Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na kampera, lecz od zera!
Autor Wiadomość
goliat135 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato II 2,5Tdi 116KM, 1994r.
Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-12-31, 19:41   

Telperiusz napisał/a:
Czyli powiedzmy, że za zrobienie 5000 km wychodzi około 3500 zł za paliwo, całkiem znośnie to wygląda. :)

Looknij na moje spalanie -->> http://www.motostat.pl/vehicle-stats/78078 od 30-06-2017 (wyjazd do Chorwacji, powrot 14-07-2017r.)
Moja Frankia na Ducato II ma 3m wysokosci z alkowa. Luk bagazowy jest pod podloga i jest podgrzewany. Wersja zimowa...
Max spalanie to 13,5l/100km, pelen but pod wiatr 130km/h...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2017-12-31, 19:42   

Do kampera (nawet na bazie blaszaka) nie dokupisz jedynie przestrzeni
Reszta bez problemu dostepna
Firma i standart zalezy od potrzeb i zasobnosci portfela
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-12-31, 19:56   

Bagażnik albo rampę przykręcisz prawie do wszystkiego, kwestia dobrego montażu. Wszystko co jest na widoku-kusi złodzieja, koledzy opisywali, parę rowerków wyparowało, dobre albo nietypowe zabezpieczenie i nie znikną. Ja mam rowery i cały majdan pod łóżkiem, nie wydłużam auta i się o nie nie martwię.
Mamy na forum kolegów którzy wykonują zabudowy, zapytaj za ile bez wodotrysków Ci zrobią.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Telperiusz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Gru 2017
Skąd: Polska/Szkocja
Wysłany: 2017-12-31, 20:12   

goliat135_ Patrzyłem właśnie, wyszło ci poniżej 4 000 zł za paliwo na wyjazd 14 dniowy i zobaczenie, zwiedzenie i przezycie fajnej przygody, doliczyć opłaty wyżywienia, butli z gazem, jakichś biletów itd., i wychodzi Ci i tak taniej niż z biurem podróży na 14 dni dla dwojga na Chorwacji... :) Kupuję to :D

Papamila_ czyli ogólnie kamper jest jak samochód z klocków lego, nie poszerzysz mu głównej szczęści, która robi za podwozie, ale klocki dokupić możesz :)

wlodo_ No na pewno jeżeli już będziemy mieć swojego kampera to jak najbardziej wchodzi w grę boks na dach, stelaż na rowery, to dwie podstawy bez których się nie ruszamy, tylko zastanawiam się jak to ogarnąć lepiej. Tak jak pisałem poprzednio, duży kamper = łóżko w doku i więcej miejsca (na choćby póki, czy mini bagażnik), mały kamper = łóżko w połowie wysokości, a pod nim duży bagażnik albo nawet nie przeglądam oferty. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-12-31, 20:14   

Telperiusz napisał/a:

A, czy do takiego blaszaka, albo ogólnie do kamperów, które nie posiadają z tyłu uchwytów rowerowych jest możliwość domontowania takowych? Akurat to jest dosyć ważny aspekt. I jak taki montaż wpływa na złodziejstwo?


Do każdego kampera są różnorodne bagażniki rowerowe mocowane do tylnej ściany albo na hak holowniczy. Potem rowery spina się linką antyzlodziejską i można przykryć pokrowcem. Jak kupisz kampera z tzw garażem (nie blaszaka) to wchodzą rowery do środka i są prawie w 100% bezpieczne. Ale wiadomo, że jak jakiś złodziej się strasznie uprze to coś może ukraść, tyle że to rzadkość. Żeby kradli z bagażnika to nie słyszałem, zwłaszcza że może być tam alarm.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-12-31, 22:26   

no i "od zera" zostało daleko daleko daleko... gdzieś daleko ;)
Uwaga dla autora wątku. Z zasygnalizowanych tu przez Ciebie szerokich/rozległych i odległych planów wędrówek podróży, transportów morskich, ba czasem i poruszania po mniej cywilizowanych terenach stanowczo odradzam standardowego kampera. Listewki, styropian i blaszka niewiele grubsza od opakowania kostki masła nie dają zbyt wielu szans na wygodne/bezstresowe/bezawaryjne kultywowanie takich marzeń. Typowy kamper to bardziej dom na kołach niż koła ;) . Oczywiście nie ma w tym nic złego (to tak na wszelki wypadek zaznaczam) do tego został zaprojektowany i stworzony. Moim zdaniem do takich wojaży jaki sygnalizujesz tylko blaszak.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
goliat135 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato II 2,5Tdi 116KM, 1994r.
Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-01-03, 22:23   

Telperiusz napisał/a:
goliat135_ Patrzyłem właśnie, wyszło ci poniżej 4 000 zł

Dokladnie 1600zl :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Telperiusz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Gru 2017
Skąd: Polska/Szkocja
Wysłany: 2018-01-05, 19:03   

bert_ szczerze to jak oglądamy kampery w sieci to bardziej nam własnie leżą te blaszaki, nie wiem takie bardziej kompaktowe się wydają... Ale dziękuję Ci za cenną uwagę. Czy pozostał temat daleko? Nie wiem, nie wiem jeszcze jak mam do tego podejść bo decyzję będziemy podejmować jeszcze nie w tym roku, obecnie zbieramy kapitał. :)

Ostatnio pojawiła się jeszcze ciekawa konkluzja osoby, która ma dosyć spore doświadczenie jako kierowca, lecz dostawczy, nie chodzi tutaj o kampery, czy podróże krajoznawcze, a bardziej spędzanie nocy w tirze. On twierdzi, że jeżeli takie plany mamy to najlepiej byłoby wziąć kampera w leasing dla osoby prywatnej. Możecie mi coś poradzić w tej kwestii? Czytałem już coś niecoś o umowach leasingowych na internecie, ale z tego prawnego bełkotu niewiele mogę wyciągnąć... :(

Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2018-01-08, 01:33   Re: Pomysł na kampera, lecz od zera!

Bajaga napisał/a:

2. Podany przez Ciebie przebieg to czysta bzdura. Nie ma ani jednego 7 letniego Sprintera z przebiegiem mniejszym niż 400 tys (i to delikatnie mówiąc) no chyba że pogrzebowe czy jakieś inne specjalistyczne.


E tam. Wiele firm transportowych ma takie auta, które robią jakieś ogony albo jeżdżą wokół komina. U mnie w firmie np jest takie auto które przez większość czasu stoi na parkingu, czasem go laski biorą żeby sobie na lunch pojechać, co drugi dzień podleci po jakąś pierdołę pod wieczór a sporadycznie zastępuje jakieś auto które stoi na serwisie albo robi "trasę" na jedną z mniejszych wysp. Tu np. robiłem nim dostawę na Raasay:



Po prostu utrzymywanie takiego bzyczka jest tańsze niż gdyby co trzy dni po jakąś pierdołę miała jechać ciężarówka.

Auto z 2008 roku, na liczniku ok. 120 000 mil, czyli niecałe 200 000 km, właśnie zostało sprzedane. Nawet się zastanawiałem, czy nie łyknąć tego, podobno poszło za kilkaset funtów, ale po pierwsze za małe na mój pomysł, a po drugie cholernie zardzewiałe, a właściwie zmasakrowane z boku - kierowcy wózków widłowych nie zauważali, że w tej najkrótszej wersji boczne drzwi są węższe i wpychali palety na siłę - tam okolice drzwi to była jedna wielka przerdzewiała wgniotka... Ale poza tym jeździło całkiem przyzwoicie, głównie problemy miało z elektryką - no ale to taki klimat, nic się nie poradzi.

Oczywiście zapewnienia sprzedającego, że w tym konkretnym przypadku przebieg jest prawdziwy w 9 przypadkach na 10, jeśli nie lepiej, można między bajki włożyć, ale to nie znaczy, że takich aut nie ma.

Przez pewien czas np. pracowałem w firmie obsługującej branżę tapicerską, tam co drugi zakład miał jakiegoś busa, którym woził sobie meble i materiały na własne potrzeby. Te autka miały naprawdę mały przebieg. Są także inne źródła - powyższego sprintera na przykład właśnie zastąpił kupiony z drugiej ręki blisko czteroletni transit z przebiegiem 14 000 mil - auto należało do uniwersytetu i rzadko wyjeżdżało poza kampus...
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 2/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2019-02-13, 10:52   

Wlasnie stoje przed podobnym dylematem jak wy:
- blaszanka i wlasna zabudowa czy gotowy kamper i ew remont.

Wydaje mi sie ze przede wszystkim musicie odpowiedziec sobie po co wam takie auto.
Jesli bardziej kamperowanie na dziko, jakies wertepy i lasy - zdecydowanie blaszanka.
Kamper to takie dosyc wygodne pudelko na kolkach raczej nie dajace rady po trudniejszym terenie. A bez dostosowania w wieksza ilosc pradu i wody to i tez kamperowanie na dziko bedzie ciezkie.

Z moich wyliczen wynika ze budowa blaszki od zera jest drozsza i bardziej pracochlonna niz kupno gotowca i ew upgrade.
Ja po wielu przemysleniach poszedlem w strone komfortu i szukam gotowca, choc jak trafi sie fajna blaszka to rozwaze temat.
I tak jak koledzy pisali : do kilku letniej , uzywanej blaszki doliczyc trzeba koszt remontu chocby delikatnego silnikai zawieszenia. Sa to auta dosyc eksploatowane. I nie myslcie o mercu ani vw - gnija na potege i ogarniecie tego bedzie bardzo duzym kosztem.
Z blaszanek pod wzgledem stanu budy zdecydowanie najlepiej wypada renault master , pod wzdlegem dostepnej powierzchni nic nie przebije trojaczkow fiat/citroen/peugeot z buda l4h4.

Wg moich wyliczen koszt materialow na zabudowe takiej blaszki z lazienka i kibelkiem to min 25tys pln. Tak Lekka reka :]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***