Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOLOSY 2018
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-10, 00:19   

Bronek napisał/a:
Moja nawet błędna decyzja zakupu z którą się nie zgadzasz , nikomu krzywdy nie zrobi a wręcz nawet umili obcowanie ze mna. Będę mniej upierdliwy , bez agregatu , kabli ..

The end

Zgadzam się z tobą w 100%
Nie zgadzałem się tylko dla tego, zeby uratowac Tobie parę tysi :) ale jak to mowią piniomdze to nie wszystko a jak już masz to na 100we jest dobrze. ;)
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2018-03-10, 00:53   Kolosy

Nudzi mi się! Idę spać.
Na zewnątrz 15gradusów i nie ma księżyca ,jedynie droga mleczna nie potrafię opisać.
Mm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-10, 10:36   

tak to wygląda tam dziś rano :)

29063630_1931135583572100_6643106155302223872_n.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 109,63 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-10, 14:50   

Ooo fajno znaczy ludziska chcą jeździc po świecie... :)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-11, 16:47   

Tadeusz napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Przyczyna naszego niebytu na takich imprezach musi byc inna .



Adaś, proponuję byś odwiedził Kolosy i popytał o przyczynę. Masz blisko. o


Jak poradziłeś tak i uczyniłem :)

Parking fulll , podobno 3 dni tak jest , 2 kampery spotkałem , spotkałem pana z brodą :) i wziąłem udział w pokazach ...


Odpowiedź na pytanie dlaczego kamperowania tam nie ma wydaje się być bliższą .

Podróżowanie z opowieści ludzi to wyzwania dla ciała , strachu , sprytu i tego wszystkiego czego jadąc kamperem nie musimy się zajmować . Prawdziwy podróżnik na kamperowca patrzy jak na dziwoląga , wygodnickiego udającego podróżnika który hotel wozi ze sobą i udaje podróżnika . Ma gdzie spać, co jeść , gdzie schować się przed deszczem , wiatrem , chłodem a jedynym wielkim problemem jest odwiedzenie stacji benzynowej i zapas gazu .

To prawda , my nie podróżujemy , my się przemieszczamy w puchu :)

Dobrze ,że o kamperowaniu tam się nie mówi , ludzie by sobie z nas robili jaja :)

29136537_1290061337805262_314528067958243913_n.jpg
na parkingu kamper z klawiszami na masce
Plik ściągnięto 12 raz(y) 135,01 KB

29025927_1290061191138610_8036815360925839767_n.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 46,33 KB

29027245_1290061364471926_477423249461706337_n.jpg
tego pana dobrze znamy :)
Plik ściągnięto 9 raz(y) 70,38 KB

29132966_1290061417805254_3851999381302906938_n.jpg
pełna hala oglądaczy , tyle ludzi i cisza , nie szeleszczą snikersem, nie jedzą popcornu , nie gadają ... słuchają i ogladają , na końcu brawa
Plik ściągnięto 9 raz(y) 67,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-03-11, 17:18   Re: KOLOSY 2018

BIORCA napisał/a:
Ciekawe jakie mogą być tego przyczyny , nasze hobby kojarzy się z dużą kasą i raczej urlopem , tak można by wywnioskować


1. Kamper jako zasadniczo samochód nie osiąga Ameryki Południowej czy Indonezji (tzn. nasze polskie kampery). I poza wyjątkami, które można policzyć na palcach jednej ręki kamperem jeździ się po Europie. W dzisiejszych czasach to mało podniecające dla publiki, że ktoś był kamperem w Grecji czy Portugalii, słuchacze też byli - Wizzairem. Mało egzotyki.
2. Ile kamperów tyle różnych sposobów ich użytkowania. Każdy uważa własny sposób za słuszny. Wspólny mianownik jest malutki.
3. Hobby kojarzy się z kasą bo taki ładny extra kamper to jest ładna Kasa.
4. Znam osoby, które nie mogą zrozumieć idei posiadania (i używania) wc w samochodzie :lol:
5. Pokazując fotoreportaż np. z Barcelony nie ma znaczenia czy ktoś tam przybył kamperem, pociągiem czy samolotem. To tylko środek transportu.
6. Ze swego otoczenia zauważam delikatnie mówiąc bardzo umiarkowane zainteresowanie taką formą wypoczynku. Często się zdarza, że ktoś jest u mnie pierwszy raz, kamper stoi obok domu i jest tylko czasem pytanie - "A co to? A nasz kamper. Acha, fajnie". Nawet bez chęci zajrzenia do środka. Pełna obojętność.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-03-11, 19:06   

Prawdę mówiąc tego oczekiwałem po wizycie Adama na KOLOSACH.
Mam wśród podróżników znajomych, byłem nawet zapraszany na takie spotkania ale z powodów o których Adam mówi nie zgodziłem się na opowieści kamperowe. Chętnie za to brałem udział jako żeglarz.

Rzeczywiście, jest tak, że nie pasujemy do kanonu podróżnika według wzorców utartych.

Zgadzam się również w całej rozciągłości z Michałem. Jest dokładnie tak jak mówi.

Nasze podróże nie są w stanie zaimponować. To nie ta półka.

Mało brakowało a gościlibyśmy w tym roku Olka Dobę na naszym zlocie w Poznaniu. Niestety terminy się nie zgadzają, ale co się odwlecze... :szeroki_usmiech

Póki co cieszmy się z tego co mamy i czego możemy dokonać w naszych warunkach.

Raz się żyje kochani. :ok
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-03-13, 00:56   

Dziwicie się , że tzw. "prawdziwi podróżnicy", cokolwiek to znaczy, patrzą z dystansem na nasze poczynania, a ile podobnych zachowań widziało to forum, choćby w kwestii sposobu mocowania (camping czy na dziko), wyposażania. kamperow w różne udogodnienia, czy spędzaniu urlopu na wczasach zorganizowanych.
W tej dziwnej licytacji obowiązuje jak widzę zasada, że. im gorzej tym lepiej. Ci co świat przemierzają boso i bez grosza przy tyłku mają się za wartościowszych od tych co w butach, tamci z kolei od tych co rowerem, potem samochodem, samolotem, itd ......
Bzdura jakaś i popieprzenie pojęć. Podróżnik. to dla mnie ten co rusza się. poza dom z własnej woli i w celu osobistego poznania jakiegoś kawałka. świata. To czym się porusza i z jakim trudem i poświęceniem ma trzeciorzędne znaczenie.
Są ludzie, którzy koniecznie muszą. coś udowadniać sobie i innym i stąd pewnie wynika takie podejście. Ja tego nie rozumiem i nie uznaję podobnie jak nie rozumiem i nie uznaję łażenia na ośmiotysięczniki po to aby odmrozić sobie jakieś członki, albo co gorsza zostać tam na zawsze, przy okazji osieracając dzieci.,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Kotek 
Kombatant
Mam na imię Danusia!


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Paź 2010
Piwa: 403/444
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-13, 06:23   

Dobrze napisane, brawo. :kwiatki:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-03-13, 07:24   

Gdyby , jeden taki nie zamarzł wysoko , to byśmy nie śledzili z musu Narodowej Wspinaczki .

Kamper , to ma być dom na kołach, a nie cela wiezienna lub karcer. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kotek 
Kombatant
Mam na imię Danusia!


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Paź 2010
Piwa: 403/444
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-13, 07:28   

Bronek napisał/a:

Kamper , to ma być dom na kołach, a nie cela wiezienna lub karcer. :spoko


:haha: :haha: :haha:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-13, 09:17   

Jeden taki Polak na rowerze w Afryce spotyka na zadupiu parkę Litwinów przy ognisku , noc razem będzie raźniej .... zasadnicze pytanie sobie zadają , DLACZEGO ?

Młoda Litwinka ... bo serce tak chciało .


i od tej pory wszystkie pytania już są nieważne :)


Nasze serce mówi ,że też chce ale bez kibla, sypialni , kuchni , dachu , wygody , puchu już to serce nie chce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-03-13, 09:35   

Ot i mamy dysputę jak się patrzy.

Rzecz w tym, że każdy tu będzie miał rację. Swoją rację.

Joko zawarł w swoim poście właściwie cały sens naszych podróży. To dlatego jesteśmy tu, na naszym forum, że mamy taki sposób na poznawanie świata jaki mamy i łączy nas właśnie ten rodzaj turystyki.
Nasz kamper naszym domem i basta. :ok

KOLOSY są spotkaniem z zupełnie innymi podróżnikami. Joko troszkę ich określił i właściwie można by na tym zakończyć rozważania o wyższości jednych nad drugimi ale warto wspomnieć o motywach tychże "wielkich podróżników".

Poznałem ich kilku i nie mam wątpliwości - nakręca ich parcie na szkło, dążenie do zdobycia popularności i rywalizacja.

Jak wysoko zawieszają sobie poprzeczkę to widać przy okazji nagród na imprezie. Nasz znajomy Romuald Koperski otrzymał wyróżnienie. Wiemy o jego wariackich wyprawach syberyjskich zimą, o wyprawie pontonem rzeką Leną, o próbie przepłynięcia Oceanu Spokojnego łodzią wiosłową i wreszcie o pokonaniu Atlantyku tym pływadłem.
I tylko wyróżnienie.

Joko powiedział coś ważnego.

Zwrócił uwagę, że tu, na naszym forum również występuje zjawisko "dowalania" jeden drugiemu w każdej niemal kwestii, od opisów podróży, przez kwestie techniczne, aż do recepty na życie.

Gratuluję Joko umiejętności lapidarnego opisu rzeczywistości i dystansu do niej.

Jak mówi Bronek, kamper to nasz dom na kółkach a nie karcer. Jeśli jeszcze umożliwia nam poznawanie Matki Ziemi to nie mamy wyjścia, musimy go lubić. :szeroki_usmiech

Szerokości i wysokości! I radości z podróży! :bukiet:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-03-13, 11:01   

joko napisał/a:
...Są ludzie, którzy koniecznie muszą. coś udowadniać sobie i innym i stąd pewnie wynika takie podejście. Ja tego nie rozumiem i nie uznaję podobnie jak nie rozumiem i nie uznaję łażenia na ośmiotysięczniki po to aby odmrozić sobie jakieś członki, albo co gorsza zostać tam na zawsze, przy okazji osieracając dzieci.,


Kamper, to i owszem nasz drugi dom :) ale przede wszystkim to nasza namiętność, hobby, pasja… Choćby tylko w tym kontekście należy starać się zrozumieć i uszanować również to, że ludzie uprawiają np. himalaizm. Przecież nikt kto kocha góry nie idzie tam na śmierć. Jest jeszcze coś więcej niż tylko pycha i parcie na szkło…to potrzeba zdobywania, eksploracji, potrzeba szczęścia.

Ludziom te uczucia nigdy nie były i nie będą obce… :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-03-13, 13:42   

Endi napisał/a:
Kamper, to i owszem nasz drugi dom ale przede wszystkim to nasza namiętność, hobby, pasja… Choćby tylko w tym kontekście należy starać się zrozumieć i uszanować również to, że ludzie uprawiają np. himalaizm. Przecież nikt kto kocha góry nie idzie tam na śmierć. Jest jeszcze coś więcej niż tylko pycha i parcie na szkło…to potrzeba zdobywania, eksploracji, potrzeba szczęścia.

Ludziom te uczucia nigdy nie były i nie będą obce…


Andrzeju, w pełni się zgadzam z Twoim zdaniem. Sam uprawiałem kilka ekstremalnych hobby.

Pisząc o parciu na szkło miałem na myśli ich chęć sprzedawania siebie w mediach i na takich spotkaniach jak KOLOSY.

Kurde, jak trzeba precyzyjnie i do końca wypisywać to co we łbie, bo słowo mówione pozwala na znacznie więcej. :szeroki_usmiech

:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***