Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup nowego kampera
Autor Wiadomość
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-05, 20:49   Zakup nowego kampera

Witam wszystkich :spoko

Po średnio udanym wyjeździe testowym kamperem do Włoch w ostatnie wakacje (kamper wynajmowany, popsuł się i wracaliśmy wcześniej na holu), mimo wszystko wiemy, że kamper to jest forma wypoczynku, która bardzo nam odpowiada i wiemy, że chcemy mieć swojego, bo z oczywistych względów z wypożyczania się wyleczyliśmy.

Kamperka chcemy używać kilka razy w roku, wakacje, ferie zimowe to dłuższe wyjazdy i krótsze na długie weekendy.

Rodzinka 2+3 (6, 12, 14)

W planach:

Włochy
Iberyjski
W. Brytania
Skandynawia
Grecja

Być może będziemy pożyczać rodzinie, znajomym.

Zaczęliśmy od 70 tyś., ale roczniki, przebiegi, wygląd, przy tej cenie, nie zachęcały do zakupu.

W grę na pewnym etapie wchodził jeszcze 2-3 latek, ale ponieważ sporo takich jest po wypożyczalniach, zraziłem się.

Poczytałem trochę na forum o komisach w Polsce, o oszustwach i cena rosła sobie z dnia na dzień, aż w końcu postanowiliśmy kupić nowy :lol: tak się zajaraliśmy


Plusy: nowy, kupuję takiego jakiego dokładnie potrzebuję, na bank nieuszkodzony i bezwypadkowy

Minusy: cena, łakomy kąsek dla złodziei i strach pożyczać bliskim znajomym czy rodzinie

Mój wybór padł na:

http://www.palmo.de/fahrz...eissensation-1/

Takie wnętrze nam się podoba i czujemy, że będzie nam w nim dobrze. Oczywiście będę dokupował ten zestaw za 2000 €.


Nakreśliłem sytuację a teraz kilka pytań:

1. Co sądzicie o tym modelu? Pytam o kwestie techniczne, silnik, wyposażenie, marka, osiągi, dostępność serwisu w Polsce, ja się na tym kompletnie nie znam, a już w kontekście kampera super kompletnie

2. Kwestia akcyzy 18,6% powala, czy jest jakiś sposób, żeby uniknąć jej płacenia? :gwm

3. Czy jest sens kupowania samochodu w Niemczech, może lepiej w podobnej cenie kupić w Polsce. Czy jest jakaś firma w Polsce, zajmująca się sprzedażą kamperów na zamówienie, która nie zerżnie ze mnie ostatniego grosza i jest godna polecenia?

4. Ile skroi mnie ubezpieczalnia za full wypas ubezpieczenie kampera?

5. Czy w ogóle zdarza Wam się pożyczać kamperka znajomym, rodzinie?

6. Czy nowe kampery są szczególnie narażone na kradzieże, czy raczej tych samochodów się nie kradnie?

7. Czy zakup podstawowych akcesoriów kamperowych to duża kwota?

Z góry dziękuję za porady i opinie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2018-03-05, 21:07   

Witam.
Zakup nowego kampera oczywiście jak najbardziej, u Palmowkiego wielu naszych forumowiczów kupowało i może się pochwalić swoimi wrażeniami .
Model XGO to taka budżetowa marka ale tanie to proste, silnik jak najbardziej godny polecenia i na Fiacie.
Akcyzę zapłacisz, tu już nic się nieda wykombinować, można kupić u Polskiego dealera, ale w cenie i tak masz akcyzę, a więkrzości już się wyprzedali z nowych aut na ten rok i mają już skromny wybór.
Ubezpieczenie nowego kampera na rok OC+AC+NW np. w Gdańsku ok. 12tyś. zł. na rok.
Punkt 5 i 6 po opłaceniu ubezpieczenia możesz spać spokojnie.
Doposażenie to juź ile dusza zapragnie od kilku do kilkunastu tyś. ( roleta,klima, radio, tv, anteny itd.)

Powodzenia i do dzieła :spoko
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-03-05, 21:15   

Widzę, że jesteś z Wawy... może rzuć okiem na tego kampera - nie zdążyłem obejrzeć go osobiście, ale rokuje dobrze... stoi w Falentach k. Janek

Na pewno na miejscu możesz liczyć na rzetelne informacje o aucie.

https://www.otomoto.pl/of...html#f365458108
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-05, 21:18   

O Jezu 12 tyś. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: no to mnie zabiłeś, 1000 zł miesięcznie :?:

Dzięki za szybką odpowiedź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-03-05, 21:33   

Ad ten z linka , waga ? Ad DMC i Twoje prawko
Akcyza , można i tu było , kilka sposobów
W Polsce można , ale akcyza, nie orżną Cię , patrz wyżej , Twój wybór :bylo
Ubezpieczenie ..parę a nawet naście tyś, normalka może np m/w 3% wartości
Są nieliczni co postępują nierozsądnie i pożyczają , mają dobre serduszka ...i brzytwy ,konia , fajki ....
Kradzież..hm kradną ale mniej , raczej się włamują. Czy nowe czy stare ?
Akcesoria ? Jaki i co wg Ciebie to ma być. Klima ? Droga Stolik ? Można wydać z 30000 spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/395
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-05, 21:40   

12tyś ubezpieczenie AC to może pod wypożyczalnie, do prywatnego użytku suma ubezpieczenia 200tys powinno sie zmieścic ok.5000
Jak chcesz Alkowe ADRIA ma ładne 2.0 163KM 6biegowe citroeny akcyza 3.1%
Trzeba by pytac moze Palmowski ma 2litrowki w ofercie.
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-03-05, 21:51   

Na temat ubezpieczenia kampera jest na forum z dwa tematy po kilka stron , a wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia opcja wynajmu jest dużo droższa, a np.Uniqa płacę 330zł OC i 0,5% za AC . Ja przy twojej załodzę 2+3 wybrał bym łóżka piętrowe z tyłu. Co do zabudowy bardzo niskobudżetowa marka XGO robiona przez włoskiego rimora jest to model węższy o około 10cm . Serwisu tej marki w polsce brak a rimor kiedyś wymagał co 6m-c badania szczelności zabudowy. Aby akcyza mniej bolała to tylko silnik 2.0 ale chyba już tylko ford został. Co do kradzieży to kradną jak wszystko więc trzeba trochę myśleć gdzie się kamperka zostawia w szczególnoci Rzym,Neapol i inne duże metropolie . Sprawdź dokładnie wszystkie koszty u Palmownskiego typu za co musisz dopłacić i dojdą koszty transportu i ubezpieczenie AC nie piszę o jeździe na żółtych niemieckich blachach chyba że lubisz duże ryzyko :spoko
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej77 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Benimar Mileo
Dołączył: 25 Lut 2018
Skąd: Łosice
Wysłany: 2018-03-05, 23:26   

Też myślałem o nowym, oglądaliśmy kilka różnych, jednak po oglądaniu np Bela Easy i porównaniu do Dethelffsa, Knausa i Weinsberga doszliśmy do wniosku, że jakością wykonani, ilością półek w szafkach, działanie rolet biją one na głowę marki budzetowe. I chyba warto dopłacić do nich. Więc warto obejrzeć kilka kamperów różnych marek i porównać jakość zabudowy, ilość miejsca w szafkach, działanie rolet, moskitier itd.
Wybierzcie się do Poznania na Targi Motor Show.
Przy Weinsbergu ubezpieczenie wyliczono nam na 10 tys zł, wartość auta 275 tys, kamper był by w leasingu. W końcu przez wartość ubezpieczenia, raty płacone przez 3 lata odpuściliśmy i kupiliśmy właśnie Dethelffsa na Ducato z 2003, z takim układem wnętrza jak pokazałeś za 70 tys, przebieg 88tys km, ubezpieczenie pełen pakiet z AC, Asistans kosztowało 2 tys zł. Zobaczymy co dalej.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej77 2018-03-06, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-03-05, 23:29   

5 - w życiu!
Dla spokoju trzymam przyczepę kempingową, jak ktoś wpada na genialny pomysł pożyczenia na weekend to mówię ok i p-pę wskazuję palcem.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-03-05, 23:53   

Nie ma co ukrywać a może nawet lepiej mówić to głośno, że kamper to droga zabawka. Im młodszy tym droższa. Nowy, do prywatnego użytku - cholernie droga. I tyle.
Owszem, widuję co roku ludzi, którzy usiłują twierdzić coś zupełnie przeciwnego. Czyli że to jest taniość. Kupują ku temu sporą alkowę na Ducato I, rocznik maks 1992 i potem razem ze szwagrami jadą nad morze. (ew. góry, mazury..) i są upojeni szczęściem, że 6 osób płaci tylko ze 100 zł za dobę za wczasy. Niestety są upojeni nie tylko szczęściem... Już drugiego dnia ich sąsiedztwa ja odpalam motor i zmykam.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadeklodz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 12 Lis 2017
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-06, 04:40   

Panowie narobiłem sobie kłopotu. Zakupiłem nowy kampervan marki Adria na Jumperze u dilera w Niemczech. Umowa jest płacę cenę netto ,On mi przysyła fakturę i papiery ,ja go rejestruję w Polsce i z tablicami przyjeżdżam po samochód. Okazało się że przysłał certyfikat na Jumpera jako bagażowy na Adrię jako osobowy. WK nie ma jak go zarejestrować jako specjalny i mam kłopot . Jak ten węzeł rozwiązać nie wiem. Jakieś sugestie? Może ktoś doradzi. Dodam że Niemiec boi się żeby Go nie oszukać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-03-06, 04:52   

Zarejestruj go jako bagażowy albo osobowy jak tam będą chcieli . Ważne ,ąby był wpis ile osób możesz wozić .A potem zrób zmiany konstrukcyjne ma specjalny . Jak jutro zadzwonisz to Ci pomogę. Trochę łażenia ale się da.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-03-06, 08:01   

Czegoś tu nie rozumiem. Kupiłeś samochód kempingowy z dwoma homologacjami.
Otrzymujesz dwie , ale właściwą do rejestracji jest od producenta zabudowy.
Czy pojazd był wykonany przez Adrie? Jeśli tak , to w homologacja z fabryki powinna zawierać wpis samochód specjalny kempingowy oznaczenie M1.
U mnie widnieje taki wpis -punkt 0.4. Category: M1
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2018-03-06, 09:05   

tadeklodz napisał/a:
On mi przysyła fakturę i papiery ,ja go rejestruję w Polsce i z tablicami przyjeżdżam po samochód

I robisz sobie dalsze kłopoty. Aby coś takiego zrobić, musisz poświadczyć nieprawdę przy składaniu deklaracji akcyzowej. Za to jest konkretny paragraf w KK.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadeklodz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 12 Lis 2017
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-06, 09:08   

pojazd wykonany przez Adrię i mam w ich certyfikacie ten wpis M1 ale łódzki WK traktuje to jako samochód osobowy i robi problemy. Złożyłem wszystkie dokumenty ,niech myślą ale mając w pamięci jakie miałem z nimi problemy 10 lat temu jak rejestrowałem Subaru kupione i dilera na Litwie nie spodziewam się niczego dobrego.Pytanie : czy w dowodzie rejestracyjnym jest wpisane marka Adria czy Citroen / mam na myśli markę samochodu na której jest zabudowa/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***