Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Solary - dyskusja.
Autor Wiadomość
pawelus85 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Mar 2018
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-29, 13:20   

Hey

Doceniam pomoc. Ale jak pisałem w poprzednim poście mnie interesuje tylko i wyłącznie opcja "paneli mobilnych" właśnie takich jak w Goal Zero. Nie chce psuć designu mojej przyczepy. Prawda jest taka że nie ma za wiele takich rozwiązań. Cena... oczywiście bardzo duża.

Cytat:
Produkty GoalZero może nie są tanie, ale za to mało prądu dają. :diabelski_usmiech


Co to znaczy że mało prądu dają? Sądziłem ze jak porównamy rożne panele...np 100W... w tych samych warunkach to pobór prądu powinien być podobny. Rozwiń myśl proszę.


Cytat:
Jakby to o skalę uzupełnić... Ja za panel 210W dałem 300zł. W GoalZero kosztuje 5249. Mój waży 18kg, ten z GZ 19kg


Ale kupiłeś nowy czy używany? I jest od na zasadzie mobilny/składany? Rozstawiasz kiedy chcesz i gdzie chcesz?

Pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-05-29, 13:45   

pawelus85 napisał/a:
Ale kupiłeś nowy czy używany? I jest od na zasadzie mobilny/składany? Rozstawiasz kiedy chcesz i gdzie chcesz?

Używany (roczny). Nowy kosztował 600zł. Mobilny... jest kilogram lżejszy od tego GoalZero. Podejrzewam, że podobnie mobilny i tak samo szklany. Nie jest składany, ale jak potrzebujesz składane, to lepiej by było kupić elastyczne i nakleić sobie na coś. I tak będzie 5x tańszy i pewnie 5x lżejszy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-05-29, 14:32   

pawelus85 napisał/a:
wyłącznie opcja "paneli mobilnych" właśnie takich jak w Goal Zero

Masz TUTAJ
do wybory i koloru, kilka razy taniej , (w dodatku te same produkty , tylko z innym logiem lub bez. ) :spoko
od tego gołO zerO :zastrzelic
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelus85 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Mar 2018
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-29, 15:36   

koder napisał/a:
pawelus85 napisał/a:
Ale kupiłeś nowy czy używany? I jest od na zasadzie mobilny/składany? Rozstawiasz kiedy chcesz i gdzie chcesz?

Używany (roczny). Nowy kosztował 600zł. Mobilny... jest kilogram lżejszy od tego GoalZero. Podejrzewam, że podobnie mobilny i tak samo szklany. Nie jest składany, ale jak potrzebujesz składane, to lepiej by było kupić elastyczne i nakleić sobie na coś. I tak będzie 5x tańszy i pewnie 5x lżejszy.


Masz jakiś link, producenta, nazwę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-05-29, 15:40   

pawelus85 napisał/a:
Masz jakiś link, producenta, nazwę?

Choćby ActiveSol (dwaniej XSOL).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pawelus85 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Mar 2018
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-29, 15:41   

amples napisał/a:
pawelus85 napisał/a:
wyłącznie opcja "paneli mobilnych" właśnie takich jak w Goal Zero

Masz TUTAJ
do wybory i koloru, kilka razy taniej , (w dodatku te same produkty , tylko z innym logiem lub bez. ) :spoko
od tego gołO zerO :zastrzelic


Pomijając kwestie że chodzi o panele... ale nigdy nie kupiłem i nie wiem czy kiedykolwiek się przełamię do zakupów na Aliexpress. Chociażby kwestia gwarancji. W Goal Zero dają 2 lata i to z opcją wymiany, a nie naprawy. To mi działa na wyobraźnię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-05-29, 15:56   

Szczerze mówiąc wolę kupowanie na AliExpress niż na Ebayu, nie chodzi o asortyment ale o proces sprzedaży.

Allegro,... tylko, że krajowe ratuje, inaczej to typowo dla regionu, czyli ntego świata. Ostatnio tragedia jak dla mnie...

Jestem pełen podziwu dla braci mniejszych (chodzi o śr. wzrostu tej nacji ) i o innym kolorze skóry i oczach w innej ramce. Powinniśmy się od nich uczyć.

Oto tekst, gdy lekko dostawa się spóźnia nawet 50$ upust bo kilka dni dłużej
Cytat:
Hi friend, i am so sorry to hear that you did not get the parcel yet. Since the scooter built in big power lithium battery, the shipping company booked an air shipping line to Netherlands firstly, and forward to Poland, and then have UPS in your local to delivery the parcel. It means there is no shipping information before arriving at Netherlands, and you just can see shipping label created. Once the shipment arrive at Netherlands and release from customs, the tracking status including the scheduled delivery date will be updated. According to the shipping time, the item should be able to arrive at Netherlands next week. Please kindly be wait patiently to get it. We will keep tracking the shipping status, and let you know if there is any updated. If you still need the item, please kindly close the dispute today as soon as possible, we will extend the protection time for you firstly to protect your money, and give you $50 back to express our aplologize when you get the parcel. Hope you can accept it!


Cytat:
Cześć przyjacielu, tak mi przykro, że nie dostałeś jeszcze paczki........ , firma spedycyjna najpierw zarezerwowała linię transportu lotniczego do Holandii, a następnie do Polski, a następnie UPS w lokalnie podejmnie się dostarczenia paczki. Oznacza to, że przed przybyciem do Holandii nie ma informacji o wysyłce, a po prostu można zobaczyć tylko etykietę wysyłkową. Po przybyciu przesyłki do Holandii i zwolnieniu z cła, status śledzenia wraz z zaplanowaną datą dostawy zostanie zaktualizowany......... Uprzejmie proszę czekać cierpliwie, aby to uzyskać. Będziemy śledzić status wysyłki i powiadomimy......... przedłużyliśmy czas ochrony dla Ciebie, aby chronić twoje pieniądze, i dostaniesz 50 $ z powrotem, aby wyrazić nasze ubolewan......... Mam nadzieję, że możesz to zaakceptować!
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-05-29, 16:20, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-05-29, 15:56   

pawelus85 napisał/a:
W Goal Zero dają 2 lata i to z opcją wymiany, a nie naprawy. To mi działa na wyobraźnię.
Przestań reklamować jakiś twór ,
który żąda ceny 5x wyższej od Chińczyka
a 2-3x od innych krajowych u których również masz gwarancję na miejscu .
Chcesz przepłacać twa sprawa ,
ale nie głoś jacy oni są super-hiper bo to (naciągacze , dla naiwnych ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelus85 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Mar 2018
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-30, 10:07   

amples napisał/a:
pawelus85 napisał/a:
W Goal Zero dają 2 lata i to z opcją wymiany, a nie naprawy. To mi działa na wyobraźnię.
Przestań reklamować jakiś twór ,
który żąda ceny 5x wyższej od Chińczyka
a 2-3x od innych krajowych u których również masz gwarancję na miejscu .
Chcesz przepłacać twa sprawa ,
ale nie głoś jacy oni są super-hiper bo to (naciągacze , dla naiwnych ).


Więc właśnie pokaż mi 2-3 produktów krajowych, które spełniłyby moje wymagania, a byłby argumenty w stosunku do Goal Zero. To nie jest kwestia reklamy. Tylko tego ze mam sprecyzowane oczekiwania, a nie znajduje alternatywy. (Bo aliexpress wykluczam, i chce by to były panele mobilne o sporych możliwościach 100W-200W). Kupiłbym od reki gdyby cena była niższa i nie prowadził rozmowy by znaleźć alternatywę.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-05-30, 10:49   

pawelus85 napisał/a:
To nie jest kwestia reklamy.

Dziwne, bo na taką wygląda.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2018-05-30, 11:06   

amples napisał/a:
pawelus85 napisał/a:
W Goal Zero dają 2 lata i to z opcją wymiany, a nie naprawy. To mi działa na wyobraźnię.
Przestań reklamować jakiś twór ,
który żąda ceny 5x wyższej od Chińczyka
a 2-3x od innych krajowych u których również masz gwarancję na miejscu .
Chcesz przepłacać twa sprawa ,
ale nie głoś jacy oni są super-hiper bo to (naciągacze , dla naiwnych ).


Może niechaj kolega uzupełni profil, napisze coś o sobie, pokaże fotki swojego kamperka za 500 klocków (bo do tańszego nie zakładałbym paneli w takiej cenie).
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-05-30, 15:38   

pawelus85 napisał/a:
To nie jest kwestia reklamy. Tylko tego ze mam sprecyzowane oczekiwania,
To dla czego nie podałeś linku do konkretnego produktu który cie interesuje , tylko do całej oferty .
Na reklamy i oferty sprzedaży jest inne miejsce.
pawelus85 napisał/a:
Pytanie moje czy ktoś posiada? Korzysta?
Nikt na głowę jeszcze nie upadł ,
nie będzie chińszczyzny kupował w cenie 5x większej , tylko dlatego że jest nadrukowane logo gołE zerO .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelus85 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Mar 2018
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-06-22, 09:43   

Brodacz77 napisał/a:
amples napisał/a:
pawelus85 napisał/a:
W Goal Zero dają 2 lata i to z opcją wymiany, a nie naprawy. To mi działa na wyobraźnię.
Przestań reklamować jakiś twór ,
który żąda ceny 5x wyższej od Chińczyka
a 2-3x od innych krajowych u których również masz gwarancję na miejscu .
Chcesz przepłacać twa sprawa ,
ale nie głoś jacy oni są super-hiper bo to (naciągacze , dla naiwnych ).


Może niechaj kolega uzupełni profil, napisze coś o sobie, pokaże fotki swojego kamperka za 500 klocków (bo do tańszego nie zakładałbym paneli w takiej cenie).


No właśnie jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś tak nie napisał. Pisałem o przyczepie a nie kamperze to raz. Dwa nie uzupełniłem profilu bo wpadłem tu po prostu po radę. Trzy napisałem czego i dlaczego potrzebuję, napisałem o Goal Zero bo ich znalazłem i najzupełniej w świecie nie znalazłem alternatywy. Po to też się tu pojawiłem. Od Was słyszę tylko że drogo drogo drogo, ale żadnej alternatywy. Pisałem że potrzebuje panele 100W-200W, które złoże i schowam pod materac np. a nie zamontuje na stałe. Ktoś dał sugestie co to mogłoby być? Nie! Słyszę tylko że robię reklamę. Chce ktoś pomóc niech pomoże jak nie to nie.

Przyczepę będę miał www.carbontear.com Ale zaraz mnie oskarżycie że reklamuje ich przyczepy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-06-22, 10:04   

Alternatywa - dobra, sprawdzona, zdecydowanie tańsze: http://allegro.pl/ladowar...7122471201.html
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-06-22, 10:07   

pawelus85 napisał/a:
Od Was słyszę tylko że drogo drogo drogo, ale żadnej alternatywy.

1. Piszesz o urządzeniach w cenie 500% ceny rynkowej, mimo, że alternatywy są banalne do znalezienia.
2. Dostajesz gotowe odpowiedzi, to udajesz, że ich nie ma.
3. Piszesz tylko w jednym temacie promując tylko jedną firmę.

Moim zdaniem to jest spam.

PS. Trzeba być nieźle trzepniętym, żeby wymyślić "przenośny składany panel" o masie 20kg.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***