Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Kampera po wypadku
Autor Wiadomość
Budynn 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Eura Mobil IL 720 qb
Dołączył: 06 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Norymberga Niemcy
Wysłany: 2018-02-27, 19:34   Zakup Kampera po wypadku

Witam wszystkich,
Prosze o porade
Mam okazje kupic Kampera po wypadku integra z rozbitym przodem. Do wymiany na pewno jest maska, lampy, szyba przednia i dwie boczne przednie oraz jak to nazwac blotniki przednie lewy i prawy. Sprzedawca twierdzi ze po placu jezdzi ten Carthago C-Tourer i 143. No i na pewno beda do wymiany chlodnice wszystkie. I teraz pytanie do was fachowcow czy jest sens sie pchac w takie cos czy dac spokuj. Poniewaz nie posiadalem do tej pory swojego Kampera jeszcze tylko wypozyczalismy od czasu do czasu tak ze jestem w tym zielony. Chodzi mi tez o to czy znacie jakies warsztaty ktore sie specjalizuja w naprawach powypadkowych Kamperow jak rowniez wyglada sytuacja z czesciami do Kamperow. Za wszystkie rady z gory dziekuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2018-02-27, 19:46   

Powiem Ci szczerze że jeśli piszesz że jesteś zielony to na twoim miejscu bym sobie odpuścił. Temat kamperów jest mi znany od kilkunastu lat, uszkodzone, rozbite, różne cuda się oglądało i robiło, znam ludzi i warsztaty i wierz mi że w takie rozbitki pchają się często właśnie laicy bo nie znają realiów związanych z kosztami napraw. Zawodowcy chłodno kalkulują i za kilkuletniego rozbita nie dadzą więcej niż 10 tyś. eu . :spoko
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2018-02-27, 19:46   

Ja osobiście bym odpuścił - z tego co piszesz dostał dość mocno - pytanie czy nie odbiło się to konstrukcji. Dedykowane do integry plastiki i szyba (szczególnie do tej klasy) kosztują krocie. Najlepiej pokaż fotki - są tu fachowcy to się wypowiedzą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-02-27, 19:53   Re: Zakup Kampera po wypadku

Budynn napisał/a:
 Za wszystkie rady z gory dziekuje.


Wszystko zależy za ile.
Carthago to marka premium. Popatrz ile kosztują takie nie uszkodzone. Jeżeli po naprawie wartej nie mniej niż10 tys euro auto wyjdzie ci taniej o 30% od cen nieuszkodzonych to można brać (o ile układ i cała reszta pasuje). Jak nie to bez sensu.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Budynn 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Eura Mobil IL 720 qb
Dołączył: 06 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Norymberga Niemcy
Wysłany: 2018-02-27, 20:38   

Mysle ze dobrze mi podpowiadacie bo sie moge na dobre wkopac z tym autem.
Kamper tani nie jest mysle ze za 25 tys/€ bym go zabral. Rok 2013 najechane 38 tys.

Tu jest link do niego:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=258087712&categories=Alcoves&categories=Integrated&categories=MobileHome&categories=MotorHomesAndOther&categories=MotorHomesAndPickup&categories=PartlyIntegrated&categories=VanMotorhome&damageUnrepaired=ONLY_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&minPrice=10000&pageNumber=3&scopeId=MH&searchId=843d49d5-c0ef-9947-cfd4-c808f0e730a9
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-02-27, 21:19   

Lukni dokładnie środek,jak jest :ok i przód przedloznicę,
Teraz zadaj se pytanko, czy mi ta zabawa pasi,jak tak to to bierz.
Rozejzy się za warsztatem,klamoty są ceny cut większe.
Jak wyszykujesz go,to będzie pani pan zadowolony. :ok
:spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ela i Andrzej 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER ERIBA 544
Nazwa załogi: Mąkosie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Police
Wysłany: 2018-02-27, 21:38   

Ja zajmuję się takimi " beznadziejnymi,, przypadkami .tel 501 872 341 .Pozdrawiam kolarz i żona kolarza. email. makowscy1@onet.eu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-02-27, 21:43   

Bardzo ryzykowny zakup.
Oprócz elementów zewnętrznych, będzie jeszcze trochę ukrytych. Belka przednia jest już wbita, zatem siłą była spora, poduchy sprytnie zasłonięte walorami. Koła się poskładały i na bank nie mają geometrii.
W ciemno typuję ponadrywane tekturowe (serio) meble od ścian/sufitu lub wobec siebie.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-02-27, 21:50   

lekkie puknięcie ale zabawy z tym trochę , ja bym brał i naprawiał , pojeździł ze 2-3 lata i sprzedał za tyle ile zainwestowałem , przy nowszych kamperach nie tracić to gra warta świeczki , wpadniesz w taki rytm, że następnego też kupisz po dzwonku by znowu nic nie tracić tylko używać ... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Budynn 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Eura Mobil IL 720 qb
Dołączył: 06 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Norymberga Niemcy
Wysłany: 2018-02-27, 21:57   

Dzieki za podpowiedzi. Cos mnie kreci w tym kierunku mysle zeby zaryzykowac i go kupic poniewaz taki w calosci kosztuje w granicach 60 tys/€ tak ze jakies widelki cenowo sa.
Musze sie z tym przespac.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-02-27, 22:06   

Żeby on miał choć szybę całą przednią to bym wziął ,a tak kupisz nową nie pasuje bo cały pokrzywiony i cztery ślady za sobą zostawia.

Pokleił bym go nieudolnie jakąś watą szklaną pomalował sprajem :) i bym jeździł , było by bezpieczniej (taki kamuflaż na złomka) bo takim nówką to bardzo upierdliwe/uciążliwe/stresujące raczej tylko na kempingi.

Na koniec jak już by się znudził podpicowanie i i sprzedaż jako glanc nówka nie bita nie śmigana prosto od szkopa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-02-27, 22:11   

pasza - napisałeś same pierdoły :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-02-27, 22:11   

Budynn napisał/a:
Dzieki za podpowiedzi. Cos mnie kreci w tym kierunku mysle zeby zaryzykowac i go kupic poniewaz taki w calosci kosztuje w granicach 60 tys/€ .


60 tys to tylko cena wywoławcza a ile realnie 45-50tys transakcja ,odejmij 30% za takiego dzwona ile zostaje ?

A teraz kto ci to zrobi? w Polsce nawet takiej szyby nie wstawią bo ją upierd. i powiedzą z rozbrajającą szczerością że to nie ich wina, cztery ślady będzie za sobą zostawiał.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-02-27, 22:12   

pasza napisał/a:
Budynn napisał/a:
Dzieki za podpowiedzi. Cos mnie kreci w tym kierunku mysle zeby zaryzykowac i go kupic poniewaz taki w calosci kosztuje w granicach 60 tys/€ .


60 tys to tylko cena wywoławcza a ile realnie 45-50tys transakcja ,odejmij 30% za taniego dzwona ile zostaje ?

A teraz kto ci to zrobi? w Polsce nawet takiej szyby nie wstawią bo ją upierd. i powiedzą z rozbrajającą szczerością że to nie ich wina, cztery ślady będzie za sobą zostawiał.


ponownie pierdoły piszesz , ogarnij się .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Budynn 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Eura Mobil IL 720 qb
Dołączył: 06 Cze 2017
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Norymberga Niemcy
Wysłany: 2018-02-27, 22:15   

Tak to nie chce robic, musze miec to zrobione dobrze. Przecierz mam zamiar tym jezdzic i to bezpiecznie. A jak to ma zostawiac cztery slady to od razu podziekuje, mam tym pewnie jechac a nie sie martwic mowiac przyslowiowo z sercem na ramieniu. Ale nie bede polemizowal bo ktos mi zaraz napisze to po co kupuje takiego po wypadku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***