Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie opony do Peugeota J5
Autor Wiadomość
atonre 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Citroen c25 burstner
Dołączył: 26 Sty 2018
Skąd: Poznań/Leszno
Wysłany: 2018-04-17, 15:34   

przepraszam, ze tak dosadnie, ale bzdura do kwadratu.

Sprawdzaliśmy 5 kompletów opon na torze Poznań :P Owszem, trzymanie boczne jest gorsze, wychyły opony szczególnie wysokich bieżników większe ale na mokrym nie. Naturalnie opony zimowe powinny mieć wysoki bieżnik i ich właściwości są coraz mniejsze w związku z jego ubywaniem. ps. na suchym hamowanie będzie gorsze, nie będzie to jakaś drastyczna róznica ale będzie, tak jak założenie opon 175 zamiast 205, gdy zmniejszamy powierzchnię styku opon z nawierzchnią, opona zimowa jest bardziej rozgrzana i bardziej miękka w wysokich temperaturach i owszem to rozwiązanie dla tych którzy swoimi autami jeżdżą spokojnie, czytaj. oszczędzają paliwo :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-04-17, 20:10   

atonre gdzie ty masz zimę w tym Lesznie
Wiadomo ze tyle się przekulasz na letnich w zimie ,ale nie o to chodzi

Są wymagania zima -lato i tego się trzymamy
Mandat za nie posiadanie opon zimowych zimą to pryszcz ,ale pokrycie kosztów za wypadek bo nie posiadałem zimówek to w milionach (bo ileść tam aut ......)
Sorki ale walnij się w ,,,,,,,,,, i pomyśl co piszecie ,albo zimowe ,albo całoroczne ,jeśli jedziecie zimą :spoko
Ja mam całoroczne i jest fajo papa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
atonre 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Citroen c25 burstner
Dołączył: 26 Sty 2018
Skąd: Poznań/Leszno
Wysłany: 2018-04-18, 09:45   

Kiedy pisałem, że jeżdżę na letnich zimą?? czytaj proszę ze zrozumieniem ps. u mnie na całorocznych nie jest fajo ale mnie właśnie o to bezpieczeństwo w trudnych warunkach chodzi i te trudne warunki to wcale nie zima ze śniegiem za przednią szybą (Leszno nie Leszno, Polska i europa ogólnie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-04-18, 10:24   

atonre napisał/a:
całoroczne wanli

13 lat temu kupiłem nowe letnie Wanli, nie znam gorszej opony. Środek lata, łuk na suchej drodze pokonywany z przepisową prędkością i utrata przyczepności. Wyważenie również sprawiało spore problemy. Jeżeli jakość się nie zmieniła od tamtego czasu to nie dziwie się że jesteś/byłeś niezadowolony.
Z opon całorocznych miałem Pirelli, Vredestein i Nexen a w rodzinie jeżdżą jeszcze Nokiany.
Pirelli w warunkach zimowych najgorzej ze wszystkich ale były zamontowane w specyficznym samochodzie i może to było tego powodem. Nokiany i Vredestein na śniegu praktycznie jak zimówki a Nexeny białego puchu jeszcze nie widziały więc się nie wypowiem.
Ogólnie opony całoroczne to dobry wybór. Ciężko było mi się do nich przekonać ale obecnie chętnie ich używam. Kamper na mokrej nawierzchni latem spisuje się lepiej na całorocznych niż na letnich które miałem.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
atonre 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Citroen c25 burstner
Dołączył: 26 Sty 2018
Skąd: Poznań/Leszno
Wysłany: 2018-04-18, 10:41   

to fakt vanli z którymi nabyłem auto to tragedia :)
zgadzam się, w kamperku i zimówki i być może całoroczne są na mokrym lepsze. Letnie dostawcze jakby zapomniane i technologia standardowych opon pamięta czasy lat 90-tych :( inna sprawa to letnie osobowe. Technika poszła baaardzo do przodu (mam auto od 2004 roku i było tam wiele marek - różne bieżniki i składy mieszanek i jest przepaść na plus naturalnie - choć jak mówi mój syn, na torze do dupy bo coraz gorsza zabawa :) )

ps. tu oczywiście dyskusje ogólne. Inne mamy preferencje, rózne drogi, różne warunki, różne rozmiary opon, gdzie nawet między wymiarami tego samego modelu występują róznice (nawet w kwestiach miejsca produkcji). Ja nie boję się chińskich marek, oczywiście nowości odrzucamy ale już trzeci rzut danego producenta jest ok - porównanie: mokry tor Poznań, przód 225/50/17 tył 255/40/17 nankang ns20 i taki sam komplet goodyear eagle f1. czasy praktycznie te same, zachowanie auta tak samo przewidywalne a mówimy o porównaniu czołowego producenta i opon uważanych za dobre do chińskich :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***