-Macedonia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2008-09-15, 21:25   

ankul, czy możesz w końcu objawić nam wszystkim ten zestaw do inetrnetu z jakiego korzystasz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-09-15, 22:03   

Zaradek napisał/a:
ankul, czy możesz w końcu objawić nam wszystkim ten zestaw do inetrnetu z jakiego korzystasz ?

Andrzej, mnie to równiez bardzo ciekawi.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ankul 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1998
Dołączył: 17 Paź 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-09-16, 08:47   

Antena ta to małe plastikowe pudełko o wymiarach 15X15cm,ze śrubami z tyłu do których ja przykręcam aluminiową rurkę,służącą za maszt anteny.Cena jej zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.Wbij w google-antena szczelinowa wszystko będziesz wiedział. kupić można w sklepach lub na alegro.Papamila zadzwonię do Ciebie jutro na telefon
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-09-23, 08:39   

Odpowiem Papamobile Jezeli chciałbys jechać na Peloponez to radzę Promem
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-09-24, 09:08   

Padła mi klawiatura wyjaśniam ,cena za prom rekompensuje ceny za winiety paliwo oraz OPŁATĘ ZA PRZEJAZD PRZEZ SERBIE gorąco namawiam na prom
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-09-24, 18:30   

witam niewiem ile kosztuje prom ale z pewnoscia przejazd przez serbie /mnie sie udalo za ktoryms razem ostatnio przez kosowo/jest naprawde piekny kraj i nietrzeba jechac ich autostradami /mam poznaczone drogi ktore omijaja te ichh autostrady ktore niczym sie nie r4oznia od naszych ekspresowych a moze i sa gorsze/ jesli9 potrzebne sa jakies detale to zapraszam :)

klasztor na polwyspie atos.jpg
jeden z klasztorow na polwyspie atos
Plik ściągnięto 192 raz(y) 226,56 KB

kanal koryncki.jpg
Plik ściągnięto 189 raz(y) 200,25 KB

naplio-sliczne miasteczko na peloponezie.jpg
jedno z najpiekniejszych miasteczek w grecji
Plik ściągnięto 176 raz(y) 218,33 KB

meteory - manastyr sw stefan.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 206,32 KB

macedonia -miasteczko ohrid.jpg
przesliczne miasteczko ohrid w macedoni nad jeziorem o tej samej nazwie /ceny sa bardzo niskie/
Plik ściągnięto 185 raz(y) 175,15 KB

_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tatkog 
weteran
Camperomaniak


Twój sprzęt: Ducato 1994 1,9 TD
Dołączył: 20 Sty 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-09-24, 21:02   

medard napisał/a:
nietrzeba jechac ich autostradami
Czy omijałeś autostradę belgrad -Nis -lescovac? Jeśli tak mógłbyś opisać trasę?Góry?I jaki stan nawierzchni?Pozdrawiam.
_________________
Na szczęście wymyślono Camperobusy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***