Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z Sarajewa do Tirany
Autor Wiadomość
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-01-07, 19:41   Z Sarajewa do Tirany

Witam,

Koledzy planuję wyjazd na przełomie kwietnia i maja przez Węgry, BiH, Czanogórę do Albanii, w związku z tym mam pytanie do szanownego grona czy ktoś z Was jechał tą trasą: https://goo.gl/maps/MhaKQ85ff4P2

Interesują mnie miejsca na nocleg i jakość dróg, na planowanej przeze mnie trasie. Również każda informacja o atrakcjach turystycznych będzie mile widziana
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-01-07, 20:07   

poszukaj troszeczke a znajdziesz
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-01-07, 20:35   

Drogi całkiem niezłe. W BiH pojechałbym przez Mostar bo warto go zobaczyć. Poza tym na tej trasie w BiH jest kilka ciekawych miejsc do zobaczenia.
Miejscówki noclegowe interesują Cię na dziko czy kempingi?
Zobacz mój temat Bałkany z minionego lata https://www.camperteam.pl...pic.php?t=28510 . Możesz też zajrzeć na moją stronę, jest tam opis naszego zwiedzania Albanii, są też inne części Bałkanów. Adres stronki w podpisie.
Jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało :spoko
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-01-07, 20:45   

Pytasz i masz a resztę co cie interesuje to poszukaj sam :spoko
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g294450-Activities-Sarajevo_Sarajevo_Canton.html
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2319359-Activities-Trnovo_Republika_Srpska.html
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2548620-Activities-Siroki_Brijeg_West_Herzegovina_Canton.html#MAPVIEW
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2558196-Activities-Budva_Municipality.html

I tak możesz sobie szukać ,do lata masz czas :haha:

A fajna tez jest mapa
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g318866-Activities-Durres_Durres_County.html#MAPVIEW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-01-07, 21:52   

Dziękuję za sugestie i podpowiedzi.

Zwiedzałem BiH w 2016r. ale nie byłem w Sarajewie. Szczególnie jestem ciekaw tej drogi z Sarajewa w kierunku Czarnogóry (do Plużine) wzdłuż rzeki Drina.
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-07, 22:14   

Starówka w Sarajewie jest bardzo ładna, warto zobaczyć. Jednak nocowanie kamperem w Sarajewie odradzam. Dwukrotnie stawałem na noc w tym mieście i jest to związane z dużym ryzykiem. Koledzy z forum też pisali o niemiłych przygodach w Sarajewie. Trasa wzdłuż Driny jest bardzo malownicza. :spoko
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-01-07, 22:21   

Nocowałem w centrum Banja Luki (parking Zenit) i w Mostarze 300 metrów od mostu i nic się nie działo niepokojącego - wszędzie pełno milicji.
MER-lin jeżeli odradzasz mi nocowanie w Sarajewie to gdzie można stanąć na noc w pobliżu?
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-08, 09:26   

W BiH, tak jak wszędzie, stałem w nocy zawsze na dziko. Nigdy nie było problemów. Sarajewo jest tutaj niechlubnym wyjątkiem. Generalnie po zmroku miasto niebezpieczne. Nie mogę doradzić Ci żadnej miejscówki w pobliżu, ponieważ stałem w centrum - parę metrów od wjazdu na parking strzeżony oraz na parkingu przed pięknym dużym bankiem. W obu przypadkach było to złudne poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej zwiedzać miasto w dzień, a na noc ewakuować się na prowincję.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2018-01-08, 10:47   

MER-lin napisał/a:
Sarajewo jest tutaj niechlubnym wyjątkiem. Generalnie po zmroku miasto niebezpieczne. Nie mogę doradzić Ci żadnej miejscówki w pobliżu, ponieważ stałem w centrum - parę metrów od wjazdu na parking strzeżony oraz na parkingu przed pięknym dużym bankiem. W obu przypadkach było to złudne poczucie bezpieczeństwa.

Tak z ciekawości, na przyszłość :)
Możesz coś bliżej :?: Co konkretnie masz na myśli pisząc: "...W obu przypadkach było to złudne poczucie bezpieczeństwa."
Napadli Was :?:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-01-08, 12:11   

Sarajewo spaliśmy 2 razy,w uliczkach.jeden raz narty w Jaworinie.Tyle naszych podróży za 9 lat kamperowania,stwierdzam problem -Hiszpania :!: nie piszesz jak od góry,ja polecam ci od Banja Luki do Mostaru,przez Jajce,przełomem wzdłuż rzeki Vrbas. :oops: Od Mostaru, wodospady Kravica,Pcitieli,odbicie na Blagaj,wcześniej odbicie na Sarajewo.Tak jak pisza koledzy nie spac w Sarajewie.Nasz/ przypomniałam sobie/ bezpieczny nocleg to koło basenów Termalna rivieraw Sarajewie.Nasze relacje na forum ,ale pod tematami Grecji lub Bałkany,nie ma sama BiH.takiego koloru wody w rzece Vrbas i Neretva nie ma nigdzie indziej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-01-08, 12:20   

Mysle,że Foca tam cos kiepsko,ale piękne Pivskie jezioro,Monastyr Pivski,z boku Durmitor,ale bardzo ciekawy monastyr Ostrog,rowniez Moracza i przełom rzeki moracza.Od Podgoricy nowa droga do Skoder w Albanii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-01-08, 12:22   

MER-lin napisał/a:
Sarajewo jest tutaj niechlubnym wyjątkiem. Generalnie po zmroku miasto niebezpieczne. Nie mogę doradzić Ci żadnej miejscówki w pobliżu,


Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
od Banja Luki do Mostaru,przez Jajce,przełomem wzdłuż rzeki Vrbas. Od Mostaru, wodospady Kravica,


Szkoda, że nie warto tam nocować, a jeden dzień wystarczy żeby zwiedzić Sarajewo (starówka)?

Basi dziękuję za podpowiedź ale jechałem już trasą z Banja Luki przez Jajce, byłem również na wodospadach Kravica
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-01-08, 12:26   

Można w Bośni na Trebinje i wjazd na samo Kupariw Horwacji, /najpiekniejsza plaża Żupy Dubrowackiej/potem morzem przez Monulat,do Montenegro.Przed Budvą Jazzspanie na nieczynnym campingu,piekna plaza.Budva,brak miejsca do parkowania.sa bramki,ale brak stawki dla kampera.Reszta jak pisze Koko-poczytaj relacje z Bałkan o grecji przez Bałkany,ja poświęcam dużo czasu na przygotowanie :!: :!: Barbara
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-01-08, 12:43   

Dlaczego nie można nocować,stan sobie pod Termami ,rampa,baseny całkiem ciekawe,przeczytaj w necie w któres dni od 22 do 2 w nocy tance na basenie przy muzyce w wodzie. :!: Potem jedź blisko centrum koło starego miasra płatne parkingi,sobota,niedziela gratis :roll: Popatrz w maps me na platny parking może jest jakiś ogrodzony :? :My musimy w jesieni tam zajechać bo ostatnio byliśmy na Wielkanoc ale 3-4 lata temu :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrul
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato-Adria(była) Iveco 4x4 w budowie
Dołączył: 23 Mar 2013
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Fidlin/Gdańsk
Wysłany: 2018-01-08, 14:36   

JacekL napisał/a:
MER-lin napisał/a:
Sarajewo jest tutaj niechlubnym wyjątkiem. Generalnie po zmroku miasto niebezpieczne. Nie mogę doradzić Ci żadnej miejscówki w pobliżu,


Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
od Banja Luki do Mostaru,przez Jajce,przełomem wzdłuż rzeki Vrbas. Od Mostaru, wodospady Kravica,


Szkoda, że nie warto tam nocować, a jeden dzień wystarczy żeby zwiedzić Sarajewo (starówka)?


Na kampingu możesz się zatrzymać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***