Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o ocenę.
Autor Wiadomość
kurpes 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Paź 2018
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-10-25, 12:26   Prośba o ocenę.

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu szukam kampera. Ma byc to mój pierwszy pojazd tego typu. Mam zamiar przeznaczyć ok 20/25 tys. na zakup. Nie ukrywam, że po czytaniu wielu postów na tym forum, zauważam, że dosyć łatwo mozna się wpakować na "ładnie zapakowaną minę". Zwłaszcza, że jżeli chodzi o kampery, jestem laikiem. Chciałbym na początek kupić kamper-vana (wydaje mi się, że mniejsze ryzyko dotyczace powaznych nieszczelności poszycia części mieszkalnej w odniesieniu do alkowy czy półintegry). Znalazłem 3 auta, które mnie zainteresowały:
1. https://www.olx.pl/oferta...html#765be0bc19
2. https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
3. https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

Moja prośba do uzytkowników tego forum. Jeżeli możecie w wolnej chwili wstępnie ocenić te auta, byłbym dozgonnie wdzięczny. Nadmieniam, że mam zamiar podróżować w 3 osoby. 2 dorosłych + jeden bardzo mały człowiek :) Zadaję sobię sprawę, że te pojazdy mają juz swoje lata, więc nie oczekuję cudów, ale dobrze wybrać coś, co nie przysporzy zbędnych palpitacji serca :roll: Być może ktoś z Was miał bezpośrednią styczność z tymi samochodami? Być może "concorda" obejrzę w najblizszych dniach, ale fordy sa w znacznych odległośiach ode mnie.
Oczywiście chodzi mi o ocenę na podstawie zdjęć i opisu z olx, a nie na żywo przy ppojazdach :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2018-10-26, 12:00   

fordy z 1990 roku miały 5 miejscowe liczniki ( zazwyczaj) , więc skąd przebieg 104 000 ( czy to odczytane z licznika?) - brak zdjęcia. Chyba ,zę w blaszakach było 6 cyfr....
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-10-26, 12:19   

trzeci to kamper , drugi kampera udaje a pierwszy nigdy nim nie będzie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2018-10-26, 13:06   

gdzieś na zdjęciach już widziałem ten samochód, czy sylwetka płetwonurka nie jest charakterystyczna? Może ktoś to z forum...
Poza tym, może rzeczywiście w tej cenie pójść na blaszaka z minimalną zabudową, niż ryzykować kupno"prawdziwego" kampera i wdziać się na minę. Zabudowy mogą spłatać figla...
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kurpes 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Paź 2018
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-10-26, 22:06   

Takie przebiegi w autach z tego rocznika, traktuje z przymruzeniem oka:) Ford z "pletwonurkiem" jest charakterystyczny, wiec mialem nadzieje, ze moze to ktos z forum. Udalo mi sie obejrzec jeden z tych pojazdow. Peugeot J5 w zabudowie concord. Auto prawie 30letnie wiec ma swoje bolaczki. Naprawiane byly progi i blotniki.w naprawianych miejscach pohawiaja sie pecherze.prawe tylne naroze naprawiane-wlasciciel twoerdzi ze bylo tam wgniecenie.w naprawianymiejscu peka lakier. Widac korozje pod szyba przednia i nad nia, jak rowniez przy "rynience" nad tylnymi drzwiami. Opony z wizualnie ladnym bieznikiem ale leciwe bo 11 lat. Natomiast wnetrze ladnie zachowane. Wyposazenie dziala i wyglada na zadbane. Markiza sprawna. Ma pierwszy rzut oka auto calkiem przyzwoite, ale blacharka mozegenerowac spore koszty...
Mecenas,mozesz rozwinac swoj post :)
?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-10-26, 22:54   

Te auta i inne w tej cenie to zakup dożywotni.Już ich nie odsprzedaż.Mała szansa,że nie będzie usterki za usterką i może to obrzydzić Wam ten piękny sposób spędzania czasu.Na zawsze.Ja bym radził kupić blaszaka,jak najmłodszego.Odsprzedasz go zawsze.Wstaw do niego plastikową beczkę( bo najtańsze,o niebo tańsze niż profesjonalny zbiornik) na wodę.Do niej kran załączający pompkę i pompkę do wody.Postaw ją z tyłu i kran wyprowadź na zewnątrz.Umyjecie się i naczynia.Jakaś kuchenka na kartusze.Toaleta turystyczna,przenośna.Do toalety używałem namiotu toaletowego,bez podłogi,są takowe.W takim namiociku można postawić też kanisterek z wodą,pompką i akumulatorkiem żelowym.Da to możliwość umycia.Ew. prysznic z tyłu auta w stroju lub zasłonka.Do auta jakieś materace i masz komplet.Lodówka to już wyższa i nie tak prosta szkoła jazdy.Tak zaczynałem w autach Dodge Grand Caravan.Teraz mam pełny wypas ale na początek to co opisuję jest bezpieczniejsze.Nie kupuj takich starych dziadów.I nie składaj na nowsze "dziady" bo zestarzejesz się i nigdy nie wystartujesz.Powodzenia !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-10-26, 23:36   

Te kamperki to frajda dla kogoś kto spełnia się w budowie czy naprawie. Więcej spędzisz w garażu niż w podróży. Jestem jednak w stanie zrozumieć tych co mają przyjemność w dłubaniu i chwaleniu się na zlotach fajnym oldtimerem.
Jeśli jednak się zdecydujesz na któregoś z nich, to dołączysz - chyba - do 90% z nas.
Tak zaczynaliśmy - od "złomka" do nowego Morelo - czego Ci życzę. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2018-10-27, 06:57   

Nic nie piszesz czy masz wiedzę i zaplecze techniczne jakie takie, bo kupując dziadzia musisz mieć 2 prawe ręce.

Nie chciałem pisać że to złom ale zawsze będzie coś do naprawy.
Jeśli potrafisz to nie problem, :spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-10-27, 18:54   

Hej
Wysłałem Tobie wiadomość na PW
Namawiałem młodszego syna że przerobię dla nich blaszaka na kamperka
Niestety budżet jakim dysponowali pozwalał na zakup taki jak Twój
Przy przeróbce w miarę świeżego busa jest to niemożliwe
Postanowiłem coś poszukać na rynku u zachodnich sąsiadów tak by byli zadowoleni i by znaleźli sposób na wolny czas .
Wklejam link do ogłoszenia
https://www.otomoto.pl/of...html#fb421d74bd
Auto szczelne wszystko działa zrobione to co było do zrobienia .
Osobiście sprowadziłem to auto dla syna ,który nie był przekonany do kamperowania
Chciał auto w które wsiądzie i pojedzie
Wsiadł pojechał do Grecji wrócił i....stwierdził że już jest chory
Myślałem że przyszły sezon tez pojedziemy razem obecnie posiadanym kamperem.
Niestety jest chory...... / chce mieć klimę silnikową w aucie :haha: /
Na tyle chory / wg mnie za bardzo / że postanowili sprzedać to co mają / czy dobrze nie wiem , ich rzecz / wziąć jakiś tam kredyt i budować na blaszance .
Srednia prędkość na wyjezdzie po autostradzie 115km/h spalanie ok 9.5
Jechaliśmy w 4 kampery / wszyscy z tego forum oprócz syna :-P / zarówno pozostali jak i ja byliśmy pod wrażeniem tego jak chodzi to autko.
Silnik 1,9 bez turbiny , prosty jak budowa cepa.
Niestety brak wspomagania / ja takim jeździłem parę lat /
Wg mnie warto a co do ceny....to już nie ze mną .
Nie są jednak w sytuacji że muszą / ja nawet jestem przeciwnikiem bo jak łątwo zrozumieć ktoś będzie musiał przerobić im blaszankę :wyszczerzony:
Polecam...ale nie gorąco :-P
:-P :-P
Pozdrawiam
Niech się wypowiedzą inni bo ja mogę być stronniczym
konstruktywna opinia mile widziana
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kurpes 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Paź 2018
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-10-31, 19:07   

Troche ostudziliscie moj zapal do takich rocznikow. Nie ukrywam, ze lubie stare auta, ale wolalbym niezbyt klopotliwe uzytkowanie. Co do zaplecza i umiejetnosci napraw. Zaplecze typowo amatorskie. Naprawy wykonujevw podstawow ym zakresie. Tolo, odposze na PW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***