Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasi czworonożni przyjaciele za granicą
Autor Wiadomość
Krzysztof M 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000
Dołączył: 25 Wrz 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-01-22, 10:47   Nasi czworonożni przyjaciele za granicą

Niedawno ukazała się informacja o ukaraniu w Niemczech mandatem polaków za przewożenie psa niezgodnie z przepisami. Przyznam się szczerze, że wielokrotnie podróżowałem po europie z moim Tofikiem, ale nigdy nie pomyślałem o tym, że może to stanowić jakieś konsekwencje finansowe. Oczywiście paszport, mikroczip, szczepienia to oczywiste, ale że w pasach albo klatkach. Mój zawsze siedzi w swoim łóżeczku na podłodze. Gdy się zatrzymam to biegnie się napić wody. To jak mam mu ograniczać możliwość ruchu. Zastanawiam się czy macie jakieś doświadczenia w tej sprawie. Będę wdzięczny za informację jak to jest w innych krajach europejskich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-22, 15:54   Re: Nasi czworonożni przyjaciele za granicą

Krzysztof M napisał/a:
Niedawno ukazała się informacja o ukaraniu w Niemczech mandatem polaków za przewożenie psa niezgodnie z przepisami. Przyznam się szczerze, że wielokrotnie podróżowałem po europie z moim Tofikiem, ale nigdy nie pomyślałem o tym, że może to stanowić jakieś konsekwencje finansowe. Oczywiście paszport, mikroczip, szczepienia to oczywiste, ale że w pasach albo klatkach. Mój zawsze siedzi w swoim łóżeczku na podłodze. Gdy się zatrzymam to biegnie się napić wody. To jak mam mu ograniczać możliwość ruchu. Zastanawiam się czy macie jakieś doświadczenia w tej sprawie. Będę wdzięczny za informację jak to jest w innych krajach europejskich.


Ja podróżuje tylko z psami, zrobiliśmy w pare lat kilkaset tysiecy kilometrow po europie, Zdecydowanie mogą się doczepić do psa jadacego luzem, nie mowie juz o tym jakie to niebezpieczne dla tego psa.
Masz kilka możliwości:
-pasy, szelki - to raczej na krotkie przejazdy, wkurzające, pies sie moze pozawijać i tylko metalowe zaciskowe połączenia trzymaja w razie wypadku.
- box, klatka tu masz wieksze pole do popisu z wielkoscią , wygodami itd - to zdecydowanie najlepsza opcja ze wzgledów bezpieczeństwa Twojeo i psa.

W wiekszosci krajów jest wymagane i egzekwowane aby psa przewozić BEZPIECZNIE i to w czasie kontroli trzeba udowodnic ze tak jest.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-01-22, 17:22   

Kiedyś w Niemczech to nie była kontrola a przechodzący policjant zapytał mnie jak przewożę psa ? Właśnie wychodziliśmy z kampera i szliśmy z Orionem na spacer. Mówię mu, że w czasie jazdy siedzi w swoim łóżeczku w toalecie ;) Uśmiechnął się tylko i pouczył, że lepiej aby mu sprawić jakiś specjalny box lub szelki do jazdy. Miał też takiego sznaucera , pogłaskał go i poszedł dalej.

Dzisiaj to już mnie nie pogłaskali :mrgreen: a przysłali i odebrałem, mandacik na 20 Euro ( jak nie będę się targował) za przekroczenie prędkości w drugim dniu Nowego Roku na autostradzie w Turyngii :-/ Ograniczenie prędkości przekroczyłem o 12 km.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hercer 
stary wyga
Adam


Twój sprzęt: .
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Piwa: 32/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-23, 08:51   

take same przepisy dotyczące przewozu zwirza obowiązują w naszym kraju - klatka , pasy lub oddzielone przegrodą część tylna auta. :spoko
_________________
nieznajomość terminu śmierci umożliwia życie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-23, 10:46   

Nasze jeździły w "klatce " przymocowanej jak fotelik dziecka pasami itp . Z przodu stół dodatkowo zabezpieczał kojec .

policja potrafi i u nas zwrócić uwagę na zwierzęta . !

Tofik w klatce.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 58,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-01-23, 11:35   

Nasz Sambo (około 50kg) jeździ w porządnych szelkach, które w osobówce wpięte są do zatrzasku pasa na tylnej kanapie. W naszym wycieczkowozie ma również szelki ale przypięty jest do specjalnie dla niego zainstalowanego pasa bezwładnościowego. Dzięki temu nie plącze się w pas, który luzując, zwija się. Może się też w miarę swobodnie poruszać. W razie ostrego hamowania pas się blokuje, więc i my i on jesteśmy bezpieczni.
Minionego lata, po przekroczeniu granicy z Węgier do Serbii, po około kilometrze zatrzymał nas patrol policji. Taki co to szuka dziury w całym, żeby znaleźć jakąś nieprawidłowość. My jechaliśmy zgodnie z przepisami. Popatrzyli na auto, na dokumenty, wszystko się zgadzała. W tym momencie policjant zobaczył głowę naszego pas, który zaciekawiony podszedł do szoferki. Policjant postanowił zażartować "a dlaczego pies nie w pasach?". Jakie było jego zdziwienie kiedy zobaczył, że pies ma pasy i to bezwładnościowe. Oddał dokumenty i machnął ręką "jedźcie już".
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stenia i Jurek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: PLA-P69 Edition.
Nazwa załogi: KoGa
Dołączył: 15 Sie 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-01-23, 15:09   

Mam jorka jeżdzi z nami po całej Europie,najwygodniej mu jest u żony na kolaneczkach. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-23, 15:38   

U nas jak Wacik (Maltańczyk) jeździł zanim przybył Tofik, też na kolanach, to poduszkę Pani wyłączyłem by mu krzywdy nie zrobiła :diabelski_usmiech
Gdy już jeżdziły oba psy w kojcu, to.... ostatecznie po zastanowieniu i przemyśleniu za i przeciw,... włączyłem airbag pasażera..
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-01-23, 16:45   

Izzy podróżuje z nami w swojej torbie lotniczej. torba stoi między siedzeniami z przodu ...nawet nie musi być zamknięta bo Izzy nie wyjdzie z niej dopóty motor leci...obojętnie ile godzin trwa jazda :mrgreen:
Jest to jej oaza spokoju i jej azyl jak trzeba przed czymś uciekać ...w torbie tej czuje się bezpiecznie ;)

Torba taka jest bardzo praktyczna, w środku jest wkład z nieprzemakalnym dnem, które jest do wyciągania i wyczyszczenia( w razie draki)
W tej torbie siedzi Izzy też na pokładzie samolotu jak dla odmiany lecimy, nie musi z bagażem lecieć.
Transport do weterynarza też już był.
Dla małych psów jest idealna , polecam :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-24, 15:47   

znajomy nagrał taki filmik :
[/youtube]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-24, 22:45   

a moje tak najczęściej

IMG_20171202_183020.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 736,47 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-01-24, 23:11   

niebezpieczne dla psów i pasażerów!... i niezgodne z przepisami. :hammer
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-01-24, 23:13   

Tak to tylko teściową można i tylko gdy mieszka z nami...

Aż nie wierzę :-/ To już lepiej chyba tylko być może, gdy się między gazem i hamulcem Yorka umieści :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-24, 23:17   

Parę razy miałem starcie z policjantami. najgorzej było z Austriakami

ale one tak uwielbiają aktywnie podróżować i oglądać mijający świat ,że nie mam sumienia zamykać je w klatce. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-24, 23:23   

mam podszybie ponad 2 metry na 0,5 metra. przy ostrym hamowaniu zatrzymują się na szybie. nie jestem przekonany czy jest to gorsze niż zatrzymanie się psa na kracie od boxu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***