Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skandynawskie wakacje 2018 - pytanka
Autor Wiadomość
mich007 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Transit Challenger Genesis 172
Dołączył: 13 Paź 2016
Piwa: 22/2
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: 2018-03-26, 22:11   

Magda P, zdradzisz jakie trasy trekkingowe planujecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-03-26, 23:15   

Magda P napisał/a:
W tym roku - jeśli pogoda i czas pozwoli mam w planie kilka pięknych norweskich tras trekkingowych, dwie trasy turystyczne samochodowe -tzw. Narodowe Szlaki Turystyczne - na których jeszcze nie byliśmy. Sama jestem ciekawa, co się uda, bo czasu będzie raczej niewiele... Pozdrawiam :)


Polecam Park Narodowy Rago :

http://skandynawia.garski...odowy-rago.html

Byliśmy przed rokiem ; niestety pogoda nie dopisała ; może wrócimy za rok i dokończymy :mrgreen:

IMG_20170702_131452.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 201,82 KB

_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-26, 23:29   

Magda P napisał/a:
Podrzucam link do kategorii Norwegia na naszym blogu, w którym opisujemy miejsca i kempingi, może coś się przyda :)


Oj przyda się, przyda. Już wrzucam punkty na mapkę :) Dla Ciebie :pifko
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-26, 23:48   

Stanek napisał/a:
Magda P napisał/a:
Podrzucam link do kategorii Norwegia na naszym blogu, w którym opisujemy miejsca i kempingi, może coś się przyda :)


Oj przyda się, przyda. Już wrzucam punkty na mapkę :) Dla Ciebie :pifko


Za piwko dziękuję, może będzie okazja gdzieś w Norwegii lub gdzieś indziej do wspólnego wychylenia :) :) Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-27, 00:15   

mich007 napisał/a:
Magda P, zdradzisz jakie trasy trekkingowe planujecie?


Jasne, pomysłów jest kilka, wszystko zależy od pogody, dyspozycji i chęci mojej Rodzinki. Wśród moich marzeń na ten rok jest :)
1. Przejście Bessegen, gdyz w ubiegłym roku załamanie pogody, nas wygnało już z góry,
2. Przejście Romsdalseggen, gdyż w 2016 weszliśmy tylko do Nesaksli i tak wyglądała nasza ekipa po wejściu na górę :)
3. Wejście na góre Skala w okolicy Loen w Strynie, gdyż w 2016 roku przejechałam obok i nie miałam pojęcia o jej istnieniu :)
4. Snota w Trollheimen, gdyż w ubiegłym roku korzystając z jednodniowego okienka pogodowego, pokazałam Mojej Rodzine dwie doliny w Trollheimen - zamiast całodniowego trekkingu właśnie na tę górę, więc może w tym roku się uda... :)
Każdy z tych trekkingów to ok 7 - 10 godzin marszu, więc naprawdę nie wiem co się uda, ale pomarzyć sobie mogę, prawda?

Jotunheimen Bessegen.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 107,27 KB

Nesaksla - Romsdalseggen 2016.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 237,08 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-27, 21:11   

MILUŚ napisał/a:
Magda P napisał/a:
W tym roku - jeśli pogoda i czas pozwoli mam w planie kilka pięknych norweskich tras trekkingowych, dwie trasy turystyczne samochodowe -tzw. Narodowe Szlaki Turystyczne - na których jeszcze nie byliśmy. Sama jestem ciekawa, co się uda, bo czasu będzie raczej niewiele... Pozdrawiam :)


Polecam Park Narodowy Rago :

http://skandynawia.garski...odowy-rago.html

Byliśmy przed rokiem ; niestety pogoda nie dopisała ; może wrócimy za rok i dokończymy :mrgreen:


Dzięki za propozycję :) w tym Parku jeszcze nie byliśmy, ale w tym roku nie pojedziemy, może innym razem. Na na ten rok trasa już już zaplanowana, ale chętnie poczytam Wasze relacje z tego terenu, jeśli się wybierzecie:) Co jeszcze planujecie w tym roku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-03-27, 21:17   

Magda P napisał/a:
.......... Co jeszcze planujecie w tym roku?


No niestety ale w tym roku zostałem zmuszony do Grecji sie udać :evil: :gwm

Ale za rok wracamy do Skandynawii :mrgreen: ; na razie planuje na pewno Trolltungę a reszta .......zależy m.in.: od Twoich relacji :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mich007 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Transit Challenger Genesis 172
Dołączył: 13 Paź 2016
Piwa: 22/2
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: 2018-03-27, 22:20   

Magda P napisał/a:
mich007 napisał/a:
Magda P, zdradzisz jakie trasy trekkingowe planujecie?


Jasne, pomysłów jest kilka, wszystko zależy od pogody, dyspozycji i chęci mojej Rodzinki. Wśród moich marzeń na ten rok jest :)
1. Przejście Bessegen, gdyz w ubiegłym roku załamanie pogody, nas wygnało już z góry,
2. Przejście Romsdalseggen, gdyż w 2016 weszliśmy tylko do Nesaksli i tak wyglądała nasza ekipa po wejściu na górę :)
3. Wejście na góre Skala w okolicy Loen w Strynie, gdyż w 2016 roku przejechałam obok i nie miałam pojęcia o jej istnieniu :)
4. Snota w Trollheimen, gdyż w ubiegłym roku korzystając z jednodniowego okienka pogodowego, pokazałam Mojej Rodzine dwie doliny w Trollheimen - zamiast całodniowego trekkingu właśnie na tę górę, więc może w tym roku się uda... :)
Każdy z tych trekkingów to ok 7 - 10 godzin marszu, więc naprawdę nie wiem co się uda, ale pomarzyć sobie mogę, prawda?


Dzieki za info...niestety tylko Skala jest w pobliżu naszej tegorocznej trasy i na pewno skorzystamy z Twojej propozycji bo również nie wiedziałem o jej istnieniu, wiedziałem tylko o wyciągu gondolowym w Loen :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-03-28, 14:27   

mich007 napisał/a:
... jakie trasy trekkingowe planujecie?


A nie prościej i po polsku "łażenie po górach". Trekking to po pierwsze nie po naszemu, a po drugie to trochę bliżej wspinaczki, niż to co większość z nas w górach robi.

Już kiedyś piechurom radziłem - poczytać Andrzeja Garskiego, w internecie lub książka-przewodnik "Skandynawia. Parki narodowe i rezerwaty przyrody".
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-29, 10:24   

mich007 napisał/a:
Magda P napisał/a:
mich007 napisał/a:
Magda P, zdradzisz jakie trasy trekkingowe planujecie?


Jasne, pomysłów jest kilka, wszystko zależy od pogody, dyspozycji i chęci mojej Rodzinki. Wśród moich marzeń na ten rok jest :)
1. Przejście Bessegen, gdyz w ubiegłym roku załamanie pogody, nas wygnało już z góry,
2. Przejście Romsdalseggen, gdyż w 2016 weszliśmy tylko do Nesaksli i tak wyglądała nasza ekipa po wejściu na górę :)
3. Wejście na góre Skala w okolicy Loen w Strynie, gdyż w 2016 roku przejechałam obok i nie miałam pojęcia o jej istnieniu :)
4. Snota w Trollheimen, gdyż w ubiegłym roku korzystając z jednodniowego okienka pogodowego, pokazałam Mojej Rodzine dwie doliny w Trollheimen - zamiast całodniowego trekkingu właśnie na tę górę, więc może w tym roku się uda... :)
Każdy z tych trekkingów to ok 7 - 10 godzin marszu, więc naprawdę nie wiem co się uda, ale pomarzyć sobie mogę, prawda?


Dzieki za info...niestety tylko Skala jest w pobliżu naszej tegorocznej trasy i na pewno skorzystamy z Twojej propozycji bo również nie wiedziałem o jej istnieniu, wiedziałem tylko o wyciągu gondolowym w Loen :)


Bardzo proszę :) Jestem ciekawa Waszej planowanej trasy, może jakiś pomysł jeszcze podrzucę :) Ja codziennie znajduję coś ciekawego i już trochę modyfikuję naszą tegoroczną trasę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mich007 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Transit Challenger Genesis 172
Dołączył: 13 Paź 2016
Piwa: 22/2
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: 2018-03-29, 23:05   

Cytat:
Bardzo proszę  Jestem ciekawa Waszej planowanej trasy, może jakiś pomysł jeszcze podrzucę  Ja codziennie znajduję coś ciekawego i już trochę modyfikuję naszą tegoroczną trasę    


My planujemy dość obszerną trasę w tym roku...charakterystyczne punkty, wyspa Sylt, wyspa Romo, Legoland Billund, Kopenhaga, Oslo, Lysebotn, Kjerag, Preikestolen, Odda, Trolltunga, Flam, droga widokowa Aurland-Laerdal, droga widokowa 55, droga widokowa 258, Loen, Lovatnet, Dalsnibba, Geiranger, Droga Orłów, Trollstigen, Atlantic Road, Kristiansund, Trondheim, droga 17 od Mo i Rana do Bodo, Lofoty, Andoya, rrasa widokowa na Senja, Nordkapp i objazd północnych terenów, m.in. Vardo i Kirkenes, powrót Finlandia, Rovaniemi, Turku, Naantali, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno, Wilno i powrót.....uffff ale się rozpisałem a to tak z grubsza, oczywiście wszystko co po drodze czyli wodospady, lodowce itp itd...dużo tego ale mamy czas od 22 czerwca do 1 września :) Zobaczymy co da się zrealizować a co pominiemy...
Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to chętnie się zapoznam i może zmodyfikuje trasę...sorki Stanek że śmiece w Twoim wątku ale nie bede zakładał po raz enty nowego tematu a trase po częsci mamy podobną...no i mam nadzieje na spotkanie gdzieś na szlaku! :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-30, 09:30   

mich007 napisał/a:
Cytat:
Bardzo proszę  Jestem ciekawa Waszej planowanej trasy, może jakiś pomysł jeszcze podrzucę  Ja codziennie znajduję coś ciekawego i już trochę modyfikuję naszą tegoroczną trasę    


My planujemy dość obszerną trasę w tym roku...charakterystyczne punkty, wyspa Sylt, wyspa Romo, Legoland Billund, Kopenhaga, Oslo, Lysebotn, Kjerag, Preikestolen, Odda, Trolltunga, Flam, droga widokowa Aurland-Laerdal, droga widokowa 55, droga widokowa 258, Loen, Lovatnet, Dalsnibba, Geiranger, Droga Orłów, Trollstigen, Atlantic Road, Kristiansund, Trondheim, droga 17 od Mo i Rana do Bodo, Lofoty, Andoya, rrasa widokowa na Senja, Nordkapp i objazd północnych terenów, m.in. Vardo i Kirkenes, powrót Finlandia, Rovaniemi, Turku, Naantali, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno, Wilno i powrót.....uffff ale się rozpisałem a to tak z grubsza, oczywiście wszystko co po drodze czyli wodospady, lodowce itp itd...dużo tego ale mamy czas od 22 czerwca do 1 września :) Zobaczymy co da się zrealizować a co pominiemy...
Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to chętnie się zapoznam i może zmodyfikuje trasę...sorki Stanek że śmiece w Twoim wątku ale nie bede zakładał po raz enty nowego tematu a trase po częsci mamy podobną...no i mam nadzieje na spotkanie gdzieś na szlaku! :)

Trasa niesamowita, przyprawiająca o zawrót głowy - ale i ilość czasu do dyspozycji imponująca :) Widzę , że jesteś już przygotowany :) Będziecie przejeżdżać niedaleko lodowca Nigardsbreen zjazd z drogi 55 w Gaupne, niedaleko Mo i Rana jest Svartisen, ale to pewnie wiecie. Bliżej , niedaleko Lovatnet , przejeżdżając wzdłuż Oldevatnet można zobaczyć mniejszy jęzor lodowca Briksdalsbreen, oraz Brenndalsbreen. Polecam Park Narodowy Rondane choć na 1 dzień. Nasze wspomnienie z ubiegłego roku

http://www.campingowo.com...bu-veslesmeden/ My wybraliśmy akurat Veslesmeden, ale tuz obok schroniska Rondvasbu są szlaki na inne górki i widoki superowe :)


Oczywiście chętnie poczytam Waszą relację po takim wyjeździe - wrażeń będzie moc, to pewne :) jeśli chodzi o nas i ten rok - to jak zwykle - mając do dyspozycji ok 10 dni - trasa nie jest bardzo obszerna, aby całego czasu nie spędzić za kółkiem. Będziemy w Parku Trollheimen, okolicach Andalsness, Hellesylt, nad Lovatnet, Oldevatnet, droga widokowa 258 i 51. Co się uda - czas pokaże. Zdjęcia są z Rondane- wykorzystane 1 dniowe okienko pogodowe - i udane wędrowanie z yr.no Pozdrawiam :)

IMG_5090.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 419,17 KB

00002123.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 323,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegunio 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Szaraki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-30, 15:17   

mich007 napisał/a:
Cytat:
Bardzo proszę  Jestem ciekawa Waszej planowanej trasy, może jakiś pomysł jeszcze podrzucę  Ja codziennie znajduję coś ciekawego i już trochę modyfikuję naszą tegoroczną trasę    


My planujemy dość obszerną trasę w tym roku...charakterystyczne punkty, wyspa Sylt, wyspa Romo, Legoland Billund, Kopenhaga, Oslo, Lysebotn, Kjerag, Preikestolen, Odda, Trolltunga, Flam, droga widokowa Aurland-Laerdal, droga widokowa 55, droga widokowa 258, Loen, Lovatnet, Dalsnibba, Geiranger, Droga Orłów, Trollstigen, Atlantic Road, Kristiansund, Trondheim, droga 17 od Mo i Rana do Bodo, Lofoty, Andoya, rrasa widokowa na Senja, Nordkapp i objazd północnych terenów, m.in. Vardo i Kirkenes, powrót Finlandia, Rovaniemi, Turku, Naantali, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno, Wilno i powrót.....uffff ale się rozpisałem a to tak z grubsza, oczywiście wszystko co po drodze czyli wodospady, lodowce itp itd...dużo tego ale mamy czas od 22 czerwca do 1 września :) Zobaczymy co da się zrealizować a co pominiemy...
Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to chętnie się zapoznam i może zmodyfikuje trasę...sorki Stanek że śmiece w Twoim wątku ale nie bede zakładał po raz enty nowego tematu a trase po częsci mamy podobną...no i mam nadzieje na spotkanie gdzieś na szlaku! :)


Zazdroszczę Wam tych 10 tygodni :lol:
Przez 2 pierwsze wyjazdy do Norwegii też robiliśmy długie trasy z przewodnikiem w ręku. A teraz wracamy co roku, nie pędzimy i rozkoszujemy się piękną przyrodą.

Jeżeli Wam starczy chęci i czasu, to polecam na północy wyspę Sørøya. Prom Øksfjord-Hasvik. czas przeprawy ok. 1h40 min.
Na końcu wyspy jest urokliwa wioska Sørvær. Jest z nią związana ciekawa historia rosyjskiego krążownika Murmańsk.
Po drodze z Hasvik do Sørvær można skorzystać z piaszczystej plaży : 70°36'41.6"N 22°10'29.2"E.

Północ Norwegii jest piękna i mniej turystów !

DSC_0301 (Small).JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 60,56 KB

DSC_0187 (Small).JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 57,04 KB

_________________
Pozdrawiam,
grzegunio
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 09:12   

mich007 napisał/a:
sorki Stanek że śmiece w Twoim wątku ale nie bede zakładał po raz enty nowego tematu a trase po częsci mamy podobną...no i mam nadzieje na spotkanie gdzieś na szlaku! :)


Wątek po to jest, żeby dzielić się planami i informacjami. Ja też z tego korzystam i nanoszę na mapkę. Przyda się jak nie teraz to w przyszłości. Na spotkanie również liczymy.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 09:18   

krzlac napisał/a:
A nie prościej i po polsku "łażenie po górach". Trekking to po pierwsze nie po naszemu, a po drugie to trochę bliżej wspinaczki, niż to co większość z nas w górach robi.


Jak zwał tak zwał. Chociaż to prawda, że trekking (choć pewnie niesłusznie) bardziej kojarzy mi się z Himalajami niż łażeniem po górkach. Ja wolę też sformułowanie "wycieczka górska" czy "łażenie po górach" niż trekking, ale to drugie od razu podnosi rangę :szeroki_usmiech
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***