Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Assistance - ocena przydatności.
Autor Wiadomość
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-02-06, 20:59   Assistance - ocena przydatności.

Kolejny temat do dyskusji na zimowy wieczór przed sezonem.
Zastanawiam się nad celowością posiadania assistance po Europie. Dotychczas korzystałem z promocji 4+ we Fordzie, gdzie oprócz przeglądu okresowego z wymianą oleju i filtrów, otrzymywałem assistance w wymiarze takim średnim. Zaleta to coroczny przegląd auta i trochę spokojniejsza jazda. Koszt ok. 600 zł. Dodatkowo assistance mam w AC+OC, ale tez nie w wersji full. Ubezpieczenie mam w UNIQA.
No i teraz się łamię czy zabiegać o to assistance. Odpowiedź jest prosta - lepiej mieć niż nie mieć, ale mnie zależy na opiniach kolegów i doświadczeniach w tym względzie, zwłaszcza z wywiązania się z tego obowiązku sprzedawcy. Myślę, ze wielu z nas jeździ bez assistance i daje sobie radę nawet w momentach krytycznych. Pewnie podobna sytuacja z AC, które jest drogie zwłaszcza na auta starsze.
Przeglądałem portale różnych firm ubezpieczeniowych i ta usługa (assistance) jest dostępna samodzielnie i to w różnych wariantach. Studiowałem także ofertę PZ-mot i ich pakiety. Także jest w czym wybierać.
Proszę o Wasze doświadczenia i zdanie.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-02-06, 21:31   

Podepne się pod pytanie. I mam swoje małe. Kamper 2006r czy też można takie ubezpieczenie wykupić czy już za stary? Głównie chodzi o to jakby auto odmówilo całkowicie jazdy żeby jeż zawieźć do PL. I jaki to ma zasięg?
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-02-06, 21:49   

drwoy napisał/a:
Dodatkowo assistance mam w AC+OC, ale tez nie w wersji full. Ubezpieczenie mam w UNIQA.
Z tego co wiem do tej pory w Uniqa nie ma możliwości wykupienia Asistanse na pojazd specjalny chyba że masz zarejestrowany jako osobowy lub ciężarowy ? Oraz Uniqa sam. pow. 10lat Asistanse nie działa sprawdzone w tamtym rok jest zapisane w regulaminie
drwoy napisał/a:
Przeglądałem portale różnych firm ubezpieczeniowych i ta usługa (assistance) jest dostępna samodzielnie i to w różnych wariantach. Studiowałem także ofertę PZ-mot i ich pakiety. Także jest w czym wybierać.
Proszę o Wasze doświadczenia i zdanie.
To podziel się jakie i gdzie za ile znalazłeś bo jest tego mało lub ceny zaporowe w przypadku pojazdów specjalnych
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-02-06, 21:52   

KASZUB napisał/a:
Podepne się pod pytanie. I mam swoje małe. Kamper 2006r czy też można takie ubezpieczenie wykupić czy już za stary? Głównie chodzi o to jakby auto odmówilo całkowicie jazdy żeby jeż zawieźć do PL. I jaki to ma zasięg?
Można wykupić ja mam w PZM a zakresy różne w zależności od firmy i pakietu
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-06, 22:11   

Tak jak eler1 napisał - nie wszystkie firmy obsługują pojazdy specjalne. Ja ubezpieczam kampera w UNIQA, a assistance wykupiłem w ADAC'u (coś około 90 euro/rok). Assistance działa w całej europie, obejmuje kampery i jest przypisane do ubezpieczającego, a nie do pojazdu - zabezpiecza pojazd którym podróżujesz - nawet wtedy kiedy nie jesteś kierowcą. W moim przypadku chroni nie tylko kampera ale także pozostałą flotę domową. Więcej możesz poczytać tutaj
ADAC

Czy warto mieć? Dopóki nic się nie dzieje - nie warto :) . A tak na serio to mi assistance się przydał w Czarnogórze - może nie zadziałał perfekcyjne (tak jak bym sobie tego życzył), ale po kilku telefonach zostaliśmy obsłużeni. Opisałem moje doświadczenia z ADACiem w powyższym wątku.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2018-02-07, 09:42   

Ja mam auto 95' Assistance, jak i OC, w Gothaer. Koszt - o ile pamiętam ok.350 zł rocznie. Tylko raz mi się przydało, na Litwie, opisałem to gdzieś na tym forum. Byłem pozytywnie zaskoczony sprawnością systemu ... I dlatego będę co roku te 350 pln'ów płacił ;)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gotic1 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: fiat ducato 2,5TD hymercamp 94r alkowa
Dołączył: 28 Gru 2011
Piwa: 16/1
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2018-02-08, 01:17   

Ja mam w ADAC dla kampera 6,5 m długiego i ważącego najczęściej 3,5 t to chyba jedyna rozsądna opcja. W razie holowania w grę wchodzi jedynie laweta na pojeździe ciężarowym a to są potężne koszty zwłaszcza jak się jest daleko od domu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***