Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup nowego kampera
Autor Wiadomość
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-07, 22:32   

DC 2018-03-05, 21:07 napisał:
Ubezpieczenie nowego kampera na rok OC+AC+NW np. w Gdańsku ok. 12tyś. zł. na rok.
Punkt 5 i 6 po opłaceniu ubezpieczenia możesz spać spokojnie.


...możesz spać spokojnie?
Zapytaj tych co mieli szkodę całkowitą /całkę/ ile dołożyli aby kamper był ponownie ,,w ruchu"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-07, 23:07   

:-/ ble, półintegra, cena z kosmosu, już i przy tych 200 tys. żyłuję się na maxa

no fakt to ubezpieczenie będzie boleć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-08, 05:31   

gotek napisał/a:
:-/ ble, półintegra, cena z kosmosu, już i przy tych 200 tys. żyłuję się na maxa

no fakt to ubezpieczenie będzie boleć


...grzecznie proszę i życzliwie radzę. Pozostaw chociaż drobne 50 tys zł na czarną godzinę aby kamper jeździł. a Ty abyś się zbytnio nie stresował.
Przepraszam ze powiem prawdę. Jeśli jest tak jak piszesz że przy cenie kampera 200.000zł ,,żyłujesz się na maxa". to zejdż na ziemię, bo stać Cie na kampera za 100 do150 tys. zł. Na szczęście będzie to kamper common rail"em /cichy diesel, bez wibracji/ z prawdziwą toaletą. i mający od 5 do 10 lat. No i czy kamper nowy czy stary trzeba go doposażyć...Znam takich co potrafili wydać na to do 80 tys zł i więcej. Przy trafieniu ,,nieoszukanego" egzemplarza ,,Będzie Pan zadowolony"! Żona czy narzeczona niech Ci ,,nie truje" o integrze bo w tym targecie może być napęd głośny i wibrujący...No i nawet po cenach nowych kamperów co raz częściej widać że mamy klasę premium i standard. Prestż zaczyna i u nas działać na całego. A jakie marki w jakiej klasie są to liczę że Koledzy nam się pochwalą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-08, 06:56   

Nie chciałem Cię urazić, ale dla mnie integra w środku to porażka, możliwość wstania rano w alkowie i zrobienie śniadanka dla rodziny bez konieczności zrywania wszystkich, bo opuszczane łóżko blokuje całego kampera, bezcenne.

Wezmę do serca co powiedziałeś o tym, że stać mnie na tańszego. Może trzeba się jeszcze wstrzymać i dozbierać ze 2 lata, żeby mieć zapas?

Znając moje szczęście, przeczytaj moja historię z wypożyczonym kamperem, kupię używany przystanek z Dortmund wyklepany na kampera. Więc wolę poczekać.

Co do dodatków, to chyba większość najważniejszych rzeczy ma, po dokupienia tego zestawu dodatkowego? Chyba że się mylę.

No wiadomo zostały takie pierdoły jak krzesła, stolik,mata itd, choć wiem że takie zmieniono automatycznie na - opowiadaj do kupy też swoje mogą kosztować. Myślę, że z czasem dodatki extra można dokupować sobie sukcesywnie.

Używanego nie kupię, już parę razy zmieniałem zdanie i apjac zaczynałem szukać, no i dochodzilem do tego samego wniosku, nie ma dla mnie używki, z 33 powodów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-03-08, 08:10   

Gotek, obejrzałeś to auto?

https://www.otomoto.pl/of...html#f365458108

Masz chyba blisko, auto wygląda sensownie, cena może nie okazyjna, ale nie z kosmosu i do negocjacji. Liczę na to, że Wojtek Boerner nie wystawia jakiejś "mega miny" na sprzedaż...

Nie twierdzę, że to okazja życia, ale chyba warto coś pomacać, a nie tylko przerzucać ogłoszenia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2018-03-08, 09:07   

Co do podwozia Citroena to wielu producentów kamperów ma w swojej ofercie kampery na podwoziu Citroena. Ma to prawdopodobnie związek ze zbyt monopolistyczną pozycją Fiata. Jednak podwozia Citroena pojawiają się tylko w tańszych markach lub liniach. Jest to związane z tym , że Citroen nie ma w swojej ofercie automatycznej skrzyni biegów i wersji podwozia o większym DMC. Co do silników to są to stare dobre HDI stosowane od lat w Peugeotach i Citroenach. Ostatnio czytałem gdzieś artykuł , chyba na autokult.pl, że ten silnik został wybrany w plebistycie dziennikarzy motoryzacyjnych najlepszym silnkiem Diesla.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2018-03-08, 09:11   

gotek napisał/a:


HAPPY ALKOWA 435
http://www.camperymtm.pl/...435_alkowa.html

dla mnie prawie ideał. Gdyby z tyłu było jedno szersze 2 osobowe łóżko, żeby mieć wyższy bagażnik byłby 100% ideał

Wielka lodówka, oddzielony prysznic, 7 osób, 3 palnikowa kuchnia, prawie się zakochałem :szeroki_usmiech


Ww wcześniejszym poście dałem link do modelu Happy 440 który ma z tyłu ma duże łóżko nad garażem.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2018-03-08, 09:29   

gotek,
czego się upierasz na 7-osób?
znajomym i rodzinie chcesz robić dobrze ?(o tym już kilka kart zapisano :chytry )
przez (te 7 os) to uciekją ci wszystkie fajne i praktyczne rozklady.
Nowy czy używka, alkowa czy poł to już twój wybór- co się komu podoba
Uzywany, to też kamper- tyle żeby byl z pewnego żródła i pełną historią
a nie ckliwe opowiesci handlarza- od takich to trzeba mocno uważać

:spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-08, 09:45   

Kurczę no 7 to więcej niż 5 o 2 więc mógłbym wziąć rodziców od czasu do czasu. A tak jestem ograniczony.

Z drugiej strony chłopaki (12, 14 lat) za chwilę będą na wylocie i pewnie nie będą chcieli z nami jeździć.

Używany, tylko weź go znajdź. D

Dobre, godne polecenia, pewne, rozchodzą się w grupach zamkniętych, jak jest wystawiony i ogłoszenie wisi pół roku to co o nim sądzić :-/ ?

No i szału jeżeli chodzi o ilość ogłoszeń nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gotek 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Nazwa załogi: gotki
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 6/7
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-08, 09:51   

https://www.otomoto.pl/of...html#f365458108

2007, 135 tyś, 127 000 zł, ale fakt, że może czas czegoś dotknąć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-03-08, 09:54   

Cytat:

No i szału jeżeli chodzi o ilość ogłoszeń nie ma.

Z jakiego powodu ma być szal w kraju gdzie nie buduje się kamperow.
Granice otwarte , zrób sobie wolne i jedź na wycieczkę na zachód.
Wierz mi wrócisz z wymarzonym kamperem. Twój budżet na to pozwala.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-03-08, 10:48   

Z kamperem jak z dziewczyną.
Możesz się radzić kumpli , ale ....no chyba ,że któremuś wyrwiesz :zastrzelic

Nie licz jak w " Chłopakach do wzięcia" , bo podobne "laseczki" znajdziesz jak tam , czyli podobne kampery do tych lasek z programu . Nic na odległość nie znajdziesz, jeśli sam nie dotkniesz i nie pogadasz . Szanse małe.
Euro w góre ceny rosną.
Mi się z tych poważnych rad tutejszych nasuwa . Nówka PLA (Kaimar) lub gadaj z Papamilą . :mrgreen:
Lub jak Andrzej 73 radzi, jedź i do cywilizacji .

Tu juz wszystko powiedziano . A kamper dla mamusi i tatusia ....plus cudowne dzieciaczki z rozpoczynającą się burza hormonalną .. ....

Z całym szacunkiem dla poczucia więzi rodzicielskiej .... Zapytam dlaczego chcesz męczyć rodziców .? :bukiet: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-03-08, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-03-08, 11:03   

Gotek, czy czujesz że masz już na tyle doświadczenia by podjąć męską decyzję zakupu nowego kampera maxując się finansowo, gdzie tymczasem wyraźnie widać że jeszcze się wahasz i nie wiesz czego chcesz?
Nie myśl tak bardzo o uszczęśliwieniu wszystkich jednym wyjazdem.
Kamper tak naprawdę jest dla 2 osób i psa. Raz weźmiesz chłopaków, raz rodziców i uwierz weekend w kamperze to i tak spora dla nich dawka doznań i radości. Tydzień w pudełku może być dla nich zbyt uciążliwy - o intymność chodzi.
Z autopsji, po czym kupiłem przyczepę i czepiałem ją do kampera by moi rodzice mogli być z nami ale.. u siebie.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2018-03-08, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-03-08, 11:25   

Co to jest niższa pólka albo wysoka,trochę lepsze materiały jak są no i cena w górę
Propozycja Kaimara jest dobra . Masz nowe auto i na ileś tam lat spoko
Wsiadasz i jedziesz . Jak nie będziesz wydziwiać to po 2-3 wyjazdach zakochasz się w autku i stwierdzisz że nie opuszczę cię aż do śmierci :haha: :spoko

Już pisałem o tym ,ja też się rozglądam za czymś większym ,ale wiem co mam i kocham go . Odpalam kiedy chce i jade .I to się liczy .Jedz do Kajmara i pooglądaj sobie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-03-08, 15:56   

gotek napisał/a:
https://www.otomoto.pl/of...html#f365458108

2007, 135 tyś, 127 000 zł, ale fakt, że może czas czegoś dotknąć...


Nie przywiązuj się do cyferek...
Dziesięcioletni kamper nie musi być zniszczony, a dwuletni może być szrotem...
135 tysięcy kilometrów na diesla z dostawczaka, to naprawdę komicznie niski przebieg... Przy kwotach, o których mówisz, możesz odżałować parę tysięcy na regenerację turbo, wtrysków i przejrzenie pompy, wymianę świec żarowych i zapominasz o silniku na kilka lat...
Cena... rzecz względna i do negocjacji... Rusz w teren i obejrzyj coś...

Dołączam się do opinii, że kamper dla 7 osób to udręka. Z kumplami nad jezioro - spoko, ale z całą rodziną na wakacje w jednej budzie - raz pojedziesz i poddasz się. Kupuj dla siebie.
Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***