Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa zabudowa na aucie 2010
Autor Wiadomość
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2018-03-14, 18:27   nowa zabudowa na aucie 2010

Witam.
Chciał bym poznać waszą opinię na następujący temat. Mam blaszaka jest to boxer maxi l4h3, 2010 rok 150 tys km przebiegu 3,0 diesel 160 km swietny samochod, rozważam zrobienie na nim nowej zabudowy z globe travellera ktorej koszt to lekko liczac 30 000 euro netto, jak sądzicie warto na, jak by nie patrzec 8 letnim samochodzie robić nową zabudowe ? czy ktoś to odemnie kupi kiedyś za godziwe pieniądze ?
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-14, 18:40   

Nie odzyskasz tych pieniędzy nigdy , zawsze znajdzie się kupiec tyle ,że nie wiadomo co znaczy godziwe pieniądze , będziesz kiedyś sprzedawał to kupiec będzie patrzał na rocznik samochodu i praktycznie tylko na to .

na dziś to auto jest warte jakieś 30 tyś zł + 150 tyś .... = 180 tyś po zabudowie za 8 letni samochód .... sam widzisz .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2018-03-14, 18:45   

masz racje to chyba bez sensu, chociaz auto chodzi bez zarzutu, co w takim razie kupic ?! blaszaka czy polintegre ? do wydania ok 180 tys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2018-03-14, 18:49   

aktimel1 napisał/a:
koszt to lekko liczac 30 000 euro netto

trochę przesoliłeś z tą wyceną zabudowy
w PL zrobią ci to za mniejszą kwotę, w zależności od wypasu
kosztuje to od 50-80.000 brutto
jest kilka firm, wystarczy poszperać
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomas67 
zaawansowany


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: Marzena&Tomek
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 6/2
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-05-01, 14:41   

Kogut A ty nie w Holandii tylko tu siedzisz😊
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-05-01, 22:37   

tomas67 napisał/a:
Kogut A ty nie w Holandii tylko tu siedzisz😊


jestem wszędzie jednocześnie ... teraz pije wstrętne piwo , nie napisze tu jak się zowie :( domysl sie :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-05-02, 01:04   Re: nowa zabudowa na aucie 2010

aktimel1 napisał/a:
Witam.
............. jak sądzicie warto na, jak by nie patrzec 8 letnim samochodzie robić nową zabudowe ? czy ktoś to odemnie kupi kiedyś za godziwe pieniądze ?
Pozdrawiam


Pomysł , powiem szczerze , lekko dziwny .
Kamper pomimo iż jest domkiem na kołach , to jednak w głównej mierze samochód i to ta samochodowa część w największym stopniu decyduje o jego stanie , wartości , itp.
Zakładanie do starego samochodu nowej zabudowy , której wartość czterokrotnie przekroczy wartość bazy, jest z ekonomicznego (i każdego inne) punktu widzenia bez sensu.
Nie za bardzo wiem co chciałbyś takim krokiem osiągnąć. Pojazd nie będzie ani nowy (bo nowa będzie tylko zabudowa), ani tani, czyli ani efektu ani oszczędności.
Na starym samochodzie sens ma w/g mnie jedynie samodzielna przebudowa , ze względu na sporo niższe koszty , które będą bardziej proporcjonalne do wartości bazy.
Jeżeli samodzielna przebudowa wchodzi w Twoim przypadku w grę, to warto to rozważyć , bo baza jaką dysponujesz jest do tego idealna.
Jeżeli dysponujesz prawie dwoma stówkami na ten cel, a samodzielna przebudowa odpada, to szukaj możliwie najświeższej i w najlepszym stanie używki w takiej zabudowie jaka Ci pasuje . Jeśli myślisz o odsprzedaży za jakiś czas to takie rozwiązanie zapewni najniższą stratę.
Budżet wcale nie jest mały i za tę kasę można już kupić całkiem przyzwoity sprzęt (i do użytku praktycznie od zaraz)
Jeżeli z kolei zależy Ci na tym aby zabudowa była nowa , to dołóż stówkę i kup nowe, będziesz miał najlepiej jak można, a przy odsprzedaży strata będzie niższa od tej jaką masz pewną przy Twoim pomyśle.
Nie wnikam w Twoje finanse, ale zakładam , że skoro przeznaczasz 180 tys PLN na zakup towaru piątej, czy dziesiątej potrzeby jakim jest kamper , to zwiększenie budżetu o dodatkowe 50-100 tys nie powinno być problemem.
Bez względu na wszystko życzę mądrego wyboru i finalnie sporo radości z użytkowania tego co się ostatecznie trafi :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-05-02, 06:50   

Daleko nie trzeba szukać np niedawno.. Szybko, taniej i chyba pewniej.. Historia auta jak na dłoni. Sam namawiałem znajomego, ale niekumaty, to.... liczy, że sobie pójdzie i kupi od ręki.
Ogłoszenie :
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=30098



Ps. Dygresja :-P zabawek nie powinno się kupowac z myślą o sprzedaży. Smutne podejście w stylu : "Synku ostrożnie z tym wiaderkiem urwiesz pałąk i tatuś tego już nie sprzeda ".
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-05-02, 10:19   

Zachwycające jak Joko pięknie i elegankimi słowy napisał swój post.W dodatku ciepło i życzliwie.Aż szkoda,że tak krótko.Miło poczytać.Piwo ode mnie koniecznie w podziękowaniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-02, 12:14   

Bronek napisał/a:


Ps. Dygresja :-P zabawek nie powinno się kupowac z myślą o sprzedaży. Smutne podejście w stylu : "Synku ostrożnie z tym wiaderkiem urwiesz pałąk i tatuś tego już nie sprzeda ".


Bronek, tutaj się z Tobą nie zgodzę. Ty masz kasę, ja może mam, ale zawsze kupuję samochody i kampery tak by je za 3, 4 lata sprzedać i mało stracić. Dlaczego?
1. Po takim czasie pojazd mi się znudzi
2. Nowsze pojazdy mają dla mnie lepszy dizajn
3. Nowsze pojazdy mają dla mnie nowsze rozwiązania techniczne
4. Młody jestem :haha: i tak właśnie mam
5. Po co trzymać aż do zezłomowowania pojazd jak po kilku latach można mieć jeszcze taką wartość, że wystarczy dołożyć i mieć coś nowszego
6. Uważam, że warto remontować tylko nowe pojazdy. W stare szkoda kasę wkładać. Dom to co innego.


I znow: nikogo nie oceniam i nie obrażam. :kwiatki:

Natomiast Joko: pełny szacun za takt w wypowiedzi
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-05-02, 12:45   

LukF napisał/a:
zawsze kupuję samochody i kampery tak by je za 3, 4 lata sprzedać

LukF napisał/a:
Po takim czasie pojazd mi się znudzi

Mi się nudzi po roku a sprzedaję najdalej po dwóch latach (tutaj kamper stanowi mały wyjątek), tak że te twoje 3,4 latka to w moich oczach i tak niezły wynik.

Wracając do tematu przewodniego to joko dobrze prawi.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-05-02, 13:25   

Zgoda po kilku latach już mniej cieszy.
Kamper, to specyficzny pojazd. To nie samochód sensu stricto..

I bym się nie dziwił gdyby ktoś go trzymał dłużej. Trafiony zakup, to sama w sobie sytuacja do pozazdroszczenia.

Nowsze rozwiązania? akurat w kamperach oprócz ledów to jak w przepisach, postęp mizerny.

W półintegrach i alkowach to jak dostawczak zmieni maskę to kamper zmienia oblicze.
W integrach, to już moim zdaniem nie ma znaczenia.

Kampera obojętnie czy ma się kasę czy nie, nie powinno się kupować pod kątem sprzedaży.
To jak lastmineta, byleby tanio a gdzie, to już obojętnie.

Wiek i kasa nie mają tu nic do gadania. To sposób postrzegania jest inny. Też nie oceniam ale radzę zmienić, bo to dla mnie smutne.

Budujesz dom i.... no właśnie co? kilka pokoi więcej aby klient się znalazł?

Kamper to nie Skoda czy Toyota na gazie. To jak Joko napisał pięciorzędna potrzeba, zbytek i fanaberia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-05-02, 17:25   

Jesteś poczatkujacy to zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=VMVFVYLaync
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-02, 23:06   

Bronek, szanuję Twoje zdanie ale się nie zgadzam. Mam inaczej, pewnie dlatego, że 10 lat zawodowo sprzedawałem samochody. Przez ten czas stale jeździłem fabrycznie nowymi autami. Dlatego nadal patrzę jak kupić by nie stracić :-P Stąd też moje punkty w poprzedniej wypowiedzi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-05-03, 08:54   

:spoko Masz rację.... ponad 30 lat temu była dla mnie szansa, gdybym myślał ta jak Ty.

Kręciła się koło mnie dziewczyna o wiele młodsza i właścicielka sieci sklepów...

A ja głupek wybrałem jak wybrałem.

A mogłem być bagaty. :bigok :bajer

W kwesti kampera, auta sportowego, motocykla, kobiet, domu i Agencji Towarzyskiej... zostaję przy swoim zdaniu m :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***