Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes 310 2.9d Nisko
Autor Wiadomość
Stasiakos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Benz T1
Dołączył: 21 Wrz 2018
Skąd: Mirsk
Wysłany: 2018-09-21, 01:00   

Witam aktualnie ja jestem właścicielem tego samochodu. Owszem silnik jest od starszej wersji ale czy numery są przebite raczej nie jest to składak robiony po to żeby obejść opłaty. Auto zrobiło ponad tysiąc kilometrów bez żadnego problemu owszem jest na nim trochę szpachli ale spód oraz Np zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie. Wpisując VIN był on sprzedany jako oryginalny kamper. Nie wiem czego oczekiwał pan za cenę poniżej 7000 zł. Jeśli ma ktoś jakieś pytania zapraszam. Patrząc na budę jak się orientuje jest to okolica 1993 roku. Silnik owszem jest przerobiony i te cięgna i wszystko inne widać ze przerobione w desce rozdzielczej pod ten silnik.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2018-09-21, 08:02   

Stasiakos napisał/a:
Witam aktualnie ja jestem właścicielem tego samochodu. Owszem silnik jest od starszej wersji ale czy numery są przebite raczej nie jest to składak robiony po to żeby obejść opłaty. Auto zrobiło ponad tysiąc kilometrów bez żadnego problemu owszem jest na nim trochę szpachli ale spód oraz Np zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie. Wpisując VIN był on sprzedany jako oryginalny kamper. Nie wiem czego oczekiwał pan za cenę poniżej 7000 zł. Jeśli ma ktoś jakieś pytania zapraszam. Patrząc na budę jak się orientuje jest to okolica 1993 roku. Silnik owszem jest przerobiony i te cięgna i wszystko inne widać ze przerobione w desce rozdzielczej pod ten silnik.


no jak zrobiło aż "tysionc" to trzymać, nie oddawać!
:mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stasiakos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Benz T1
Dołączył: 21 Wrz 2018
Skąd: Mirsk
Wysłany: 2018-09-21, 08:42   

no jak zrobiło aż "tysionc" to trzymać, nie oddawać!
:mrgreen: [/quote]

Najwyraźniej pan zakładający post po prostu zostal zle potraktowany przez poprzedniego właściciela wiec obsmarował go. Nie jestem specjalista w dziedzinie kamperowej ale myśle ze cena ma duzo do siebie jesli chodzi o domy na kółkach i jesli ktoś oczekuje za psi pieniądz miec cos do czego nie trzeba dołożyć to jest w błędzie. Nie wiem czy to jest szydercza odpowiedz czy pozytywna. Ale myśle ze jeszcze długo posłuży i bedzie dalej toczył kilometry ;) pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Globe Traveller Voyager X
Nazwa załogi: Salki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2013
Piwa: 20/22
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2018-09-21, 13:22   

Ale o co chodzi? :shock:
_________________
https://www.camperteam.pl...p=778461#778461 - Nasz Globe Traveller Voyager X
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-09-21, 16:33   

salek napisał/a:
o co chodzi?
Stasiakos chce sprzedać to "truchło",
a na forum temu auto wystawiono opinie raczej wątpliwą ,
dlatego próbuje ją jakoś wybielić ,
może znajdzie się jakiś głupi i kupi .

Stasiakos po cenie złomu użytkowego (do 2PLN/kg) raczej sprzedaż bez problemu :diabelski_usmiech ,
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stasiakos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Benz T1
Dołączył: 21 Wrz 2018
Skąd: Mirsk
Wysłany: 2018-09-21, 18:15   

amples napisał/a:
salek napisał/a:
o co chodzi?
Stasiakos chce sprzedać to "truchło",
a na forum temu auto wystawiono opinie raczej wątpliwą ,
dlatego próbuje ją jakoś wybielić ,
może znajdzie się jakiś głupi i kupi .

Stasiakos po cenie złomu użytkowego (do 2PLN/kg) raczej sprzedaż bez problemu :diabelski_usmiech ,


Najprawpodobniej posiada pan jakies upośledzenie lub supermoc. I wie pan lepiej od mojej osoby czy chce go sprzedac czy nie. Nawet mi przez myśl nie przeszło zeby pozbyć sie tego kampera. Napisałem ten post zeby żaden świetny Janusz nie robił mi problemu bo numery nie sa przebite to nie chodzi ze sie boje to chodzi ze wole czas spędzony na komisariacie ktory nie miał by sensu spedzic w podróżowaniu.

Polecam wszystkim ludzia uważać na opinie innych użytkowników bo naprawdę mozna świetne perełki przepuścić bo każdy ma inne wyobrażenie pieniądza i każdy inaczej interpretuje wycenia co jest warte co nie. Ja straciłem przez takich ludzie dwa piękne klasyki. A pozniej napotkałem innych użytkowników ktorzy je kupili i mówili ze po prostu nie słuchali sie i sami rzucili na to okiem i ocenili i większości kupili chociaż miało zła opinie.

Strasznie dziekuje panu za wrzucenie mnie do najgorszego worka: partaczy, handlarzy, przekrętów. Jest mi niezmiernie miło. Na szczęście nim nie jestem. Jestem młodym chłopakiem w wieku 25 lat ktory od pewnego czasu próbuje sił w cavaraningu. Myśle ze jest pan bezkultury lub po prostu zle wychowany ze ocenia pan mnie nie znając ani za grosz mojej osoby.


Serdecznie zapraszam w Góry Izerskie skad pochodzę. Zatankuje panu Kaczuszkę do pełna dam poprowadzić a nawet przenocować. Ponieważ jako nowy użytkownik tego jakże pomocnego forum nie chce miec złej opini a pan ja wytworzył nie zamieniając ze mna ani jednego słowa. Resztę użytkowników rownież zapraszam pokaze dam poprowadzić moj domek znaczy przepraszam kupe złomu za 2 zł/Kg. I warto zwiedzić moje piękne okolice ze tak rzeknę jest wiele miejsc na dziko gdzie mozna w pięknej naturze wypocząć.

Pozdrawiam Pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-09-21, 19:04   

Stasiakos napisał/a:
Myśle ze jest pan bezkultury lub po prostu zle wychowany ze ocenia pan mnie nie znając ani za grosz mojej osoby.

Ty z kulturą , dobrze wychowany ,
wchodzisz na forum bez przywitania i ani słowa o sobie ,
a kto cie wie coś ty za jeden z jakimi intencjami .
Zaczynasz wychwalać jakaś padakę która od jakiegoś czasu wędrowała z miasta do miasta ,
dziwisz się ze dostajesz ripostę ,
Stasiakos napisał/a:
Nawet mi przez myśl nie przeszło zeby pozbyć sie tego kampera.

Nie mogłeś napisać w pierwszym poście że kopiłeś z zamiarem użytkowania :?:
a nie wychwalasz ,z tego co napisałeś wniosek wysuwa się jeden .
Stasiakos napisał/a:
jakies upośledzenie lub supermoc.
Miałem zostawić to bez komentarza , ale dorzucę :
Synku wyhamuj bo się przewieziesz :!:

A tak po za tym witamy na forum i zapraszamy do działu przywitań i zaczęcia od początku jeszcze raz .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2018-09-21, 19:41   

amples napisał/a:
A tak po za tym witamy na forum i zapraszamy do działu przywitań

A Ty "synku" to witałeś się tu na forum CT ? :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-09-21, 20:19   

SlawekEwa napisał/a:
witałeś się tu na forum CT
"Tatuśku" :wyszczerzony: to było tak dawno że nie pamiętam (skleroza) :szeroki_usmiech ,
a w swoich postach , pierwszy widzę dopiero po roku od zarejestrowania :?: :?:
ale nie widzę bym na początku komuś sugerował upośledzenie :spoko .
A on niech się cieszy ze nazwałem go pieszczotliwie a nie to co pomyślałem :diabelski_usmiech .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rambler 
zaawansowany
związek energetyczno-motoryczny


Twój sprzęt: Vehicle Raptor [Westfalia James Cook]
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Piwa: 10/14
Skąd: Kraków-Rząska
Wysłany: 2018-09-22, 22:10   

Siedze właśnie w podobnej °padace° w Neos Marmaros na Sitonii. To najstarsza westfalia. Dla jasnosci nie jest to 310d a 308d i silnik nie 2.9 ale 2.4d i buda jest starszego typu czyli około 1978. Pomijajac kosmiczne predkosci które osiaga w mojej ocenie jest wart tych pieniedzy.
_________________
Nikt nie wie dokąd p­ro­wadzi dro­ga, póki nie sta­nie u celu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-09-23, 03:29   

Rambler napisał/a:
podobnej °padace°

Nie przeczę , jeśli ktoś dba to i ma . :spoko
napisał/a:
bialy mercedes z niechlujnie polozonym lakierem ..niemilosiernie zniszczony...zgnita blacha i przeszczepiony

W rzeczywistości 2.4 ,a sprzedawany był jako 2.9 to i w dokumentach taki , auto nie ma prawa przejść badań technicznych ,
nawet podczas kontroli mogą zatrzymać dowód , nie mówiąc o ubezpieczalni ze w razie "w" się wypnie .(do wyprostowania)
Pozostaje kwestia rudej , lakieru i odświeżenia wnętrza , pewnie wielu innych rzeczy które wyjdą w praniu ,
Takie auta raczej dla fanatyków nie bojących się wyzwań i dłubiących samemu przy nich,
Jeśli sam nie zrobisz to będzie kosztowało krocie doprowadzenie do stanu przyzwoitego .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-09-23, 07:40   

silnik to dzis rzecz wymienna,wiec zmianę poj można szybko uczynić,najgorsze jest to czy rocznikowo (buda)wszystko sie zgadza ze stanem rzeczywistym?,np jakis czas temu obserwowałem sprzedaże LT I, pojawił sie kamper którego sprzedawca opisywał ze to rok 86 a buda ewidentnie pokazywała ze ta wersja robiono do 82r,wskazuje to na ewidentny przeszczep,w LT umiem odróżnić różnicę ale w kaczce nie.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rambler 
zaawansowany
związek energetyczno-motoryczny


Twój sprzęt: Vehicle Raptor [Westfalia James Cook]
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Piwa: 10/14
Skąd: Kraków-Rząska
Wysłany: 2018-09-23, 17:58   

amples napisał/a:

Pozostaje kwestia rudej , lakieru i odświeżenia wnętrza , pewnie wielu innych rzeczy które wyjdą w praniu ,
Takie auta raczej dla fanatyków nie bojących się wyzwań i dłubiących samemu przy nich,
Jeśli sam nie zrobisz to będzie kosztowało krocie doprowadzenie do stanu przyzwoitego .


Racja. Ja kupilem totalną rdzę rocznik 1982, z nowszym rozkładem wnetrza, z fotelami i na blacharza, tapicera, urzadzenia typu bojler okna dachowe, itd podwoilem cene zakupu. A baza kosztowała 13 kPLN. Nie licze wlasnej pracy, lakierowania i różnej dlubaniny. Za to spisuje sie bez zarzutu. I mimo swoich lat dzieki przemyslanemu systemowi Westfalii, podróżuje sie dość wygodnie. W tym konkretnym modelu jest tzw gaszak
więc na 100% to silnk 2.4d 48kw a nie 2.9 ktory grzanie swiec ma na kluczyk i filtr papierowy zamiast olejowego.

Natomiast dach modeli 1986-1995 wygladal tak



Podobne kampery produkowalo Reimo, ale to juz zupelnie inna bajka tak pod wzgledem jakosci jak i użyteczności.
_________________
Nikt nie wie dokąd p­ro­wadzi dro­ga, póki nie sta­nie u celu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***